• marcio amoroso
    31.9k

    Ali nema ovaj sa slike, gdje ovaj ima za kupiti?
  • Blaz
    350
    pa to ti je taj, samo je tamnije pa je drugacija sjena
  • marcio amoroso
    31.9k

    Ma nije, ovaj moj sa slike je tamnoplavi sa zlatnim detaljima.
  • 000
    941
    Da samo te jedne sezone (1931./32.) je bio takav dres.markoli

    Bezvremenski. Steta sto je samo jedna sezona igrana u njima. Kako samo @deda vuce na Kokotovica :cool:
  • markoli
    1.6k
    Prokopat ću, trebalo bi biti.
  • zgšd
    156
    Zakaj dinamo vise ne igra u bijelim dresovima? Nije mi jasno kaj forsiraju taj zuti narancasti zlatni...
  • BluePhone67
    3.1k
    Sjecam se 2000 god adidas bijelih, pa je kasnije umbro imao ona generacija dudu, bosnjak, carli. Kasnije se ne mogu sjetit na prvu kada smo zadnji put imali bijele dresove.
  • Bosna86
    11.5k
    Zadar i razbijena Bosnjakova glava, kultna slika
  • Mr Blue
    3.3k
    Bijeli/srebrni rezervni dresovi su zakon, slažem se. Šteta što je klub odlučio potpast pod taj mrski trend kričavih rezervnih dresova. Iskreno mi nijedan "narančasti" dres nije dobar, ne samo u Dinamu, nego kod nijednog kluba. Ne da mi nisu dobri, nego su mi odbojni. Frajeri svijetle kao stupići kraj ceste.
  • xavier
    11.1k


    To je na žalost već 10-15 godina trend u cijelom svijetu. Umjesto da imaš tradicionalni prvi i drugi dres, a mijenjaš eventualno treći, drugi se stalno mijenja. Zapravo se sve više mijenjaju i prvi dresovi što je meni osobno grozno. Jasno mi je da novac leži u promjenama, ali što je previše, previše je.

    Već sam pisao o ovim dinamovim drugim dresovima gdje su mi narančasti bez konkurencije najgori. Žuti mi čak i nisu toliko odbojni, samo ne trebaju biti toliko fluorescentni. No bijeli su naravno najbolji.
  • Mr Blue
    3.3k
    Za žute sam čuo da postoji povijesno uporište, da su nam to nekad davno bili rezervni dresovi, ali stvarno nisam nikad provjerio osobno. Može li to netko potvrditi?

    Sad kad si već spomenuo, ne mogu se ne osvrnut na igranje europskih utakmica u crnim dresovima. Ne znam kakvo je vaše mišljenje o tome, ali meni je to još jedan gaf... svih u Dinamu koji su o tome odlučili.

    Naša boja je plava i mislim da tu ne bi trebalo bit ni govora o igranju domaćih utakmica u nekoj drugoj kombinaciji! Dapače, imamo vrlo upečatljivu uniformu na kojoj je baš svaki dio plavi, od dresa, hlačica i štucni. Rijetki su u europskim natjecanjima koji imaju baš takvo plavetnilo. To je nešto što smo trebamo forsirat, naš identitet, naša boja.
  • xavier
    11.1k
    Za žute sam čuo da postoji povijesno uporište, da su nam to nekad davno bili rezervni dresovi, ali stvarno nisam nikad provjerio osobno. Može li to netko potvrditi?Mr Blue

    Dinamo je imao žuti drugi dres 1953. i 1962.-64., ali većinu vremena je gostujući dres ipak bio bijeli.
  • xavier
    11.1k
    Kad smo već kod dresova, zašto je Dinamo tako dugo 50-ih i 60-ih godina igrao bez grba na dresu?
  • BluePhone67
    3.1k
    Za žute sam čuo da postoji povijesno uporište, da su nam to nekad davno bili rezervni dresovi, ali stvarno nisam nikad provjerio osobno. Može li to netko potvrditi?Mr Blue

    Kada se vratio sa turneje iz Urugvaja, Penarol im je poklonio garnituru dresova, a i Gradjanski je u prvom grbu ima zuto.. itd. Ovo je na prvu iz glave, mozda ima toga jos
  • Mr Blue
    3.3k
    Mislim da je bolje pitanje tko je od klubova tada aktivno furao grb na dresu?
    Brzinskom pretragom par klubova čini mi se da 50ih i 60ih klubovi nisu nosili grb na dresu, bar ne u tolikoj mjeri. A ako bi imali grb, bila bi to velika crvena zvijezda. No, kažem, nisam stručnjak, pa ako netko zna više... dobro je pitanje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.