• db-izbjeglica
    12.9k
    čak i da su podaci točni, zagađenje je lokalno, grad zagreb ima popriličnu površinu, kvaliteta zraka nije ista na svakoj mjernoj stanici. također, već smo pričali o tome, koliko znam, uvijek je problematična mjerna postaja u dugavama, koja je blizu jakuševcu i koja u kombinaciji sa vremenskim uvjetima (primjeice maglom) zna davati katastrofalne rezultate. to ne znači da je u maksimiru ili španskom loš zrak.

    fakat trebaš biti naivan da misliš kako je zrak u zagrebu lošiji od onog u pekingu ili bombaiu.
  • NORTE
    9.3k


    Jao, prezaduženi Bandićgrad će prestati javnim novcem financirati profi klubove koji pune crnu kroniku i umjesto toga financirati amaterski i rekreativni sport. Kako se usuđuju??
  • NORTE
    9.3k
    Prinet u Zg je manji nego u valjda 100 euro gradova, industrije nema, dakle zagadjivac ostaje samo grijanje - makar i tu vjerujem da je nemoguce da toliko vise zagadjuje od recimo Pariza, Londona... a ne ovih azijskih gradova koji imaju i industriju koja sigurno nine najmkdernije rjesena...
    Senzacionalizam
    Jaro
    Sve istina. Doduše, zrak između Žitnjaka i Folke zna biti nepodnošljiv, a širi se i do Green Golda. Više puta sam se u to uvjerio.
  • NORTE
    9.3k
    Sve što trebate znati o senzacionalizmu u medijima o "katastrofičnom" zraku u Zagrebu svaki put kad zimi padne magla.
    z1d0ihml3fvxqxb4.jpg
    Pogledajte mjerne postaje 1 i 2, zrak 'školski'. Da, u nekim dijelovima Zagreba zrak je loš (oko industrijske zone Žitnjak i istočnom dijelu Novog Zagreba).

    Da, Zagreb je zagušen od ispušnih plinova automobila u prometnim gužvama o kojima destljeće nitko ne brine (nije ni u drugim svjetskim gradovima bajno po tom pitanju). Da, Zagreb je čak možda i preizgrađen ili mu fali zelenila, ali mediji su veliko zlo puno laži.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    čuditi se postupcima i izjavama radikalnih ljevičara je kao čuditi se što govno jače smrdi ako ga diraš štapom.
  • Nolifer
    6.7k


    Ma, o tome sam tu pisao prije izbora, da će sto posto doć do ovog i to se ostvaruje. Nažalost Zagrebčanci su u očaju od prošle vlasti, birali neku ''promjenu'' za koju nisu bili svjesni i ja se ne čudim da se ovo događa... Tako da sam baš žalostan koga imamo na vlasti, jer ove njihove izjave nisu u redu
  • The Undertaker
    4.1k
    Kako to misliš da nisu bili svjesni? Program Možemo je jasno komuniciran i dostupan svima. Tko ga nije pročitao njegov problem. Ljudi samo rade po svom programu, svidjelo se to nekome ili ne.
  • Nolifer
    6.7k


    Pa nisu, vjerojatno nisu računali da će im ovakve stvari bit najveći problem, jer kolko vidim okomili su se na murale sa tom tematikom, a pitam se da li bi drugačije razmišljali da se radi o njihovim idolima...
  • Aggro
    590
    Postoje procedure koje slijede. Ako MO nešto prijavi, onda se to mora riješavati. Ja ne znam kaj tebi tu nije jasno. Veći problem je što mi mislimo da su to svetinje svima nama. Postoje ljudi koji misle drugačije i ima ih gro. Ostavimo sa strane što nas dvoje mislimo o Praljku, ali on je osuđeni ratni zločinac po kriteriju Haškog tribunala na koji je Hrvatska pristala, ne može se neki Mjesni Odbor tome odhrvati zato što misli drugačije (čak i da misli). Drugi par opanaka je to što se to tako bahato napravilo pa je ofarban i vukovarski dio bez da se uopće stupilo u kontakt s našim dečkima kaj su to slikali pa da se proba pronać neko mezzo rješenje da priglupe babetine ne prijavljuju murale hrvatskim herojima... Ja bi im osobno svima skakao po glavi, ali činjenica je da MO mora slijedit proceduru. E sad tko je kriv što Hrvatska uopće sudjeluje u Haškom procesu, koji je za mene montiran politički proces gdje se trećim stranama poručuje da je za rat jednako odgovorno svako pleme s Balkana. Tko je kriv što se u Hrv moraju slijedit odluke tog suda? Boli njih kurac. Za njih ni Srebrenica ni Vukovar nisu genocidne rabote...
    Ali ajde, i to se pravodobnom reakcijom istjeralo na čistinu pa ipak stoji mural za Vukovar.
    Nasilje pored škole je razlog jer te osobe zbilja nisu apsolutno pogođene niti im to išta simbolizira. No, s druge strane, postoji masu ratnih veterana koji će reć da na Maksimiru nije počeo rat. To je nešto što je nama važno, a pitanje je je li važno nekoj trebi iz Skupštine grada. Njij je možda važnija Jabuka i Kset...moš ga jebat. Da je Zagreb granatiran ko Osijek i Zadar, možda ne bi postojao takav disparitet u razmišljanju.
    Meni je u svemu tome puno veći problem što nitko ne spominje Sisak po pitanju murala i grafita.
  • Nolifer
    6.7k


    Ma neću sad ić u daljnju dubinsku raspravu. Sve je meni jasno kako to sad ide. Samo eto žalostan sam i nesretan da se to događa. A za Sisak se slažem..
  • Fanboy
    2.2k
    Čuj Praljak im ratni zločinac iako je sama Vlada, kakva god da je antihrvatska sa Pupovcem u koaliciji rekla da ne priznaje tu odluku....Ako su toliko dični u priznavanju onoga što EU i međunarodne vlasti kažu, kako to da im je Tito i Staljin tako mio iako su prema međunarodnoj ljestvici svrstani na top 10 zločinaca ikad, a tu je još par njihovih komunističkih idola...Dalje, ako je Vijeće EU osudilo sve totalitarne režime uključujući komunističku Jugoslaviju od kuda oni na prosvjedu sa petokrakama, yugo zastavama i zastavama SSSR-a kao što sam već stavio slike u prilogu iz 2017 godine ?!!!
    Jel se to međunarodni zakon poštuje samo kada im ide u prilog? Ako im odgovara EU novac iz fondova to znači da priznaju njihove ovlasti, pa koliko znam ti zakoni se priznaju u cjelini, a ne samo djelomično i tamo gdje im odgovara.

    Što se tiče samih izbora, svima, ali baš svima je bilo jasno da se radi o ideološkoj grupi ljudi financiranih iz već poznatih izvora. Oko toga se vrtila i čitava kampanja drugih prema njima. Pa Tomašević je jedino pričao o komunalijama i cijevima, a drugi su ga napadali da ništa nije radio osim hodao po prosvjedima, paradama i da mu je cilj ideologija....Skrivati se da ljudi nisu znali ili da su željeli bilo koga osim Bandića(koji je usput) bio već tada pokojni je čista laž. Rada Borić predaje 30-ak godina na gender studijima, znadu se dobro njezini stavovi i sad nju netko izabire da se brine valjda o ekonomskim pitanjima iako je glavom u komunizmu i ideološkim pitanjima.
    U ostalom, njihove izjave me ne čude jer ionako graniče za mentalnim instutucijama, ideologija koja pomalo cenzurira one koji govore da muškarci ne mogu biti žene i obrnuto, da muškarci ne mogu rađati te bi roditeljima oduzimali djecu koja se sa time ne slažu.
  • Aggro
    590
    Nemoj se ljutit, ali ne znam o čemu ti sad? Hrvatska priznaje Haški sud, kao što je i ta Vlada priznala odluku. Ne znam odakle ti drugačije informacije.
    Naravno da svaki naš političar djeluje kako mu u određenom trenutku odgovara. Rijetki su, odnosno kod nas ne postoje, oni koji ciljeve cijele zajednice stavljaju ispred ideologije i specifičnih političkih interesa. Nekada kad i je tako, neki se neće složit s određenim odlukama. Tako to funkcionira. Ne možemo svi isto mislit, jebiga.
    Isto vrijedi i za taj Mjesni odbor. Moguće da su isti već prethodno imali jasne stavove oko toga, ali nisu ništa po tom pitanju učinili jer im se ne isplati se u to petljat, do kad im se nije javio jedan ili dva konsternirana građanina. I na muralu je Praljak, što je za njih crvena krpa u tom trenutku. I to je sasvim dovoljno da se mural makne. Kad su vidjeli kakvu su pizdariju napravili s micanjem murala Vukovaru, onda su uslijedile isprike. Šta god mislio o svima njima, mislim da žrtva Vukovara, koliko god ispolitizirana bila, nikome nije za brisanje.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Senzacionalizam izvucen iz neke reklame kampanje...Jaro

    Da, zato mi je bilo smiješno slušati Tomaševića jučer da je to svake godine problem. Da, svake godine je problem da se pojavi ta novinarska patka, a ne da je Zagreb stvarno 3. najzagađeniji grad na svijetu.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Pa Možemo mjeri kvalitetu zraka...

    https://zrak.mozemo.hr/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.