• xavier
    11.1k
    Rekao sam sinoć da je ovo možda prva utakmica u kojoj nisam bio baš najzadovoljniji Bjeličinim planom igre. Ferencvaros nije nikakav bauk i teško se oteti dojmu da je nedostajalo samo još malo smislenog pritiska i da bi bi Mađari "pukli". I to kažem ja koji sam više puta napisao da volim defanzivan nogomet.

    Dinamo je jučer igrao nekakav zbunjujući presing gdje imam dojam da su više sebe umarali nego što su radili stvarni pritisak na Mađare. Sve kreće od zadnje linije. Nisu Lešković i Perić loši, ali daleko je to od razine sigurnosti koju su Katarina i Dilaver davali u najboljim utakmicama. Hajrović kao da je pomiješao dane pa je uzeo "slobodno" misleći da se igra HNL utakmica. Oršić se silno trudi i to se često do sad isplatilo, ali on puno bolje funkcionira protiv puno jačih klubova gdje ima više prostora jer mu prolazak igrača definitivno nije jača strana. Nekoliko puta je izgledalo baš loše kad je zapeo u bloku. Majer je napokon pokazao nešto od tog silnog talenta u koji se svi "kunete".

    No zapravo je čak i uz sve to Dinamo mogao pobijediti uz malo više sreće. Vidjet ćemo kako će to izgledati u Budimpešti. Prostora za optimizam itekako ima, ali ne smije se upasti u zamku razmišljanja na način "ma trebali smo ih dobiti i u Zagrebu, smiješna su momčad".
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja jamčim da bi Dinamo jučer pobijedio 3 ili više razlike da je Ferencvaros istrčao u Slavenovim ili Istrinim dresovima. Jednostavno smo sa previše respekta igrali. Govorio sam dedi da je opasno pustiti loptu protivniku i da se uvijek može desiti neki krumpir i desio se.
    Po meni smo energetski imali dva igrača koja nisu bila na nivou, nije problem dati loptu protivniku ako si agresivan ali Olmo nakon sto nije prošao pripreme i Izet nakon što ih je prošao nisu bili dovoljno agresivni da bi se igrala ta igra koju je Bjelica zamislio.
    Uz sve te nedostatke smo imali par zicera koje smo morali zabiti. Pobjeda bi nam puno značila ali ovako bar znamo na čemu smo i nemamo šta kalkulirati.
    Osobno me pozitivno iznenadio Stojanović, momak je odigrao vrhunsku utakmicu.
  • Draž
    1.1k
    Nakon finala kupa ovo je druga Bjeličina najlošija utakmica. Ne vjerujem da možemo.opet odigrati tako loše, a Fradi je u klasi hajduka. Ništa više, ništa manje.
  • SAS1987
    13.2k
    Pokraj mene jučer bilo 5 Slovenaca koji su žestoko navijali za Dinamo.deda

    Bilo kuda, Slovenci svuda. Nas je bilo troje na istoku.

    Jos nesto o utakmici..oni su imali tri zute u prvih 25 ili 30 minuta. Jednostavo je trebalo duel igrom iznuditi iskljucenje..
  • marcio amoroso
    31.9k

    Možda ste vi bili ti Slovenci o kojima deda priča :cool:
  • deda
    27.4k
    Haha, koji sektor i red ste bili? :smile:
  • Slepipap
    26
    Kukavicki pristup utakmici, to je ono sto me najvise naljutilo.
    Povedes u 7. minuti i ostatak utakmice cekas da sudac odsvira kraj.
    Nisam optimistican za uzvrat, nije to vise onaj Dinamo od prosle sezone.
    Zapravo smo odigrali jucer isto kao dvomeč protiv Saburtala. Razlika je u tome sto je Saburtalo jednostavno preslabasan da nam opasnije zaprijeti, Fradi je bas onako taman ekipa da te drzi budnim, ali nista vise. Uz toliki napadacki potencijal mi se branimo protiv duplo slabijeg protivnika i to u domacoj utakmici. Sta reci, Bjelica me jucer jako razocarao, ima preskupu igracku a i on je predobro placen za ovo nemastovito sranje od nogometa i potencijalno ispadanje u 3. pretkolu protiv najslabijeg (koef.) protivnika.
  • SAS1987
    13.2k
    istok sektor 1, red 17 :D
  • deda
    27.4k
    Mi smo bili na petici
  • Neki tip
    19k
    Ja ću malo huliti protiv struje i reći da mi se Bjeličina taktika, odnosno povlačenje nakon zabijenog gola ne čini suštinski pogrešnim.

    Pokazalo se pogrešnim odabirom, ali u danom trenutku meni to izgleda kao logična odluka, ma koliko svi mi voljeli napad, presing, golove i dominaciju.

    1-0 ili 2-0 nije tolika razlika koliko 1-0 vs 1-1. I zato su se malo povukli, zatvorili prilaze svom golu, a onda će ih, kad se Mađari malo otvore, a moraju, iskontrirati i riješiti stvar. Dinamo nije ni prošle godine bio ekipa posjeda, nego brze tranzicije, u Europi.

    Naravno, Fradi je lošija ekipa od Victorije, Fenera, Benfice da ne pričam i zato se ta odluka pokazala pogrešnom. Previše respekta, netko je napisao.

    Opet, da je pogodio Hajrović, da je ušla još jedna, da lopta nije prešla liniju za koji cm, teško da bismo puno prigovarali..

    Uzvrat je tu, pa ćemo podvuć crtu.

    A pod nastup Hajrovića bih svakako već sad podvukao crtu, on treba malo odmoriti.
  • Slepipap
    26
    Hajrović je jako lose usao u sezonu. Osim asistencije u Gruziji - nista. Olako gubi lopte, ne bori se... ma samo pogled na jucerasnji gol mađara gdje uopce ne pokusava ispratiti svojeg igraca koji suta na gol a Livaković odbija.

    Ali dodao bi svakako da je ovih 1:1 bolje nego 2:1. Barem znamo da moramo dobiti u uzvratu pa se nadam da ce igra biti postavljena sukladno tome. Da smo dosli do 2:1 uopce ne sumnjam da bi u Budimpešti gledali jos jednu bunkericu i strepili od krumpira.
  • Neki tip
    19k
    Gol regularan, ak je bilo dvojbe.
    Attachment
    dgdli1y7dewvw6vrfejz.webp (32K)
  • Neki tip
    19k
    slažem se do u riječ. :smile: moramo dobiti - i dobit ćemo.
1678910Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.