• deda
    29k
    Ja se slažem da njih barem 5-6 već treba dobit nogu jer neće nikad bit igrači za D. Ali jebiga tu je i faktor rikverca
  • Kwedi
    3.8k
    Ovo sve gore navodim, onda se pokušava nečije karijere spasiti s posudbom u Dnipro pa da malo prodiše igrač da se proba razlika uloženog kompenzirati s kakvim transferom.
    Nešto ala Šemper.

    Koliko god Dinamo bio vrhunski klub, iako bu @deda me poklopio kak ozbiljan klub mora imat 70 igrača pod ugovorom - zadnjih nekoliko godina se sve više i više dovodi igrača i onda nije to "lokomotiva priča" već kao "dobar je, al možda bude za Dinamo" i onda se pretače iz šupljeg u praznog i dešavaju se situacije da na pripreme ide 40 igrača, onda ga balo baciš u Dinamo 2, malo u Istru, malo raskid ugovora i tako u krug.

    Rikverc je faktor, jasno ko dan, no s druge strane kvaniteta je više opravdanje da ćorava koka pogodi zrno.

    Ajmo taj dio preskočit i probat taj filter napraviti kvalitetnijim, a ne nakucavanjem igrača jer eto ima se meže se.

    Da ne govorim na razini omladinske škole, prije godinu dana sam to pisao - od Banja Luke pa do Berna se dovodi sve kaj zna tehnicirati i onda ih šibaš okolo-naokolo; od HAŠK-a pa do Trnja da ti ne rade gužvu na parkingu.
  • Dudu
    2.6k
    Na stranu i decki iz skole, meni je vise enigma, zasto dugotrajne ugovore dobivaju polovnjaci iz vana.. Korejci mislim da imaju jos 3 godine, pa Gyamfi, Danicic i slicni, tko je za njih procjenio da su igraci za HNL uopce...
  • marcio amoroso
    33.5k
    Ja mislim da oni u klubu itekako znaju šta rade. U protivnom ne bi bili ovako uspješni. Jednostavno se više isplati dovesti 30 igrača i dati im po 100 tisuća godišnje. To ti je 3 milijuna eura. Jedan Roko Baturina koji je posuđen u jebeni Bravo donese milijun eura. Dovođenjem svakoga tko zna bilo što smanjiš rizik da nešto propustiš.

    Ja danas nešto razmišljam. Da sad prodaju Livakovića, Ristovskog, Ademija, Ivanušeca, Oršu i Petkovića opet sa nekim ulaganjem od 5-10 milijuna za krilo i napadača imaš top ekipu, a od tog novca što ostane možeš Maksimir Arenu napraviti. I opet imaš jeben potencijal u momčadi sa Bulatom, Majerom, Jakićem, Baturinom, Vasiljom, Franjićem, Jankovićem itd. Jednostavno nema kraja proizvodnji novca.
  • Mali dioničar
    15k
    Livakovića, Ristovskog, Ademija, Ivanušeca, Oršu i Petkovićamarcio amoroso

    Tvoja teza je ok samo vidiš da su najvredniji igrači kupljeni iz drugih klubova, a nisu bili školovani kroz Dinamo 2 za goleme plaće.
  • marcio amoroso
    33.5k

    Vidi, nekada netko iskoči tko je kupljen. Nekada netko tko je prošao kroz Dinamo2.
    Ja osobno nisam siguran da Karrica ili Janković koji jesu prošli kroz Dinamo2 nece donijeti Dinamu puno dobroga.
  • Kwedi
    3.8k
    Jednostavno se više isplati dovesti 30 igrača i dati im po 100 tisuća godišnje.marcio amoroso

    Al ti imaš Stjepana Mamića u Ždralovima.

    Danićića u Istri.

    Điru u Lokomotivi.

    U budućnosti Olega Kurcodokoljenosa sutra na posudbi u Jarunu.

    Pa čemu skauting ak zanemarimo i rikverce gdje dovedeš dva Kima i imaš ih u sustavu tri godine, a dalje ne znaš kaj bi s njima, jel išta vrijede i di je neka računica.

    Evo dovode onog Laću iz Šibenika, koja je potreba za tim klincem u bilo kojoj sferi?

    čisto da se referiram na to da oni znaju kako rade dobar posao.
  • Kwedi
    3.8k
    u jednoj sezoni pedeset igrača profiltriralo kroz dinamo 2.

    od pedeset koliko ih je za prvi sastav da uopće vrijede?

    ak su dva-tri, pa čemu onda ostalih četrdeset i sedam? nije li se to moglo smanjiti na dvadeset i pet igrača?

    i ti koji ulaze u prvi sastav i potencijali su - u pravilu igrači iz škole koji su odavno u sustavu, a ne igrači ala Antovski kojeg šalješ u Bugarsku na posudbu nakon pol godine, a dovodio si ga u situaciji di već tad si imao dva lijeva beka u konkurenciji druge momčadi, o prvoj da ne govorim.
  • marcio amoroso
    33.5k

    Pa to i jeste poanta.
    Stjepana Mamica neću komentirati jer je to svima jasno.
    Ti imaš jednog Daničića, da, ali imaš i jednog Luku Ivanušeca koji može platiti 100 Daničića.

    Ne znam jel realno očekivati da baš sa svakim pogode. Siguran sam da nema kluba koji pogodi sa svim igračima.
  • Kwedi
    3.8k
    ma ne mora pogoditi dinamo. Jasno da ako za prvu momčad svake godine iz svog pogona izmisliš jednog do max dva igrača, sjajna stvar.

    Al ovdje govorimo o doslovno kuli babilonskoj gdje dovodi se čopor igrača za koje u startu znaš da im je sam potpis za dinamo 2 s 18 godina i druga hnl plafon karijere.
  • marcio amoroso
    33.5k

    A sumnjam da oni znaju da im je plafon druga liga.
    Ja mislim da se kupuje ili dovodi potencijal. Taj potencijal nekada bude ispunjen, a nekada im se moraš zahvaliti i sve 5. U pravu si da ima igrača koji već na prvu ne obećavaju, ali jednostavno im ja na selekciji ne mogu prigovoriti jer imaju enormnu vrijednost u igračima.
  • Neki tip
    19.6k
    Evo dovode onog Laću iz Šibenika, koja je potreba za tim klincem u bilo kojoj sferi?Kwedi

    E jbg sad.. koja je potreba za kapetanom pionira Osijeka?

    Dovodiš talentirane klince odasvud, a Laća je koliko čujem upravo to, ne bi li neki "upalio" i isplatio sve ostale.

    Jasno da 23godišnji igrači iz Dinama 2 prilično vjerojatno neće biti igrači za Dinamo ako dosad nisu, ali ti se općenito, i mimo njih, čudiš čemu svi ti igrači.. pa i ti mlađi kao Laća.

    A evo jučer čitam da je Salzburg doveo nekog klinju od 16 godina iz Istre, kapetana kadeta, za 1.5 mil Eur, i sad je među 700, ej 700 klinaca na njihovoj akademiji.

    Ok, izvjesno je da će biti projekt kluba, za te pare, ali tko im garantira uspjeh i zašto imaju ostalih 699..
  • Kwedi
    3.8k
    Al razina pionira ili Laće sa seniorskom sezonom u Šibeniku nije ista.

    Dovedeš Holandeza, dovedeš Engleza... Jel bolji ili jednaka razina Hrvoja?

    Onda se postavlja pitanje:
    1. Čemu Hrvoju profi ugovor
    2. Tko je ispratio ovog u Leicesteru da bi mogao reći - postoji potencijal i potreba, lovu na stol
  • Beowulf112
    301
    Mislim da dovoljno govori cinjenica da dobro radimo skauting to sto smo redovno medu top klubovima po prodaji svojih zvijezda...u regiji smo prvi daleko..uvijek ima prostora za napredak ali realno mi vladamo regijom..sto pozelimo to kupimo
  • Bosna86
    11.6k
    Kwedi je iznio dobre argumente, istina je da se u Dinamu potpisuje sve i svašta, ali postoje razlozi za to… Dinamo se natječe na globalnom tržištu, skauti iz cijelog svijeta prate klince od najnižih razina i doslovno se skautiranje svelo na to da moras ići na kvantitetu da bi otkrio kvalitetu… Drugi razlog je pozicija na tržištu… Maribor i Zvezda ne mogu financijski ispratiti Dinamo i dobro je da imamo pipke na cijeloj regiji… Jedan Gojak je dovoljan da ti se to financijski isplati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions