• Nino Bule
    11.3k
    Ne hvala financiranju sportskih klubova na nacin na koji se financiraju cigani u srbiji, ne mogu vjerovat da si to naveo kao dobar primjer
  • Ali
    1.9k
    Daleko od toga da je to dobar primjer , samo sam povukao paralelu na tvrdnju da Cibonu treba totalno iskljuciti iz financijske potpore grada i da nek ju preuzmu sponzori.

    Sponzori kao sto sam naveo dolaze iz dva razloga:
    1. Zdraviji - kad se stvori pozitivna atmosfera i rezultati koji pune tribine tada sponziri imaju jasnu racunicu vidljivosti branda kako na tv tako i live...
    2. Manje zdrav ali isto tako prisutan - kad se po politickoj ili prijateljskoj liniji radi necijeg poziva dogovara sponzorstvo. To su cesto "drustveno vlasnistvo" ili kompanije koje nemaju jasnu vlasnicku strukturu.

    Dakle Cibona bez neke injekcije vjerovatnije ove druge skupine nece prezivjeti, a to nije dobro za tradiciju jednog kluba. A bez te injekcije nece biti rezultata i nece biti publike, a bez njih nece biti ni ove prve kategorije sponzora i imat cemo novi HK medvescak i prestanak upisivanje zagrebacke djece na hokej ili kosarku, a to ce dovesti do nedostatka baze i pada interesa za taj sport...
  • LovroZG
    1.3k
    Cibona već godinama dobiva injekcije pa i dalje nema zapaženijih rezultata i jasne sportske politike. Početkom ove sezone stvari su izgledale bolje, al brzo se to sve vratilo na staro.

    Evo imamo i friski primjer sa KK Cibona i tu se ukljucio TT i poslao inspekciju jer je zelio promjene a rezultat je teski pad rezultata, ukinut im je dotok novca i sada je klub pred gasenjem jer ce vjerovatno Prkacin, Nakic i Gegic i drustvo otici u neku sredinu gdje ce im dati lovu... a da ne spominjem da gube utakmice od Zaboka i slicnih "velikana"Ali

    Šta je točno teški pad rezultata? Cibona je već godinama pri dnu ABA-e, a u prvenstvu se svim ABA-ligašima zbog gustog rasporeda i zajebancije događaju “Zaboki”.

    Evo, baš sam pogledo, Ciboma je od osvajanja ABA-e sam jednom bila u gornjoj polovici lige. I to su bili 7. od 14 klubova 2017. Nije tu problem financiranje već raspolaganje novcem i samo vođenje kluba.
  • Ali
    1.9k
    Samo kazem da me strah velikog naslanjana na TT da ce on nesto rijesiti kad je zg sport u pitanju.
    U njihovom "štabu" kako oni to vole reci nema nikoga tko se nekada bavio profesionalno sportom ili da mu je sport u krvi. Tamo su : ursa raukar, mima simic, sandra bencic, vili matula i slicna ekipa.
    Zar stvarno netko vjeruje da njih zanimaju Dinamo, Cibona, Mladost, Medvescak, Zagreb ...
    Nitko od njih nikada nije posjetio niti jednu utakmicu ovih gore klubova, ne sad nego nikad od osnutka tih istih.
    Oni imaju neku drugu agendu, za sve sportase imaju iste recenice: "dodjite na razgovor, trazimo transparentnost, novca nema, objekte koje koristite nemamo u proracunu predvidjena sredstva za njihovu obnovu..." sve to samo malo umotano u celofan...
  • maddaddam
    2.9k
    Možda ipak imaju nekoga u štabu. Nije ni bitno. Nama je stadion prioritet, a grad ima puno većih sranja za riješiti.
  • Nino Bule
    11.3k
    Normalno bi bilo da grad pokrije 50% troska gradnje stadiona, ali ne postoji politicka opcija koja bi to podrzala i tko god to napravi razapet ce ga klasicnim "a zasto ne radimo vrtice i skole za te pare". Ako cemo cekat da na vlast dođe netko tko zeli gradit maksimir gradskim parama necemo nikad docekat stadion.
  • über alles
    1.4k
    Niti ga trebamo docekat na taj nacin. Uprava je pokrala najmanje stadion ak ne I vise njih,pa sad nek ga plate sami.
  • Ali
    1.9k
    Iznad svih, to je dokaz da PR pada na plodno tlo... ulupni prihodi ove uprave su manji od cijene stadiona, pa ga nije mogla ni "ukrasti"
    Stadion nije nikad za jednu upravu i on ne treba upravi nego nama navijacima.

    Ja sam zagovornik ravnopravnosti. Pa ak su gradovi/drzava sagradili Ciboni, Hajduku, Jugu i ostalim sportskim klubovima onda tako i Dinamu.
    To koliko koji klub ima trenutno novca na racunu nema veze sa ulaganjem drzave/grada u mjesta za zabavu svojih građana. Druga stvar je komercijalizacija i ugovor o koristenju i naknade za iste kao i odrzavanje i troskovi.

    Ali ljudi sramota je da jedan glavni grad clanice Europske unije nema vlastiti stadion (upotrebljiv) i po tom smo jedini u europi !!! I to je sramota ali dok god ima ovaca bit ce i vune, jer evo i dinamovi navijaci kazu, dignite kredit i sami ga sagradite?

    A sto mislite o scenariju , da sutra uprava potpise kredit na 30g sa godisnjom ratom od cca 6mil€ (stadion od cca 70m€, koji sa vantroskovnickim naraste na 85m€ i jos barem 15m€ za rusenje) i gradnja minimum tri ljeta. I za to vrijeme igramo na kranjci, izgubimo ovo prvenstvo neudjemo u skupinu, dakle nema love od uefe, povrijede se nedajboze dva kljucna igraca i eto ti minusa na racunu 2023 i 2024 nemozemo placati rate za stadion i klub ide u stecaj a napola izgradjen stadion ide na javnu drazbu za koji lokomotiva i HD nemaju interesa niti love... i eto the end.
  • SAS1987
    13.3k
    Pa baš zato Dinamo treba napraviti stadion od 20k - 24k koji bi realno koštao oko 65 milje a dužina kredita će biti vjerovatno 25 - 30 godina što znaći oko 2.5 milje na godinu. To klub može platiti bez problema.
  • masacusec
    3k
    Najprije počistiti klub i smijeniti nelegalnu upravu i vodstvo, zatim krenuti u javnu nabavu i izvođenje....
    Grad je nezainteresiran, a aktualnoj upravi dati da provodi javnu nabavu za izbor projektanta, nadzora i izvođača = novi teški kriminal.
  • deda
    27.6k
    To lijepo zvuči i mi bi to svi htjeli, ali ja trenutno ne vidim tu mogućnost u bliskoj budućnosti. Čak nisam siguran da vidim alate kojima bi se to moglo napraviti (naravno ako izuzmemo vile i motike)
  • SAS1987
    13.3k
    Jedino tko bi mozda mogao nesto je ministarstvo uprave ali to je opet na drzavnom nivoju.
  • Gorica86
    278
    Ima li kakvih novosti vezanih za rad udruge?
  • LM1995
    1.7k
    18ozacm06735d48e.jpeg
    m0dhsvurgnnjxp5g.jpeg
    5hcpzlmdh49vdh8c.jpeg
    Facebook, Instagram i web stranica DTSM-a. Zadnja objava je od 19.01.2022.
  • NORTE
    9k
    Što organizirani članovi udruge građana uopće mogu napraviti u ovoj situaciji u kojoj se klub nalazi?

    Interesi s obje uključene strane, ali nigdje našeg glasa niti ikoga tko bi zastupao i našu stranu.

    Nekakav angažman dtsm je zadnjih godinu i više u potpunosti izostao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.