• dotepenec
    98


    Le Coq :up: imaju opcenito dobre dresove i ostalu opremu. Primjer Fiorentina.
  • 77
    62
    Adidas
  • Mali dioničar
    14.1k
    Evo Ivković je tu imao dres Le Coq. To su bila vremena - tri golmana, tri različita dobavljača opreme.

    uypsl0pzc388o3sr.jpeg
  • ZGV
    3.1k
    Adidas je ok...kada bi jos bila originals retro linija u shopu to bi bila bomba
  • Bosskovitz
    7.4k
    S obzirom na to kako smo birali prethodne dresove iz miadidas kataloga, a uz pretpostavku da ćemo kompletno prijeći na novi Adidas dizajn a ne ostati na starom ili kombinirati, domaći dres će vjerojatno biti na tragu jednog ova tri templatea, par minuta nakon low effort photoshopa:

    Campeon 23
    adidas-campeon-23-jersey-3.jpg" alt="adidas-campeon-23-jersey-3

    Tabela 23
    adidas-tabela-23-trikot-jersey-12.jpg" alt="adidas-tabela-23-trikot-jersey-12

    Tiro 23 Competition
    adidas-tiro-23-competition-match-jersey-2.jpg" alt="adidas-tiro-23-competition-match-jersey-2

    Tiro 23 League
    adidas-tiro-23-league-jersey-3.jpg" alt="adidas-tiro-23-league-jersey-3

    Isto tako, mislim da je dosta realno očekivanje da će gostujući ili treći biti bazirani na novom retro templateu Team Icon 23, nešto ovako npr:

    icon23.jpg

    Uzmite ovo sa zrnom soli jer su ovo samo kataloški dresovi, Dinamo ima mogućnost sitne personalizacije tih dresova glede boja elemenata dresa i detalja, kao npr zlatni rub oko kragne na sadašnjem dresu. Dajem prognozu unaprijed pa da vidimo koliko ću biti precizan, meni je od gore mogućih onaj prvi Campeon 23 najdraži. Također za gostujući, volio bih vidjeti onakav crveni (s bijelim šorcem i plavim štucnama, crven-bijeli-plavi) ili mint, čak i žuti je okej... ako mogu baš biti kreativan, black-out dres bi bio jeben i prodavao bi se kao lud, nešto ovakvo:

    adidas-team-icon-23-jersey-23213-copy.jpg

    Ali osim ako se nije nešto značajno promijenilo u tom segmentu kluba, mislim da se najviše možemo nadati žutom, a vjerojatno ćemo opet dobiti varijantu bijelog dresa. Taj dio mi nikad nije bio jasan, zašto često ponavljamo boje gostujućeg dresa (što je potpuno ridikulozno) kao što smo svojedobno zlatnu i žutu, ali živim da me se razuvjeri.
  • mokoxax468
    371
    Po meni bi boje drugog dresa trebalo standardizirati. S obzirom da je dosta dugo bio bijeli ili žuti/zlatni, volio bih vidjeti neki bijeli sa zlatnim slovima kao što je imao real ili bayern. Ili eventualno crni sa žutim/zlatnim slovima.

    A za treći dres onda uvijek neka nova neobična boja, poput ovog crvenog ili mint
  • 77
    62
    Ne lupetajte...1. plavi, 2. bili, 3. od građanskog i to je to
  • Mali Zeus
    9.6k
    Nećemo bijele rezervne, to imaju tovari, al može srebrni.
  • plavi67
    920
    šališ se ili?
  • Mali Zeus
    9.6k
    Ma naravno, reko da ispunim dnevnu dozu spominjanja tovara ovod.
  • Armagedon13
    958
    Radio sam u firmi koja je bila teh.sponzor Dinama,bijeli dres je tada standardno bio drug i nikako se nije prodavao,a glavni razlog je "tovarske boje".Tada je Umbro bijelu mijenjao srebrenim
  • Bosskovitz
    7.4k
    Ma ne treba standardizirati, naprosto ne postoji "tradicionalni" Dinamov gostujući dres, mijenjali smo ih i prije 70 godina pa možemo i danas.

    Prvi mora biti nedodirljiv i svetinja: jednostavno modri dres (ne mornaričko plavi kao što smo svojedobno imali, a definitivno ne crni s plavim prugama kao onaj prvi od Adidasa) s bijelim elementima, eventualno iznimno srebrnim/zlatnim ili inkorporiranjem elementa šahovnice s grba u nekim detaljima.

    Gostujući i treći dres su prilika za originalniji pristup i bilo bi dobro da uvijek jedan od njih bude malo tradicionalniji - bijeli, crveni, žuti, svijetloplavi i slično - a drugi da bude kreativniji ne samo dizajnom, nego samim pristupom dresu kao takvom. Ovogodišnji zlatni kao obljetnica 1982. je jako dobar konzervativniji primjer, ali volio bih tu vidjeti i širenje klupskog imidža i utjecaja u za nogomet u Hrvatskoj netradicionalne sfere. Recimo Adidas x Parley dres od reciklirane plastike iz mora - imali smo vrlo slično tome prije 2 godine i nismo nikako marketinški iskoristili. Ili blijedo ružičasti dres od kojeg bi 5-10% od svakog dresa prodanog u listopadu išlo za borbu protiv raka dojke, onakav crni kakav sam gore napravio i od svakog prodanog u studenom 5-10% za borbu protiv raka prostate, žuto plavi dres s ukrajinskim detaljem od kojeg bi postotak išao za obranu Ukrajine, mint zeleni dres u boji Hendrixovog mosta koji bi straga gore ispod kragne imao sitnu repliku Hendrix grafita povodom 60. godišnjice Jimijeve smrti - Ajaxu je pao globalni store kad su izbacili Bob Marley dres, prodali su ih u pm!

    Ne znam, razmišljam 6 koraka ispred naše trenutne situacije i volim misliti da Dinamo može biti ne samo top klub, nego i ozbiljan srednjoeuropski nogometni brend koji može steći navijače i van svog bazena RH+BiH+SLO+dijaspora, time i više zarađivati, a tako posljedično biti još bolji... trčim pred rudo, ali to mi je struka i tisuću marketinških i razvojnih ideja imam za Dinamo, samo čekam da me netko pozove iz kluba hahaha
  • Oluja
    3.6k
    Mozda smo i na tragu neke Originals kolekcije
    7w5ax0rm4wm3zmf3.jpg
  • Nolifer
    6.6k
    Recimo da ta originals kolekcija bude i u ovakvom retro stilu

    d5nin7vdiedof8ki.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.