• Infinity
    15.2k
    Postoji nesto sto se zove kupovna moc i ona se granici svotom kojom raspolazes. Postoji nesto sto se zove prodajna moc i ona se granici mnogim parametrima. Evo klasican primjer Felixa i Olma. Dinamo nije ni blizu Benfice koja je sposobna prodati igraca za sto milijuna. Dinamo s druge strane tek pokusava dosegnuti plafon od 30 milijuna. Ocekivati da ce taj plafon dosegnuti golman? Mozda ako bi Ter Stegen sutra slucajno dosao u Dinamo i da ga prodamo nakon godinu dana. Ja bih bio najsretniji da Livakovic nikad ne ode, ali ako bude isao, desetak milijuna je realnost, 15tak top, sve iznad neocekivani bonus i za mene osobno iznenadjenje.

    Mozemo mi njega porediti sa svjetskim zvijezdama, al ne dolazi Real u Munchen i Zagreb s istim razmisljanjem. Livakovic u godini ima 8-10 utakmica koje ti u Realu smatraju ozbiljnim i neka luda glava kao recimo Ochoa se moze nabrijati i biti top klasa tih par utakmica. U Realu trebas imati visoku koncentaciju na preko 20 velikih utakmica koje mogu odluciti cijelu sezonu. Rizicno je vjerovati golmanu koji ne brani velike utakmice cesto. Ajmo realno, neki top golman Tuzla Citya, reprezentativac BiH, jel bi mi dali vise od 2-3m, ako i toliko. Rekordi po BiH su u granicama 1.5m. Zasto bi neki englez platio igraca iz HNL-a 50 milijuna eura kad taj HNL ne prodaje skuplje od 20-25? Jos na to dodati da je golman. Poslovno gledano, nisu ludi i glupi.
  • Mali dioničar
    14.2k
    ubačaji nije losBosna86

    Općenito golmani premalo izlaze na kornere. Lopta za onaj korner koji je primio za 3:2 je bila na petercu. Pa nije li to GOLMANOV prostor. Čak je standard da se svira faul ako netko dotakne golmana u tom prostoru.

    Ne ide direktno Livakovića, općenito mi je nejasno koliko golova pada nakon kornera. Nisam baš radio nekakvo istraživanje, ali mi se čini da su old school golmani značajno više izlazili na te udarce iz kornera.

    Možda to ima i veze sa time da se sve manje stavljaju obrambeni igrači na stative o slučaju kornera pa se računa da će igrači odraditi taj posao. U svakom slučaju bi se netko tko radi analitiku u stručnom stožeru trebao pozabaviti time jer, po meni, jako puno jetfinih golova se zabija nakon kornera.
  • marcio amoroso
    32.4k

    VAR je isto jedan od razloga što pada više golova nakon prekida. Sada igrača ne možeš vući, trgati itd a da nitko ne primjeti.
    Korneri i ubačaji se brane na više načina. Zonski, čovjek na čovjeka, miks prvog i drugog, stative neki pokrivaju, neki ne.
    Općenito si u pravu, ozbiljan golman mora kupiti lopte u petercu ili na granici peterca, problem je što je trend da golman mora i dobro baratati loptom pa su sada ipak malo niži nego prije 10 ili 15 godina.
  • Infinity
    15.2k
    Livakovic je meni uvijek bio dobar na ta istrcavanja. Mrzim golmane poput Kalinica i golmane koje izbacuje hajducka skola nogometa. Nitko od njih ne istrcava, tkzv. linijski golmani. Livakovic zna izaci i na 10 metara da pokupi loptu. Zna i pogrijesiti, ali kasnije opet ide na nju. Vise volim da izadje, pogrijesi i primu gol nego da ostane cekati i primi gol. Tako nisi pokusao nista. Livakovic je u tom segmentu jako dobar. To sto u zadnje vrijeme mozda nije izasao na neku loptu? Dodajte tomu ona dva ispucavanja protiv Osijeka, pa gol protiv Cluja, pa gol protiv Portugala. Livakovic nije u formi i radi greske, mada i takav obrani nemoguce. Mozda je umoran, mozda je nesretan, ali vjerujem da ce sve to proci i da ce se dici. Imajte na umu i da mu je otpusten dugogodisnji trener, to sigurno ima utjecaja na njegove izvedbe.
  • deda
    28k
    Novo ime koje se spominje u kontekstu razgovora s Dinamom je Albion Ademi. 21 godina, igra za Marienham u Finskoj ligi. 12 pogodaka u 13 kola lige, prvi strijelac. Mladi albanski reprezentativac.
  • Dudu
    2.6k


    Samo na racun prezimena treba ga uzet :cool:
  • Crusades1986
    9.8k
    Tržišna vrijednost 300.000€, ugovor mu istječe na kraju ove godine.
  • deda
    28k
    Gvardiol izgleda stvarno ne želi ići u Leeds :clap:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Zanima me da li bi išao da je neki drugi klub, ili je lik stvarno toliko odan klubu. Da je bar takvih više.
  • Nino Bule
    11.5k
    Nije pitanje samo odanost, svjestan je da ne bi dobio trecinu minuta kao u dinamu i da je pl trenutno prevelik zalogaj.
  • vjeko1701
    5.9k
    Bravo malom, čini mi se jedan od rijetkih koji imaju nešto u glavi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Mlađi Mamić je i stupio u kontakt s menadžerom u onom razdoblju kad je Dinamo tražio stopera, tako da je dolazak Kuščevića zapravo bila misija Zorana Mamića, a cijelo ovo vrijeme dok su se spominjala razna imena koja bi na stoperskim pozicijama trebala doći u plavi klub, u tajnosti se radilo na dovođenju Kuščevića koji je bio prvi pick. Njega se htjelo, njega se dovelo... — Droljivari

    Dal ovaj uopće u životu više može namirisati išta osim guzice od braće?
  • Guinness
    2k
    Marko Brkić u Empoli (?)
  • deda
    28k
    Tko?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.