• Krizy
    35k
    51. sezona natjecanja odnosno 13. otkako je preimenovano iz Kupa UEFA u UEFA Europsku ligu, trebala bi trajati od 5. kolovoza 2021. do 18. svibnja 2022. Kao i ranije, pobjednik će ostvariti plasman u grupnu fazu Lige prvaka za sljedeću sezonu.

    Grupna faza smanjit će se sa 48 na 32 momčadi - osam skupina po četiri momčadi. Osam pobjednika skupina automatski se plasira u osminu finala. Osam drugoplasiranih momčadi iz skupina Europske lige će igrati protiv osam trećeplasiranih momčadi iz skupina Lige prvaka.

    Utakmice će se i dalje igrati u četvrtkom (osim finala), ali sada uz utakmice UEFA-ine Europske konferencijske lige. Utakmice dvaju natjecanja u pravilu će biti podjednako podijeljene u dva vremenska termina: 18:45h (više ne 18:55h) i 21:00h.

    Od 32 momčadi u grupnoj fazi, 12 je automatski kvalificiranih kojima će se pridružiti 10 momčadi iz Play-Offa Europske lige te 10 momčadi iz Play-Offa Lige prvaka i 3. pretkola Lige prvaka.

    Direktno u grupama:
    Sociedad, Betis
    Leicester, West Ham United
    Lyon, Marseille
    Napoli, Lazio
    Bayer L., E. Frankfurt
    Lokomotiv Moskva
    Braga

    Kvalifikacije:
    Kvalifikacije su se mnogo promijenile, a u dva kvalifikacijska kruga (treće pretkolo i play-off) sudjelovati će 27 momčadi. Počinju kasnije u odnosu na inače, ove sezone u kolovozu. Većina momčadi uključenih u kvalifikacije pridružiti će se iz Lige prvaka i Europske konferencijske lige, iako neke momčadi (većinom osvajači kupova) iz top 15 europskih liga počinju izravno u kvalifikacijama za Europsku ligu.

    Ždrijeb:
    19 srpanj 2021: 3. pretkolo
    2 kolovoz 2021: Play-off
    27. kolovoz 2021: Grupna faza
    13. prosinac 2021: 1/16 finala
    25. veljače 2022: 1/8 finala
    18. ožujak 2022: 1/4 i 1/2

    Raspored:
    Kvalifikacije
    5 & 12 kolovoz 2021: Treće pretkolo
    19 & 26 kolovoz 2021: Play-off

    Grupna faza:
    16 & 30 rujan 2021
    21 listopad 2021
    4 & 25 studeni 2021
    9 prosinac 2021

    Završnica:
    17 & 24 veljače 2022: 1/16 finala
    10 & 17 ožujak 2022: 1/8 finala
    7 & 14 travanj 2022: 1/4
    28 travanj & 5 svibanj 2022: 1/2
    18. svibanj 2022.: Finale

    Finale će se održati na Sevillinom stadionu Ramón Sánchez-Pizjuán. Prvotno je trebalo biti odigrano na Puskás Aréni u Budimpešti, ali zbog odgode i preseljenja finala 2020. godine, domaćini za 2021./22. i 2022./23. sezone su pomaknuti unazad za po godinu dana.
    fphp0fyn47s0s0n5.jpeg
    9e9ehb5l2ghaflbv.jpg
  • Neki tip
    19k
    osam skupina po četiri momčadi. Osam pobjednika skupina automatski se plasira u osminu finala. Osam drugoplasiranih momčadi iz skupina Europske lige će igrati protiv osam trećeplasiranih momčadi iz skupina Lige prvaka.Krizy

    13. prosinac 2021: 1/16 finalaKrizy


    Zbunjen sam. Ako se iz skupine ide u 1/8 finala, onda kakav ždrijeb je za 1/16 finala? Ili se to odnosi na ovo neko međukolo kojim se traži drugih 8 za osminu finala u tekmama drugoplasiranih u EL i trećeplasiranih u LP?

    Ali to onda nije šesnaestina finala.. jer ne sudjeluju 32 momčadi, već njih 16 pa je malo zbunjujuće.
  • Infinity
    15.2k
    Ni osmina finala nije sluzbeno osmina finala :grin: Al to je to, nije bas tesko za skontati. Knockout round play-offs.
  • Cosey
    432
    Ono kaj je odvratno je kaj mi nemamo predstavnika za Europsku ligu.
  • Neki tip
    19k
    Ono kaj je odvratno je kaj mi nemamo predstavnika za Europsku ligu.Cosey

    Ma boli nas kiki. Nemamo ga jer oni koji bi nas kakti trebali predstavljati tamo vole gubit od Maltežana, Bugara i Škota.

    ..čovik i moreeeeee.. na obaliii..od velikih ričiii...za Dinamo dao bih sve!!!
  • Cosey
    432
    Na stranu to, ali mi smo premala zemlja posljedično imamo preslabu ligu da se dugoročno vrtimo oko 15. mjesta.
  • Neki tip
    19k
    Na stranu to, ali mi smo premala zemlja posljedično imamo preslabu ligu da se dugoročno vrtimo oko 15. mjesta.Cosey

    Ja sam tehnički anitalent. Al 30 na nozi mogu pijan ko guzica, kao sad. Pijani Čeh, Danac i Šveđo mogu 30 jedino ako dodavanje prvom do sebe vrijedi 10.
  • xavier
    11.1k
    Ono kaj je odvratno je kaj mi nemamo predstavnika za Europsku ligu.Cosey

    "Mi" smo Dinamo i igramo (za sad) LP. Ako ne bude išlo po planu, imat ćemo predstavnika u EL...dva natjecanja u isto vrijeme ne možemo igrati.
  • Infinity
    15.2k
    Vjerojatno ce kroz par sezona doci do novog preuredjenja klupskih takmicenja i predstavnike u EL ce imati 20tak liga. HNL bi s tim bio u vecini slucajeva siguran.

    I ovako u teoriji ne moras biti medju 15, uz poklapanje nekih rezultata svog predstavnika mogu imati i 16. i 17. liga. 16. Cipar ove sezone ima predstavnika u EL. Njima je pomogla titula Chelsea u LP, mada bi im bilo svejedno i da je City osvojio, i jedni i drugi su kroz ligu osigurali nastup u LP. Da je United dobio Villarreala 17. Svicarska bi imala predstavnika u EL, tj. popunili bi mjesto koje je dobio Villarreal.

    HNL ima realne sanse da na kraju sezone bude upravo 17. Ako se to dogodi onda bi u sezoni 23/24 imali predstavnika u EL ukoliko bi se poklopilo da osvajaci LP i EL iz sezone 22/23 kroz ligu obezbijede nastup u LP.

    Za narednu sezonu tu dobro stoje 16. Srbija i 17. Ceska. Oni navijaju da se ove sezone poklope osvajaci LP i EL i da oni u sezoni 22/23 imaju predstavnike u EL. Rekao bih da je Srbija prilicno sigurna, jer mi djeluje kao znanstvena fanstastika da i osvajac LP i osvajac EL ne osiguraju LP kroz domace takmicenje.
  • Cosey
    432
    "Mi" smo Dinamo i igramo (za sad) LP. Ako ne bude išlo po planu, imat ćemo predstavnika u EL...dva natjecanja u isto vrijeme ne možemo igrati.xavier

    Baš si mi slatki.
  • Krizy
    35k
    U slučaju ispadanja od Legije, u PO EL bi igrali protiv poraženog iz dvoboja Ferencvarosa i Slavije Prag.
  • Dudu
    2.6k
    Tezi protivnik nego za LP, treba dobit Legiju :cool:
  • Krizy
    35k
    Jablonec Celtic
    17. minuta 1-2
    Već 13 udaraca, od čega 8 u okvir
    Total voetbal :cool:
  • Infinity
    15.2k
    Izgleda da ce nam ovo biti 'domaca' tema. Mnogi su imali zelju da igramo EL, ali sumnjam da je itko zelio da to bude na ovaj nacin. Ispadanje od Young Boysa se brzo zaboravilo, bilo je jedan razlike, nismo bili losi i vjerovali smo da u EL mozemo do rezultata koji smo na kraju i postigli.

    Ispadanje od Sheriffa je katastrofa i ne daje nikakvu nadu za neki uspjeh u EL. Doduse, mi od Sheriffa jos nismo ispali, ali s obzirom na predstavu u prvoj utakmici mislim da nam se EL itekako smijesi.

    Mnogi zagovornici igranja u EL su konstantno spominjali kako cemo biti pot1 i kako cemo imati sjajne sanse. Ovaj put nema buranije protiv koje racunas na bodove, prosle sezone su tako Zorya, Dundalk, Slovan, Omonia, CSKA Sofija bili pot4. I u pot3 se moglo razabrati, Molde, MTA, HBS, Cluj, pa i neki Garabag u pot2. Naravno da ne mislim da je sve to buranija u punom smislu te rijeci, ali su sjajna prilika za uzeti im bodove.

    EL ove sezone i EL prethodnih sezona su dva razlicita takmicenja, tesko usporediva, ali se ipak moram zadati u statistiku i vidjeti kako su to prethodnih 12 sezona prosli klubovi iz pot1.

    Od 144 nositelja koliko ih je bilo u 12 sezona, njih 76 je grupu proslo dalje s prvog mjesta u grupi. To je preko 50%. 37 nositelja dalje je proslo s druge pozicije. Grupu je ukupno proslo njih 113 od 144 ili 78,47% sto je jako velik procenat.

    Na trecoj poziciji zavrsilo je 16 klubova ili 11,11%. Sigurno da je u tadasnjem sistemu bilo lakse biti treci nego u ovom danas, ali bi ovih 16 klubova u danasnjem sistemu svoj put nastavilo u KL.

    Steaua 2009/10, Sporting 2012/13, Twente 2012/13, Standard Liege 2013/14, Bordeaux 2013/14, Kopenhagen 2014/15, Lille 2014/15, Metalist Kharkiv 2014/15, Inter 2016/17, Anderlecht 2018/19, CSKA Moskva 2019/20, Besiktas 2019/20, Celtic 2020/21, CSKA Moskva 2020/21 i Gent 2020/21 su kao nositelji zavrsili na cetvrtoj poziciji. Tu ima prvaka drzava, ima klubova lige petica, pa i osvajaca eurokupova. U cak dva navrata mi smo bili ekipa koja je zavrsila prva u grupi dok su nositelji zavrsavali cetvrti. 15 nositelja u 12 sezona nije malo, ja sam prije nego sam poceo analizirati ocekivao tri do maksimalno pet. U procentima ovo je nesto malo jace od 10% i ove sezone mozemo ocekivati da ce jedan nositelj zavrsiti cetvrti. Nadam se da to necemo biti mi.
  • blue heart 72
    1.3k
    Odlična tekma Slavia(P) - Legia(W)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.