• Infinity
    14.9k
    Prema HNS-u prosjek gledatelja je ove sezone bio okruglih 650 u regularnom dijelu natjecanja, mada je meni ponekad na izvjestaju djelovalo kao da je manje gledatelja nego sto je sluzbeno upisano. Klub nema nikakve koristi od te sluzbene informacije, klub ima korist od prodane ulaznice.
  • xavier
    11k
    Volio bih da se kolega CISCO ukljuci u razgovor. Mislim da bi imao dosta toga za reci :monkey:Papastrumf

    Kolega @CISCO je sinoć sve rekao, sad je vrijeme da prijeđe na djela :cool:
  • BluePhone67
    3k
    Ja sam napisao poruku bbb fan shopu vezano za članarinu za mene i sina i vezano za dres od FD. Odgovor je došao nakon 4 dana i odgovorilo se na 30 posto pitanja. Da je odgovor bio profesionalniji i da je bilo volje da se proizvod proda ja bi taj dan potrošio bar 500 kuna. Ovako ništa. Svi bi htjeli pare a raditi malo ili ništa.marcio amoroso

    Slazem se za profesionalizam i tako bi trebalo biti u svakom poslu. Necu branit nikog, jer sam privatnik kao i ti i razumijem tvoje razmisljanje i prvi trazim ozbiljnost od svog radnika i profesionalizam, ali treba se uzeti obzir i bbb, fd, dtsm se vecinski dio posla i to preko 90 % radi na volonterskoj bazi i tu mozda lezi odgovor i za tebe i za njih. Koliko para toliko muzike, nitko nece odradit posao 100% ako zato nije placen, moze uskocit, moze volit ne znam sto i sve to radit iz ljubavi koja je neupitna ali jedno je radit i biti placen, a drugo je biti volonter i uskakat kako nekom zatreba, a najcesce su to jedno te isti ljudi koji ostavljaju na svim frontima svoja ledja gratis ili ti volonterski.


    Uzet cemo u obzir samo ovaj tjedan u petak FD protiv Makarana, subota Rijeka, nedjelja Cibona (danas) za humanitarku Istvanica garantiram ti da je gro ljudi, jedno te isti to odradilo za sva ta 3 dana i to udarnicki, a neke stvari su se pripremalo mjesecima, trebao je biti i turnir "za sve koje nema" koji traje cijeli dan.  Trebalo je poslozit ogradu, trebalo je napravit neku poruku, trebalo je napravit organizaciju u dvorani i ispred nje, trebalo se i odradit u udruzi, u shopu, trebalo je otici na put u Rijeku i vratit se, trebalo je otici na 100 pregovora oko 1000 stvari, treba posloziti sank, nabaviti pica i hrane za sve, ma toliko toga ima sto mi ne vidimo a netko drugi je za nas napravio i onda dodje do toga da se neke stvari ne stizu ili u tom trenutku mozda nije prioritet ili se ne moze biti na 5 strana radi manjka ljudi ili ti volontera.

    Pa i ovdje na forumu ima ljudi koji uzimaju 3 dana godisnjeg u tjednu kada igra Hajduk da pokriju grad u slucaju ulaska tovara i po cijeli dan su u strijelcima, po punktovima i na ceki, pa i kada je mozda mogucnost da tovari prolaze kroz grad da dodju u Koprivnicu i tada oni su spremni. A ja, svoja 3 dana koristim za more, ja dodjem na gotovo pola sata prije tekme, boli me ona stvar tko dolazi ili odlazi u tjednu tovara, a opet sam prvi na internetu kada ti boysi nabiju te tovare i hvalim se njihovim uspjesima itd.. Uglavnom ljudi odradjuju posao, onaj nevidljivi za nas koji imamo svoj zivot, posao i obitelj i na takve stvari se previse neobaziremo, al to sve netko radi. Netko crta grafite i murale i to sve netko je platio da se ima cime napravit taj isti mural, mozda bio na 10 lokacija da dobije dozvolu, a mi smrtnici dodjemo damo lajk ili uslikamo i pohvalimo rabotu kada je sve gotovo. Ne treba uvijek na prvu reagirat i upirat prstom i reci, ovaj mi nije odgovorio, necu vise kupit nista itd. iako si upravu za sve sto si napisao, treba ponekad pokusat nacin da to sutra bude bolje na obostrano zadovoljstvo i mozda ponudit pomoc i rijesenje, a vec sutra i drugi put biti na visem nivou.

    Nemoj ovaj post uzeti srcu, jer nije to islo iskljucivo tebi iako sam se referirao na tvoj, nego svima nama. Jer svi smo mi imali neugodna iskustva, ali sto je tu je i tu smo gdje jesmo i da mora bolje, moze se i mora. Svi zajedno za isti stap i polako graditi Dinamovstinu na svim poljima sto komunikacijom, edukacijom, aktivnoscu i bilo kojim drugim faktorom gdje cemo svi biti sutra bolji.
  • Građanski1911
    326
    Situacija oko kluba se po meni treba gledati iz šire perspektive. Ok, za sportsku politiku je legitimno reći da nije odrađena na najbolji način. U sezonu smo ušli dosta slabiji u igračkom kadru, otišao ti je Grbeša koji donosi 20+ golova po sezoni, Capija je zamijenio Grca, koji je legenda ovog sporta, ali tek se sada vidi koliko je Capi bio bitan za ovu momčad, ne samo s učinkom na terenu nego i njegov karakter i inteligencija, znao je zakuhati kad je trebalo. Grca je doktor, ali on je isto u godinama i pitanje je može li biti nositelj igre u ekipi koja lovi naslov.

    Dosta se lutalo s golmanima, pitanje je je li bila dobra odluka otpustiti Miću, ima tu dosta pitanja za koje se može reći da sportska politika nije bila odrađena najbolje

    No ne trebamo zanemariti niti zaboraviti tragedije koje su se dogodile u prošloj sezoni i koje su utjecale na klub financijski, ali prije svega psihološki. Klub je živo tijelo i nakon takvih stvari ne možeš si uzeti “godišnji” nego moraš nastaviti dalje, još jače nego prije kako njihov gubitak ne bi bio uzaludan

    Ove godine dosta se radilo na ostalim segmentima kluba, proširila se škola futsala na U8 kategoriju, sada kreće Trofej Dinamo koji je jako zahtjevan projekt a kojeg, kao što Blue Phone veli, rade isti ljudi koji su uključeni u funkcioniranje Futsal Dinama i veliki dio DTSM-a i Dinamovog proljeća, tu su još humanitarke, Pub kvizovi među svim tim ljduima su mnogi iz grupe koja je rastrgana na sto strana i svaka im čast što sve odrađuju
    Podignulo se članstvo, širi se asortiman proizvoda prije svega se gradio brend kluba i širenje futsala na ostale dinamovce koji nisu izričiti Bad Blue Boysi. I to je dokaz da “obični” navijači i BBB mogu bez problema funkcionirati zajedno i da to može biti odlično
    Klub se i dalje temelji na snazi volontera, bez njih ne bi se moglo ostvariti ni pola ovoga što se ostvarilo

    Problem je kaj smo mi Dinamo i od Dinama se traži prvo mjesto. I to je potpuno legitimno i ispravno zahtijevati i sljedeće sezone se treba odraditi bolji posao na sportskom polju.
    Po meni u klubu leži veliki potencijal, ali trenutno je na granici između poluprofesionalizma i profesionalizma i treba biti strpljiv…
    Vidjet ćemo sada kaj će biti s ovim izborima…
  • BluePhone67
    3k
    Statistički prikaz sezone 2018./19.

    Natjecateljska sezona je završila, što ne znači da je gotovo i s našim aktivnostima. Prije odlaska na godišnji odmor čeka nas još dosta toga, prije svega Dinamov pub kviz koji će se ove nedjelje (19.05.), održati u Caffeu Ravnice nakon Memorijalnog turnira „Za sve one kojih nema“ (Kušlanova gimnazija), dok krajem svibnja započinje treće izdanje Trofeja Dinamo. O ostalim aktivnostima više ćemo u narednim tjednima….

    Što se naše seniorske momčadi tiče, dok čekamo nove izazove (kao i na kraju svake polusezone) okrećemo se statističkoj analizi prošle sezone. Ako je gledamo isključivo rezultatski, sezona je bila jednaka prethodnim trima budući da smo zapeli u polufinalu prvenstva.

    No, sa statističke strane, ona je bila lošija nego prethodne, što ide uz bok tezi da smo ove sezone gledali jedno od najizjednačenijih prvenstava u povijesti.

    Tako smo ove sezone odigrali 28 utakmica, upisali smo 14 pobjeda, pet remija i devet poraza, što znači da smo slavili u 50 posto utakmica.

    Samo usporedbe radi, prošle godine smo u 28 utakmica imali 21 pobjedu (75%), godinu ranije odigrali smo 31 utakmicu (zbog Regionalnog kupa) i imali 24 pobjede (77.4%), a prvu godinu u prvoj ligi 18 pobjeda u 30 utakmica (60%).

    Što se gol-razlike tiče, zabili smo 96, a primili 79 pogodaka, što iznosi 3.4 postignutih i 2.8 primljenih pogodaka po utakmici (prethodne dvije sezone postizali smo prosječno 4.5 pogodaka po utakmici, a primali 2.2.).

    Najbolji strijelac sezone bio je Kristian Čekol s 21 pogotkom od kojih je 20 zabio u prvenstvu i jedan u kupu. Hrvoje Penava i Davor Kanjuh zabili su 15, a Vedran Matošević 14 (jedan u kupu). Slijede ih Jakov Grcić s 9, Vito Gagulić i Mihovil Prgomet zabili su 6, Matija Rajh, Ivan Šulentić i Danijel Dekanić 2, Matija Đulvat i Mateo Mužar 1, a dva pogotka zabila su nam i suparnički igrači (autogolovi).

    Što se tiče natječaja za Karlovačko igrača sezone, na čelu ljestvice nalaze se dva igrača s istim brojem titula za Karlovačko igrača utakmice te će o najboljem pojedincu ove sezone odlučivati repasaž…

    3w5z6n8hk6mb4jh8.png

    http://www.futsal-dinamo.hr/vijesti/klub/statisticki-prikaz-sezone-2018.-19..html
  • BluePhone67
    3k
    Futsal Dinamo gost renomiranog turnira u Japanu!

    Iako smo prije desetak dana nažalost završili službeni dio sezone, za naše dečke još uvijek nema odmora. Obzirom da smo se nadali kako ćemo u to vrijeme igrati finale doigravanja, do sad smo od vas dragi naši članovi krili vijest kako će naš klub krajem svibnja i početkom lipnja (31. 5. do 2. 6.) sudjelovati na prestižnom turnir Futsal Kobe Festa 2019.

    Organizator turnira je Japanski nogometni savez, a naši će dečki braniti klupske boje protiv tri japanske ekipe. Dodatan međunarodni začin turniru date će ruske i korejske predstavnice u ženskom dijelu natjecanja. Ovo je sedmo po redu izdanje turnira. Dinamo u Zemlju Izlazećeg Sunca putuje na poziv naše Jelene Yamasaki, kojoj se i ovim putem zahvaljujemo na ukazanoj časti.

    Prvi je ovo izlet Plavih van europskog kontinenta, a spomenut ćemo kako je na ovom turniru dvaput sudjelovala i hrvatska malonogometna reprezentacija, doduše u pomlađenom sastavu. Obzirom da Hrvatska nije do sad uspjela osvojiti turnir, nadamo se kako će upravo našim dečkima to poći za nogom. Sve utakmice igraju se u sjajnoj Green Areni u Kobeu, inače šestom po veličini japanskom gradu.

    Dinamo - to smo mi!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.