• Bosna86
    11.5k
    S obzirom da na papiru nemamo sportskog direktora, a da u praksi imamo osudjenog lopova, sto bi ste vi uradili da ste sportski direktor? Koga biste se rijesili, koga doveli? Bez koga se moze a bez koga ne moze?
  • Bosna86
    11.5k
    Pa da pocnemo... Rijesio bi se Moharamija, Kandziora, Andrica, Situma ( nazalost nemoguce), Leskovica ( forsirao bi Franjica i Gvardiola u slabijim utakmicama HNL ). Ako moramo nekoga prodati birao bih izmedju Gojaka i More jer su slican tip igraca
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    mislim da imamo sličnu temu, ali za igricu. No da sam ja manager bilo bi dosta promjena u slučaju da se cilja ulazak u ligu prvaka i da se planira napravit nešto...

    In:Lazar Marković(ili neko drugo desno krilo), zadnji vezni neki(nisam previše istraživo ko je slobodan pa nemogu reć tko) Kulenović, Ivanušec, Ricco ili neki drugi mlađi lijevi bek, još jedan stoper kvalitete Katarine ili kupovina Mitrovića ili Šutala iz OSK

    Potrošilo bi se max 5-6 miliona za ovo sve, eventualno 7-8 ako bi se gledalo da se kasnije može bolje preprodat

    Out:Andrić (za kojeg ne vjerujem da je kvaliteta potrebna ni za trećeg napadača, a tamo nam ionako treba neka mlada nada) Lešković, Leovac (jednostavno nije dovoljno kvalitetan i dosta sklon ozljedama), Kadzior (drag mi igrač ali za Dinamo treba više od lijeve noge), Gojak (smatram da bi Ivanušec mogao biti bolji igrač od njega) Mohharami (posudba), Šitum

    Od igrača za prodaju bi se moglo bi se dobit: 10-14 milja

    I eventualno bi možda prodao Stojanovića doveo Karačića iz Lokomotive (ali nekako sumnjam u Karačića sve više...)
  • LovroZG
    1.3k
    Gledajući sadašnji kadar bilo bi dobro da se riješimo malo viška. Moharrami mora na posudbu ili prodaju, najbolje na posudbu s mogućnošću otkupa i reotkupa.

    Za krila i napadača imamo devet igrača u opticaju za sam tri pozicije. Istina da Šitum može pokrpat i beka te da Kądzior, Atiemwen i Hajrović mogu u vezu po potrebi, al to je jednostavno previše. Po nekakvoj kvaliteti kandidati za odlazak bi bili Andrić, Šitum i Kądzior. Ostali igrači ili su bolji ili talentirani. Možda ne bi bilo loše dati Andrića na posudbu s mogućnošću otkupa pa da probamo vratit uloženo. U napad može Atiemwen uskočit.

    Kvalitetan zadnji vezni bi dobro došo. I neka kvalitetna i provjerena zamjena za Olma. Ne Marković nego prava klasa da probamo odmah nadomjestit najvažnijeg igrača. Ak zaradimo 25 milja u nekom idealnom svijetu ne bi bio problem investirat 6-7-8 milja za zamjenu.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Da sam sportski direktor prodao bi Olma zato što imam osjećaj da mu se ide a može se uzeti i lijep novac. Također bi pokušao prodati Kadziora i jednog od dvojca Moharrami, Stojanović. Šituma bi se riješio jer je Shit um. Livakovića bi također prodao.
    Od tih novaca bi napravio stadion. 50 milijuna je dovoljno za stadion od nekih 18- 20 tisuća mjesta.

    Pokušao bi dovesti Lindnera koji je besplatan na mjesto Livakovića a nekog iskusnog na mjesto zadnjeg veznog. Na Olmovom mjestu imamo već Atiemwena i Majera. Kadar bi imao 22 igrača i 3 golmana. Dovoljno za izgurati sezonu.

    Marina, Gvardiola i Gjiru bi dao na posudbu u neki klub koji je ok. Horkaš bi branio za Dinamo 2.
  • dinamo vitez
    214
    Ne znam baš koga bih se riješio, ok su mi manje-više svi igrači koje sad imamo, ali volio bih vidjet tog Lazara u Dinamovom dresu, baš kao i mladog Kulenovića (mada u napadu ima i Baturina koji je počeo pomalo dobivati prilike). Marko Bulat isto puno obećava na mjestu stražnjeg veznog, mada mislim da bi on morao prvo na neku posudbu da se malo iščeliči, tek mu je 17.

    Moharrami će svakako vjerojatno na posudbu, ako Livi ode vjerojatno će Lindner na njegovo mjesto, a iako Olma nitko ne može nadomjestiti, Ivanušec već mjesecima čeka kao zapeta puška da ga zamijeni. U svakom slučaju, ne bi trebalo biti nekih prevelikih problema sa kadrom ove sezone ako se ne dogodi nešto nepredviđeno.
  • Eduardo
    17.2k
    @Bosna86 sorry što sam ti petljao po imenu teme. Pokušao sam ubaciti nešto da ne baca 100% na igricu. Tko ima bolju verziju od ovog engleskog dodatka neka napiše.

    Potencijalno zanimljiva tema za oživjeti, posebno zbog toga što bi ova pandemija mogla znatno utjecati na roster igrača koji će biti dio momčadi iduće sezone. Vjerujem da će doći i do nekih neplaniranih odlazaka (ako takvih uopće ima kod nas), zbog rasterećenja budžeta i punjenja blagajne.

    O dolascima je trenutno gotovo nemoguće išta reći u ovom trenutku, ali bi zato lista odlazaka mogla biti zanimljiva. U prvom redu; KTC, Gavranović, Hajrović, Petković, Moubandje. Možda Orša i Livi.

    Vjerojatno će se raditi na dovodjenju napadača, jer lako moguće da ostanemo na Kulenu i Ćužeu koji su do sad bili medju prvotimcima. Tu su još i Andrić, te mladi Šipoš kojeg je Jovićević pridružio prvoj momčadi. Napad na LP s napadačkom linijom Kulen - Andrić - Ćuže :brow: + Menalo i Beli.

    Od mladih snaga oni koji bi mogli dobiti veću minutaźu su; Marin, Franjić, Gvardiol, Krizmanić, Šutalo, Hrvoj... Tu su još od zanimljivih Burton i Godoy.

    Možda dobijemo jasniju sliku o svemu već nakon par utakmica pod Jovićevićem.
  • Bosna86
    11.5k
    Neki dan je Jerko Leko otvoreno rekao da su bili izlog u ligi prvaka,a biti ćemo opet tako da je neko sklapanje momčadi potpuno nebitno... Kada bi postojala jasna vizija da se klinci istrpi 2/3 g, apsolutno bi podržao pa makar i rezultat los bio... Ovako će se opet prodavati potencijal, a ne gotov igrač...
  • xavier
    11.1k


    Znam da većina ovdje gleda na to drugačije od mene, ali mene iskreno ne vesele toliko te momčadi sastavljene od klinaca jer čak i da klub ne služi kao "izlog", opet će svaki bolji klinac prvom prilikom otići. Moram priznati da su mi puno draži igrači tipa KTC za kojeg znaš da je ipak doveden radi nogometa, a ne radi prodaje.

    Ok, jasno je i meni da je prodaja mladih igrača veoma bitan segment u financiranju kluba, a ne možeš na tome zaraditi ako te mlade igrače ne guraš u igru, često i na štetu rezultata. Samo želim reći da mi je uvijek nevjerojatno kad čujem da netko priča o mladoj momčadi koju treba "istrpiti nekoliko godina, ali onda će biti stvarno dobri" jer nema šanse da oni dobri toliko ostanu.

    Za mene bi bilo idealno da imamo iskusnu momčad u koju bi se probijali samo najbolji klinci, ali to je naravno utopija. Prvo iz razloga što financije to ne dozvoljavaju, a drugo što znamo tko vodi klub i koji su mu prioriteti.
  • Bosna86
    11.5k
    Ma jasno

    Kad kažem istrpiti mislim na tipa Prodaju Olma koja je za mene bila idealna, otišao je na vrhuncu nakon sto je odigrao 2 odlične euro sezone... Kada bi postojala jasna vizija da se to odradi s lupam Marinom i Gvardiolom odmah bi potpisao.... Ovako će nam se opet dogadjati Jedvaji i Brekala, to je vise manje bila moja poanta
  • Bosna86
    11.5k
    Grbic iz Lokomotive se razvija u odličnog golmana... Ne znam zašto još uvijek nije kod nas, jedino ako zbog svoje ‘’ruzne’’ prošlosti ne želi igrati za Dinamo ... Ako Livakovic ode ovo ljeto, ne vidim bolje opcije od njega za nas... Sigurno će ga trebati istrpiti, ali je trenutno bolji golman u odnosu na Livakovica kad je dolazio iz ZG
  • Nino Bule
    11.3k
    Nema grbic 19 godina da bi ga se istrpilo, on je 96 godiste a liva 95.
  • Bosna86
    11.5k
    Ma jasno, ali nije isto braniti protiv Varaždina na praznom stadionu i utakmicu lige prvaka... Kvalitetan golman koji može odmah uskočiti kosta puno vise nego sto mi možemo platiti
  • xavier
    11.1k


    Ne znam čemu stalno takve priče o Livakoviću. On je u Dinamo došao kao standardni U21 reprezentativac, ali je ekipa iz Maksimirske 128 zaključila da bi prednost ispred njega trebao imati mlađi Šemper. Zašto? To mi nije bilo jasno ni tada, a bome ni nikad kasnije.
  • Kwedi
    3.8k
    Jebiga, Šemper je bio projekt. Ko danas Gvardiol ili prije njega Haladona ili Ćorić
  • Bosna86
    11.5k
    Ništa loše nisam mislio... Samo sam se referirao na to da je dečko brutalno napredovao kod nas...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.