• Mali Zeus
    9.6k
    Na terenu smo al pari, ali generalno je Celtic globalno praćen klub, čija se navijačka baza broji u milijunima, s navijačkim klubovima po cijelom svijetu.
  • Bosskovitz
    7.4k
    Skrećemo s teme, ali apsolutno trebamo gledati prema Celticu, Rangersu, Ajaxu, Feyenoordu, Benfici, Sportingu, Portu... nikada nećemo biti Real, Juve, Bayern ili United, ali ovi klubovi nam trebaju biti primjer i ideal kojem trebamo težiti.

    Ja sam uvjeren da Dinamo može za 10-15 godina imati prosjek 30+ tisuća na stadionu. Ponekad malo zanemarujemo činjenicu da su se tradicija odlaska na utakmice, članstva u klubu, povezanost kluba sa svojom bazom i njegov imidž sustavno urušavali zadnjih više od trećine stoljeća - dok je Celtic imao mir i konstantno radio u stabilnoj ekonomiji i zdravoj demokraciji na pristojnom stadionu, nama su tri puta promijenili ime, pet puta promijenili grb, doslovno onemogućavali dolazak na stadion, slali kordone interventne policije, sramotili klub diljem Hrvatske i Europe, pretvorili ga u sinonim za kriminal i mutne poslove, upropastili stadion, imali smo rat, imali smo poludiktaturu, dvije ozbiljne ekonomske krize, potres nakon kojeg je ostala još već ruševina od stadiona nego prije,tonu lošeg PR-a, gotovo nikakav rad na odnosu s navijačima... još se dobro i držimo koliko to traje, većina nas se ni ne sjeća kako je bilo prije Mamića i Tuđmana.

    Zato nemojmo biti defetistični, imamo brutalan potencijal van terena, ostvarujemo njegovih možda par posto.
  • miro
    3.1k
    30k u prosjeku nećemo nikad imat, ali 12-13 je dostižno i sasvim dovoljno
  • Mali dioničar
    14.1k
    Stvar je i u kulturi kupnje dresova. Na MLS-u od 30-50.000 ljudi na utakmici, najmanje pola ljudi ima dres kluba. Kod nas nikad nije bio takav omjer, a sad vidjet ćemo da li će se to promijeniti.
  • Droljo
    4.9k
    Pa kak bi ljudi i kupovali dresove kad se mora bit u crnom. Jebto dođeš na tekmu u dresu i gledaju te ko šabana nekog jer nemaš crnu jaknu i bile starke. Može i šilt fred peri :rofl:
  • Bosskovitz
    7.4k


    Nadam se da to nije mindset ljudi koji će se time baviti u klubu. Hajduk je u zadnjih 15 godina bez ikakvih sportskih uspjeha (dapače, nikad nisu bili neuspješniji) i bez novog stadiona, samo vrhunskim marketingom i kvalitetnim radom s navijačkom bazom povećao prosječnu gledanost 200% - doslovno, u sezoni 2007/08 imali su prosječno 5.529 gledatelja u HNL-u (oko 1.800 manje od nas), a danas imaju 15.145 (oko 9.600 više od nas).

    Mi s dobrim radom i novim stadionom za 15 godina možemo sigurno biti na 300% više, odnosno na 20.000. Vezao bih si bonus za tu brojku, a off the record rekao da možemo vjerojatno i više. Nismo ni svjesni koliki je zapravo naš potencijal kao kluba, koliko Dinamo i dalje uglavnom privlači svega onih 5-10 tisuća najzagriženijih navijača, a ima ih preko milijun samo u Hrvatskoj. Vjeruj mi, bavim se PR-om i marketingom. S dobrom dugoročnom strategijom i novim stadionom mi možemo biti toliko puno više od ovoga sada da većina toga nije ni svjesna. Sami sebi pucamo u nogu kad se ograničavamo.
  • Bosskovitz
    7.4k
    Na Sjeveru :)

    Na svakoj drugoj tribini osim Sjevera to je potpuno normalno, iako kod nas ljudi nažalost i ne kupuju toliko dresove kao vani. Doduše, prosječna plaća u Glasgowu je oko 2.600 eura dok je u Zagrebu oko 1.300 eura, a Adidasov dres košta isto i tu i tamo.

    Da ne kažem kako je nevjerojatno da se lažnjaci i "klupski" rekviziti s klubskim grbom prodaju pred samim stadionom prije utakmica i da ih navijači kupuju, umjesto da se te ljude pokopa tužbama.
  • Crusades1986
    9.7k
    Uzmite ga u Dinamo konačno!!! @Bosskovitz
  • Efes Pilsen
    6.8k
    onaj razboj za ves kod Pimpeka :vomit:
    Kod nas se neke stvari rasprodaju relativno brzo, evo recimo onaj treci svijetlo plavi je otisao ekspresno, znaci ovisi i o dizajnu i o prici. Ove sezone mi nijedan dres nije wau i nijednog ne manjka :grin: s druge strane nesto od klupskih artikala/majica je otislo opet brzo
  • miro
    3.1k
    a gle, da Dinamo nije 20 godina osvojio prvenstvo, taj prosjek bi išao blizu 20k, uostalom '82 smo imali preko 25k. Treba bit realan - stadion 25-30k i popunjenost oko 50%, ja bih s tim brojkama bio presretan
  • deda
    27.8k
    Bosskovitz je možda malo preoptimističan, iako samo možda. Mi zaboravljamo jedan bitan element koji je u Zg eksplodirao prošlih godina. A to su turisti. Uz novi stadion ja vjerujem da bi mi mogli imati čak do 2-3 tisuće turista na tekmama. Ipak za prosjek iznad 15 mislim da nam trebaju desetljeće-dva.
  • bluepower86
    753
    Postojanost Dinamovog puka je neupitna,navijaci se aktiviraju cim je naslov upitan,derbi utakmice,europske ali fali konstanta odlaska na manje utakmice.S novim stadionom bi sigurno dobili par tisuca ljudi vise u startu+ uz dobre rezultate i godisnjake bi dosli do prosjeka od 15-ak tisuca gledatelja.Ako se moze rasprodat 4,5 tisuca karata za mali nogomet a to je vecinom ista publika uvjeren sam da bi sa novim stadionom naboj i atmosfera ucinili svoje.Nadam se svjetloj buducnosti i stadionu za 30-ak tisuca ljudi.
  • xavier
    11.1k
    S novim stadionom bi sigurno dobili par tisuca ljudi vise u startu+ uz dobre rezultate i godisnjake bi dosli do prosjeka od 15-ak tisuca gledatelja.bluepower86

    Naravno da bi posjeta išla gore, ali daleko je 15 tisuća.

    Ako se moze rasprodat 4,5 tisuca karata za mali nogomet a to je vecinom ista publika uvjeren sam da bi sa novim stadionom naboj i atmosfera ucinili svoje.bluepower86

    Ovo si napisao kao da je cijelu sezonu prosjek na 4,5 tisuće. Pa nema ni veliki Dinamo problema s prodajom ulaznica za "posebne" utakmice.
  • Bosna86
    11.6k
    Pa kak bi ljudi i kupovali dresove kad se mora bit u crnom. Jebto dođeš na tekmu u dresu i gledaju te ko šabana nekog jer nemaš crnu jaknu i bile starke. Može i šilt fred periDroljo

    GLUPOST!!!

    Malo je reci da vodstvo grupe forsira šalove, navijanje su momci vodili u dresu…Proglas se sigurno nije odnosio na dresove, nema potrebe za lupetanjem gluposti
  • Droljo
    4.9k
    Znači ja sam u bijelom rezervnom dobrodošao na sjever kao i moj kolega u zlatnom? Nebumo narušili crninu kopa?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.