• Infinity
    15.2k
    BiH ne moze igrati, jer su oni sjebali Austro UgarskuSAS1987

    :lol: :lol: :lol:
  • vjeko1701
    5.9k
    Ja bi volio neki AU kup (Hrvatska, Slovenija, Češka, Austrija, Slovaška, Poljska)SAS1987

    Po meni, čim više država uključiš, tim je veća šansa da propadne. Mogli bi se krenuti s 2 il 3 pa polako širiti na zainteresirane. Recimo za početak Hrvatska, Slovenija, Mađarska.
  • xavier
    11.1k
    Obično ljudi u takvim pričama uvijek spominju Austrijance. Siguran sam da oni samo čekaju natjecanje gdje bi im na tjednoj bazi dolazili hrvatski klubovi i navijači :cool:
  • Dino
    2.2k

    Austrijski navijaci su dosta slicna sorta ko i mi.
  • vjeko1701
    5.9k
    Zato baš ja izbjegavam ubacivati Austriju jer bi ih ovako nešto možda interesiralo tek nakon kaj bi se kroz par sezona dokazalo i imalo jasne financijske i ostale benefite.
  • xavier
    11.1k


    Ali oni su njihovi, tu ništa ne mogu. Za naše mislim da bi radije da zaobiđu Austriju :grin:
  • Dino
    2.2k

    Tu se slazem :up:
  • shrewsbury
    0
    "Belgijski fudbalski klubovi, ukupno 25, na generalnoj skupštini jednoglasno je podržalo ideju o spajanju svog državnog šampionata sa prvenstvom Holandije, odnosno osnivanju novog takmičenja, navodi se na zvaničnom sajtu belgijske profesionalne lige."

    - vijest od danas.

    Pročitao tri strane ove teme, i najvažnije stvari nisu spomenute. UEFA. Čeferin je u par navrata rekao da on nema ništa protiv regionalne lige. Dalje, da li će se Liga prvaka za nekoliko godina igrati u istom formatu kao danas? Ne, više će biti privatna kao što je to Euroleague u košarci. Mislim da je UEFA već predstavila takav plan ranije. Tko nam onda može garantirati da će u LP biti mjesta za prvaka Hrvatske? Možda će biti isti scenario kao i sa košarkom? Zamislite danas da prvaci Hrvatske, Srbije, Bosne idu u Euroligu. Nezamislivo. Jedva ima mjesta i za ABA. Što ako se desi takav scenario i sa nogometom? Što raditi?

    Nogomet treba malo više gledati kao biznis. Eventualna regionalna liga bi sigurno donosila više novca od TV prava, pogotovo jer je TV tržište manje-više jednistveno za čitavu ex-yu, i trenutno je svojevrstan rat između Telekoma Srbije (Arenasport) i United Media (Sportklub) i sigurno da, ako bi bilo interesa, TV prava bi bili veoma ozbiljan izvor prihoda.

    Igrači bi dobijali na cijeni jer bi svaki vikend imali teže utakmice. Upravo tu je šansa za manje klubove. Da li će Domžale skuplje prodati talenta koji zabije 10 pogodaka u ligi Slovenije ili u regionalnoj ligi? Sa više novca koji bi klubovi dobijali od TV prava i prodaje igrača, bili bi konkurentniji u Europi. Sve povezano, ekonomska računica, nikakva Jugoslavija ili slično. Nakon Nizozemske i Belgije, možda ovakvim putem krenu i Litvanija, Estonija, Latvija. Češka i Slovačka, itd.

    I što je najvažnije, prvi dio posta. Format UEFA natjecanja neće zauvijek biti ovakav kakav je danas, a ako bi kroz regionalnu ligu bio jedini put u Europu... Ishod se sam nameće.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ajde još neki mogući dogovor sa Slovenijom i Mađarskom ukoliko bi to zbilja bilo potrebno i neophodno. Bilo kakvo ulaženje u blato sa Srbijom ili Bosnom - nikada više!
  • shrewsbury
    0


    Ajde ok i s njima, ali postavlja se tu još jedno pitanje u tom slučaju. Da li ćeš lakše prodati TV prenos Ferencvaroš - Dinamo nekom Mađaru iz Debrecina ili ćeš lakše prodati TV prenos nekom Srbinu Dinamo protiv Zvezde?

    Ipak ovo drugo, zbog povijesti, tenzija, itd, takav susret bi bio na višoj cijeni, što za gledatelje što za potencijalne sponzore koji posluju u ex-yu državama. Kažem, trenutno je rano bilo što govoriti oko ovoga, jer postoji još mnogo upitnika. Ali ako neki vid regionalne lige bude neminovan kroz jednu, dvije, pet godina...

    Edit: Pitanje za ove što regionalnu ligu vide kao neku novu Jugoslaviju? Zašto se nisu protivili regionalnoj ligi u košarci, rukometu, vaterpolu? Samo se nogomet važi ili? :lol:
  • Stihl
    3k
    To kaj govoriš nažalost nije uopće isključeno, zapravo je vrlo moguće..ali nama totalno neprihvatljivo jer mislim da mi tu ne bi uopce profitirali, eventualno sa mađarima i slovencima kak vjeko veli.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, ali ponavljam, sa njima nikada više u blato, pa nam nije dovoljno gotovo 100 godina lekcija oko toga? Srbija je država u kojoj Mamić nikada ne bi bio osuđen, jedino bi skončao ukoliko bi ga neki drugi mafijaš dao ubiti. Mi smo prema njima i Bosni f*cking Švicarska i Norveška u jednom. Radije bi potonuo u očaj 40. lige Europe bez njih nego sa njima bio u top 10.

    Ovo nema veze s nekim nacionalizmom niti mojim mišljenjem o bilo kojem pojedincu, odkud god došao, ovo su jednostavno činjenice o stanju njihove države u cjelini.

    Mi kao HNL i liga 10 možemo pokušati opstati sami. Ukoliko to ne bi bilo moguće, Slovenija i Mađarska se očituju kao najbolja rješenja u regiji. Zajednička elitna liga 16 i 1. liga 20 (drugi rang natjecanja). Kojeg Hrvata rođenog iza '95. toliko napaljuje Zvezda? Kakvo će biti stanje za 10-20 godina...30? Ja ti mogu reći da mom ocu nimalo ne fale ni Zvezda ni Partizan i da su mu draže utakmice prošlih sezona baš s tim Ferencvarošom nego bi mu bile bilo koje sa delijama i grobarima.

    Rivalstva nisu neka konstanta svemira, ista se rađaju i umiru. Ja ne vidim razlog zašto se ne bi moglo razviti zdravo rivalstvo sa Ferencom koje bi prodavalo karte. Ono kaj garantiram je to da bi HR-SLO-HUN liga bilo puno zdravija i čišća nego bilo kakva HR-SRB-BiH liga.
  • čovjekjogurt
    60
    Regionalna liga znači gašenje svih hrvatskih klubova osim velike četvorke. Nitko neće ulagati u Goricu, Istru, Varaždin ili Šibenik ako će dotični klubovi igrati nekakvu drugu ili treću jugoslavensku ligu. Ovako kad su nabrojeni klubovi na koračić do europskih natjecanja onda se pojavljuju ulagači iz Španjolske, Kolumbije, Mađarske itd.

    Liga nam je bombon otkad je 10 klubova u njoj i šteta bi bilo poništiti napredak gašenjem HNL-a i ulaskom u regionalnu ligu.
  • r1oma
    1.5k
    Zašto se nisu protivili regionalnoj ligi u košarci, rukometu, vaterpolu? Samo se nogomet važi ili?shrewsbury

    Ovo uspoređivanje nogometa s košarkom, rukometom i vaterpolom pogotovo ovdje kod nas nema nikakvog smisla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.