• Patak
    2.2k
    Evo ja sam potpuno izvan tih pravosudnih stvari, pa daj napiši što ne valja s tom idejom? Ili je to bio, pretpostavljam, cinizam.
  • Pop corn
    5.2k
    Dakle, izvučeno je skroz iz konteksta. Silvio Marić je potvrdio sve iz iskaza, ali da nije siguran, tj. da se ne sjeca tko mu je tu neku ratu dao u ruke, Zdravko Mamić osobno ili neki telkić dotičnog. Digla se graja oko ničega.
  • jedan u nizu
    6.2k
    Dakle, izvučeno je skroz iz konteksta. Silvio Marić je potvrdio sve iz iskaza, ali da nije siguran, tj. da se ne sjeca tko mu je tu neku ratu dao u ruke, Zdravko Mamić osobno ili neki telkić dotičnog. Digla se graja oko ničega.Pop corn

    Slazem se.
    Zamislite situaciju da mu stvarno nije Zdravko dao kes, a vrlo je moguce. A Mara kaze da je. Zaqmislite napade Zdravkove obrane, zamislite javnost kako bi reagiralo kada bi se plasiralo u javnost da se laganjem zeli srusiti Mamic.
    Zamislite onda tek izjave Perasice i mumije, kako Mamic nije kriv, kako mu se smjesta i sta sve ne.
    Znamo sta je bilo sa sucima, kako bi bilo tek da se Mara sjebao, kaze nesto sto ispadne laz.
    Ode sve u p m
  • Mali Zeus
    9.8k
    Dakle, izvučeno je skroz iz konteksta. Silvio Marić je potvrdio sve iz iskaza, ali da nije siguran, tj. da se ne sjeca tko mu je tu neku ratu dao u ruke, Zdravko Mamić osobno ili neki telkić dotičnog. Digla se graja oko ničega.Pop corn

    Pa tak i ja gledam, rekao je da ne kaže da nije bio Mamić, ali nije ziher. Isto tak, mislim da je u cijelo priči važno da mu je Mamić rekao da će mu tako biti isplaćeno.

    Modrić i Lovren su samo rekli da se ne sjećaju, Mara da nije siguran. Nijanse, znam, ali..
  • Neki tip
    19.4k
    što ne valja s tom idejom?Patak

    Što ne valja s "idejom" da tužitelj mora podignuti optužnicu godinu dana od počinjenja kaznenog djela?

    Kao prvo, što ako kazneno djelo nije otkriveno u roku od godine dana?

    Što ako se ne prikupe dokazi? Evo nek se i posumnja brzo, "u roku", ali što ako je potrebno dulje vrijeme za prikupljanja dokaza?

    Ova "ideja" za posljedicu ima praktično skraćivanje roka zastare sa 6, 10, 15 ili više godina (čak i za kaznena djela za koja se može izreći kazna zatvora u trajanju dužem od samo jedne jedine godine propisano je 10 godina do zastare..) na 1 godinu u kojoj mora biti podignuta optužnica.

    Onako, čisto zdravorazumski. Nisi digao optužnicu? Belj, tko ti kriv, ja nisam.
  • The Undertaker
    4.1k
    U cijeloj priči je najvažnije da li imate isti kriterij prema Modriću i prema Mariću.
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Papastrumf Evo ja sam potpuno izvan tih pravosudnih stvari, pa daj napiši što ne valja s tom idejom? Ili je to bio, pretpostavljam, cinizam.Patak

    Što ne valja recimo s idejom da optužnica ne smije biti dulja od 10 stranica?
  • The Undertaker
    4.1k
    Ne valja to da uopće možete pomisliti da je jedno kompleksno pitanje kao reforma pravosuđa i ubrzavanje postupaka može riješiti propisivanjem kraćih rokova i ovakvim ad hoc metodama kažnjavanja. To je kao da problem zagušenosti prometa rješavate na način da natjerate vozače da voze brže.
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Mali Zeus Ne valja to da uopće možete pomisliti da je jedno kompleksno pitanje kao reforma pravosuđa i ubrzavanje postupaka može riješiti propisivanjem kraćih rokova i ovakvim ad hoc metodama kažnjavanja. To je kao da problem zagušenosti prometa rješavate na način da natjerate vozače da voze brže.The Undertaker

    Ja se sprdam.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ok. Malo mi je rano da to uberem. Isprika.
  • Nino Bule
    11.6k
    U cijeloj priči je najvažnije da li imate isti kriterij prema Modriću i prema Mariću.The Undertaker

    Sto ako su situacije neusporedive ? Meni je cak i iz ovog kakti svjedocenja di nemamo cijeli kontekst jasno da mara govori kako je zdravko bio glavni i dogovaro isplacivanje na ruke s njim, ne jednom nego x puta, vec tu od mare imamo bar nekakvo svjedocenje protiv zdravka.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Meni je cak i iz ovog kakti svjedocenja di nemamo cijeli kontekst jasno da mara govori kako je zdravko bio glavni i dogovaro isplacivanje na ruke s njim, ne jednom nego x puta, vec tu od mare imamo bar nekakvo svjedocenje protiv zdravka.Nino Bule

    Ovaj dio svi preskaču. A ključan je.
  • The Undertaker
    4.1k
    Koliko sam ja shvatio površno čitajući, optužba je da je Mamić te novce sa računa Dinama u Austriji koristio u privatne svrhe a isplata Mariću pokazuje da ipak nije nego je podmirivao ugovorne obaveze.

    Kakogod, najvjerovatnije je da su i Modrić i Marić govorili ono što im je odvjetnik savjetovao da kažu kako bi oni najbolje prošli. U tom smislu iste kriterije.
    Ako doznamo detalje transfera Marića moći ćemo i detaljnije tko je više dao (ili uzeo) Dinamu.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Odvjetnici žele progurati priču da je zapravo Dinamo dužan Mamiću.
  • Nino Bule
    11.6k
    Koliko sam ja shvatio površno čitajući, optužba je da je Mamić te novce sa računa Dinama u Austriji koristio u privatne svrhe a isplata Mariću pokazuje da ipak nije nego je podmirivao ugovorne obaveze.The Undertaker

    Pa ako je stvarno podmirivao obveze prema maricu logicno je da ovaj to na svjedocenju kaze, ne znam sta je sve rekao i meni se ne sviđa kad su ovako nesigurni u svjedocenju ali to je naravno uputa od odvjetnika
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.