• Navijač Dinama
    7.4k
    Kada klub potroši u 3-4 godine oko 600 milijuna eura na obrambene igrače, a najveći domet dosad mu je bio četvrtfinale lige prvaka sa tim istim trenerom kojeg cijeli svijet obožava i tvrdi da je najveći trener svih vremena, nego šta će bit nego naftašijp23

    Isto tamo su onda MUFC i LPool klubovi bogatih Amera, odnosno klubovi vlasnika FenWay Grupe(isti oni sto drže Red Soxe) ili Glazera.

    Pep je prvi koji je moderinizirao tika taku, i uveo taj unaprijeđeni nogometni stil, od Messia malte ne stvorio najboljeg svih vremena, od Xavia i Inieste napravio mozda i najbolji vezni duo ikad. Ovo za PSG stoji, jbg... nije samo za njih nego, i općenito buducnost klubova ovisi o tome tko ce više "napumpan novcima". I nogomet je postao previse ovisan o novcu, nažalost.
  • jp23
    2.2k

    Nijednom nisam rekao da mi Manchester United kao klub nije ogavan. I Liverpool je malo drugačija priča, s obzirom na način na koji posluju, i činjenicu da prodaju isto tako igrače za sulude novce debilima (uz dužno poštovanje Barceloni, Bournemouthu a ove sezone i Sheffield Unitedu). Oni ulažu i transparentnije rade svoj posao, ne peru lovu za razliku od ovih.

    Uzmi usporedbu koja je najveća prodaja nekog igrača Citya, a koja Liverpoola? Barcelona je do prošle ili pretprošle godine još uvijek otplaćivala sve klauzule za Coutinha. Da ne spomenem koliko je Liverpool prevara prodao Bournemouthu za silne novce, nije ni čudo što su ispali iz lige.

    Drugačiji su američki vlasnici od ovih ruskih i arapskih. Uzmi samo u obzir koliko je para utukao šeik kroz razno razna "sponzorstva" koja su zapravo obiteljske tvrtke.

    I sad zamisli samo manji obrat te situacije, malo drugačije, da imaš sponzorstvo za Dinamo od tvrtke pod vlasništvom obitelji Mamić. I da još više pere lovu nego što je dosad oprao i okrao iz Dinama. Već sad vjerujem da svaki zonaš ovdje ima problema sa činjenicom da nam je pol igrača bilo u agenciji koju vodi Mamićev sin, ovo bi bilo još odvratnije na to.

    Da se vratim na ove, PSG je doslovno sportswashing za Katar, a City za šeika Mansoura. Vjerujem da si upoznat sa tim pojmom, a ako ne, eo link: https://en.wikipedia.org/wiki/Sportswashing

    Uzmemo li usporedbu prethodnih vlasnika Liverpoola koji su doslovno istjerali Rafu Beniteza iz kluba, i nisu mu uopće dali novce koje je klub imao (naglasak na klub), nego ga tjerali da prodaje najbolje igrače da bi mogao dio novca zarađenog potrošit na kvazi pojačanje koje nije doraslo igraču kojeg je prodao, i ove koji ulože dio novca i onda zarade taj novac nazad kroz iduću prodaju, ili prodaju još više igrača nego očekivano. Usporedbe radi, sa Coutinhovih 130+ milijuna eura su isplatili podosta pojačanja (Van Dijk i Alisson), a da ne spomenemo kako su uspjeli valjda 5 igrača po 18-25 milja funti uvalit Bournemouthu i sličnim slabijim klubovima, a da ovi ne vrijede toliko. I isto tako prodaja Lovrena Zenitu lol.

    S tim da ne spomenemo mutne poslove iza kulisa sa Gironom i bratom Pepa Guardiole.

    Tak da isprike ak ti ne paše moje mišljenje, da su i City i PSG i Chelsea i slični ogavni, naftaški klubovi. Liverpool je imao tradicije i prije 90tih, ali nećemo se lagati, nisu ni ovi ameri bog zna što, al barem zasad ne kupuju i ne sprdaju se sa FFPom kao recimo vlasnici Citya ili PSGa.
  • jp23
    2.2k
    Dortmund vodi 1:0!!
  • Majki2111
    2.6k
    Gledam bez brigw :blush:
  • jp23
    2.2k
    Stream ili planetsport? Obje utakmice zasad u startu odlične
  • Majki2111
    2.6k
    Planetaport uživo
  • db-izbjeglica
    12.8k
    mislim da je ovo prvi put nakon ohoho godina da nisam pogledao ni jednu uzvratnu utakmicu četvrtfinala LP-a. više me zaintrigiralo polufinale hrvatskog kupa istra-rijeka, nego liverpool-real :lol:
  • Mali Zeus
    9.6k
    Kakva polufinala. Jedan odvratniji klub od drugog. :vomit:
  • xavier
    11.1k


    Znači da probam rezimirati ovo tvoje...

    City i PSG ne valjaju jer su "mjesta za milijardersko trošenje novca". Ne valjaju ni Monaco i Chelsea. Ne valja ni United...ali OK je Liverpool koji ima bogatog stranog vlasnika kao i svi ovi ostali, ali Liverpool je u redu jer "prodaju isto tako igrače za sulude novce debilima". Moram priznati da ne razumijem logiku.

    Drugačiji su američki vlasnici od ovih ruskih i arapskih. Uzmi samo u obzir koliko je para utukao šeik kroz razno razna "sponzorstva" koja su zapravo obiteljske tvrtke.

    I sad zamisli samo manji obrat te situacije, malo drugačije, da imaš sponzorstvo za Dinamo od tvrtke pod vlasništvom obitelji Mamić. I da još više pere lovu nego što je dosad oprao i okrao iz Dinama. Već sad vjerujem da svaki zonaš ovdje ima problema sa činjenicom da nam je pol igrača bilo u agenciji koju vodi Mamićev sin, ovo bi bilo još odvratnije na to.
    jp23

    Cijelo vrijeme miješaš kruške i jabuke...krenuo si s pričom kako ti kod Cityja i PSG-a smeta što vlasnici "nekontrolirano troše novac na klub" i onda to izjednačavaš s krađom novca iz kluba što rade Mamići i što je potpuno suprotno od ovog što rade Arapi.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Za početak se ajmo zapitati da li vlasnici nogometnih klubova izvlače novac iz kluba ili ga upumpavaju.

    Još nisam čuo za slučaj da je netko postao vlasnik nogometnog kluba pa lovom zaradjenom od nogometa širio svoje poslovno carstvo, ali sam čuo za niz suprotnih primjera da je neki talijanski medijski magnat ili filmaš ulupao novac u nogometni klub. Ili recimo proizvodjač energetskih napitaka.

    Na kraju krajeva i Kroenke je krenuo dobro se oženivši pa nekretnine pa onda sport. S time da je osnovna razlika izmedju američkih vlasnika i ruskih ili arapskih da američki zbilja žele poslovanje kluba u stilu poduzeća ciljajući ili isplate dividendi ili povećanje vrijednosti pa prodaju kluba dok su klubovi Arapima i Rusima igračke za trošenje para i dobivanje statusa. Vezano za status, iz primjera Abramovića se vidi da ni to ne pomaže puno.

    E sad jebiga da li će netko navijati za City, PSG, Chelsea ili Real, sudeći po članskom ustroju Reala većina bi trebala navijati za Real, ali opet tamo je Modrić pa bi to mogao biti problem.

    Za prave nogometne romantike uvijek je tu neka županijska liga pa udri brigu na veselje.
  • jp23
    2.2k
    Ispravak ne izjednacavam njih sa onim sta je Mamic radio i sto jos radi nasem klubu. Isprike ako je tako ispala poruka, tu jesi u pravu to su kruske i jabuke. Sa Liverpoolovim trenutnim vlasnicima nemam tolike probleme kao sa ovima koji upumpavaju novac u svrhu sportswashinga. Ako vam je stvarno pojam sportswashinga nepoznat guglajte, i vidit cete primjere PSGa, City football grupe i slicne primjere. Ako je vama to ok, dobro, vasa stvar.

    Liverpool i Arsenal se vode po drugacijem principu gdje recimo kod Arsenala Kroenke nista svojih para ne daje, nego ga vodi kao biznis. Liverpool gotovo isto je vođen kao biznis, sto u krajnju ruku nogometne momcadi danas jesu.

    Neam problema sa bogatim vlasnikom koji kupi klub i radi po svim pravilima bez ikakvih pokusaja zaobilazenja tih pravila. Imam problema sa vlasnicima koji se trude zaobic sva moguća pravila, varat svakom prilikom, i sve svoje probleme rijesavat bacanjem novca na problem jer eto imaju ga dovoljno. Recite mi cemu sluzi FFP onda? Milan je bio sjeban poradi FFPa, i jos mnogi klubovi, a ovi bogatuni koji vidljivo krse FFP samo naprave novu firmicu, utuku preko nje lovu u klub i kao sve je regularno.

    Sto se mene tiče navijajte za naftaše koliko god ocete, ionako ce takvi preuzeti kormilo nogometa što vec i jesu, a klub poput naseg ce biti osuden na maksimum prolaska skupine europa lige pa dokle dodemo ili u bas najoptimisticnijem slucaju prolazak i ispadanje u osmini finala lige prvaka.


    Pada mi na pamet stanoviti vlasnik Newcastlea, Mike Ashley kao moguci primjer sirenja svog poslovnog carstva (sportsdirecta) kroz newcastle

    Edit: eo svrhe radi, imam li iskrivljen pogled na situaciju, vjerojatno, pa ako zaista žarko želite skupljat lajkove istomišljenika koji ne vide problem u Cityu, PSGu, Čelskiju i sličnima, samo dajte, citirajte koji god dio, nazovite nelogičnim (jer vrlo vjerojatno jest nelogično) i eto :ok:
  • xavier
    11.1k


    Prvo, ne navijam za nikakve "naftaše" nego za Dinamo.

    Drugo, nikako ne mogu shvatiti koja je razlika između Arsenala, Liverpoola i Uniteda s obzirom da svi imaju američke vlasnike. Svi klubovi u Engleskoj imaju vlasnike, često strane, i razumio bih još donekle da priznaješ samo socios klubove, ali govoriti da je "Liverpoolov model ok, Unitedov ne valja" je smiješno. "Jadni Milan" je u podređenom položaju u odnosu na "bogatune"? Sad će ispasti da Milan nije dovoljno dugo u svojoj povijesti bio među najbogatijim klubovima svijeta...

    Što onda s Barcom i Realom koje tu ne spominješ iako su na samom vrhu (osim što si Barcu spomenuo kao "idiote koje su kupili Coutinha")? Oni nemaju vlasnike, ali imaju državu i gradove koji stanu iza njih i pomognu im kad treba kao kad je Madrid prenio vlasništvo zemljišta na Real. To je u redu?

    Da me ne bi krivo shvatio, ne branim ja City i PSG zato što su mi dragi, jer nisu, ali sve je stvar perspektive. Ti se zapravo ljutiš na njih zato što njihovi vlasnici imaju novca i žele ga potrošiti na klub. Kako smo već više puta zaključili, ne postoje "prirodni" klubovi. Svi su oni umjetno stvoreni u nekom trenutku i kroz cijelu nogometnu povijest uspješni su bili oni koji su imali novca. Tako je i sad.
  • jp23
    2.2k
    Onda nisi shvatio moju poantu. Ja se ljutim na njih jer svim silama idu zaobilaziti pravila koja vrijede za ostale, a ako i budu u nevolji i zavrse na sudu sa uefom i fifom, imaju odvjetnike toliko plaćene i spremne odugovlaciti do iznemoglosti, da cak i organizacije poput fife i uefe sa brdo para, ne mogu parirati tome (da, cak i uz sve sta su ih potplacivali jer su i sami korumpirani).

    Milan je bio primjer velikog kluba kojeg je ffp zajebao, dok taj isti ffp izignorira blatantno krsenje pravila citya i psga. Nije mi cilj bio spomena njihovih financija u prošlosti niti sadašnjosti koliko mi je cilj bio spomen da ista pravila ne vrijede za sve.

    Barcu sam spomenuo kao idiote jer su debelo preplatilo Coutinha, a klub su koji se ponosi svojom skolom mladih, iz koje su ponikli velikani poput Messija, Xavija, Inieste. A na kraju im taj Coutinho nista boljeg nije donio za te novce. Razumijem da imaju grad i naciju iza sebe, ali su i dalje klub ciji model funkcioniranja je drugaciji, gdje imas glasanje za predsjednika kluba i druge funkcije, nemas blatantno "pranje" imidža u svrhu "sporta".

    Unitedov model je funkcionalan, ali sto Glazersi rade isto nije bajno. Možda jesam previše kritičan prema njima jer su mi sami po sebi ogavni zbog fanova, to ću priznati.

    Jeste stvar je perspektive, a ako sam se dosada krivo izrazavao, eo budem u kratkoj rečenici pojasnio: meni smeta cinjenica kako se pravila izvrću, meni smeta kako se odvratno ponasaju sa novcem i kako pokazuju da pravda vrijedi samo za one koji nemaju toliko novca. Ljudi su izvarali FFP vise puta, ljudima nogometni klub služi da "peru" čast i ugled Katara i Ujedinjenih Arapskih Emirata.
    Ja se ne ljutim na one koji poštuju pravila, ja se ljutim na one koji ih izvrću, krše i izvlače se činjenicom da imaju dovoljno love da mogu šta oce. Takvih će biti sve više, tako ce nogomet "namijenjen" za gradane i takoreci radnu klasu postajat za elitu, tako cemo postepeno dobiti superligu i postepeno ce klubovi poput voljenog nam Dinama postati apsolutno irelevantni.

    Tu bih rado završio svoj dio diskusije jer niti imam više argumenata za doprinos raspravi, niti će mi se mišljenje drasticno promijeniti, ali cijenim komentare sa vaše strane, i potvrđujem da je dio mojih komentara između potpuno iracionalnog i jednostavno nelogicnog, a bogami i na granici djetinjastog.
  • Krizy
    35.9k
    Kada bi sezona završila baš u ovom trenutku, a Superleague krenula već od ljeta, ovako bi izgledala Liga prvaka u sezoni 2021./2022.

    GRUPNA FAZA

    ENGLESKA: Leicester, West Ham, Everton, Leeds

    NJEMAČKA: Bayern, Leipzig, Wolfsburg, Eintracht

    ITALIJA: Atalanta, Napoli, Lazio, Roma

    ŠPANJOLSKA: Sevilla, Villarreal, Betis, Real Sociedad

    FRANCUSKA: Lille, PSG, Monaco

    PORTUGAL: Sporting, Porto

    NIZOZEMSKA: Ajax

    RUSIJA: Zenit

    BELGIJA: Club Brugge

    TURSKA: Bešiktaš

    UKRAJINA: Dinamo Kijev


    KVALIFIKACIJE

    Staza neprvaka (2): PSV, Fenerbahce, Lokomotiv Moskva, Benfica, Rangers, Celtic, Antwerpen, Shakhtar

    Staza prvaka (4): Salzburg, Dinamo Zagreb, Olympiakos, Slavia Prag, Young Boys, Midtjylland, Omonia, Malmö...

    Naravno, pod uvjetom da bi se sve ostalo isto...
  • deda
    27.9k
    UEFA je upravo usvojila promjenu tj. povećanje broja sudionika na 36 od 2024. godine
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.