• Neki tip
    19.4k
    index, logika i dosljednost idu zajedno ko antilopa, hokej i kavijar
  • Dudu
    2.6k
    Ovaj Pongračić neki poglup dečko, opalio prvo po Wolfsburgu koji mu je još poslodavac, pa odaje tajne informacije iz Dortmunda gdje je na posudbi :lol:

    Kratko se na cijelu situaciju osvrnuo i trener Dortmunda Marco Rose: "Nisam još razgovarao s Marinom, ali objasnit ću mu da je šutnja ponekad zlato."
  • Neki tip
    19.4k
    čitao sam taj intervju i nadao se pritom da ću naknadno negdje vidjeti da je "sve izmišljeno", "pogrešno interpretirano" ili makar (Bog blagoslovio tu sintagmu) "izvučeno iz konteksta".. :lol:
  • db-izbjeglica
    12.9k
    sinoć nisam mogao spavati pa sam ponukan razmišljanjem o besmislenosti ovakvo dugog formata kvalifikacija napravio sljedeći graf. ljeto gospodnje 1996. sam uzeo kao referentno zbog nas, ali i zbog toga jer su tada krenula proširenja natjecanja, euro 1996 je sa prijašnjih 8 reprezentacija skočio na 16, a SP 1998 sa 24 reprezentacije na 32. Također, raspadom bolesnoće zvane komunizam u europi, dobili smo hrpu novih reprezentacija.

    graf.png

    poredak je praktički u korelaciji sa kvalitetom reprezentacija, jedina anomalija je belgija, ali njihove amplitude u kvaliteti su strahovite. znači 36/55 nacionalnih selekcija se barem jednom kvalificiralo na veliko natjecanje. 6 reprezentacija je te plasmane napravilo isključivo na europsko prvenstvo u formatu sa 24 reprezentacije.

    moj zaključak: treba reducirati broj utakmica za ove koji se redovito kvalificiraju!
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa osobno, ja bi eliminirao kvalifikacije za Euro, svi iz elitne A skupine imaju direktan plasman. Ostali se plasiraju preko LN, razradi se sustav.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ma previše je reprezentativnih tekmi i ubijaju draž...
    ja ne bi ukinuo, ali to treba biti par tekmi i ajd bok, ionako imaš krug desetak reprezentacija koje su uvijek tamo. mislim, uefa ima 55 članica, euro broji 24 reprezentacije. znači, ako izuzmemo ove države poput farskih otoka, san marina, gibraltara...doslovno se pola članica uefe kvalificira na euro. čemu onda 10 kola i bezvezno raubanje igrača? naša skupina za prošli euro je bila komedija, odigrala se hrpa utakmica, a na kraju su se na euro kvalificirali svi osim azerbejdžana.
  • Infinity
    15.2k
    Lakse je eliminirati kvalifikacije za SP. Sam Euro bi bio kvalifikacije za SP. Lako se nakon grupa razigra za pozicije. Takodjer bi ukinuo LN koju sam podrzavao, ali mi sad nema bas nikakav smisao.

    Isto tako je moguce eliminirati i kvalifikacije za EP, tj. da igras samo dva velika natjecanja, EP i SP. Imao bi EP s 24 reprezentacije i EP2 s ostalim. Sest cetvrtoplasiranih u grupi EP bi odigrali baraz i tri bi ispali, a prva tri s EP2 bi izborili nastup na EP za 4, 2 ili koliko vec godina.
  • markoli
    1.7k
    Realno najbolje rješenje je ukinuti Ligu nacija.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Što vrli Vlašić nije ni na klupi? Jel i on ozlijeđen?
  • flexXy
    1.9k
    Petkovic i Majer pozvani na okupljanje reprezentacije. Ocito je Vlasic otpao
  • Ludovic IX
    5.5k
    Livaja zabija 3 Belišću, Petko 3 u Europskoj ligi ..koji će igrat na Poljudu zadnje kolo?
  • marcio amoroso
    32.4k

    4 mjesta imaju prema naprijed.
    Ako idemo od toga da su Krama i Perišić sigurni ostaju 2. Ja bi rekao da je i Pašalić siguran pa ostaje još jedno mjesto, a kandidati su Čolak, Ivanušec, Livaja, Oršić i Petković.
    Iskreno sumnjam da će Čolak dobiti i minutu, a isto tako sumnjam da je Luka u ovoj formi opcija. Orša igra na poziciji najsigurnijeg Perišića pa nije ni on ozbiljna opcija za start. Tako da je moj osobni zaključak da će sigurno startati Livaja ili Petković.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    nadam se livaja, iskreno, žao mi je što je petković pozvan
    Lakse je eliminirati kvalifikacije za SP. Sam Euro bi bio kvalifikacije za SP. Lako se nakon grupa razigra za pozicije. Takodjer bi ukinuo LN koju sam podrzavao, ali mi sad nema bas nikakav smisao.Infinity

    neloša ideja.
    24 reprezentacije su na euru, 16 ih prođe u KO fazu....po novom formatu svjetsko će imati 48 reprezentacija i UEFA ima 16 mjesta na turniru. sve reprezentacije iz KO faze europskog prvenstva idu na SP.

    umjesto europskih kvala, formirati ligu nacija koja bi bila upravo to - liga.
    recimo 5 razreda sa po 11 reprezentacija, jednokružno kroz te dvije godine. pobjednik dobije nekakav trofej. na euro se kvalificira prvih 10 reprezentacija iz prve skupine, prvih 10 iz druge skupine.
    za ostala 4 mjesta u baražu se bore prvaci i drugoplasirani iz zadnje 3 razine natjecanja s posljednje plasiranima iz prve dvije lige. Klasičan KO turnir, sa 4 pobjednika.

    za novu sezonu:
    zadnja dva iz prve lige ispadaju u drugu ligu, prva dva iz druge lige ulaze u prvu.
    zadnja dva iz druge lige ispadaju u treću ligu, prva dva iz treće ulaze u drugu ligu.
    zadnja dva iz treće lige ispadaju u četvrtu, prva dva iz četvrte ulaze u treću ligu.
    zadnja dva iz četvrte lige ispadaju u petu, prva dva iz pete ulaze u četvrtu ligu.
  • Neki tip
    19.4k
    ozljede mi tezi ne idu u prilog pa možda još na kraju ispadne i logično da netko od njih odigra. Prije 2 tjedna siguran bih bio 100% da nijedan neće početi, uostalom Petko ni nije bio pozvan.

    Ali ak ih je 3, 4 ozlijeđeno ili tek oporavljeno, jebiga netko mora i igrat pa makar to bio i Livaja.

    Kramarić i Livaja mogu dobro zajedno odigrati i nije mi smak svijeta i ultimativni dokaz ničega to da se to doista i dogodi, nakon što fali nekoliko ofenzivaca.

    Naravno, @Mali Zeus će svakako dobiti svoj ručak u tom slučaju, nismo postavljali uvjete i preduvjete, samo krajnji ishod bez obzira na uzrok. :)

    Kako god, ova će tema idućih 10 dana bila malo aktivnija, a ja stoga malo manje.. :blush:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.