• reziser
    6.2k
    nitko ne traži milostinju bilo čega
    samo realnost u izvještavanju. Svi znamo kako se uzdižu prijatelji s juga, torcida...i ostala sranja.
    i ja kazem, dajte nam normalan stadion pa ćete vidjet kaj je atmosfera, a ne stalno uzdizanje poljuda.
    Kad mi na našem stadionu imamo pravu atmosferu (na evropskim), zamišljam je na novom stadionu i već sad se ježim od pomisli na to...

    a gledam naslovnice, ni slova o osijeku...za sada
  • Neki tip
    19k
    ako govoriš o onih 2, 3 tisuće koji to prate, onda da.. ali oni će ionako doći.

    Za šire mase uvijek će ti biti potrebni masovni mediji. Odgovornost kluba je svakako i da radi s tim medijima.
  • Hipo
    406
    Dinamo ima valjda 500 tisuća jedinstvenih pratitelja na društvenim mrežama.
    Naravno da mediji itekako mogu pomoći ali pored ove digitalizacije dinamo ne treba za svoj osnovni proizvod (utakmice) nuditi medijima i ulagati sredstva za pojavnost u medijima, preveliki je brend da bi se time bavio.
    Nego se usmjeriti na bolji rad s navijačima i uvjete za njih i igrače.
    Tu s medijima ionako vlada sfera kojekakvih interesa.
  • Guinness
    1.9k
    Red za preuzet kupone... bzqp5aj3u92jo91e.jpg
  • Carrasco
    4k
    prodano 500 zasad bez sjevera
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo ima valjda 500 tisuća jedinstvenih pratitelja na društvenim mrežama.Hipo

    Tesko da objave na fb stranici Dinama vidi vise od 50.000 ljudi, ako i toliko. I to 'vidi' je upitno koliko ih je preletjelo, a koliko stvarno stalo i vidjelo. Mozes vidjeti po lajlovima da je vidljivost mala. Sto je stranica veca to algoritam vise stima manji postotak. Na zoni koja ima preko 10.000 pratitelja se jako rijetko dogodi da objavu vidi 10.000 ljudi. U vecini slucajeva je to 3-5.000.

    Dinamo treba placene/sponzorirane objave kako bi veci broj ljudi vidio tu objavu. Dinamo je ulozio sigurno fina sredstva da bi na fb privukao veliki broj ljudi, jer su stotine tisuca tu dosle u vrlo kratkom vremenu. Vjerojatno su mislili kako ce s pola milijuna ljudi na fb rijesiti problem reklame, ali su pogrijesili, jer njihove objave vidi jako malo ljidi. I sto ti je veci broj objava na dnevnoj bazi to ti je manji broj pregleda pojedinacne objave.

    Da Dinamove objave za stvarno vidi pola milijuna ljudi na fb to bi bilo odlicno. Da bi ti fb garantirao da ce neku objavu u pet dana vidjeti minimalno 500.000 ljudi potrebno je uloziti 2.000 eura u promociju. Doseg te objave bi bio 109.365-316.014 dnevno. Te sam brojke dobio iz primjera neke objave na fb stranici zone. Nije od nas toliko placena reklama, nego sam sad pokusao da vidim koliko je potrebno nagurati budzet da dnevno imas preko 100.000. Moguce da Dinamo zbog velicine stranice ne mora platiti toliko, tj. da ulaganje moze biti i manje. Tom placenom reklamom se moze ciljati publika. Mozes odabrati regiju, godiste, spol, kao i interesovanja, pa poklikas da hoces da ti publika budu oni koji na fb prate nogomet, sport, HNL, Dinamo...

    Jos jedna stvar. Evo dvije objave Dinama od jucer imaju po 400 lajlova. 400 od 577.000. To je oko 0.5%, to je skoro pa nula. Nema samo Dinamo taj problem. Udjem na fb top klubova, imaju mozda 10.000 lajkova, al imaju 20 milijuna pratitelja. Ni njihovi lajkovi nisu vise od 0.5%. Sto je stranica veca to je procentualno broj lajkova manji. Bez placene reklame nema nista.

    Zanimljivo da od 500 gledatelja s prosjecnom cijenom ulaznice 40kn zaradis i vise od 2.000 eura, a za 2.000 eura mozes ciljati Zagreb i okolicu i da ti objavu vidi skoro pa svaki korisnik facebooka u toj regiji. Ne znam, ja bih pokusao :grin:
  • Hipo
    406
    Dinamo je ulozio sigurno fina sredstva da bi na fb privukao veliki broj ljudi, jer su stotine tisuca tu dosle u vrlo kratkom vremenu.Infinity

    Spojili su prije nekih 7 godina najveće facebook stranice dinama na fejsu u svoju, tako su dobili velik broj pratitelja.

    Broj lajkova ovisi i o kvaliteti sadržaja kojeg objavljuješ, ako objavljuješ gluposti to ti se odmah vraća.

    Najave utakmica sponzorirat, zašto ne...
  • deda
    27.4k
    Gledam sad su ulaznice na 6347 što bi značilo da se prodalo nekih 650 komada.
  • Ero
    930
    6237 trenutno, ne znam jel ovo ažuriraju svakih sat vremena il kako, jer odjednom su skinili 100 ulaznica..
  • deda
    27.4k
    Da. Svakih sat vremena.
  • Carrasco
    4k
    800 prodano zasad, što nije loše po meni... velika većina uzima pred sam kraj
  • Carrasco
    4k
    Livi-Dilaver-Catherine-Šitum-Moubandje-Gojak-Moro-Olmo-Oršić-Kazior-Petkovic
  • Neki tip
    19k
    Red do pimpeka.. baš sam si i mislio da će se u zadnji tren krenut po karte. :roll:

    Pol ljudi ce uci na poluvremenu..
  • Carrasco
    4k
    očito ljudi vole gledati utakmicu od 30.minute
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.