• The Undertaker
    4k
    Pa i ovu Zonu netko plaća. Ne moram ti objašnjavati da ne postoji besplatan ručak. Ako hoćeš dobar i profesionalan podcast, neko ga treba platiti.
  • mali M
    3.4k
    Pa i ovu Zonu ne plaća nit ga je stvorio Dinamo nego je bio projekt par entuzijasta koji su stvorili veću vrijednost. Pa ako će podcast biti dobar sam će se plaćati. Jasno ti je da više ciljam da taj podcast bude pod sponzorstvom nas navijača nego kluba koji činjenica je mora paziti šta objavljuje i daje u javnost..
  • The Undertaker
    4k
    Pa ako će podcast biti dobar sam će se plaćati.mali M

    Da je tako jednostavno, već bi ga bilo.
  • Eduardo
    17.4k
    Sam proces pokretanja kvalitetnog podcasta zahtijeva strukturiran pristup i investicije u prostor, opremu te osmišljen format, što je dobrim dijelom suprotno od spontanog pokretanja foruma. I znatno skuplje.

    Osobno preferiram organizirane podcaste s jasnim planom i kvalitetnom produkcijom, umjesto neformalnih/amaterskih podcasta koji mogu biti autentični i spontani, ali tu često nedostaje organiziranosti, kvalitete zvuka i fokusiranost na temu, što može rezultirati manjom privlačnošću za širu publiku.

    U slučaju da vas to ne smeta, uključite mobitel i već večeras možete stvoriti podcast po svojoj volji. Slično je i s portalom, ali možda je samo do mene i mojih preferencija.
  • mali M
    3.4k
    slažem se, moj stav je da treba kvalitetan podcast koji će se baviti Dinamom.. ovdje sam se upustio u raspravu samo na argument da ima već dosta podcasta, a ako hoćemo jednoumlje (karikiram) imamo ovaj forum... Nije rasprava dal kvalitetan podcast košta, to je jasna stvar, nego da li nam treba u ovom moru južnjačkog narativa na svim platformama...
  • Eduardo
    17.4k
    sve ok, kužimo se. Samo sam iskoristio priliku da se ubacim u raspravu i napišem par stvari uz malu digresiju pošto je do sad bilo dosta upita što privatno što javno o tome hoće li zona pokrenuti podcast. I pri tome sam dodao neke svoje preferencije.

    Da li trebamo specijalizirani podcast, neovisan o klubu - apsolutno! Da li bih osobno gledao takav podcast bez obzira na njegovu kvalitetu i format - sumnjam. Imam neke kriterije po pitanju takvih stvari i teško mi je odstupiti od njih.

    To mi je kao da potrošim dva sata na gledanje filma u CAM RIP kvaliteti. Jednostavno se ne želim mučiti. Možda nije najsretnija paralela, ali suština je ista.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ne mora klub napraviti svoj službeni portal ili podcast ali može krenuti u suradnju sa nekim portalom. Recimo može se dogovoriti da portal (bubam) Net.hr prvi ima informacije iz kluba i da on objavljuje ekskluzive a zauzvrat bi taj portal bio jedini u medijskom prostoru koji bi ponekad nešto napisao u obranu Dinama.

    Hajduk radi istu stvar sa Dalmatinskim portalom. To je očigledno hajdukov (ne)službeni portal i oni čak organiziraju ''neovisne'' sudačke analize, novinari im gostuju po svim podcastima i emisijama te šire njihovu propagandu, kreiraju mišljenje javnosti. Doduše Hajduk kod svih medija ima povlašten odnos pa njima i nije toliko potreban jedan ''Dalmatinski portal'' kao što bi to nama bio.
  • Eduardo
    17.4k
    iskreno, ne zanimaju me ekskluzive, širenje propagande ili portal koji bi bio "dežurni odvjetnik" kluba s povlaštenim statusom.

    Kad bi kojim slučajem takav portal ikada zaživio, volio bih da bude neovisan, s autorima koji imaju relevantna saznanja o događanjima u klubu, ali da istovremeno budu objektivni i kritični kad je to potrebno, bez podilaženja ili pristranosti - bez tekstova po narudžbi.

    Ista stvar i s podcastom.
  • kibic
    1k
    Kod podcasta je neminovno da se s vremenom gledatelju/slušatelju zamjere gosti ili voditelj. Kad pričaš 2 vure u komadu z nekim neminovno bu se izvalile gluposti koje bu gledatelji uzeli na zub.

    Kao i kaj su neki spomenuli, nije uvijek lako podcast produkcijski financirat, a još teže uz sve druge obaveze držat njegov kontinutitet ako se pristupi njemu kao hobiju.

    Neke preporuke: Podcast 8 24 je dost amaterski po produkciji, al radi u zadnje vrijeme gotovo isključivo epizode o Dinamu. Uz to ima i monologe na granici kaj bi ih vidli od Malnara u Noćnoj mori. Snimaju najave utakmica, video sa tekmi, nakon tekmi, generalnih diskusija o klubu i slično. Preporučam da ga se škicne.

    Grizli podcast od Bauera je imal i neke nogometne goste ak se ne varam pa je i to dobra fora.

    Mislim da ima u zadnje vrijeme i više hrvatskih YouTubera kaj rade preglede HNL-a i tu se nađe nekaj o Dinamu. Stare epizode Inkubatora sa gostima tipa Otto Barić, Ćiro itd. su i dalje dobre za pogledat.
  • Chess96
    153
    Jučer su rekli u podcastu 8_24 da kad snimaju mobitelom imaju puno veći reach videa što se može vidjet i po pregledima nego kad snimaju normalno. Tako da će sad neko vrijeme boostat brojke na taj način iako mi nije najjasnije kako je algoritam naklonjeniji liveu s mobitela nego s normalnim kamerama.
  • Maki2
    435
    Mislim da je fora da je u slucaju snimanja mobitelom isti format kao i kod youtube shortsa (slika je okomita) preko kojih ih vecina novih gledatelja primijeti. Koliko sam ga shvatio onda kad gledaju shortse izbacuje im i njihov live sto mi nema pretjerane logike ali sam tako razumio.
  • Mandelinho
    330
    Meni su super dečki sa 8_24 i volim ih poslušat u pozadini dok nešto radim. Evo jučer su upalili live ispod zapadne tribine što je za pohvalu jer su snimali iz kuta prosječnog sudionika, a ne novinara.


    Koliko sam ga shvatio onda kad gledaju shortse izbacuje im i njihov liveMaki2
    Je da, traže neki boost pomoću toga, iako ja mislim da bi trebali poboljšat formu podcasta, i pripaziti na sitnice, odnosno imati malo više koncentracije u izvođenju samog podcasta.

    Mislim nemre ti se dogodit da ti se isprazni mikrofon dok ti je u gostima Otto Baric i onda pojačaš zvuk sa mikrofona od voditelja koji krči dok isti priča, a da ne spominjem uvodnih 15 minuta gdje zvuk preskače. Najgora stvar je što se to nije dogodilo jednom. Imaju dosta kvalitetnu opremu, a zapravo ih jako malo ulaganja dijeli od toga da postanu ozbiljni.

    Naravno da npr. Tribinu ljudi prate jer to izgleda profesionalno, dok se npr podcast Ofenziva nikad neće moći mjeriti sa njima, a 8_24 usporedbi sa Ofenzivom ima veliku blagodat što su svi na istom mjestu u istoj prostoriji, pa nisu primorani imati smetnje sa zvukom i slično.
  • Maki2
    435
    Slazem se. Mislim i da bi dosta trebali poboljsati strukturu podcasta. Ako imas unaprijed nekakav kostur onda se njega drzi. Naravno, pozeljne su digresije od pola minute ili minutu, ali oni se dosta cesto zalaufaju pa sa Dinama predu na Eurosong pa na Mirka Fodora itd.
  • Eduardo
    17.4k
    Čabraja i Mudri u nekom novom podcastu.

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.