• ZGV
    3.1k
    Ajde ako vec radite retro dres stavite i pravilan retro grb samo bez zvijezde. Slovo d ti je krivo na grbu
  • masacusec
    3.1k
    Gro puta ispričana priča!
    Btw originalni grb na tom dresu je i većeg promjera.
  • ZGV
    3.1k
    Mozemo se vidjeti da vam dam ili poslikam original veličinu
  • Draž
    1.1k
    Ajde ako vec radite retro dres stavite i pravilan retro grb samo bez zvijezde. Slovo d ti je krivo na grbuZGV

    Poanta izrade je bila da mi se sviđa taj retro look, dresovi iz tog razdoblja, ta "originals" kolekcija koja je dostupna, ali iz nekog razloga se iz kluba nitko uopće nije pozabavio s time, a ima zanimanja za taj tip artikala koliko vidim. Vraća me u dječačko doba kad su još bili dostupni, sve do kraja osamdesetih.

    Jako sam dobro upoznat sa izgledom i oblikom tadašnjeg grba (imam jedan originalni dres sa grbom u posjedu. :cool: ) te grafikom iz tog doba, ali izrada identičnog grba iz tog doba bi koštala koliko i cijela majica i to s tim da sam radim grafičku pripremu. Ovih "modernih" grbova imam nekoliko doma sa starih uništenih dresova.
    Imam još ideju/namjeru staviti "identičan" print broja iz tog doba na leđa koji također neće biti identičan jer tehnologija i izgled printa iz tog doba više nisu dostupni.

    Uopće i nisam htio napraviti identičnu repliku. Ne postoji nigdje u svijetu ni kod jednog proizvođača retro dresova i majica da je napravljena identična replika iz tadašnjeg doba. Tehnologija proizvodnje je bila potpuno drugačija.
    Ovaj materijal nema veze sa materijalima iz tog doma, boja nije ista. Etikete na majici nisu iste, mjesto proizvodnje nije ni blizu isto... Oni dresovi su se proizvodili u bivšoj tvorevini po licenci adidasa.
    Puno toga nije identično, ali nije ni bila poanta napraviti nekaj identično, nego reprodukciju (ne vjernu).
    Majicu za nositi u subotu ujutro na dan tekme u birtiju na kavu.
  • Bosskovitz
    7.4k
    Evo samo za primjer kako se može kad prodaješ više dresova pa te Adidas doživljava, umjesto odrađuje preko one stvari kao nas - Celtic sljedeće sezone, domaći dres (ovaj uzorak je inspriran vitrajem na ulazu na Celtic Park):
    celtic%2023%2024%20home%20kit%20update%20%283%29.jpg

    Gostujući je crni (još se ne znaju detalji), treći je hommage lokalnoj umjetničkoj sceni u Glasgowu:
    Celtic%2023-24%20Third%20Kit%20%287%29.jpg

    A poseban bombon je ova ljepota od special edition dresa:
    celtic%2023%2024%20home%20kit%20%283%29.jpg

    Domaći su im uglavnom bez pretjeranih kerefeka, kaj je super, ali vrlo dobre stvari rade i s ostalim dresovima. Recimo ove sezone ovaj jeben retro gostujući dres po uzoru na gostujući s početka devedesetih:
    Celtic2a.jpg

    Ili ovaj četvrti, s velikom djetelinom i detaljima irske zastave na rukavu:
    celtic-22-23-fourth-kit%20%281%29.jpg

    Nadam se da ćemo jednog dana doći na tu razinu da ćemo dovoljno prodavati i biti dovoljno atraktivni da Adidas za nas krene raditi zaista kul i jebene dresove, jer ovo Celticovo je mrak. A klub je ništa jači od nas.
  • Draž
    1.1k
    A klub je ništa jači od nas.Bosskovitz

    Osim kaj je bivši europski prvak, ima vojsku navijača koji kupuju dresove i donose profit te normalan stadion... Marketinški PUNO jači od nas.
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Mislio je na terenu
  • marcio amoroso
    32.2k
    Ovaj special edition je brutalan.
  • Draž
    1.1k
    Trenutno stanje na terenu nema ama baš nikakve veze sa klasnim razredom adidasa.
    Ali ok, slažem se.
    Barem bi trebali biti u istom statusu kao i oni.
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Poanta je bila da klub na terenu nije jači ali kod Adidasa im prodaje dresova (logično) rade razliku
  • plavi67
    920
    dresovi su brutala :ok:
  • Draž
    1.1k
    Pa to sam i napisao. Europski prvak, broj prodanih dresova, bla, bla... Trenutni nogometni rezultati nisu nikad ni bili presudni kod toga.
  • marcio amoroso
    32.2k
    Uvjeren sam da Celtic proda 30 dresova dok mi prodamo 1. S njima se nažalost po pitanju bilo čega osim momčadi na terenu (zadnjih 5 sezona) ne možemo uspoređivati.

    Celtic u ovoj sezoni ima prosjek od 58.828 gledatelja na stadionu.

    Dva svijeta smo mi.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ova ekipa Celtica koju je Ange Postecoglu izgradio zadnje dvije sezone bi se dobro potukla sa nama.

    A kaj se Marketinga i prosjek Gledatelja tice to si sve rekao
  • Mlađi referent
    10.5k
    Jači klub na terenu ne znači veći klub, ne trebamo mi gledat prema Celticu jer tu razinu nećemo dostići nikad
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.