• deda
    27.4k
    Dinamo svoju europsku avanturu započinje ove srijede u Rumunjskoj. Godina je divlja, potresi, poplave, korone, takav je i nogomet. Samo jedna utakmica odlučit će o gotovo cijeloj sezoni. Nema uzvrata, iako i u slučaju ispadanja plavi imaju drugu šansu. Taj put nas vodi u 3. pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu. Nadajmo se neostvarenju tog raspleta. Nažalost mi nismo u nekom pozitivnom raspoloženju, a takva situacija traje od podmetaljke Nenadu Bjelici i stožeru koja ih je otjerala iz kluba. Načisto sumnjamo u dobru atmosferu u svlačionici. U takvom okružju putujemo na noge 6-erostrukom prvaku Rumunjske koji je naoko slabiji od modrih, na što bi mogle upućivati i vrijednost momčadi na TM. Trenutna procjena TM je 86-23 u milijunima. No, mi znamo da milijuni ne igraju. Igraju ljudi, noge, glave, a pobjedu donose njihova srca prije svega. E pa dečki, pokažite nam da imate srca.

    Inače, naši domaćini osnovani su davne 1907. godine kao mađarski klub u Transilvaniji koja je tada bila dio Austro-Ugarske monarhije. Većinu vremena provodili su u nižim ligama, no privatizacijom postaju ozbiljan faktor rumunjskog nogometa u posljednjih 20 godina. Napomenuli smo već 6 osvojenih titula prvaka Rumunjske kojima treba pridodati i 4 osvojena nacionalna kupa. Igraju na stadionu Dr. Constantin Radulescu koji je izgrađen 1973. godine, a nakon preuređenja 2008. godine kapacitet je povećan s 10 na 23,5 tisuće mjesta.
    1. Kakav rezultat očekujete na gostovanju u Cluju? (48 votes)
        Kilava prezentacija, poraz i ispadanje iz takmičenja UCL
        23%
        Prolazak na "guzove"
        54%
        Uvjerljiva pobjeda pod radnim nazivom "Šetnja Clujom"
        23%
  • Majki2111
    2.6k
    Iznenadio me manjak kreacije kod Cluja. Igrao bih srednji bloki iagresivno u sredini. Ne vidim načina kako nam mogu dati gol. Organizirani i disciplinirani su u zoni. Ne probijaju se lako do kraja. Ali u napadu slabiji dosta. Jel još netko pratio danas da veli neko mišljenje?
  • deda
    27.4k
    Majki, vrlo si ih dobro odvagnuo. Prekidi su im jače oružje, ja bi im kao i u vrijeme Bjelice prepustio loptu i ubijao ih preko bokova, Oršića i Kastratija.
  • Majki2111
    2.6k
    Nisam ni primjetio da im bokovi idu visoko.... Al evo nadam se da će stožer znat postavit tekmu.
  • Majki2111
    2.6k
    Nisam našo nikakav forum njihov u prvih 5 googlovih stranica... Al upo u njihovu fan grupu na fejsu koja broji 2 i pol tisuće članova. Većinom normalni navijači (ne ultrasi) koliko vidim. Ne pišu puno o Dinamu trenutno.

    I da, čisto zanimljivost. Mislim da je oko 80% ruminjskog riječnika francuskog podrjetla, i oko 15% slavenskog.
  • Dino
    2.2k

    Rumunjski je romanski jezik ko i talijanski, francuski, portuglaski i spanjolski. Slavenske rijeci su se nasle u njihovom govoru zbog kultura kojima su omedeni.

    Nema nikakve veze s temom, al moram rec Majkiju.
  • reziser
    6.2k
    Utakmicu u Cluju sudit će 31-godišnji Portugalac Antonio Emanuel Carvalho Nobre, a u ovoj fazi natjecanja još nema VAR-a
  • Mali dioničar
    13.9k


    Čudi me da Dodo nije napravio bolju karijeru od Kramarića.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Ovaj Deac još igra kod njih, imao je kratku epizodu u Schalkeu.
  • deda
    27.4k
    Svi nalazi stručnog stožera i igrača po drugi put su negativni. Dakle, mirno mogu putovati u Transilvaniju.
  • reziser
    6.2k
    prijenos na areni 1 od 20 sati
  • bbb medimurje
    2.9k
    Mislim da budemo preuzeli posjed, oni budu u bloku
    Tvrda i teska utakmica bez puno prilika po meni
    Nedaj boze da dobimo gol
  • xavier
    11.1k
    Ako smo u tolikom strahu od Cluja, onda bolje da ni ne dođemo u skupinu. Što će nam tek tamo raditi...
  • marcio amoroso
    31.9k

    Upravo tako. Cluj nije miki maus ekipa, ali ako ćemo imati strah od njih onda bolje da ne idemo u grupnu fazu.
    Za mene osobno je svaka pobjeda ispod 2 razlike protiv njih loša. Kvalitativno smo realno 2 svijeta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.