• marcio amoroso
    32.5k
    Mislim da će to biti ovako nekako, ali da će se zahuktati tek za nekih 20-25 dana ili kad netko od dolje navedenih ode.


    Ako ode Šutalo: Uremović/Soldo/Franjić/Jedvaj
    Svakako: Ramirez/Hatsuse/Udol
    Svakako: Kaba/Agoume/Šunjić
    Svakako: Elis/Kaneko/Frigan/Stojković
    Ako ode Petko ili Drmić: Satriano/Kadewere/Sissoko
  • Orc123
    5.2k
    Morat ce se reagirati prije i oni su svijesni toga, a i Biscan ce sigurno pogurati to sve nakon dolaska s priprema. Ja se jos uvijek nadam da su oni u zavrsnim fazama sa nekim igracima i da cemo saznati sve dan ili dva prije potpisa bas kao sto je bilo i slucaj s Maximom koji je i sam naglasio da su pregovori s Dinamom poceli jos prije zavrsetka sezone....
  • Sajla
    3.5k
    pregovori s Dinamom poceli jos prije zavrsetka sezoneOrc123

    prema onome što je Stojanović izjavio za Satriana, i s njime su u isto vrijeme bili u kontaktu. nadam se da će netko uskoro doći, da se bar malo smire te priče
  • Nino Bule
    11.6k
    Stvar je da ocito uprava ne zeli dat ozbiljne novce dok se netko ne proda
  • emilperska
    3.2k

    Bio inside ili ne, dobio sam neke info da se čeka prodaja Livija ili (pre)prodaja Gvardiola da se krene u ozb.akvizije . Do tad ne bi trebali očekivat ništa ili se nadat nekoj posudbi uz opciju otkupa šta se probalo s Bakrarom..
    Po meni dokle god nitko nije otišao (Livijev odlazak bi vjv najbezbolnije pokrili od ova 4 nositelja), a jači smo za rotaciju u Šutalu i Francuzu i mali Sučić bi mogao bit upgrade u odnosu na Bulata, to je sve super i u skladu s očekivanjima..
  • marcio amoroso
    32.5k
    Stvar je da ocito uprava ne zeli dat ozbiljne novce dok se netko ne prodaNino Bule

    I ja mislim da u tom grmu leži zeko. A gle, imamo odličnih prvih 11 i 4, 5 dobrih igrača na klupi. Za početak apsolutno dovoljno.
  • Nino Bule
    11.6k

    Ja bi se cak slozio da su doveli lijevog beka, ne bi ocekivao transfer prije 10.8., ali cekat jos 20 dana da rijesimo pitanje l beka mi je samoubojstvo.

    Nadajmo se da ce city uskoro zgotovit gvardiola
  • Sajla
    3.5k

    da, taj lijevi bek baš bode oči i nadam se da će se to prvo riješiti. dovođenjem jednog igrača rješavaju se dvije pozicije jer Ljubičić ide u vezu kamo i spada. neki (mnogi?) su nervozni, ali dok god nitko od glavnih igrača nije otišao mislim da smo za ovu fazu sezone dovoljno dobri.
  • Orc123
    5.2k
    Nisam niti zadovoljan niti sretan da se moramo zadovoljiti floskulama da nikog nismo prodali jer niti ponuda nije bilo tako da nismo imali ni kome prodati k tu ne bi pripisivao neke zasluge ljudima u klubu. Ponovit cu po 100 put da bi se moglo ocijeniti pozitivno da smo rijesili poziciju na kojoj nemamo igraca i 4mj su za to bila dovoljna, a sve ostalo se moglo u hodu....a da dinamo nema para da si priusti transfer prije prodaje Gvardiola ili nekog od prvotimaca je notorna glupost jer smo se rijesili vec nekoliko skupih ugovora i zaradili vec sigurno preko 3 mil eura na transferima Broza, Kove, Cuzes, a Tolic otisao sa obveznim otkupom tako da.....nek ispostuju zelje i potrebe trenera!
  • emilperska
    3.2k
    sefe Dinamo godisnje trosi 50-60 mil u totalu. Stanje s financijama nije bajno, uzmi objavljeni revidirani izvj pa ga iscitavaj, ali nemoj gledati samo RDG nego malo baci pogled na bilancu pa vidi koliko ima obveza za
    1) dobavljace
    2) kazne i stete sto god to bilo
    3) kredite i zajmove

    Ukratko,

    Novac na racunu i potrazivanja su manji od gore navedenih obveza.

    Nije sve u RDGu, cak i da nemas inside. Iz bilance se dosta toga da iscitavat.
    Tako da sam prilicno siguran da mi je inside tocan i da ulaznih transfera (osim buyback posudbi) nece bit dok Josko ne odleprsa u City ili netko proda.

    Smanjenja koja ti spominjes su napravljena da klub lakse placa tekuce obveze, ali su mizerna u kontekstu odsteta od par milja EUR za Frigana itd..
    Za takvo stanje, zahvalite Tijuani
  • Nino Bule
    11.6k
    Odbili smo ponude i za livakovica i za petkovica, sto se tice trosenja ja se 100% slazem da mora biti i u ovoj fazi za pojacanja ali bez potpisa podnara, tomacica i vlatke se mozemo slikat
  • emilperska
    3.2k

    Prodaja Petka za 2,5 mil EUR je doslovce stetan ugovor, nemojte to ni racunati kao ponudu
  • Orc123
    5.2k

    Dinamo u bilo kojem trenutku moze podic kredit i ne da moze nego radi to konstantno da bi podmirivao tekuce obaveze jer novac koji se zarađuje u europi, sponzora, transfera ne sjeda kad bi mi htjeli nego u tocno predviđenim intervalima....sta u međuvremenu kad je rupa sa prihodima dinamo nece podmirivati tekuce obaveze koje su svakodnevne ili ce uzeti kredit kojeg ce zatvoriti kada de dogodi priljev novca do kraja godine? Samo se stalno potencira nema para, nema para, ko da nemamo za biber a ovih godina kad se kralo sakom i kapom i kad su nestajali novci na sve moguce nacine e onda se nekim cudom imalo...da se nema para ne ni se slala ponuda u Rijeku za Frigana, a to sigurno nije bila ponuda od 1mil eura ili manje nego sigurno preko 2 milje eura....ne stoji ti ta konstatacija jer ocito da onda ima para...
  • Ali
    1.9k

    Emile, sorry ali zanemaruješ u financijama bitnu riječ "dospjele"
    Krediti banaka su klasični most za ovo što je tema.
    Dakle na osnovu imovine koja znatno premašuje ukupne obveze u komercijalnog banci tražiš kredit , a i drugi element je da transferi u praksi imaju obročnu otplatu.

    Dakle reći nema kupovine dok ne prodam nekad nije baš mudro u svijetu nogometa, osobito jer npr. Villareal kao potencijalni kupac prvu ozbiljnu utiču će igrat 20.08. , a mi smo do tada ili na štitu ili sa štitom...
  • emilperska
    3.2k

    Pa to ti velim, trosilo se i placalo provizije i nepovoljne zajmove lako moguce.

    Dinamo vec ima otvorene kreditne linije koje ocito sluze samo za to. Treba i razumjet sadasnju upravu da nece dizati dodatnih 5 mil EUR kredita na postojeci iznos, a mozda ga i ne moze dobiti ili su uvjeti nepovoljni. Dinamo kad se zaduzuje nema imovinu koju koristi kao kolateral jer doslovce nemamo nista na sebi, nego se eventualno zalazu prava na igrace sto je dosta komplicirano i cesto nepovoljno.

    Treba se strpit do kraja roka i neka nas malo sreca posluzi u dva derbija i prva dva pretkola i na konju smo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.