• Dino
    2.2k

    Ma bernardic se opce nemre racunat ko govornik, kakav im je predsjednik takva im je i cijela stranka, hrpa **
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo EL

    Jel zemlja ravna ili okrugla? :rofl:
  • Dino
    2.2k
    Naravno da je ravna, kak bi hodali po zemlji oni koji su dole, pa popadali bi...stvarno svakakvih pitanja ima :lol:

    U pogledu svemira i svemirskih istrazivanja:
    Amerika ili Rusija?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Rusija

    HNL na HRT(uz komentatore Velu,Cosica, Božu i dr...)
    ili
    Hnl na Areni predvođeni Prasićkom i onim srpskim komentatorima ???
  • Baneki
    717
    HNL na HRT

    Apollo misije snimljene na mjesecu ili u studiju
  • Eduardo
    17.4k
    onim srpskim komentatorima ???Navijač Dinama

    Kojim srpskim komentatorima?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ja kad gledam Dinamo preko telke, u većini slučajeva/utakmica budu srpski komentatori, jer nema ovdje ta opcija da možeš promjenit sa srpske arene(sa srpskog na hrvatskog komentatora) na HR, i u biti paket kanala je takav da dobiješ jednu HR Arenu jednu bosansku i 3 srpske,

    a Dinamo u 1/100 slučajeva prenosi na toj Hrvatskoj , a Hrvatski komentator na srpskom kanalu bude samo kad je derbi ili LP(derbi ako je u ST komentira neki dalmoš) a LP i derbi u ZG Blažićko, zato sam i naveo srpskim komentatorima uz Blažićka :smile:, ako si razumio što sam htio reć, imena im ne znam
  • Dino
    2.2k
    Apollo na mjesecu

    Parlamentarna monarhija ili trojna vlast
  • Neki tip
    19.1k
    Parlamentarna monarhija ili trojna vlastDino

    Ako mislis na trodiobu, onda to nije baš ili - ili pitanje. :)

    I parlamentarne monarhije u pravilu podrazumijevaju trodiobu vlasti..
  • Dino
    2.2k

    Je, zeznul sam :sweat:

    Parlamentarna monarhija ili predsjednik - parlament
  • xavier
    11.1k


    Moram priznati da mi to pitanje ima smisla u 19. stoljeću, ali u 21. baš i ne.

    Naravno da i danas u Europi ima dosta monarhija koje imaju takvu tradiciju iako kraljevske obitelji imaju više formalnu ulogu nego što stvarno o nečem odlučuju. No želim reći da baš i ne mogu shvatiti zašto bi netko tko živi u republici danas žalio što ne živi u monarhiji.
  • Dino
    2.2k

    Zakaj? Ak je bila dvojba Starcevic ili Radic, moze bit i ovakva. I moram priznat da bi ja rado zivio u monarhiji sa zakonodavnom vlascu u obliku parlamenta. Provodis izbore kao i u republici, samo je monarh taj koji uvijek slaze vladu sa strankom koja osvoji odreden broj mandata. Prednost je to sto bi vlast bila daleko cvrsca, a mane su nam svima vjerojatno poznate.
  • xavier
    11.1k
    samo je monarh taj koji uvijek slaze vladu sa strankom koja osvoji odreden broj mandataDino

    Ne funkcionira to na taj način, barem ne u većini monarhija.
  • Dino
    2.2k

    Zato sam naglasio parlamentarna, a ne apsolutisticka. Al sve ok, kuzim kaj oces rec. Dakle, biras republiku, moze dvojba dalje :grin:
  • xavier
    11.1k


    Uopće ne razumiješ što ti želim objasniti. I ja govorim o parlamentarnoj monarhiji, ali danas (naglašavam da govorim o današnjem vremenu, a ne o prošlosti) ne sastavlja monarh nikakvu vladu s nekom strankom nego monarh ima ulogu recimo kao predsjednik kod nas.

    De facto samo da legitimitet onom tko osvoji izbore da sastavi vladu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.