• xavier
    11.1k
    ocajan status futsala u medijima (pogotovo u usporedbi s rukometom, vaterpolom)Građanski1911

    Kako je @Hipo napisao, futsal nema neki loš tretman u medijima. Treba za početak biti svjestan gdje se taj sport nalazi na nekakvoj ljestvici. Nogomet (veliki) je kod nas neprikosnoven i nema uopće konkurencije što se tiče zanimanja. Košarka je uvijek bila broj 2, ali s tog mjesta ju je istisnuo rukomet što i nije tako čudno s obzirom na rezultate ostvarene u zadnjih 20 godina.

    Da nema Futsal Dinama, koliko bi se nas ovdje realno uopće dublje zanimalo za taj sport?

    No istina, postojao je taj fenomen Medveščaka kad je jedan (za šire mase) relativno nezanimljiv sport, odjednom postao glavna priča u državi. No puno je tu bilo faktora koje ne možeš jednostavno "preslikati" na FD. Govorim o popularnosti u medijima. Što se tiče posjete, naravno da bi mogla biti bolja, ali FD dijeli publiku s "velikim" Dinamom i kad isti tjedan imaš nekoliko utakmica, teško je sve to ispratiti.
  • Baneki
    703
    Ja sam se navukao na futsal prošle godine prateći FD uživo. Atmosfera je u odlična, utakmice zanimljive sa puno šansi i golova.

    Tko nije bio neka dođe...samo da FD ove godine bude konkurentan.
  • Građanski1911
    326
    Ne bih se u potpunosti složio s vama, futsal je nakon nogometa najposjećeniji sport u državi, pogotovo ako gledamo isključivo nacionalna prvenstva.

    Nogomet je apsolutni broj 1, košarka je apsolutni broj 2, rukomet i vaterpolo imaju - na profesionalnoj razini - veću tradiciju od futsala, ali zanimljivo je usporediti tretman rukometa i vaterpola s futsalom u recimo Sportskim novostima, s time da se ti sportovi, nažalost, ne mogu mjeriti s futsalom kada je riječ o posjećenosti domaćih utakmica, ali i aktivnih navijača koje domaći klubovi imaju (na stranu Futsal Dinamo, u 1.HMNL odličnu posjetu imaju Makarska, Vrgorac, Dubrovnik, Omiš, splitski klubovi i Crnica imaju i više nego solidnu posjetu, šteta za Slavonce koji su ispali iz lige jer su oni isto znali napuniti tribine, pogotovo na derbijima).

    Televizija? Arena sport je derbije kola znala prenositi na Areni 6!? dok se istovremeno na Areni 2 prenosila Norveška liga, a na Areni 3 snimka Lokomotiva - Inter.

    Da se razumijemo, nisu zločesti mediji krivci za to stanje, veliku odgovornost snosi HNS, pa i same krovne organizacije FIFA i UEFA, ali i sami klubovi i njihovi funkcionari.

    Mali nogomet, a od 90-tih i futsal kao institucionalizirani oblik tog sporta, je u RH bio amaterski sport, i danas je amaterski, iako većina prvoligaša danas funkcionira na polu-profesionalnoj razini s tendencijom rasta prema potpunom profesionalizmu.

    Tako da se ne slažem da je futsal dobro popraćen u medijima, ali se apsolutno slažem da mediji nisu najveći, a još manje jedini krivac zašto većina sportske, a posljedično i Dinamove javnosti ne doživljava taj sport preozbiljno.

    Promjene ne dolaze preko noći, bitno je da ide na bolje...
  • nkdz
    829

    Bivši prvi golman Vrgorca, za nase prilike se cini na prvu kao dobro pojacanje, bar po par članaka
    na internetu i onoga što mi je u magli kaj sam zapamtio od prije kad sam gledao Vrgorac

    rođen 24.12.1987 dobar datum da ti sjebe poklone za Božić i rođendanske u jednom valu :D
    nastupio u dve tekme za repku još daleke 2008 godine.

    Netko drugi ce trebati nekaj malo više napisat
  • Guinness
    1.9k
    nadao sam se čak momku iz uspinjače , ubio nas je u PO...
  • Pop corn
    4.7k
    nadao sam se čak momku iz uspinjače , ubio nas je u PO...bk5b

    Pokazat ćemo ovo Hercegu :cool: da se nabrije....

    Realno, Herceg ipak ima kontinuitet i vrlo kvalitetan golman.
  • Zambatine škude
    2k
    Objavljen teaser za novo pojačanje koje će biti predstavljeno sutra.
  • Baneki
    703
    Josip Grubeša - je li zna netko što o njemu?
  • bezvangori
    174
    4 gola u finalu sveučilišne Lige prvaka

    Sudeći prema ovome dobro se snalazi u prekidima, FER-ovac novopečeni, a svi znamo kakve futsal ekipe imaju.

    k2rc6vypabkvedg8.jpg
  • Papastrumf
    9.3k
    Pojacanje ili prinova?
  • nkdz
    829
    Ak se ne varam nikad nije igrao 1.hmnl (nek me netko ispravi ak sam u krivu) tak da je po meni zasad prinova dok ne dokaže drugacije.

    Ali inace Futsal Fer ima odlicnu ekipu i Grubeša je koliko znam igrao za Jelenu trade koja je isto jaka ekipa koja igra turnire, po meni je ovo dosta dobar smjer jer s obzirom da nemremo zbog buđeta nalazit sam tak kapitalce (tipa Grbić) možemo po ligama fakulteta i opcenito turnirima nalazit stvarno dobre igrace koji mozda i nemaju iskustva u 1.Hmnl ali opet imaju dosta iskustva po prije navedenim ligama i turnirima.
    Masu igraca iz 1.Hmnl dolazi iz fakultetskih ekipa tipa Vern, Fer, Ekonomija, to se vidi po Splitskom Universitasu koji su prosle godine izmislili momcad i bili dobri, ili inace solidan Alumnus.
    Uglavnom, dajem mu bez rezerve priliku kaj se mene tice, nek se pokaze :)

    Mozda ak ga je netko gledao pa da napise vise o njemu, ili bar njegovu poziciju.
    Ak nije pivot dobro bi nam došao još možda jedan s obzirom da je Rajh otišao u Alumnus (dobar potez kluba je taj odlazak)
  • Baneki
    703
    Piše u najavi da je pivot.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.