• Eduardo
    17.2k
    U odnosu na prošlu sezonu ove smo resetirani na tvorničke postavke, čisto da ne zaboravimo tko je gazda. Čak i za naše standarde bilo je turbulentno.

    HNL priča je završila točno onako kako i treba, izuzev perioda nakon stanke. Daleko smo najkvalitetnija momčad lige i naslov je završio tamo gdje mu je i mjesto. Možda smo trebali ostvariti bolji učinak u derbijima, čisto radi dojma i zadovoljstva kad u direktnom susretu pobijediš najvećeg rivala. Nažalost, Hajduk je ove sezone bio bolji u direktnim susretima.

    Grupa u Ligi prvaka nije bila najlakša, ali ni najteža. Recimo da je bila po mjeri. Na kraju smo imali sve u svojim rukama da prođemo i osiguramo još jedno proljeće, možda čak i u nastavku Lige prvaka. Nažalost, zahvaljujući glupim pogreškama i nesreći nismo uspjeli, iako su svima porasli apetiti nakon onakvog otvaranja skupine.

    S pozitivne strane; opet smo odigrali dobru EU sezonu, nismo se sramotili već smo bili konkurentni. Iz tri utakmice smo izašli neporaženi, što je svakako napredak ako uzmemo u obzir prethodne nastupe u LP.

    Jedini veliki minus u eri Bjelice ostaje to ispadanje u 1/4 finalu Kupa.

    Post korona show u režiji tatteka i bratteka je priča za sebe. Na to mi se uopće ne da trošiti tipkovnicu.

    Vjerojatno postoji još dosta toga za raspravu (transferi, financije, dojam, osvrt na pojedine igrače, razvoj mladih igrača), pa se slobodno pridružite.
    1. Ocijeni sezonu 2019. - 2020. (43 votes)
        1
        16%
        2
          5%
        3
          5%
        4
        12%
        5
        9%
        6
        14%
        7
        21%
        8
        9%
        9
        9%
        10
          0%
  • Mali dioničar
    14k
    Kaj se mene tiče ocjena je 2 jer je Bjelica osvojio naslov, inače bi bila 1.

    Na žalost, sve je otišlo na krivu stranu s tim Sahtarom koji je Mamićima dao vjetar u ledja. Utakmica je bila skoro pa remek djelo Bjelice uz prvo veliku dozu sreće (Dinamo sa 10 igrača kod 1:1, Sahtar promašuje i kontrolira utakmicu) pa nevjerojatno vodstvo pa onda povratak u realnost. S igračem manje izvadi Oršića iako bi po meni bilo logičnije Petkovića jer je Oršić na širokom terenu bolji, Gjira kojeg je uveo s klupe iznudi crveni, a Ivanušec(isto uveden s klupe) zabija na asistenciju Petkovića za kojeg sam ja recimo mislio da ne koristi previše jer je pomalo teretan u omjeru snaga na terenu 10-11. I onda kod vodstva i omjera igrača 10-10 pak vadi Petkovića koji bi mi sad pak izgleda da mora ostati na terenu jer jedini može zadržati loptu u nekakvom korneru i iznuditi faul, stavlja Kandziora na kojeg se ide dugim loptama zadržavati vrijeme i svi znamo kak je to završilo.

    Meni osobno je prva naznaka pucanja i vidljive Bjeličine živčanosti bila sama pojava Zokija u Zagrebu i prije ponovnog angažmana u Dinamu. Recimo, bio je i na utakmici finala Kupa u Puli i sama njegova nazočnost je dala utakmici dozu toksičnosti.

    Još prije sezone prodajom Šunjića su fino sjebali Bjeličin koncept nogometa. Da se razumijemo, uopće nisam fan Bjeličinog stila u teoriji. Ali to da se čovjeku koji je imao savršeni skor i to ne kao plod sreće nego je zbilja svaku utakmicu koja je u Europi u sezoni 2018/19 dobivena trebala biti i veća razlika za Dinamo tako podmeću klipovi, to je moguće samo uz ovakav ustroj kluba. Znam da ovdje ima dosta ljudi koji rezoniraju da Šunjić i nije nešto posebno, ali osobno mislim da je bio ultrabitan u Bjeličinim planovima, a normalan klub bi dao treneru odriješene ruke za transfer politiku jednog prijelaznog roka nakon sezone koju je rezultatski odradio savršeno osim finala Kupa. Ne mora trener biti dugoročno biti alfa i omega klupske politike i transfera jer prosječni trener u svijetu traje manje od 3 sezone u jednom klubu, ali smatram da je taj tren Bjelica zaslužio bjanko povjerenje za kadroviranje za sezonu 2019/20.

    Velim, znam da ocjenjujemo sezonu 2019/20, ali po meni je sama pojava spodobe u Zagrebu sa samom naznakom love od Olma, a usput prodanog Šunjića da se ima nekaj za pod zub, unijela nemir koji je kulminirao protiv Sahtara kad je sve krenulo nizbrdo. Čak bih rekao da je Mamićima tada laknulo jer Bjelici ni oni ne bi ništa mogli da je prezimio iz LP.

    Kaj se tiče igrača, standardno Liva, Petko, Oršić, Ademi najbolji. Kandzior super, Ivanušec relativno kasno došao, tak tak. Stojanović i Leovac solidni. Moro i Gojak stagnacija, Majer nazadovanje. Velika nervoza još od poraza u Varaždinu i odustajanja od koncepta “jedna momčad za Europu, druga za HNL” dovela je i do relativno malo prilike za Marina i ostale koje su Mamići htjeli staviti u izlog.

    Sve u svemu, negdje u listopadu 2019. sam se veselio predobrom proljeću uz Dinamo u Europi i pripremama za EURO 2020.

    A onda je došla 2020.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Teško je sada, u ovoj negativi ocijeniti sezonu.
    Ja bi dao ocjenu 4. Gubitak kupa je mene strašno nervirao i to je jedan dobar razlog da se ide dolje sa ocjenom, ovaj kraj sezone naravno još jedan.

    Nastupi u Europi su bili super, jedina tekma koju smo pregaženi je ona u Milanu protiv Atalante i drugo poluvrijeme protiv Citya u Zagrebu. Sve ostalo smo odigrali odlično po meni.

    Od igrača sam oduševljen sa Livom, Theom, Olmom i Oršom.
    Prolaz mi također imaju Stojanović, Leovac, Ademi, Petković, Kadzior, Ivanušec, Moharrami. Puno bolje mogu Dilaver, Gojak i Moro. Razočarali su me Hajrović, Majer (iako su njih dvojica realno imali premalo prilika) Moubandje i Kulenović.
    Nešto potencijala su pokazali Gjira, Šutalo i Ćuže. Mislim da je to ipak premalo za kadar Dinama, ali ok.

    Rezime je da se od odličnog početka povratkom smeća u klub sve okrenulo na loše, u biti je svaki dan sve bilo lošije od onog prethodnog. Sada je sve sjebano i samo čudo nas može izvući iz ovog sranja.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Slažem se u velikoj većini sa @Mali dioničar

    Prvo onaj početak iz snova protiv Atalante, izgubili derbi ja konto evo zanimljivosti i u HNL, jak Hajduk jak derbi, nece Dinamo biti opet +20 na odnosu na drugog, do kraja nikad losiji i jadniji Hajduk ,pa onda smo gostovanje u Manchesteru, iz navijačkog pogleda vise nego odlično odradito gostovanje, a protiv Citya smo imali 1-0 do 95.minute i onog nažalost nesviranog faula nad Perićem...

    Onda je nekako sve krenulo na dolje , mediji krenuli o Olmu gdje bi mogao, sta bi mogao, pa 2-2 sa Shaktarom u gostima, mi standardno "dinamovska" (ne)sreća, onda 3-3 i šok na Maksimiru, ne sjećam se kad smo dobili ovako hladan tuš(neračunajući pod ovo situacije sa klošarima i upravom) zatim hrabro pali u Milanu, pa kući smo vodili Manchestera 1-0 i nastala samo takva euforija, a onda još jedan hladan tuš

    Polusezonska pauza, Olmo odlazi, tu sve počinje zbrda zdola, sve oči uperene u Ivanušeca, ispadamo od Rijeke u kupu, nizgubili od Osijeka u G.Vrtu, e tu nastaje spika kako na forumu tako i ovako o odlasku Nene te kako ne bi mogao vise biti trener Dinama, navijači su mahom krenuli dolazit na stadion, malko i solidna brojka na samom sjeveru, a onda ova prokleta gripa i gluposti koje nosi, tu je i potres koji je načinio stete kako samom gradu tako i stadionu, onda u toj pauzi dolazi do smjene trenera, i kad smo mislili da ne može gore dalton br.2 uz još jednu funkciju u klubu krene obavljat funkciju privremneog a sada i stalnog trenera(ako je vjerovat medijima)....

    Ocjena svejedno koja, al više od neke staklene trojke NE MOŽE!!
  • Majki2111
    2.6k
    Ja dajem 9, da nije bilo ono s Bjelicom bila bi za 10
  • Navijač Dinama
    7.3k
    jesi pacijent, iznenađuješ sve više više
  • Mali dioničar
    14k
    ono s BjelicomMajki-Papi2111

    Misliš da su ga trebali ranije smijeniti i odmah staviti Zokija?
  • Majki2111
    2.6k
    Ne, di sam to napisao? Bilo bi mi draže da je ostao. Zato i jesam spustio ocjenu.
  • Guinness
    1.9k
    jesi pacijent, iznenađuješ sve više višeNavijač Dinama

    općenito trola 90% vremena tako da, zanemari
  • Infinity
    15.2k
    Ja sam dao sedmicu, mada sam dvojio izmedju sest i sedam. Nekih 60-70% sezone je sve bilo dobro. Ta LP je mogla proci bolje, ali sam ja sad ovako hladne glave ipak zadovoljan. Bilo je to prvo put da igramo na rezultat i kroz par sezona je Bjelica mogao sloziti ekipu koja ce prolaziti grupu, ali...

    Ligu smo osvojili, rekao bih cak poharali ovaj dio prije korone. Bjelica je u 26 kola osvojio 65 bodova. Danas nakon 35 kola Osijek i Lokomotiva imaju po 62 i Rijeka 61. Ako veceras na GV mec zavrsi nerijeseno racunaica ce nam reci da smo s deset utakmica manje mogli biti prvaci.

    Kup je po meni najveca saka u oko po pitanju rezultata. Nije se smjelo dogoditi, al jbg. Mozda je najveci problem to sto se precesto dogadja.

    Sve u svemu, mislim da je ovo rezultatski bila vise nego solidna sezona. Ova zavrsnica sa smjenom Bjelice, pa Zoranom na klupi je poremetila atmosferu, ali to ne mijenja cinjenicu da je Dinamo imao dobru sezonu. To sto nas naredne sezone vjerojatno ceka patnja je druga stvar, ocjenjujemo trenutnu.
  • xavier
    11.1k
    Meni je to jako kompleksno odnosno postoji toliko segmenata koji su mi na sasvim različitim razinama da ih je jako teško objediniti u jednu ocjenu.

    Što se tiče onog nakon terenu, podijelio bih to na dva dijela. Prije i poslije korone. Iz razloga što se radi o toliko dijametralno suprotnim atmosferama i nogometnim predstavama da ih je teško zajedno ocijeniti. Onaj dio prije korone je bio jako dobar. De facto osiguran naslov prvaka, odličan nastup u Europi, a jedini recimo kiks je to ispadanje iz kupa iako, kako sam već i napisao, ne doživljavam to tako dramatično kao neki drugi. Uglavnom, ocjena za dio je 7 (iako nije daleko ni od osmice).

    Dio nakon korone je katastrofa. I tu govorim isključivo o onom na terenu. Do onog van terena nisam još došao. Totalni raspad sistema, serija poraza, drastičan pad atmosfere...uglavnom, ocjena je 2.

    Što se tiče onog van terena, tu imamo povratak Zokija u klub, otkaz odličnom i uspješnom Bjelici, postavljanje Jovićevića i opet otkaz, cirkus oko traženja njegove zamjene i šećer na kraju, povratak Zokija na klupu kap trajno rješenje. Ocjena je naravno 1. Samo zato što ne postoji niža iako ova jedinica ni približno ne odražava što mislim o potezima kluba.
  • Dino
    2.2k
    Kaj se tice sportskog dijela mogu se kompletno slozit s @Infinity. Prvenstvo uvjerljivo osvojeno, liga prvaka solidna, kup nismo smjeli zgubit, al desi se kaj sad, ukupno za mene neka sestica.

    Kaj se tice brojke sjevera, navijanja, gostovanja, poplave grafita, koreografija mogu samo rec da se konacno napreduje, i to kvalitetno i zdravo. Fan shop takoder konstantno izbacuje nove/stare modele i vidljivo napreduje. Da je brojka navijaca bila onakva kakva bi mogla bit, dal bi cistu desetku, zasad devetka, al vjerujem da bu to islo na bolje jer se predat ne smijemo.

    Nadalje, Plavo srce, pomoc osobama u izolaciji i starijima u vrijeme kad im je najpotrebnije, pomoc nasim sugradanima nakon potresa, akcija udruge DTSM za obnovu djecjih bolnica, tombola, akcije Zone i obnova kuce takoder nasim sugradanima i prijateljima navijacima...jel se moze tu rec nekaj osim cista desetka.

    Jedno prezime ne smije hracnut na sve dobro kaj se desavalo ove sezone iako je, naravno, svakom normalnom covjeku trenutno stanje za ocjenu jednaku temperaturi na antarktiku.

    Odustat od Dinama nikad nije ni bila opcija, zato vjerujem da ce broj ljudi naredne sezone bit jos veci, jaci i glasniji.
  • Neki tip
    19k
    Šestica. Mislim da sam među prvima kliknuo, bila su valjda 4 glasa prije, tak da je ocjena "neokaljana" obrazloženjima drugih kolega. Ako sve uzmem u obzir, a moram kad je riječ o sezoni, onda je to bila posve pristojna europska sezona, osvojen naslov te ispadanje u kupu debelo prerano. Sportski, 7 do 8. Postkorona je za 2, slažem se s Xavierom, a sve skupa 6 jer aritmetika nije baš optimalno rješenje uvom slučaju.

    Zoki na klupi je van ove ljestvice, ide do -273,15.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment