• Tradicija bunta
    5.5k
    Operativne odluke donosi uprava, skupština nema nikakve veze s tim.
    Zapravo Klub funkcionira kao i do sad samo ako nema t
    "tattu" onda je valjda automatski u kaosu.
  • Jurki
    8.8k
    Prije 2-3 mjeseca vristali naslovi u novinama "bratoubilacki rat u Dinamu zbog 100 milijuna eura" od transfera i uefinih nagrada.
    A danas nemamo za kifle i biber.
    Bome nas jebe amnezija i to zesca.
  • marcio amoroso
    32.5k
    (jer je pitanje što će dalje biti)The Undertaker

    Uopće nije!
  • Jurki
    8.8k
    moraju svaki dan nasrat nekaj u novine.
    Prica sa pojacanjima se izlizala, sad je na tapeti besparica.
    A sve zbog toga jer piskarala nemaju friske vijesti pa se mora nekaj zmisliti.
  • The Undertaker
    4.1k
    Za banku je bitna stabilnost poslovanja i garancije. Naglasak je na ovo drugo. Klub koji nema funkcionalnu skupštinu, IO i NO se po definiciji ne može nazvati stabilnim. Valjda je to jasno svima.
  • Jurki
    8.8k
    koje vrazje garancije. Kaj su zadnjih 20ak godina svi skupstinari isli u banku za klupski kredit i nosili svaki zaduznicu?
  • deda
    28.1k
    Ponavljam ti da banka piša po skupštini, IO i NO. Boli ih briga za te protokolarne stvari. Garancija je jedino vrijednost, i ta garancija se do sad davala na položene ugovore igrača, a tako će biiti i buduće. Jedino ako misliš da im je garancija bio Mamićev bankovni račun, ne znam možda i je, pa će ju sad tražiti možda od Hanžela ili Markovića.
  • The Undertaker
    4.1k
    E to je otprilike to na što ciljao Breko, doduše na svoj birtaški način vođenja emisije, bez ozbiljnih objašnjenja, vjerovatno instruiran
    da "baci udicu".
  • Mr Anderson
    5.4k

    Nemaš ti pojma što su bankovne garancije i kako se odobravaju okviri za financijsko praćenje. Garancije koje su postojale prije postoje i sada. Ne odobrava se kredit za kupovanje pojačanja, nego okvir iz kojeg klub dobiva sredstva za tekuće financijsko poslovanje. Ne sjeda lova od transfera svaki mjesec.
  • The Undertaker
    4.1k
    Epic fail. Nedavno dogovorio sebi (firmi) baš to o čemu pričaš. I točno znam što banka gleda i što traži kao garanciju.
  • deda
    28.1k
    Dobro sukus svega je javnosti prezentirati stvar kao "čaša je poluprazna" ili "čaša je polupuna". Dinamo je uvijek koristio revolving kredite kao što ih koristi većina drugih nogometnih klubova i vjerojatno će ih uvijek koristiti.

    Bit ove naše je rasprave da li se promijenilo nešto po pitanju traženih garancija od kluba. Ja to ne vidim. Ako netko ima dokaze nek ih baci na stol.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ovdje ih dosta upadne na pola rasprave pa komentira a da ne zna o čemu pričamo. Mi (barem ja) komentiramo Brekinu izjavu u njegovoj emisiji da "para nema" jer je to bila tema. "Para nema" jer, prema njemu, u 5. mjesecu ističe ugovor sa bankom o kreditu a za novi se traže neke nove garancije (ma što to bilo). Istinu zna samo Uprava.
    Naravno da Dinamo, kao i većina firmi općenito, koristi i koristio je taj kredit jer ima neredovite prihode ali to nije bit priče.
  • deda
    28.1k
    A bude to tako u raspravama.

    Kažem, volio bih znati to što Breko kao zna. Jer ako je u pravu, nema ulaznih transfera za nas do kraja prijelaznog roka.
  • The Undertaker
    4.1k
    Jer ako je u pravu, nema ulaznih transfera za nas do kraja prijelaznog roka.deda

    Nije nužno tako. Kao prvo, plaćamo na rate tako da nije nužno imati svu lovu na računu. I nama plaćaju na rate pa će valjda biti i neki priljev od starih rata do tada. A i predstavnici krupnog kapitala u Upravi mogu podmetnuti leđa ( i kod banke a i osobno).
    Ja osobno mislim (moja amaterska procjena) da Dinamo neće generalno imati problema sa lovom odnosno da će prihodi ove godine biti (dosta) veći od rashoda. Međutim, vjerovatno će imati problema sa cash-flowom odnosno neće imati dovoljno novca kad mu treba a imati će višak "kad mu ne treba". Pogotovo u prvom dijelu godine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.