• Crusades1986
    9.7k
    U onakvoj skupini sa PSVom, Črnomorecom i Ludogoretsom je teški kriminal osvojit jedan bod. Tu ima dosta rezerve jer nije od početka bio trener nego tek u trećem kolu.
    Svejedno, imao si 2 susreta protiv PSV-a i po jedan susret sa Črnomorecom i Ludogorecom i ti imaš u te 4 utakmice 1 bod. Po meni, kriminal. Ta skupina je bila i više nego prolazna, a bio si uvjerljivo zadnji. Dinamo bi trebao težiti da se što više približi razini pa da igra al pari s PSVom, a ne da si dopušta kikseve protiv trećerazrednih i četverorazrednih ekipa iz Bugarske i Rumunjske. Uz svo dužno poštovanje navedenima.


    U drugoj sezoni je bio pomak, pobijedilo se u dvije utakmice, makar mislim da je i ta grupa bila prolazna. Opet, druga pobjeda je u zadnjem kolu protiv Celtica koji je bio siguran za prolazak.
    Nije toliki neuspjeh kao sezona prije.

    U LP grupi smo, osim utakmice protiv Bayerna u Münchenu u svim ostalim bili jako solidni. Protiv Olympiacosa nam je falilo sreće i mislim da smo zaslužili bili jednu pobjedu barem. Pobjeda protiv Arsenala sigurno jedna od najvećih i najznačajnijih u povijesti. Bez obzira što neki tvrde da je to bila druga momčad Arsenala. Ta druga momčad Arsenala bi u Premiershipu imala puno toga za reć tako da to nije nikako mala stvar. Po meni je problem što prije i nakon te utakmice nije bilo nikakve euforije, na tribinama ni 20.000 ljudi, za što su si u klubu sami krivi. Čak smo i u zadnjoj utakmici protiv Bayerna izgledali OK.

    HNL niz svakako pozitivna stvar, bez obzira na dominaciju Dinama, svakom treneru su se dogodili neki porazi i kiksevi, njemu nisu. Meni bi bilo draže da smo umjesto tog niza jednom od 2 nastupa u EL pod zokijem prošli skupinu ali i ovo je crtica koju mnogi treneri nemaju. Mislim da većina gleda uspjehe ili neuspjehe Dinama kroz prizmu Europe a ne HNL zbog te dominacije. S tim da ove godine ima nemjerljivo jaču konkurenciju u HNL u vidu Osijeka i Rijeke, a i same kompetencije i kvalitete ostatka lige.

    Meni će bit mjerilo ova sezona, znači ovo mu je čevrti put da vodi klub u Europi, ako se želiš nazivati kvalitetnim trenerom neki rezultat moraš napravit u Europi. Ako ove godine ispadne iz skupine ja bi mu dao momentalni otkaz jer je prvi i glavni odgovorni za sportsku politiku i igru. Znači nemaš nikakvih alibija, ti si odlučivao o svemu i izvoli odgovaraj za svoj posao.
  • thomas22
    256
    Ima na fejsu grupa "sveto ime dinamo",grupa da ti se zivot zgadi kakvi likovi pisu,uglavnom tamo je zoki u rangu sir alexa fergusona,zapravo o njemu se pise ko da je guardiola za fergusona! Bolesnih likova ima tamo
  • Infinity
    15.2k
    Ima na fejsu grupa "sveto ime dinamo",grupa da ti se zivot zgadi kakvi likovi pisu,uglavnom tamo je zoki u rangu sir alexa fergusona,zapravo o njemu se pise ko da je guardiola za fergusona! Bolesnih likova ima tamothomas22

    Sta mislis jesmo li mi njima bolesni?
  • thomas22
    256

    Jesmo,jbt nemogu nas smislit
  • Infinity
    15.2k
    Onda moramo naci nekog neutralnog da odluci koji su ispravni.
  • NORTE
    9.1k
    izvukao protiv Cluja, ispao od Ferenca, drhtao protiv Flore i eto, nije uspio dobiti Feyenoord na domaćem terenu iako i dalje imaš vrhunsku ekipu (Livaković, Petković, Oršić i Ademi kao top igrači i još niz sjajnih igrača koji su prošle sezone igrali al pari s najjačim klubovima Europe).

    Dojam Mamića kao trenera svako popravlja dominacija u 1.HMNL i šamaranje Hajduka i uspjeh u azijskoj Ligi prvaka.
    Građanski1911

    Nemojmo zaboravit da je pometen od do tad vrlo slabog Hajduka na Maksimiru prije par mjeseci. S istom ekipom koju je imao Bjelica. Jedan od razloga zašto je sjeo na klupu pred derbi je da pobijedi najveće rivale.
  • Mali Zeus
    9.5k
    Recimo to ovako.
    Dobar za HNL (kao igrački Sammir recimo), u Europi generalno loš iako tu su loši svi dinamovi treneri do Bjelice. Možda ove sezone dokaže da može napraviti iskorak i na tom polju, grupa je realno prolazna.

    Sve u svemu malo bolji od recimo Ivankovića.
  • Mali dioničar
    14.1k
    trećerazrednih i četverorazrednih ekipa iz Bugarske i Rumunjske.Crusades1986

    Slažem se sa većinom kaj si napisao, ali ne bih gledao s visoka Ludogorets koji je prezimio jedno 5-6 puta u ovom desetljeću.

    Tak da je gledajući 2010-2020 Ludogorets u odnosu na Dinamo europski space shuttle.

    Edit prezimili su 4 puta, a tad kad su izbacili Dinamo su prošli i Lazio u prvom proljetnom krugu pa ispali od Valencie.
  • agramZ
    2.3k
    koliko je kim jong-un zapravo dobar vodja? nitko iz obiteljskog stabla mamic ne zasluzuje da ga se gleda kao covjeka, a kamoli trenera.
  • deda
    27.7k
    Ma definitivno za ocjenu rada jednog Zokija Mamića kao trenera moraš imat kvalitetnu paralelu. Dok on ne bude vodio neku drugu momčad osim Dinama i "kozojeba" nerealno je donositi ikakve procjene. Ja ga mogu uspoređivati jedino s Bjelicom i zasad mu nije do koljena, ali što je Marcio rekao rezultat u EL će mu biti pečat. Najvažnije od svega nadam se da će Dinamo dobiti normalnog trenera vrlo skoro i da ćemo ovu temu zapečatiti za sva vremena.
  • Crusades1986
    9.7k
    svakako, preuveličao sam namjerno, znao sam da su prezimili koji put, nisam znao koliko točno. Tim gore po Dinamo, u 10 godina ljudi prezime 4 puta, a mi u 50 godina jednom.
  • NORTE
    9.1k
    Zoran je trener postao i ostao samo zahvaljujući bratu, izvršnom predsjedniku kluba. Svi drugi bi dobili otkaze nakon neuspjeha. Primjer Ferencvaroš, Aalborg, itd. Po Zoranu veći je uspjeh osvojit kup nego pobijedit Benficu u osmini finala i ispast samo zahvaljujući sucima i fulanim zicerima.
  • Neki tip
    19.1k
    Neka generalna ocjena bi bila da je kao trener lošiji od Bjelice i Vahe a bolji od svih ostalih.The Undertaker

    Tako nekako.. s tim da nisam baš siguran ni da je bolji od Ivankovića. To je ta kategorija trenera otprilike. Zoranova prednost je veći autoritet u svlačionici (ne i poštovanje) te mogućnost slaganja momčadi, ali to su vanjski faktori, ne govore ništa o njemu kao treneru.

    Ukratko, prije Bjelice bih ga označio ok trenerom (kwedi je pobrojao valjane argumente), ali naravno u usporedbi s onima koje smo imali (a imali smo loše), no buduće zadnje vezne Dinama neću uspoređivati s Calellom, nego s Ademijem pa što bi onda Zoran imao luksuz usporedbe s Čačićem..
  • Građanski1911
    327
    Nitko ne tvrdi da on nije imao neke zapažene utakmice na klupi Dinama, poput Austrije, Petrolula, Astre i naravno, Arsenala. Dominacija u HNL-u nije za odbaciti kao ni gaženje Hajduka.

    No, imao je i kriminalna izdanja (i to dosta više od zapaženih) - PSV, Črnomorec, Ludogorec, Aalborg, Astra 2, Celtic, dva Salzburga, Aalborg, dva Moldea, Bayern, Ferencvaroš....

    U raspravu o njegovoj kvaliteti treba uzeti širi kontekst.

    Kao argument PROTIV njegovih trenerskih kvaliteta svakako treba uzeti u obzir činjenicu da je na raspolaganju imao zaista vrhunske igrače (srebrne reprezentativce i odlične internacionalce). S njima je uspio pobijediti samo jednog protivnika jačeg od sebe, a, koliko god ne treba umanjiti pobjedu nad Arsenalom, treba uzeti u obzir da pobijediti Arsenal na domaćem terenu nije nekakav science fiction. I slabije momčadi od Dinama su na jednu utakmicu pobjeđivale jake protivnike u Ligi prvaka. Između ostalog, prošle sezone se vidjelo kako je Dinamo, unatoč puno manjoj vrijednosti na TM-u, u šahu držao četvrtfinalista Lige prvaka i finalista Europske lige. To je nogomet, otvoriš tekmu s golom, Giroud dobije crveni pred kraj prvog dijela... pobjeda nad Arsenalom je iznimka koja ne potvrđuje da je Zoki dobar trener. Dominacija u HNL-u s ovakvom ekipom i pobjede nad Hajdukom koji je 2012. zadnji put bio drugi, ne bi po meni smjeli biti nekakvi presudni argumenti u ovoj raspravi.

    Kao argument ZA njegovu trenersku kvalitetu, treba uzeti u obzir atmosferu oko kluba. Da je atmosfera bila pozitivna, da su ljudi dolazili na tekme i gurali Dinamo prema pobjedi u ključnim europskim utakmicama, ne možemo znati bi li rezultati bili bolji, ali možemo pretpostaviti da bi. Uloga "dodatnog" igrača na tribinama nije zanemariva, što se najbolje vidjelo prošle dvije sezone (ili što se vidi na utakmicama Futsal Dinama). No, takve atmosfere nije bilo zbog njega samoga i neće je biti dok se on, ostatak mu familije i nelegitimne uprave ne makne iz kluba. Tako da si je sam kriv. Osim toga, kvaliteta trenera nije samo taktičko znanje i psihologija, nego i način na koji ophodi s navijačima (tu je Ćiro svojedobno bio maher, danas su to treneri poput Kloppa, Simeonea, a kad smo kod toga niti Bjelica nije loš u tom segmentu). Također, treba uzeti u obzir argument da je Dinamo u određenim trenucima na terenu izgledao dosta dobro, postojali su određeni mehanizmi i napadački stil igre, ali opet, to su bili bljeskovi, nije tu bilo nekakvog kontinuiteta (a momčad je bila odlična).

    Da se Zoran ne preziva Mamić i da nema medijsku mašineriju iza sebe, na stranu da ne bi dobio priliku na klupi Dinama, siguran sam da ne bi preživio onakve dvije euro-avanture kao što su bile skupine EL 2013/14 i 14/15, kamo li da bi se o njemu pričalo kao o "ponajboljem hrvatskom treneru"
  • Crusades1986
    9.7k
    vrhunski komentar, svaka čast. :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.