• Bruh
    901
    krenulo se sad gradit... čitava vinogradska će se rušit i ponovo gradit kao 3 velike zgrade koje će imati sve što sad ima +prostor za proširenje
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪NORTE krenulo se sad gradit... čitava vinogradska će se rušit i ponovo gradit kao 3 velike zgrade koje će imati sve što sad ima +prostor za proširenjeBruh

    Već su 2 srušene potpuno.
  • Fanboy
    2.2k
    Inače, danas je bila na HRTu reportaža da građani sve više prijavljuju povećan broj glodavaca(štakora, miševa...) koji kako već znamo iz povijesti da su prijenosnici mnogih bolesti...Nakupljaju se zbog smeća koje se gomila i slabije odvozi, a onda se razmnožavaju enormnom brzinom.
    Iz HZJZ apeliraju građane da prijavljuju tamo gdje primijete povećanje kako bi se na vrijeme suzbila bilo kakva prijetnja ili potencijalna bolest.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Nema dovoljno radne snage za odvoz smeća, a i kamioni su pokvareni.
  • NORTE
    9.3k
    krenulo se sad gradit... čitava vinogradska će se rušit i ponovo gradit kao 3 velike zgrade koje će imati sve što sad ima +prostor za proširenjeBruh
    Ok, ali to nije dosta.
    Jebeš nadogradnje i preinake starih bolnica u brdovitim dijelovima grada gdje nema parkinga, a i promet je užasan.
    Nove velike bolnice (barem dječju) s velikim parkinzima na gradskim zemljištima trebaju izgraditi Država i Grad uz europski novac.
  • Infinity
    15.3k
    Na forumu je u zadnje vrijeme stvarno napisano previse gluposti. Svi bi trebali razmisliti da li uopce postoji razlog da nesto napisu, jer se konstantno ponavljaju isti postovi, pogotovo od strane novih forumasa. Ne napadam nikoga, ali kao moderator moram sviju zamoliti da procitaju barem 2-3 stranice prije nego ponove isti post. Isto tako nema potrebe da se neki linkovi lijepe na vise tema.

    Imam osjecaj da su neki clanovi ovdje samo u svojstvu pisaca, ne i citatelja. Tako forum ne funkcionira, morate citati da bi mogli napisati nesto smisleno za diskusiju koja se vodi.

    Zao mi je sto ne postoji opcija da ukinemo lajkove i brojace postova, jer sam dojma da neki tu pokusavaju srusiti neke rekorde, pa se pise samo da bi se pisalo.

    Jos jedna stvar. Imate opciju edit, nema potrebe da pisete 2-3 posta jedan ispod drugog. Ne, ne spajaju se sami, nego ja gubim vrijeme da ih postavim sve u jedan post. Za sve opcije koje ne poznajete i ne znate koristiti se mozete obratiti bilo kome iz moderature.

    Zona je postala ogromna zajednica, razumljivo da ce biti odredjena kolicina losih postova, kao i da ce biti dosta neslaganja, ali se svi moramo potruditi da se razgovori vode civilizirano i da nema potrebe da necija bude zadnja.

    Na kraju dana je bitno da nam je samo ljubav prema Dinamo ono sto nam je svima zajednicko. Sve ostalo je sporedno, barem ovdje.

    I nema potrebe da netko komentira ovaj post, upire prstom i slicno.
  • Dino
    2.2k
    Nove velike bolnice (barem dječju) s velikim parkinzima na gradskim zemljištima trebaju izgraditi Država i Grad uz europski novac.NORTE

    Je li istina, ako je netko upucen, onaj podatak od prije koju godinu da ce se Sveucilisna bolnica u Blatu od 2025 krenuti obnavljati sufinancirana europskim sredstvima (85%), a da ukupni projekt vrijedi dvije milijarde kuna?

    Pretpostavljam da je zbog dizanja cijene materijala sad takva rekonstrukcija jos skuplja, medutim bolnica juzno od Save je apsolutni “must have” pa pretpostavljam da postoje nekakvi planovi za to.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Kad sam bio klinac, promijenio sam 3, 4 vrtića zbog nedostatka kapaciteta. Fascinantno je da smo u 2023. godini i isti problem i dalje postoji.
  • Ali
    1.9k

    Navodno je bilo skoro 5.000 pa su kroz dopise ravnateljima da upisuju preko normi propisanih od strane struke i ministarstva uspjeli to spustiti ispod 4.000 što je negdje oko 3x više od najgore godine u povijesti Grada.

    A tek kad se zagrebe ispod površine ovih brojki teški kaos. Npr. imaš obitelji gdje su dvoje djece vrtićke dobi i da im djeca nisu upisana u isti objekt nego su ubacili ih u područne objekte. Pa sad ti vidi kad ujutro ideš na posao i moraš se sparkirat (obično nema dovoljno parkinga) iskrcat jedno dijete, preobuti ga u šlape, zatim opet u auto i vozi do drugog objekta i tamo ostaviti drugo i sve to ponoviti nakon kaj si strgan od posla u popodnevnim satima... idealno za guglati "Arbeit in München"

    Demografija na prvom mjestu ali ak gledaš tablicu odozdola.

    Sramota !
  • Tundra
    518
    Nije mi jasno zakaj se ljudi sad čude, mnogi stručnjaci su govorili o posljedicama ukidanja mjere roditelj odgojitelj i možemovskoj nesposobnosti rješavanja ove problematike oko vrtića. Sve ovo je očekivano, Jedino kaj je pozitivno da je senf još jedan korak dalje od dobivanja idućih izbora.
  • Boogieman
    307
    Mislim da im nije baš moguće upisivati djecu preko normi, jer sam siguran da velik dio vrtića povlači EU sredstva za koja ipak moraju poštivati neke stvari da im se ne bi gadno obilo. Nemam brojke, ali ovi koji su u tom dealu neće sigurno riskirati.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Jedino kaj je pozitivno da je senf još jedan korak dalje od dobivanja idućih izbora.Tundra

    Mislim da je to već sada kristalno jasno.
    Jedino ak izvuče Maksimir kao kec iz rukava u što čisto sumnjam, iskreno.
  • Dino
    2.2k
    Jedino ak izvuče Maksimir kao kec iz rukava u što čisto sumnjam, iskreno.Mali Zeus

    Moje neko misljenje je da bi s tim tek izgubio izbore (win-win situacija) jer je cinjenica da su ostali infrastrukturni objekti vecini gradana potrebniji od stadiona, a sumnjam da ce ta ista vecina gradana biti upoznata s nacinom financiranja potencijalnog Maksimira.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Moje neko misljenje je da bi s tim tek izgubio izbore (win-win situacija) jer je cinjenica da su ostali infrastrukturni objekti vecini gradana potrebniji od stadiona, a sumnjam da ce ta ista vecina gradana biti upoznata s nacinom financiranja potencijalnog Maksimira.Dino

    Imaš i to pravo. Ovisi kako gledaš.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.