• NORTE
    9k
    osvajanja Prve lige FBiH sa SlobodomInfinity
    To se ne može nazvat uspjehom, ali bez zajebancije. To čak nije ni 2.liga BiH nego 2.liga federacije, osvojit tu amatersku ligu s klubom iz velike sredine iza kojeg je stajao cijeli grad nije neki uspjeh.


    Sa Hrvatskom je ušao u finale svjetskog prvenstva, meni je to recimo kao da sa Portom dođeš do finala lige prvaka.marcio amoroso

    Ne bih se složio ni malo, jer naša repka je imala igrače skoro u rangu s ostalim ekipama. Recimo Mourinho je osvojio LP s Portom, to danas ne može svatko ponovit pa ni on sam. Dalić je odveo repku u finale Sp, svaka čast i tu priča prestaje. Niko mu to ne može uzet, kao izbornik je Hrvatskoj donio svjetsko srebro. Prvo treba napravit veliku razliku između jednog TURNIRA kao što je Sp na kojem igraš 7 tekmi i sezone u klubu u kojem igraš njih 37 ili međunarodne lige u kojoj igraš i uzvrate. On je imao najbolje što Hrvatska nudi, treneri se snalaze na tržištu ako uopće imaju priliku bit i menadžeri, uz to konurencija je tu. Dalić ima uspjeh na jednom turniru, to ga ne čini boljim trenerom od npr. Bjelice.
  • Eduardo
    17.4k
    Vidjeh ovu raspravu i morao sam baciti ovaj upload na kanal.

  • Kwedi
    3.8k
    Eto, Bjelica je napravio uspjeh s Dinamom jer je imao budžet, uvjete i igrače kakve nemaju svi klubovi zajedno - je li to dovoljno dobra argumentacija da ga se posere?

    Nevjerojatno da svi ti vrhunski treneri i top ekipe nisu osvojili srebro na SPu, al jedan antitalent je.

    Po ovim argumentima ispada kako je najbolji trener u Hrvatskoj jedino Stanko Mršić.

    Jer eto, vodio je najviše utakmica u HNL-u. To je ipak malo više od jednog turnira ili par sezona na klupi Dinama.
  • Infinity
    15.2k
    To se ne može nazvat uspjehom, ali bez zajebancije. To čak nije ni 2.liga BiH nego 2.liga federacije, osvojit tu amatersku ligu s klubom iz velike sredine iza kojeg je stajao cijeli grad nije neki uspjeh.NORTE

    To jeste drugi rang u BiH. I napisao sam ispravno Prva liga FBiH, a ne Druga liga FBiH kako ti rece. Druga liga FBiH je treci rang. Imat ces sad u Hrvatskoj takve nazive kroz par sezona. Elitna liga, pa onda Prva HNL kao drugi rang takmicenja.

    Sto se tice osvajanja tog natjecanja. Ja skidam kapu svima koji osvoje to takmicenje na posten nacin. Tu ligu je skoro pa nemoguce osvojiti bez repova. Ciro je doveden u Slobodu da skrene paznju na sebe, tko bi posumnjao u znanje velikog Cire, a Azmir u miru kupuje utakmice i promociju u visi rang. Ciro je napustio Slobodu nakon te sezone, jer su vidjeli koliko on realno moze i da je jeftinije dovesti drugog strucnjaka nego njemu kupovati utakmice, a jos je trazio i vece pare nakon plasmana. On da je svojim znanjem osvojio Prvu ligu FBiH ovi u Tuzli bi mu dali para koliko hoce.

    Ciro je u svom zivotu postigao mnogo, al njegovo vrijeme je davno proslo.
  • NORTE
    9k
    Nisam ni sudjelovao u ovoj raspravi o najboljem treneru. Niti me zanima, pročitao sam par postova na prethodnoj pa se uključio. Vezano uz Dalića, ima uspjeh kao rijetko tko, iako su se mnogi pitali kako je uopće dobio priliku. Prolazak na PENALE protiv Danske i Rusije iako imamo daleko bolji kadar isto nešto znači. Kao prvo nije isto vodit klub i vodit repku.
  • Dino
    2.2k

    Knjaz ima bomba prisivak na jakni :wink:
  • Neki tip
    19.1k
    vrlo jednostavno - kvalitetu obavljenog posla sudim ponajprije po ishodima.

    Ako želim da nešto bude obavljeno, onda mi nije bitno jesi li imao sreće, jesu'l ti se zvijezde posložile, jesi li kvalitetno "podugovorio", jesi li nekoga pitao za savjet, bitno mi je je li to što sam tražio obavljeno i je li obavljeno kvalitetno.

    Dalić je preuzeo reprezentaciju u rasulu. Nisam siguran ni da je bio prvi izbor. Pametniji je možda nisu ni htjeli. To što danas svaka baba misli da je s "takvim igračima i njezina baba mogla uzet srebro" može visjeti samo mački o repu.

    Dalića sam ovdje, u konkretnom slučaju, energično branio jer Navijačeva konstatacija naprosto ne stoji, besmislena je i neodrživa pred 2 reda argumenata.

    Ja uživam u nogometnoj emociji, strasti, energiji, povezanosti, momčadskom duhu, zajedništvu, prkosu, buntu, inatu, volji, snazi.

    Za taktiku me, da prostiš, boli k. Ne zato što ju smatram nevažnom, nego zato što o istoj pojma nemam. Iskreno, mislim da ni ogromna većina navijača pojma nema, samo si to malo teže priznaju od mene.

    Nisam skroman tip. O koječemu znam puno. Puno više od prosjeka. Pa i puno više od mnogih koji se bave slicnim stvarima meni, lako je dokazivo.
    Međutim, o još više stvari ne znam ništa i ne umišljam si da znam.

    Ne ide to sad tebe nit' ikog drugog na forumu, normalno je kritizirati, procjenjivati, komentirati. Svi to radimo. Ali meni je zbilja smiješno uzet si za pravo imati neko čvrsto mišljenje o pogrešnoj taktici ili izboru igrača kad čovjek ima rezultate na SP, a ja nisam trenerski vodio ni kvartovskog niželigaša. Ispunio je pa i prebacio sve zadane ciljeve. Igra nije nešto, al nikad u prijateljskim i kvalifikacijskim i nije bila. Promijenio cijelu momčad, idemo na novo EP.

    Mislim li da je genijalan taktičar? Pa, ne čini mi se baš takvim. Ima nos za sjajnu izmjenu? Nije dokazao. Naslikava li se previše i balansira i kalkulira s izborom igrača? Ima nešto u tome.

    Ipak, bez obzira na navedeno, mislim da bez ograde zaslužuje kredit za novo veliko natjecanje koje je, uostalom, bez velikog stresa izborio (o "nikad lakšoj" skupini sam već sve napisao).

    Da rezimiram, ni ja ne mislim da se radi o hrvatskom Kloppu, ali mislim da se već 3 godine radi o pravom čovjeku na pravom mjestu.

    Za uspjeh reprezentacije po meni je važnije sve ono što sam napisao da mi je bitno - nogometna emocija, strast, energija, povezanost, momčadski duh, zajedništvo, prkos, bunt, inat, volja, snaga, a Dalić dokazano zna nešto o tome, od ove ili one formacije (da pojednostavim malo za poantu).
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ne znam. Ja sam uzeo 8 najboljih europskih reprezentacija po rejtingu.
    Naš trener ima uvjerljivo, ali uvjerljivo najlošiji omjer odigranih utakmica i uzetih bodova. To su jednostavno brojke i tu ne treba nikakvo znanje. Sve te države igraju ista natjecanja i te brojke ne lažu.
    Da se razumijemo, nisam za to da se Daliću da otkaz, neka čovjeka, zaslužio je neki kredit nakon srebra, ali ovo su suhi brojevi.

    I onda da i ja rezimiram, i ti gore nabrojani treneri očigledno osim taktike znaju nešto i o prkosu, inatu, zajedništvu i ostalim stvarima koje se kod nas potenciraju kao nigdje drugdje.
  • Neki tip
    19.1k
    jesu li sve te reprezentacije napravile smjenu generacija?

    Ili nijedna?

    Ima li među tih 7, 8 još koja s 4 milijuna stanovnika i jednim solidnim klubom koji je u stanju izbaciti top igrača? Ili barem potencijal za top igrača. Ima li ijedna s ma samo približno lošom infrastrukturom? Ima li koja da iza sebe nema snažniju ekonomiju, veću tradiciju, jaču bazu, bolju ligu?

    Da ne pilim, ova je rasprava i krenula od moje "energične obrane" Dalića od Navijačeve procjene da će ovaj otić čim, eto, ode ova generacija. Koja generacija? Pa ona koja ga je proslavila (ako ćemo tako) je gotovo cijela i otišla.

    A drugo, kad pogledaš rostere tih preostalih 7 od 8 najboljih repki, tebi se čini da smo mi igrački i dalje tu negdje pa je Dalić onda evidentno podbacio?
  • marcio amoroso
    32.1k
    Njemačka, Engleska, Španjolska su napravile smjenu. Švicarska je ne treba ni raditi jer su relativno mladi, Portugal također. Italija je napravila smjenu, Francuska je baš mlada. Belgija je isto napravila smjenu.

    Ako želiš reći da smo ekstremno mladi onda to ne stoji, također lako za dokazati sa brojevima.

    Što se tiče rostera realno je njih 4, 5 boljih. Sa ostalima smo tu ili čak bolji.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Livaković 25
    Vrsaljko 28
    Lovren 31
    Vida 31
    Barišić 28
    Brozović 28
    Modrić 35
    Vlašić 23
    Rebić 27
    Perišić 31
    Kramarić 29

    Ovo je naših najboljih 11 po godinama. Kladio bi se da će to Dalić tako i postaviti kad dođe stani pani i kad su svi zdravi. Možda samo neki Ćaleta Car ili Pongračić umjesto Vide. To je sve samo ne mlada momčad.
  • Neki tip
    19.1k
    Engleska napravila smjenu?? Kad to? Pa na SP su imali jednu od mlađih i potentnijih ekipa.

    Nisam rekao da smo ekstremno mladi niti uopće da smo pomladili repku, nego da smo smijenili generaciju.

    Od prvih 11 iz finala SP ove tekme zbog kojih imamo omjere kakve imamo nisu igrali:

    - golman, lijevi bek, desni bek, stoper, desno krilo, jedan vezni i napadač.

    U 2 godine.

    Pobrojao ti ovdje Kramarića, Vrsaljka, Rebića, a ljudi odigrali 2 i pol tekme sve skupa od ovih što smo pogubili.

    Kao da je isto na desnom beku imati Jedvaja, Juranovića, Uremovića ili Vrsaljka. Da ne nabrajam sve ostale promjene. Neke su možda i na bolje, ali imamo čitavu novu obranu, Vidu koji igra na razini Belupa.

    Ajde da se složimo da se ne slažemo. Ona repka je bila top po imenima, a Dalić je dodao što je trebao da bi napravila i top rezultat.
    Sadašnja repka (ne ova optimalna koju si pobrojao, nego ova stvarna koje je igrala i gubila) po meni nipošto nije top 7, 8 (osim ako su baš svi zdravi i u formi), jer mi si neke silne zamjene i pad u formi kljucnih igraca sigurno ne mozemo priustiti.

    Nemamo širinu kakvu si zamišljamo, nemamo više od 3 igrača u top klubovima (nasuprot SP), nemamo naprosto istu igračku supstancu i razinu.

    Ovi tvoji pobrojani nisu bili ili u formi ili uopće na raspolaganju, dobar dio njih, pa ne znam što to dokazuje. Kako je Dalić kriv što Vrsaljka nema, Kramarića nije bilo, Periša nije na razini sa SP, Broz je ponešto preskočio, Modriću je 35, Rebić malo igra pa malo ne igra, Vida bolje da ne igra kako igra.
    Igrali su Vlašići i Pašalići, Ćalete i Uremovići, koliko su mogli dali su, možda su mogli i Oršići, ali on nije igrač koji bi osnažio uvjerenje da je naša repka i dalje europski vrh. Niti je itko od gore pobrojanih nekakav europski vrh. Raketa, Mandzo, Vrsaljko to jesu bili..
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ajde da se složimo da se ne slažemo.Neki tip sa Zapada

    Ispravan rezime.
  • Krizy
    35.5k
    Kapetani biraju najboljeg igrača HNL-a:

    Izbor Slavka Blagojevića (Istra)
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 10 bodova
    2. Mijo Caktaš (Hajduk) - 8 bodova
    3. Franko Andrijašević (Rijeka) - 6 bodova
    4. Kristijan Lovrić (Gorica) - 4 boda
    5. Šime Gržan (Istra 1961) - 2 boda

    Izbor Marka Stolnika (Varaždin)
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 10 bodova
    2. Igor Silva (Osijek) - 8 bodova
    3. Mijo Caktaš (Hajduk) - 6 bodova
    4. Lovro Majer (Dinamo) - 4 boda
    5. Ivan Nevistić (Rijeka) - 2 boda

    Izbor Denisa Kolingera (Lokomotiva)
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 10 bodova
    2. Dominik Livaković (Dinamo) - 8 bodova

    3. Mijo Caktaš (Hajduk) - 6 bodova
    4. Ante Majstorović (Osijek) - 4 boda
    5. Franko Andrijašević (Rijeka) - 2 boda

    Izbor Marka Bulata (Šibenik)
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 10 bodova
    2. Mijo Caktaš (Hajduk) - 8 bodova
    3. Kristijan Kahlina (Gorica) - 6 bodova
    4. Mile Škorić (Osijek) - 4 boda
    5. Goran Paracki (Slaven Belupo) - 2 boda

    Izbor Gorana Parackog (Slaven Belupo)
    1. Mislav Oršić (Dinamo) - 10 bodova

    2. Nemanja Glavčić (Slaven Belupo) - 8 bodova
    3. Karlo Lulić (Slaven Belupo) - 6 bodova
    4. Mario Gavranović (Dinamo) - 4 boda
    5. Kristijan Lovrić (Gorica) - 2 boda

    Izbor Mije Caktaša (Hajduk)
    1. Mario Vušković (Hajduk) - 10 bodova
    2. Petar Bočkaj (Osijek) - 8 bodova
    3. Arijan Ademi (Dinamo) - 6 bodova
    4. Jairo (Hajduk) - 4 boda
    5. Dominik Livaković (Dinamo) - 2 boda

    Izbor Franka Andrijaševića (Rijeka)
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 10 bodova

    2. Tibor Halilović (Rijeka) - 8 bodova
    3. Mijo Caktaš (Hajduk) - 6 bodova
    4. Bruno Petković (Dinamo) - 4 boda
    5. Kristijan Kahlina (Gorica) - 2 boda


    Trenutni poredak:
    1. Arijan Ademi (Dinamo) - 56 bodova

    2. Mijo Caktaš (Hajduk) - 34 boda
    3. Dominik Livaković (Dinamo) - 10 bodova
    Mislav Oršić (Dinamo) - 10 bodova

    Mario Vušković (Hajduk) - 10 bodova
    6. Franko Andrijašević (Rijeka) - 8 bodova
    Petar Bočkaj (Osijek) - 8 bodova
    Nemanja Glavčić (Slaven Belupo) - 8 bodova
    Tibor Halilović (Rijeka) - 8 bodova
    Kristijan Kahlina (Gorica) - 8 bodova
    Igor Silva (Osijek) - 8 bodova
    12. Kristijan Lovrić (Gorica) - 6 bodova
    Karlo Lulić (Slaven Belupo) - 6 bodova
    14. Mario Gavranović (Dinamo) - 4 boda
    Bruno Petković (Dinamo) - 4 boda
    Lovro Majer (Dinamo) - 4 boda

    Jairo (Hajduk) - 4 boda
    Ante Majstorović (Osijek) - 4 boda
    Mile Škorić (Osijek) - 4 boda
    20. Šime Gržan (Istra 1961) - 2 boda
    Ivan Nevistić (Rijeka) - 2 boda
    Goran Paracki (Slaven Belupo) - 2 boda
  • Mali dioničar
    14k
    Vušković od 6 kapetana ni jedan jedini bod, ali u Splitu znaju da je upravo on najbolji igrač lige.

    Ne najperspektivniji, ne igrač koji je najviše napredovao ili nešto slično (a što bi isto bilo bolesno za tvrditi pored Gvardiola) nego najbolji igrač lige.

    Kakva bolest.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.