• mokoxax468
    372
    S obzirom na količinu stanova koji su kupljeni samo za iznajmljivanje ili eto, tako, čisto da se nađu, u potpunosti podržavam porez na nekretnine.

    Oslobodi plaćanja osobe koje imaju samo jednu nekretninu i prebivalište u toj nekretnini, a svima ostalima porez. A ne ovako prosječna osoba s pristojnim primanjima ne može kupiti stan, a većina mutne ekipe ima po 10-ak komada preko kojih je oprala novac. A da ne spominjem količinu inozemnih kupaca...

    Naravno, ovo nikada neće biti izglasano jer većini političkih struja to ne odgovara
  • NitkoBitan
    12.3k
    S obzirom na količinu stanova koji su kupljeni samo za iznajmljivanje ili eto, tako, čisto da se nađu, u potpunosti podržavam porez na nekretnine.mokoxax468

    Jel ti palo na pamet da ce vlasnici stanova iznos poreza prebacit na podstanare odnosno za tu cifru im povecat najamninu?
  • mokoxax468
    372
    Jel tebi palo na pamet da će s porezom na nekretnine biti manje kupaca na količinu, samim time doći do normalizacije cijene i veće mogućnosti da normalna osoba kupi stan, a ne ga iznajmljuje
  • Nino Bule
    11.5k
    Po meni kod poreza na nekretnine uopce primarna svrha nije "stabiliziranje trzista" nego prihodi drzavi, ako se to spoji s poreznim rasterecenjem rada 100% podrzavam, to je zapravo jedini realan nacin da dozivimo ozbiljno porezno rasterecenje rada jer neku ozbiljnu reformu zdravstva i drzavne uprave nebumo dozivjeli, dakle novac se od negdje mora nabavit.

    Puno bolje mi je poticat rad manjim opterecenjem nego kupovanje nekretnina, a kad bi se rad rasteretio mogla bi se i ozbiljnija inspekcija provodit kod naseg standardnog dio prijava, dio ruke jer imam osjecaj da se trenutno boje ozbiljnije time pozabavit jer bi imali revoluciju na ulici.
  • Mališan
    1.7k


    Može, odma nakon kaj se lupi porez na nekretnine predlažem da uvedemo i porez na mobitele. Previše ljudi ima više od jednog mobitela, koji ce im kurac dva, oni kaj imaju sam jedan nek budu oslobeđeni od plaćanja poreza, a ova gamad s više od jednog ima da plate državi.

    Auti isto, ko god ima više od jednog auta, bam porez na automobile.

    Komp? Laptop? Imaš više od jednog, di je država u tome drugovi? Tipla harač.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Jel tebi palo na pamet da će s porezom na nekretnine biti manje kupaca na količinu, samim time doći do normalizacije cijene i veće mogućnosti da normalna osoba kupi stan, a ne ga iznajmljujemokoxax468

    Kak da ne. Cijene nakon uvodenja poreza na nekretnine nece past ni 1% u prosjeku.
  • Nino Bule
    11.5k
    Vrlo niska razina rasprave
  • mokoxax468
    372
    Jup, izgleda da nema ovdje smisla raspravljati o ozbiljnim temama, ovo je izgleda samo kanal za udaranje po određenim strankama
  • Tundra
    518
    S obzirom na količinu stanova koji su kupljeni samo za iznajmljivanje ili eto, tako, čisto da se nađu, u potpunosti podržavam porez na nekretnine.mokoxax468

    Ovo više zvuči kao osobna frustracija i kompleks nego ozbiljan argument za porez na nekretnine.

    Pokušaji državnog reguliranja tržišta vode samo u propast i još goru situaciju. Viđeno već previše puta. Imam osjećaj da porez na nekretnine zagovaraju samo oni koji ga neće plaćati, a nisu svjesni da će najamnine sigurno rasti. Postoje ljudi koji jednostavno ne žele biti vlasnici nekretnina, jer ne žele ulaziti u kredite i zaduživati se te bi njih ovaj porez izrazito pogodio. Pustite tržište da regulira cijene, uplitanje države može samo naštetiti svima.
  • Tundra
    518
    normalna osoba kupi stanmokoxax468

    Molio bi da definiraš normalnu osobu.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Ovo više zvuči kao osobna frustracija i kompleks nego ozbiljan argument za porez na nekretnine.Tundra

    Tako vladajuci (i opcenito politicari) lome otpor. Zavadi pa vladaj. Ove koji nemaju nekretnine (ili su ljubomorni) nahuskat na ostale jer im je ta skupina jedini realni oslonac na podrsku tog poreza.

    Zasto bi ja zagovarao da netko plati porez ako ima vise nekretnina? Doslovno mu zelim zlo i da drzava uzme od njega sto vise (ta ista drzava taj prikupljen iznos uopce nece na neki nacin vratit gradanima). Ako je zaradio posteno neka uziva u svojim nekretninama, ako nije posteno to nije pitanje poreza na nekretnine nego pitanje Zakona o porijeklu imovine.

    Na svaku nekretninu se placaju komunalije i to je dovoljno po pitanju "ucesca" u drustvenoj zajednici, a i odredeni iznosi poreza se placaju pri kupnji same nekretnine.
  • Patak
    2.2k
    Porez na nekretnine je pljačka privatnog vlasništva građana od strane države. Nadam se da neće uspjeti ostvariti te prijetnje.
  • mokoxax468
    372
    Nikakve osobne frustracije, imam jednu nekretninu i ne treba mi više :) Ako se baci pogled na Europu, dovoljno je vidjeti uz bok kojih zemalja stojimo po pitanju ovoga

    Slika-zaslona-2023-07-03-u-17-14-27.png

    Porez nije nikakva pljačka. Tko god tako gleda na porez, onda može slobodno gledati i na državu kao maćehu. Porez je tu radi naroda, to što mi stoljećima gledamo na bilo kakvu vlast kao glavnog protivnika je ipak za malo veću analizu.
  • Patak
    2.2k
    Što će se dogoditi nekom baki i djedu koji su cijeli život stvarali i sad imaju stan, vikendicu i male mirovine? Tek kad usporedimo mirovine možemo uspoređivati Hrvatsku i Njemačku. Tim penzićima će biti jedina opcija da prodaju tu nekretninu jer imaju dosta poreza za vratom. Tako da je to pljačka u našim okolnostima. Nema druge riječi.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Mi sad ovdje pricamo o situaciji placanja poreza na vise nekretnina. Ako se to uvede kad tad ce trebat taj porez placat apsolutno SVI. Ovako vladajuci postupno lome otpor. Zar nismo nista u pandemiji naucili?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.