• plavi67
    920
    fina lovica za lopove. pa ko bi se maknuo od zlatne koke....
  • Ludovic IX
    5.1k
    ¸tv prava, sponzori, ulaznice i marketing valjda donesu 75 mil kuna godišnje. i to je budžet od 50 mil eura bez prodaje stožernih igrača.
  • deda
    27.5k
    Milja eura će minimalno pasti od FIFE za nastup naših igrača na SPu.
  • Zagi
    4.9k
    Tu još od lige prvaka ide dio kolača od tv prava. Se zna koliko smo dobili u sezoni pod Bjelicom?
  • Ali
    1.9k
    Kazu za 2022/23 da kolac za ucesnike se dijeli ovako:
    Ukupno sva EU natjecanja ce podijeliti : 2,732 bn €.
    Od cega:
    LP 2,025 bn €
    EL 465 m€
    ECL 235 m€

    I ovih 2,025 bn € , se dijeli :

    30m€ na 6 jednakih po 5m€ za ove kaj su popusili u playoff rundi

    Ostalih 32. dijeli:

    1.Fixnih 32 kluba po 15,64m€ = 500m€ za sudjelovanje
    2.Po koeficijentu total je 600m€ (prvi dobi 36, zadnji1,1)
    3.TV prava ili market pool ukuono 300m€ ali to ide po vrijednosti pojedine drzave i onda ima formula kako se dijeli ako u istoj grupi ima vise drzava, pa broj nastupa , kompleksno jako i tesko za izracunati i prikazati ali kao primjer one godine kad smo igrali mi atalanta je od tv prava dobila cca 5m€, ali je igrala do 1/4 finala, a inter koji je ispao u grupi je dobio 2,5m€.
    Tak da nama tu nebu po mom vise 1m€ sjelo.

    4. To je po ucinku, total je 600m€,
    jednostavno x ti nosi 0,93m€, pobjeda 2,8m€, i ulazak u drugi krug nosi 9,6m€ ukupno...

    Mi smo 2019/20 uzeli uefi 28.153.568€
    Sastavljeno od :
    - 15,25 za ulazak
    - 7,756 po koef.
    - 4,5 po ucinku iz bodova (uff tu je onaj penal iz var sobe protiv ukrajinaca odnio jos 11m€...)
    - i na kraju 0,647m€ od tv prava jer smo sirotinja ;)




    Edit, mislim da smo mi na 7,959 m€ iz koef.rank . ove gofine a ne 6,822 kako je netko napisao jer smo 26.klub od 32, a tada je formula 1.137x7=7,959 , inace da je psv nije potpio colak, bila jos milja € vise (da ne vjerujes)

    Tak da puno nam znaci dugogodisnji koeficijent dakle konstanta smo u EU a i utjecu nam i tko od ostalih prodje... kak smo pisali prije da su psv i dynamo prosli to bi nas diglo za jos 2,3mil€ po ranku, al i dalo da smo u 3.zdjeli pa mozda bi dobili nekog iz 4. (npr.macabi ili victoriu ... gdje bi se mogli nadati nekih 6 bodova a to je jos 5,4m€ uz jedan x kuci od jakih iz prve dve zdjele bi dosli na 6,3.
    Dakle mogucih 8m€ vise
    Ovak se bojim da bu ukupni saldo ak uletimo u neku skupinu smrti bio max 24m€...

    Ali fin bolje neg EL ner ona nosi 13-14m€ u nasem slucaju... tak da ne duljim, 10m€ je donijal sigurnih sinocnja pobjeda protiv norvezana... sve dalje je bonus
  • pencilneck
    635
    27. smo po koeficijentu. Gleda se zadnjih 10 godina.
  • Ali
    1.9k

    Ja sam i gledao po potovima gdje smo drugi po redu ny svim uefa stranicama u 4.potu
  • pencilneck
    635
    Potovi se određuju na temelju 5-godišnjeg koeficijenta.
  • deda
    27.5k
    27. smo
  • deda
    27.5k
    Računao sam valjda 5 puta. Znači isključivo 10-godišmji koeficijent.
  • Ali
    1.9k
    Je Deda, sorry moj propust, razlika je u 5godisnjem za nositelje i lovi za CL gdje je 10godisnji ...
  • Ali
    1.9k
    A evo izgleda i neke love od Majera.
    12m€ je sjelo lani kao fix, sad kaj je bilo u 3m€ bonusa, neznam, sumnjam da je svih 3 realizirano jer su za dlaku zadnja dva kola ispustili LP, ali ono kaj je je :
    "Rennes have also reached an agreement to sign Lovro Majer, medical today. €12m plus 20% future sale to Dinamo Zagreb."

    A kak se iz povikesti pokazalo ovi iz Rennesa odlicno prodaju, a i Simeone zna iskcrcat ozibiljnu lovu, pa sumnj da ce biti ispod 50m€ , dakle 20% od 38m€ bi moglo doci nekih 7,6m€ .
    To bi trebali biti dosta za odrzati ovu sezonu ekipu na okupu i mozda jedna dva zvucna stranca
  • Beowulf112
    301
    Demantirali su iz atletica majera nazalost...i nama ide 20% od prodaje..a ne 20% razlike kao sto smo s leipzigom ugovorili
  • deda
    27.5k
    Bilježim :point:
  • deda
    27.5k
    Prihodi Dinama od transfera, bonusa i europskih takmičenja u kalendarskoj godini 1.1.2022.-31.12.2022.:

    0,03 fond solidarnosti za transfer Kristijana Kahline iz Ludogoretsa u Fc Charlotte
    0,28 odšteta Marin Leovac (Osijek)
    0,98 bonus za četvrtih 15 odigranih utakmica Dani Olmo RB Leipzig (46.-60. Atalanta, 14.4.2022)
    1,96 bonus za treći ulazak (posljednji) RB u LP po transferu Danija Olma - sezona 2021/2022.
    0,29 bonus Joško Gvardiol za ulazak RB u LP - sezona 2021/2022.
    0,98 bonus za osvajanje Njemačkog kupa Dani Olmo (2022)
    3,33 transfer Kristijan Jakić u Eintracht Frankfurt
    0,03 fond solidarnosti za transfer Robert Murića iz Rijeke u Konyaspor
    1,16 transfer Petra Stojanovića u Empoli
    0,02 fond solidarnosti za transfer Dominika Kotarskog iz Ajaxa u Goricu
    7,50 transfer Bartola Franjića u Vfl Wolfsburg
    0,04 fonda solidarnosti za transfer Dominika Kotarskog iz Gorice u PAOK
    0,95 transfer Komnena Andrića u Clermont Foot
    0,77 transfer Nevena Đuraseka u Šahtar
    15,64 nagrada UEFE za ulazak u Ligu prvaka
    6,82 nagrada UEFE za ulazak u Ligu prvaka na osnovu 10-godišnjeg koeficijenta
    0,07 fond solidarnosti za posudbu Nikole More u Bolognu
    0,30 20% od posudbe Nikole More u Bolognu

    41,16 milijuna Eura ukupno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.