• Dudu
    2.6k
    Slazem se da nema kvalitete za Dinamo. Ali ne vidim sto se kvalitetnim posudbama svih njih ne bi moglo uzeti neke novce, za Edina i Nevena po 700k, mozda i milijun eura, za Kulena i Milica 400-700k

    Dat im papire i isplatit place i nema nekog smisla kad su vec dovedeni.
  • miro
    3.3k
    Ne slažem se za Julardžiju i Đuraseka, pogotovo za Julardžiju, taj dečko ima i oko i motoriku, šteta bi ga bilo izgubit po meni
  • Dudu
    2.6k


    ha jbg, malo je rec da je guzva na njihovim pozicijama.. mogu igrat samo tri, a imamo minimalno 14 kvalitetnijih veznjaka od njih dvojice :D (Ivanusec, Majer, Misic, Tolic, Ademi, Bulat, Jakic, Franjic, Baturina, Vasilj, Saranic, Gojak, Burton, Jankovic)

    jos ne znam jesam nekog zaboravio haha

    Tek kad sam ispisao sva imena u pravom sam šoku, ja ne znam šta ćemo mi sa njima svima. Ajmo reć Vasilj i Saranic da idu sigurno u B momcad, Burton i Jankovic na posudbe.. opet ostaje visak igraca.
  • marcio amoroso
    33.1k

    Majer je očigledno u izlogu, Gojak naravno također. Za Burtona se ionako reklo da ide na posudbu. Vasilj i Šaranić će vjerojatno igrati za drugu, a trenirati sa prvom i možda dobiti koju minutu u prvoj. Franjić može pomoći i na stoperu, a i na lijevom beku. Jankovic je vise krilo ili čak napadač.

    U nekoj ozbiljnoj rotaciji ja osobno očekujem da budu Jakić, Mišić, Ademi, Bulat, Tolić, Ivanušec, Baturina i Franjić.
  • deda
    28.7k
    I red je da bude konkurencija u klubu kao što je Dinamo. Matematika je jasna. Najbolji su u prvoj, mladi u drugoj i uskaču po potrebi i dobivaju šansu u prvoj, oni koji su 21-22 idu na posudbe. Ako se dokažu vraćaju se u slučaju late boomera, u suprotnom odlaze ili za pare ili istekom ugovora.
  • marcio amoroso
    33.1k
    U obrani mislim da će biti Ristovski, Moha, Theo, Lauritsen, Perić, Šutalo, Štefulj i Moubandje

    Naprijed Špikić, Kastrati, Orša, Menalo, Atiemwen, Petković, Gavranović i Čop.

    Stojanović, Andrić, Kulenović i Ćuže će se vjerojatno prodati.
  • deda
    28.7k
    Ne vjerujem da će se žuriti s odlučivanjem. Transferni rok još dugo traje i to je dobra stvar. Mi ćemo odigrati brdo službenih tekmi prije njegovog kraja. Tad ćemo već znati na čemu smo, da li ima ozlijeđenih, bolesnih, povrijeđenih itd.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Julardžiju, taj dečko ima i oko i motorikumiro

    Oko ima za prvu, motoriku za treću ligu.
  • miro
    3.3k
    razumijem kaj hoćeš reć, ali jednostavno moram spomenut da je Julardžija za Burtona - Zidane....a ima još nekih na popisu o kojima bi se dalo pričat, ali ok, konkurencija je zbilja velika, nadam se da će na kraju ispravno odabrat
  • deda
    28.7k
    Ljudi, možemo mi pričati o simpatijama, ali možemo prićati o nogometnom znanju. Kako ćemo ga utvrdit. Lako. Uzmemo 5 klinaca od 20 godina i odredimo svakom limit koji će dosegnut. Ja odgovorno tvrdim da vas 60 % ovdje pojma nema o nogometu, igri, taktici i tehnici, a o prepoznavanju talenta vjerojatno 85%.
  • Kwedi
    3.8k
    i to sve stoji da kurca znamo.

    no iz neke sportsko-poslovne laičke perspektive, ak znaš da imaš igrača od dvadeset godina koji nije na proljeće u slavenu spojio neki kontinuitet, kad misli u dinamu?

    također, late bloomeri - jel bi mogli na nekom uzorku od dvadeset godina mogli nabrojat samo uz dinamo koji se isplatio?
  • Bosna86
    11.6k
    Definiraj to… Upadaju li u tu kategoriju Oršić i Petković?
  • Mali dioničar
    14.7k
    Uzmemo 5 klinaca od 20 godinadeda

    Statistički ako izmeš 5 klinaca koji igraju u Dinamu ili Dinamu II sa 20 godina, šansa da će zaigrati za A reprezentaciju (ako o tom nivou pričamo) je valjda 3%.

    Iz jednog giganta kao što je Dinamo (jer je kod bilo kojeg drugog hrvatskog kluba vjerojatnost značajno niža) u zadnjih 20 godina je valjda 30tak igrača igralo za reprezentaciju. A Dinamovih 20 godišnjaka je bilo 400tinjak. Od 30tak Dinamovih reprezentativaca hrpa njih kad su bili 20godišnjaci nisu imali blage veze s Dinamom. Recimo Mandžukić, Livaković, Vida, Brozović...
  • Kwedi
    3.8k
    Ne. Govorim o igračima iz Dinamove škole. Meni ovako na prvu pada na pamet Tomo Šokota. On je tek ozbiljan nogomet u Dinamu počeo igrat s 22,23 godine.

    Tko može danas čekati Marina, Haladonu ili Ćorkea 3-4 godine da kurcem pomaknu?

    I sad, maknimo te potencijalne superstarove i uzmimo kategoriju ispod talente (Julardžija) koji očito nemre preskočit tu razinu juniorskog i seniorskog nogometa.

    U Dinamu 2, koliko je već dvadesetogodišnjaka koji osciliraju u ekipi koja nema grč i imperativ rezultata, a opet od njih malo meda.

    Sad kad si spomenuo Oršu i Petka, oni su bar otišli van, nešto sitno pokazali i vratili se te ovdje ulovili pravi kolosjek.

    Ajd realno da gledamo tu analogiju i preskočimo školarice iz omladinskog pogona i da budemo konkretni skroz iako @Zambatine škude bi mogao oći iskopati jer mislim da mu je ovaj intimus; Marko Tolić - je li on kapacitet za Dinamo?

    Pričamo o Baturini, drugim klincima, seremo po ovima na posudbama, a konkretan primjer late bloomera - je li on s 25 godina igrač koji može biti ništa više od rotacijskog igrača i za prvih 11 u utakmicama protiv Šibenika ili Istre?

    Đuraseka drži se pod ugovorom, dečko ima 23 godne. Đira 22 godine.

    Isto tak bi mogli i ostale igrače malo ogoliti i vidjeti gdje su i šta su.

    Čisto kao info, mislim da je u Dinamu 2 prošle sezone nastupilo ili bilo na klupi 52 igrača.

    Kam sa tim svim stipendijskim i profi ugovorima?
  • Mali dioničar
    14.7k
    Dinamo 2 navodno dečki imaju plaće po 10.000€.

    Dragovoljac navodno plaća 10.000 kuna.

    Jel ikome čudno da ekipa hladi jaja u Dinamu 2 umjesto da igra za “Dragovoljac”...?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.