• vjerniero86
    82
    Što mislite koliko će gledatelja bit sutra?
  • Neki tip
    19k
    1.500

    Mislim da će i kod onih relativno stalnih 2.500 biti puno onih (i sebe tu nažalost ubrajam, donekle) kojima će osjećaj neke bezvoljnosti, apatije kad je u pitanju Dinamo, nadvladati želju za tribinom i nogometom.

    Nije da nije bilo razloga za takvo što i ranije, gorih i mučnijih, ali valjda svatko ima neku svoju točku pucanja.

    Mislim da je Bjeličinom smjenom, činom i načinom, dosegnuta moja. Ne što bi to bilo najgore što je učinjeno, već što je to šaka u oko nama koji smo malo žmirkali i sanjarili.

    Ne kažem da započinjem nekakav samoizabrani, pojedinačni bojkot, možda nemam dosljednosti za to, možda volje, možda previše volim i tekme i nogomet i Dinamo da bih dugo izdržao, možda ne znam kako to sve skupa sinu objasniti.

    Puno možda, a jedno sigurno.. Ne idem sutra, ne da mi se. Užasno mi je to napisati, ali opet ću. Ne da mi se sutra na tekmu Dinama. :sad:
  • Guinness
    1.9k
    Vojnik kluba šta reć. :strong:Dragon1Warrior123

    Nadam se da živi i blizu stadiona
  • reziser
    6.2k
    Nema tog (osim više sile) da me spriječi da odem na tekmu. Konačno se situacija bar malo primirila i jedva čekam odlazak na stadion. Daleko je to od neke euforije. Ali treba se krenuti.
    Očekujem max 2k ljudi...
    Zanima me kakva će biti socijalna distanca
  • InatiseSlavonijo
    459
    Ma ja jedva cekam sutra poslije posla sjesti u auto i s ekipom lagano, pa pivica prije tekme, pa taman do ponoći doma.
    Što se tiče posjete ja sam optimist, mislim da će biti dosta ljudi, pogotovo na sjeveru.
    I veseli me papirnata karta jer napokon neću morati žicati po tribini za kolekciju pošto imam godišnju :smile:
  • reziser
    6.2k
    DINAMO u srijedu u 18:55 na Maksimiru dočekuje Slaven u susretu 29. kola HNL-a.

    Odlukom Stožera civilne zaštite od ovog kola dopušten je ulazak gledatelja na Maksimir, no sve do ovog tjedna nije se znalo je li Maksimir sposoban ugostiti navijače. Naime, Dinamov stadion oštećen je u razornom potresu koji je 22. ožujka pogodio Zagreb pa je iz predostrožnosti zatvorena istočna tribina koja još nije detaljno pregledana.

    "U tijeku je pregled stadiona Maksimir kako bi se utvrdilo njegovo stanje nakon potresa 22.03.2020. godine. Dosadašnjim pregledom utvrđeno je da su tribine zapad, sjever i jug pretrpjele sekundarna oštećenja koja nisu izazvala opasnost od gubitka stabilnosti te se navedene tribine mogu nastaviti koristiti za sportske priredbe na stadionu. Na sjevernoj tribini moguću opasnost predstavljaju elementi staklene stijene na sjevernoj fasadi jer su se uslijed potresa pomakli iz svoje ravnine. Iz tog razloga, radi zaštite gledatelja, bit će građevinskom skelom natkriveni određeni dijelovi površine uz sjevernu fasadu.

    S obzirom da tribina istok još nije obuhvaćena ovim pregledom pa nije određen utjecaj potresa na statiku i druge elemente tribine, za utakmicu sa Slaven Belupom za gledatelje će biti otvorene tribine: zapad dolje i gore, sjever dolje i jug, a nakon eventualne popune kapaciteta tribine jug, bit će otvorena tribina sjever gore", priopćio je jučer Dinamo.

    Odlukom Stožera na stadionima može biti samo 30 posto kapaciteta stadiona pa je gledateljima na raspolaganju 8030 mjesta iako je za očekivati da će ih biti puno manje.

    Maksimir je godinama za Dinamove navijače izrazito neugodno i neudobno mjesto, a često i opasno. Najveći spomenik korupciji u Hrvatskoj doslovno se raspada godinama, a u ožujku prošle godine samo pukim slučajem izbjegnuta je tragedija. Prvo se sa zapadne tribine odlomio komad betona, zbog čega je postavljena zaštitna mreža, a par dana kasnije kraj grupe djece pao je golemi stakleni blok s gornjeg dijela zapada.

    Potres je dodatno oštetio derutni stadion, zbog čega je zatvorena istočna tribina koja još, kako doznajemo, nije ni do kraja pregledana. Kako zasad stvari stoje, na legendarnoj tribini više nikad, barem u ovom obliku, neće biti gledatelja. Istok je star, trošan i neudoban, a u potresu mu je navodno narušena statika i to se više ne isplati popravljati.

    Tijekom potresa su otpadali i komadi Sjevera, ali kako kaže Dinamo, ta i ostale tribine nisu pretrpjele strukturalna oštećenja pa će se one moći koristiti. Kako bi se zaštitilo navijače, ispred Sjevera postavljene su željezne skele koje bi trebale čuvati glavu navijača ako, kojim slučajem, sutra otpadne još jedan komad tribine. Skele su postavljene ispod najrizičnijih dijelova tribina pa i dalje postoje dijelovi bez krova nad glavom. Tamo, valjda, neće ništa pasti.

    Na ulazu u famozne poslovne prostore ispod Sjevera, koji zaudaraju po vlazi, i dalje stoji žuta naljepnica "privremeno neuporabljivo", iako je stadion dobio dozvolu da se na njemu igraju utakmice. Netko ju je vjerojatno zaboravio skinuti. Na jednom dijelu sjeverne tribine vidi se pukotina u zidu, ali ona je na sreću mala pa samo izgleda užasno, kao i obližnji zidovi s kojih su popadale ploče.

    Redakcija Indexa uputila je upit Gradu Zagrebu smije li Dinamo igrati s publikom na Maksimiru ako još nije završen detaljan pregled stadiona te je li dovoljno samo zatvoriti istočnu tribinu ako ona detaljnim pregledom bude proglašena neuporabljivom.

    "Odluku o mogućnosti odigravanja utakmica na stadionima i nogometnim igralištima utvrđuje i donosi Povjerenstvo za licenciranje Hrvatskog nogometnog saveza. Drugo pitanje također je u nadležnosti Hrvatskog nogometnog saveza odnosno Povjerenstva za licenciranje koje donosi odluke je li je nogometno igralište ili stadion u ispravnom stanju te ispunjava li propisane i sigurnosne uvjete za odigravanje utakmica", odgovorili su nam iz Grada.

    U prijevodu, HNS je zaključio da je Maksimir dovoljno stabilan da se na njemu mogu igrati utakmice, a detalji poput otpadanja dijelova tribine riješeni su skelama iznad glava navijača.
  • markoli
    1.6k
    Koliko sam se veselio utakmici, toliko mi je prisjelo kada sam vidio ove procedure i pravila. Prvi razlog kupnje godišnje ulaznice bio je da ne moram stajati u redovima, bilo na ulazu, bilo na ticket pointu. Ono što je najgore je ova glupost s 1 ulaznicom na 1 osobu, što u prijevodu znači da ne mogu otići recimo dan ranije po ulaznice jer bi trebao vući i osobe s kojima idem na utakmicu, već ću morati čekati ispred ticket pointa prije utakmice.
  • xavier
    11.1k


    Nemaš na ovim papirnatim ulaznicama koje podižeš nikakve brojeve sjedala ako na to misliš. Bar je tako za sjever. Podigao jučer na ticket pointu i izgleda kao normalna ulaznica, ali piše samo "pozivnica" i osobni podaci što znači da možeš sjesti gdje god želiš.

    No naravno da je time još nepotrebnije podizanje iste jer zašto onda jednostavno ne možemo ući s godišnjom kao i na svaku utakmicu ranije. Kako sam već napisao, Riječani su to puno elegantnije riješili.
  • reziser
    6.2k
    Riječani su to puno elegantnije riješili.xavier

    i držali se distance, kao što će biti i danas na maximiru :rofl:

    kod nas je uvijek sve kompliciranije i zajebanije
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Imam osjećaj da će sjever biti najbrojniji danas :smile:
  • reziser
    6.2k
    ZADNJIH DESET U MAKSIMIRU

    SEZONA 2014. - 2015.
    Dinamo - Slaven Belupo 3:2

    SEZONA 2015. - 2016.
    Dinamo - Slaven Belupo 3:0
    Dinamo - Slaven Belupo 2:1

    SEZONA 2016. - 2017.
    Dinamo - Slaven Belupo 1:1
    Dinamo - Slaven Belupo 1:0

    SEZONA 2017. - 2018.
    Dinamo - Slaven Belupo 2:0
    Dinamo - Slaven Belupo 1:0

    SEZONA 2018. - 2019.
    Dinamo - Slaven Belupo 2:1
    Dinamo - Slaven Belupo 3:0

    SEZONA 2019. - 2020.
    Dinamo - Slaven Belupo 1:0
  • reziser
    6.2k
    konačno se razvedrilo, sunce provirilo
    pa se nadam ipak nešto boljoj popunjenosti tribina
  • Slavonac
    383
    dobit cemo 2:0
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.