• Deleted User
    0
    pa nisi ti ništa krivo rekao...dapače i ovo s japancima sam vidio da si napisao a taman sam ih htio spomenuti. njih baš najviše poštujem i mogu biti primjer cijelom svijetu u mnogočemu, ne samo po ovoj temi.
  • Dino
    2.2k
    Kao da je ovaj virus prvi koji je dosao medu ljude.Kao da su tek sad ljudi naucili da ako imas simptome ostanes kod kuce.
    Pranje ruku,ne unosenje u lice drugoj osobi dok pricas,provjetravanje zatvorenih prostorija to je tek sad doslo s ovim virusom?
    Radi li itko na prevenciji,zdravom nacinu zivota,suplementacija,zdrava prehrana gdje su odgovorni da to promoviraju..
    Božo0

    Nazalost je tak. Ljudi su tek sad otkrili na koje se nacine prenose bolescine, kak se zastitit i koja se kultura treba prakticirat kad si bolestan. Velik dio ljudi to dosad nije znao. Pa neki nisu znali stavit masku nit su ikad culi za dezinficijens. Nemres u okruzenju u kojem zivimo ocekivat da ce ekipa koristit zdrav razum kad ga jednostavno nemaju. Kak je og1986 reko, ljudi jedu sendvice i pizze s prljavim rukama i to je okej jer nisu vidno “prljave”.

    Evo primjer moje bake. Nedavno, kad sam imao tezu upalu grla, reko sam joj da ne ide blizu mene jer se moze zarazit na kaj se ona cudila ko cigan bijelom kruhu jer je misla kak je jedino korona zarazna bolest, a ostalo sve dolazi od propuhanih bubrega i mokre glave na vjetru.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ja sam bio prisutan kad su se ljudi čudili jer su prilikom posjeta u bolnicu (rodilište je bilo u pitanju)i pri ulazu na odjel morali dezinficirati ruke... :monkey:
  • Stihl
    3k

    bar stavi tu bočicu u džep.
    Jedina bočica koju priznam u džepu, je bombica pelina hahah
  • og1986
    2.9k
    ako vec vidis da imas prehladu ili gripu onda je minimum kulture i postovanja svijeta oko sebe, ostat doma par dana i sacekat da simptomi prodjuJaro

    Evo, nedavno frend (doktor znanosti) mi pričao kako je bio ujutro nešto šmrkav, i malo kašljao. Kaže on kako je razmišljao hoće li ići na posao ili ne.
    Ja ga pitam, "pa jesi ostao doma onda" ?

    On kaže, " ne, baš me briga za one koji se nisu cijepili imali su vremena". Ja ostao blago rečeno zbunjen.

    Evo ako takav netko tko je doktor znanosti tako razmišlja kaj očekivati od drugih ? Kao da je korona samo sada bolest, a ostale na odmoru.
  • og1986
    2.9k


    Nemogu se ne složiti. I ta dobro dođe puno puta :grin:
  • Baneki
    731
    Dezinficijens ima negativne efekte, prekomjerna uporaba oštećuje osljetljivu kožu, također zagađuje okoliš. Ne znam što nedostaje sapunu? Ovaj virus se prvenstveno širi aerosolno tako da uporaba dezinficijensa neće nimalo smanjiti prenosivost ovog virusa.

    Maske također, nema niti jednog znanstvenog rada koji dokazuje korist od maski za ovakav tip virusa, jednostavno su premali i prolaze kroz maske. Kirurške maske služe liječnicima, dok operiraju nad pacijentom, da ne bi pijuckanjem prenijeli bakteriju nad otvorenom ranom i mijenjaju ih svaka dva sata uz dodatak kisik koji se upuhuje u salu u kojoj rade. Kod opće populacije postoje samo štetni efekti, od toga da pružaju lažnu sigurnost, smanjuju kisik i povećavaju CO2, skupljaju bakterije i ostale bacile na unutarnjim i vanjskim slojevima što je posebno štetno kad se radi o virusu koji napada respiratorni sustav. To je dokazano u korejskoj studiji u bolničkom okruženju. Možete si samo zamisliti kako je u općoj populaciji. Nametanje maski djeci je zločin. Osim toga i one zagađuju okoliš. Kihanje i kašljanje u tramvaju je i mene smetalo, ali to se rješava jednokratnim maramicama, a ne maskama. S obzirom da mi to smeta radije vozim bicikl i po zimi.
  • og1986
    2.9k
    Dezinficijens ima negativne efekte, prekomjerna uporaba oštećuje osljetljivu kožu, također zagađuje okoliš. Ne znam što nedostaje sapunu?Baneki

    Ne znam kada su uveli u pan peku, sapun i sudoper vode?

    Maske ne štite od korone istina, ali štite od kašljanja i prijenosa gripe i smanjenju prenošenja kapljica okolo.

    A kaj s ljudima koji ne voze bicikl po zimi ?

    Ovdje govorim da ne treba otići u krajnost i demonizirati neke stvari koje mogu biti korisne i u budućnosti. Ne treba prisiljavati ljude da nose maske i koriste dezificijens ako ne žele. Slažem se u potpunosti.
    Ali isto tako ne volim ljude koji gledaju na one koji to koriste kao idiote i "ovce". Za 5 godina ako vidim čovjeka koji šmrca i nosi masku, kaj bi ja trebao govoriti mu da je glup jer ne želi zaraziti druge ?
  • Nolifer
    6.7k
    jedini dezinficijens, kojeg koristim za isprat dušu i tijelo je rakija. Svako jutro drmnem jednu, pa pojedem suhu šljivu, da se sve bakterije i bakcili skupe, što po noći harače, pa drmnem još jednu da poništim i nema više, ni korone ni gripe ni prehlade :smile:
  • Stihl
    3k
    Ali isto tako ne volim ljude koji gledaju na one koji to koriste kao idiote i "ovce"
    Trenutno debili ko idiote gledaju ekipu koja ne nosi masku :grin:
  • Jaro
    5.6k
    jbg, to je to... pokenjam mu se na doktorat s takvim intelektom... o zaraznim bolestima smo prvi put ucili u osnovnon skoli, nizi razredi... i o nacinima prenosenja i o prevenciji... nije potrebna posebna skoka za to...
    Al da dosta ljudi (obrazovanih) nema osnovne higijenske navike i minimun kukture i postovanja okoline i ljudi oko sebe je samo dodatno izaslo s ovom pandemijom.
    Kakvi dezinficijensi, sapun postoji odavno...
  • og1986
    2.9k
    je isitna

    Ovi koji ne nose, na one koji nose gledaju kao ovce koje su podlegli marketingu vlade, a koji nose gledaju da su ovi drugi debili antivakseri i ravnozemljaši.

    Naravno tom nekom centru nitko ne želi priči jer svatko goni svoju politiku i mantru. Nitko da bi rekao prave informacije i kako bi bilo dobro i preporučljivo se ponašati i kako ne bi trebalo upitati prstom u ostale sugrađane. To vrijedi za sve svjetonazore i politička opredjeljenja.

    Čak i prije korone sam vidio azijate po ZG da nose maske i nisam mislio ništa loše. Bilo mi je čudno da, ali ništa loše. Sada kužim kaj si radili. Samo kažem da čovjek sam, bez nametanja od strane vlade ili ičega u budućnosti bi trebao pripaziti.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    prije nekog vremena na HRT-u naletim na promotivni spot za cijepljenje, sa HRT-ovim voditeljima.
    znači, praktički sve što kažu u spotu se pokazalo netočnim, a oni i dalje to prikazuju i ne žele promijeniti strategiju i bit kampanje, iako svaki dan umire nekoliko desetaka ljudi čije živote se moglo spasiti.

    najjače je kad kažu, cijepljem protiv covida će se postići kolektivni imunitet... neće, jednostavno nije točno, pogledajte što se događa u svijetu, postoje zemlje sa ogromnom procijepljenosti i broj novozaraženih je ogroman.

    zovite, alarmirajte, kunite, molite ljude iz ugroženih skupina da se cijepe i tako izbjegnu teži oblik bolesti i moguću smrt, zarazit ćemo se svi, to je valjda svakome jasno.
  • Baneki
    731
    Postoji i puno bolja strategija za zaštitu ljudi, a to je kućno (ambulantno) liječenje, o kojemu svi šute jer se radi o jeftinim lijekovima. Sve se moglo i trebalo riješiti na relaciji obiteljski liječnik - obližnja ljekarna.

    Multifaceted highly targeted sequential multidrug treatment of early ambulatory high-risk SARS-CoV-2 infection (COVID-19)

    Ovaj članak pedeset i sedam autora je iz 2020, tad se već sve znalo. Protokol liječenja je dan na slici 3. Svi lijekovi se nalaze u obližnjoj ljekarni.
  • Papastrumf
    9.9k

    Kad ti se od covida tesko razboli netko od ukucana, slobodno ga lijeci Ivermectinom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.