• shrewsbury
    0
    @vjeko1701 da, ali sve to što si ti naveo nema veze sa nogometom. Kažem, zašto onda funkcioniraju regionalne lige u svim drugim sportovima? Nogometu se previše daje na značaju u tom kontekstu. Nije nogomet magični štapić koji će napraviti zajedničku državu sa Srbima. Nogomet treba posmatrati isključivo kao sport i biznis. Ništa više od toga kao što ti radiš.

    Jedna od najvećih prepreka ligi sa Srbima, Bosancima i ostalima je pitanje sigurnosti. Ali, i to se da lako riješiti. Ionako tribine na ovim prostorima izumiru, fućka se novim generacija za tribinu, on igra Fortnite, novce se vrte u TV pravima.
  • vjeko1701
    5.9k
    Koliko love se vrti u tim sportovima a koliko u nogometu? Koliko su veliki "igrači" u tim sportovima a koliko u nogometu?

    Pa jbt, Zvezda je osobna igračka srpskog despota na vlasti koji se kune u četništvo a sranje po "ustašama" mu je modus operandi za skupljanje poena. Nogomet je veći od ostalih spotova i kao takav je i bitniji u društvu. Veći je dio društva i neko nogometno spajanje s njima bi povuklo i puno veće društveno spajanje nego je to stvar kod košarke ili čega već drugoga.

    Dal ti hoćeš Delije u Zagrebu? Ja neću. Grobare? Isto tako. Kad mi nećak tu krene na faks da se moram brinuti da ne naleti na nekog primitivca iz BG kojemu je vrhunac života "dohvatit nekog ustašu". Dal ti kužiš da su te navijačke "grupe" praktički mafijaške organizacije koje se bave krijumčarenjem droge, oružja...itd. Mi tu dramimo kad neka naša baci koju baklju il se kod benze 5 ljudi potuče.

    Ponavljam, s njima ne, ništa i nikada. Osobno ne bi ni košarku niti bilo kaj drugo...a i kad smo kod toga, kako je to spajanje s njima točno doprinjelo našoj košarci? Imamo jedan i pol pošteni klub.
  • LovroZG
    1.3k
    @shrewsbury
    Trenutno u cijeloj ex-yu postoje samo dva kluba koji bi u HNL-u bili u top5. Svi ostali klupovi nisu ništa bolji od Belupa i Šibenika tako da ne vjerujem da bi se dobilo bogzna kolko na TV pravima. Tekma Dinamo - Zvezda bi bila zanimljiva, al bi s druge strane tekma Šibenik - Široki Brijeg bila apsolutni užas.

    A i tenzije su problem, šta je dosta ironično jer spominješ regionalne lige u drugim sportovima. Vaterpolska je super prošla sa srpskim klubovima, opći cirkus je bio zadnje dvije sezone. U rukometu srpski klubovi nisu nikakav faktor pa nema problema, a u košarci, kolko pratim, svakih par sezona krenu neka prepucavanja i nered.

    Ak će se morat krenut u neku regionalnu ligu, onda se treba gledat prema ligama i klubovima koji su em kvalitetni em dolaze s velikom tržišta, a tu puno bolje kotiraju i češki, i austrijski i švicarski klubovi od srpskih i ostalih ex-yu klubova.
  • shrewsbury
    0
    To što mi imamo jedan i pol pošten košarkaški klub nije zbog regionalne lige, već su to druge stvari u hrvatskoj košarci krenule naopako dosta ranije. Uostalom, druga tema.

    Kažem ok, gledamo drugačije. Ne bi ni ja volio Delije i Grobare u ZG, niti bi gostujući navijači bili, kao što ih nema ni u košarci. Ok onda, zajednička liga sa Slovencima, Austrijancima, Mađarima. Samo, da li je netko pitao njih imaju li oni interes igrati ligu s nama? Igra li se Red Bull Salzburgu protiv Osijeka ili Rijeke?
  • shrewsbury
    0
    Dosta toga si točno rekao. Međutim, ja kao ekonomista ne mogu da ne kažem - tenzije su te koje bi prodavale tu ligu :) Bilo kako bilo, vidjet ćemo što nam nosi budućnost.
  • vjeko1701
    5.9k
    Austrijancima nije, oni nas ne trebaju. Slovencima i Mađarima apsolutno je i tu bi se dalo skupiti dobrih klubova a infrastruktura, zajedničko tržište i sve je na dobroj razini.

    K tome, ja bi više volio kad bi sport prodavala kvalieta i uređenost a ne jeftine tenzije i primitivizam.
  • Mali dioničar
    14.1k
    ...jer zbog regionalne lige su i financijski i rezultatski procvali hrvatski košarkaški, rukometni i vaterpolo klubovi...i reprezentacije...

    Oh, wait...
  • ZGBhoy
    1.7k
    Neznam kaj se uopće o toj gluposti raspravlja

    Ne!!!!!!!!!
  • og1986
    2.9k
    Srbija u rukometu je tek par godina članica regionalne lige, nebitni su i služe za nabijanje gol razlike čak i Nexeu. I u vaterpolu su nebitni jer tu su Jug, mladost i Jadran HN i opet su bile gluposti sa njima. U košarci je svake sezone neka glupost i pred par godina su novinari pisali bili bilo dobro izaći iz lige jer se ne isplati igrati s ciganima zbog njihove naravi kromanjonaca. Sve gore navedene lige bi zapravo bile bolje za Hrvatske klubove kada bi se spojile sa Slovenijom i Mađarskom nego kakve su sada.

    S druge strane tu je nogomet. Koji ne može ući nikako u istu rečenicu sa bilo kojim sportom. Ovo između klubova ex-yu nije rivalstvo nego mržnja i nikako nam nije potrebno opet ulaziti u kokošinjac s njima. Mi smo Europa te to moramo i ostati. Novci će doći kod bilo koje nove lige i rivalstva će se napraviti. Ali samo ako je to nužno potrebno za preživljavanje. Za sada ovakva liga nam je super i treba ju nastaviti. Bez ikakvih gluposti u preranom ujedinjavanju sa bilo kime. Regionalna liga-ne!.

    @shrewsbury
    Po tvojim komentarima i log in-u otkad si se priključio. Zaključujem da si samo neki bot ili provokator kojemu je posao pokušati promijeniti javnosti mišljenje o ligi. Takve ne trebamo i možeš otići svom gazdi reći da plan nije uspio.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Zaključujem da si samo neki bot ili provokator kojemu je posao pokušati promijeniti javnosti mišljenje o ligi. Takve ne trebamo i možeš otići svom gazdi reći da plan nije uspioog1986

    Svakako bi i mogućeg kandidata za predsjednika Dinama Sašu Pavličića Bekića trebalo pitati mišljenje o regionalnoj ligi jer je on disciplinski sudac ABA lige. Slažem se da se ova tema indikativno pokrenula danas.
  • SAS1987
    13.4k
    Ne vidim načina da bi nastala ta liga, pa to bi bila neviđena svađa več prije početka. Recimo da bi liga imala 18 klubova a bila bi iz "ex yu" klubova. Koliko bi tko mjesta dobio? Ako idemo po kvaliteti (UEFA rating) logično bi bilo nešto tipa
    - Hrvatska 5 klubova
    - Srbija 5 klubova
    - Slovenija 2 kluba
    - Makedonija 2 kluba
    - BiH 2 kluba
    - Crna Gora 1 klub
    - Kosovo 1 klub
    Mogu si misliti kako bi bili zadovoljni, pogotovo u BiH :rofl:

    A lige neće biti jer financijski (trenutačno) nije isplatljiva. Sve te lige sada imaju 3 - 4 klubova koji igraju u UEFA kvalifikacijama. Recimo da bi ta nova liga bila puno bolja (i da bi npr preuzela koeficijent Srbije ili hr), uspješnija pa bi nakon par godina imala 4 - 5 predstavnika u UEFA. Znači, države bi ukupno izgubile nekih 15 mjesta u UEFA. Taj novac bi se trebao kompenzirati od ulaznica i TV prava. Infrastruktura i ekonomija je u prosjeku u jako lošem stanju tako da bi neka velika zarade od ulaznica nije realna (osim za klubove koji bi bili hit sezone). TV prava bi mogla kompenzirati financijski gubitak za klubove koji nikad ne igraju grupnih faza (bih, crna gora, Makedonija itd) ali oni koji grupe igraju više / manje često (Dinamo, Rijeka, Partizan, Zvezda, Maribor jednom i Vardar) bi za ulazak željeli relativno velika TV prava. Da bi npr Dinamo i Zvezda išli u riziku da se ne kvalificiraju u kvalifikacije za Ligu prvaka ili čak EL bi trebali imati jaku veliku financijsku kompenzaciju - vjerojatno barem 10 000 000€ po sezoni. A to ti znači da TV prava moraš prodati za 100 000 000€+.

    Sve to je potvrdio i bivši sportski direktor Maribora, Zlatko Zahović. Jednostavno se više isplati igrati europske utakmice.

    UEFA ide u smjeru da sve više klubova igra grupne faze tako da regionalna liga nije niti potrebna niti financijski isplatljiva za največe klubove.
  • Mali dioničar
    14.1k
    UEFA ide u smjeru da sve više klubova igra grupne faze tako da regionalna liga nije niti potrebna niti financijski isplatljiva za največe klubove.SAS1987

    Nadam se, ali...


    Nevjerojatna sebičnost Benelukšana da nisu Luksemburg uključili u ligu.
  • Infinity
    15.2k
    Regionalna liga koju bi igrali klubovi koji ne igraju grupnu fazu eurotakmicenja meni zvuci primamljivo. To bi bilo takmicenje bez par najjacih klubova regije, ali bi neki okrsaj Hajduka i Debrecena sigurno nekome bio napet, platio bi ulaznicu, TV prava ili sto vec.

    Ne ulazim u to o kojoj regiji bi se pricalo, ali smatram da bi par jacih 'prijateljskih' utakmica moglo donijeti iskustvo igracima koji ce se naredne sezone opet boriti za grupnu fazu europskih takmicenja. Ne tvrdim da bi to sve bio pogodak, ali bi se dalo pokusati. Bilo bi idealno da to bude neki srednjeeuropski kup, pa nelose da to bude 'privatno' takmicenje, tj. da ga organizira neka velika korporacija koja bi vidjela svoj interes i koja bi to takmicenje financirala.

    Ne mora to biti bi veliko takmicenje. Neka igra 14 klubova u dvije grupe s po 7 klubova. Igras s tri vani, s tri kuci. Dalje prolaze prva cetiri uz mogucnost da se ukljuce klubovi koji su ispali u grupi, pa bi npr. razigrali 4. vs 4., jedan bi otpao i otvorio prostor evo recimo Rijeci sad ovo proljece.

    I ovo na proljece se voljom zdrijeba moze odigrati na jednu utakmicu sve do finala. Smatram da bi neki veliki broj utakmica odbio sve koji bi to trebali igrati, pogotovo na proljece kad svi zele svjezinu za zavrsnicu prvenstva.

    Sanjati da ovakvo takmicenje daje ucesnika u Europi je suludo, ali se regija moze iskoristiti za nekakav napredak i boljitak, pa neka se i odustane nakon godinu, dvije, tri ako se vidi da tu nema nista sto se ocekivalo.

    I neko razvojno takmicenje mi isto ne zvuci lose, tj. da se igra nesto na foru Premier League International Cupa. Ne mora to biti U23 takmicenje, moze biti U21. Neka se recimo organizira 15tak klubova samostalno, da osnuju neki savez i da su oni stalni ucesnici uz jos par klubova koji bi dobili pozivnice. Mladi igraci bi mogli stjecati neko iskustvo. Ovo mi ne bi imalo smisla s U23 i igranjem igraca kojima je davno prosao voz.

    U svakom slucaju mislim da se regija na neki nacin moze iskoristiti, samo treba neka dublja analiza i da to na kraju ode na pravi put. Igranje lige u kojoj se Dinamo takmici nakon sto je istupio iz HNL-a meni u ovom trenutku bas i nema smisla, mada bih se slozio s jednim kolegom koji je ovdje napisao da je Dinamo zarobljenik lige i da ga liga jednim dijelom koci u napredovanju.
  • xavier
    11.1k
    Regionalna liga koju bi igrali klubovi koji ne igraju grupnu fazu eurotakmicenja meni zvuci primamljivoInfinity

    Prvo, kako sam više puta napisao, ljudi se žale da stvari u našem nogometu nisu posložene kako treba, ali meni je nevjerojatno da netko stvarno misli da je korak u pravom smjeru ulazak u zajedničko natjecanje s BiH i Srbijom.

    Drugo, vezano uz citat gore, to onda nije nikakva "regionalna liga" nego natjecanje klubova koji imaju višak vremena jer se nisu plasirali u neku od skupina. Drugim riječima, što ti znači nekakav naslov iz tog natjecanja kad najboljih klubova tamo onda ionako niti jedne sezone ne bi bilo?
  • Mali dioničar
    14.1k
    Prvo, kako sam više puta napisao, ljudi se žale da stvari u našem nogometu nisu posložene kako treba, ali meni je nevjerojatno da netko stvarno misli da je korak u pravom smjeru ulazak u zajedničko natjecanje s BiH i Srbijom.

    Drugo, vezano uz citat gore, to onda nije nikakva "regionalna liga" nego natjecanje klubova koji imaju višak vremena jer se nisu plasirali u neku od skupina. Drugim riječima, što ti znači nekakav naslov iz tog natjecanja kad najboljih klubova tamo onda ionako niti jedne sezone ne bi bilo?
    xavier

    :ok:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.