• Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Naravno misli se na igralište na Ružmi gdje dobar dio Dinamovaca parkira kada je utakmica.
    Inače to igralište uvijek zjapi prazno, bar osobno nikoga nisam vidio nikada tamo.
    Kepec

    Oprosti, ali ako si sa Ružme onda ne govoriš istinu, jer je to školsko igralište na kojem klinci imaju tjelesni preko dana, nakon škole se na igralištu nađe djece. Ako dolaziš na utakmice pa parkiraš tamo, onda nije ni čudo da nisi vidio nikoga tamo. Članak nije apsolutno ništa krivo napisao, drugo je to što smo mi s kvarta naviknuti na tu situaciju pa se izbjegava igralište u vrijeme utakmice.

    Meni je jasno da je super praktično parkirati tu dok je utakmica i da ljude generalno boli briga, ali je činjenica da je Ružma pakao kad god je veća utakmica na stadionu. Notorna je činjenica da je stadion apsolutno katastrofa i da nema niti dovoljno parkinga niti okolnog sadržaja da bi se ljudi zadržavali tamo, a Maksimirska ima kafiće i fast foodove pa ljudi dođu i parkiraju jer im je blizu stadiona, ali svi zaboravljaju činjenicu da u Ružmi, vjerovali ili ne, netko i živi.

    Ne samo da se svi parkiraju na igralište, nego se parkiraju i duž cijele ulice i na parkirna mjesta ispred zgrada, pa onda stanari ne mogu izaći iz svojih parkirnih mjesta ili se ne mogu vratiti doma, pa kruže po kvartu i po sat vremena kako bi našli "privremeni" parking dok utakmica ne završi. U zadnje vrijeme, s povratkom publike na stadion opet se javljaju jednaki problemi koji su se javljali u periodu 2005. pa do negdje bojkota, a to je da ljudi misle da su privatna dvorišta zgrada u Ružmarinci javni WC. Prije Rijeke je lik sa svojih 5 frendova pišao po stablu, dok su oni pišali po grmu i dvorištu zgrade i još bacao infantilne fore kako mu je Holding iznajmio ovo stablo za pišanje. Inače ta dvoršta ne uređuje samo Holding već i stanari zgrade, koji posade cvijeće i brinu se za stablo i grm, starijem susjedu koji to s ljubavlju radi već dva desetljeća je sigurno divno gledati takve scene.

    Tako da je članak (gdje god da je izašao, nisam vidio) istaknuo veliki problem s kojim se suočavaju stanari Ružmarinke kad god su utakmice i to će vam njih 9/10 potvrditi. Kako je jedan dio i novinara, moguće da su i oni izašli s ovim van. Nije sve zavjera protiv Dinama i svega što ima predznak Dinamo.
  • Jaro
    5.6k
    Autom na tribinu mentalitet jbg - a stadion na cist ok lokaciji kaj se tice veze s cijelim gradom. Eventualno bi ZET mozda mogao u vrijeme prije i poslije utakmice "pojacati" tramvajske linije koje staju oko stadiona i to je to.
    I
  • Probirštift
    286
    To mi je najgore kad se igra kod mene na Kranjčevićevoj neka veća tekma, tam mi je ovak teško nekad pronaći parking kamoli kad se igra
    A i još pogotovo gelipteri kaj bi pišali ljudi po dvorištima i kod haustora
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Opcenito je organizacija poslije utakmice kaos. Maksimirska je opet puna ljudi unatoc ogradi. U nekim gradovima je posebno organiziran javni prijevoz poslije utakmice i busevi vec cekaju. O tome bi se trebalo razmislit ...
  • rioda
    2.5k
    Ja sam jedan od tih koji parkira na Ružmi redovno, na igralištu ak ima mjesta ili uz cestu ako nema. Jebiga, najbolja lokacija, zato i parkiraju svi tu, za minutu si u Dabi/Royalu, za 5 na stadionu.

    Inače neloša opcija je garaža od Rebra, pješke kojih 10 minuta do stadiona
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    tam mi je ovak teško nekad pronaći parking kamoli kad se igraProbirštift

    Isti problem. Prije godinu dana se država dogovorila s gradom i ustupila mu pravo naplaćivanja parkinga ispred zgrada na zemljištu MORH-a, tako da prijašnji parking "Samo za stanare" je postao zona naplate pa se parkira tko god hoće s parkirnom kartom. Ima ljudi koji rade na Maksimirskoj pa nam se sad nabijaju ispred zgrada i nemoguće je naći mjesto. Sad zamisli još kad su tekme i dođe ti samo u tvoju ulicu još 100 auta. Moja stara ima satnicu Dinamovih tekmi samo da si može podrediti dan da bude doma prije neg se ekipa krene skupljati, inače nema šanse da parkira igdje.

    Dodaj tome još i deranje i pišanje po svuda i dobiješ onda razloge za članak, ne samo za parkiranje dolje na parking od ekonomske škole nego i puno više. Jebiga, Maksimir, pogotovo Ružma i dio do Kvatrića je s razlogom jedan od najskupljih kvartova, praktički si u centru, a imaš mir, zelenilo i sve ti je nadohvat ruke. To se sve obrne za 180 kad god je tekma, ne vidim zašto se o tome ne bi pisalo. Samo još jedan o nizu argumenata za bogat sadržaj u blizini novog stadiona i dovoljno parkirnih mjesta, da bi se ljudima olakšao život u njihovim kvartovima, a stadion postao središte okupljanja prije i nakon utakmica.
  • Captain America
    13.9k


    Evo što dugotrajni boravak na istom mjestu s tovarima može učiniti nečijim kognitivnim sposobnostima. Ne trebaju nam vanjski neprijatelji s ovakvim dinamovcima koji "bacaju pola titula, maltene ne broje".

    Milane, pozdravi stipu i stipu iz redakcije.

    IMG-2631.jpg
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Taj Stjelja je najveća ulizica koju sam vidio u hrvatskom javnom prostoru otkako se Hrvatska odvojila od Jugoslavije. Koga god pozove u podcast predstavi ga kao legendu, cara, kralja, majstora, odmah mu pokloni tisuću epiteta. Nikad ne pita neugodna pitanja i nikad ne izražava neslaganje sa gostom. Može mu u jednom podcastu biti gost recimo Jurčić koji će reći da je Petko najbolji igrač lige i on će odgovoriti ''slažem se u potpunosti kralju''. Tjedan dana poslije mu u goste može doći recimo Vulić i reći da je Livaja najbolji igrač lige i on će reći ''slažem se u potpunosti kralju''.

    Još me smeta što je sa svakim gostom na ''ti'' a jedino je Krešimira Antolića zamolio da budu na ''vi'' jer je znao kako je većina publike kontra Antolića pa se tako želio dodvoriti svjetini. Fućka mi se za Antolića ali je bijedno sa svima biti na ''ti'' otkad je podcasta a onda zbog proračunatosti prvi put u povijesti podcasta zamoliti Antolića da budu na ''vi' u trenutku kad je Antolić već na dnu pa ga i beskičmeni Stjelja može šutnuti. Taj potez podsjeća na onaj kada se nijedan HDZ-ov saborski zastupnik nije htio rukovati sa Sanaderom u trenutku kada je Sanader već bio politički mrtvac i kada ga je svaka šuša mogla gaziti. To je bio trenutak kada sam shvatio da su svi ovi jandrokovići, bačići i slični deset puta veće gnjide od Sanadera.

    Ovo je Stljeljino gostovanje na Tribini i tu je prilagodio priču publici Tribine pa se odriče dinamovih titula. Da su ga pitali za ostale stvari rekao bi da Hajduk ima najbolje navijače na svijetu, da je Livaja bog nogometa, da je uvijek imao simpatije prema Hajduku, da voli taj mentalitet, ko to more platit...

    Kada ga pozove recimo Podcast 8 24 pričat će superlative o Dinamu: Boysi najbolji na svijetu, Petko bog nogometa, Dinamo institucija, veći od života...

    Takav je lik Stjelja, kako vitar puše. Više volim kvalitetno klasično đubre nego ovakve likove koji ti tepaju u facu dok si tu a čim se okreneš ide druga priča.
  • Markelo
    2.5k
    Stjelju sam jedino slušao kad je komentirao reprezentaciju jer sam morao. Njegovi podcasti su bolno dosadni jer on ne razumije taj koncept. On se ponaša kao voditelj koji isporuči kvotu pitanja, gost odgovori i ajmo kući. Nema polemike, nema izražavanja svoga stava, izvlači ga Mara koji bolje klikne s gostima i svojim humorističnim upadicama uspijeva Stjeljinu "emisiju" pretvorit u podcast. On meni djeluje da prvo nema sportskog znanja i zato bježi od rasprave jer bi ga oponent s drukčijim stavom mogao razvalit kao kantu. Pa kad to vidi onda se brže bolje povlači s onom " a i ovo što ti kažeš ima itekako smisla". Heheh, smješan lik
  • Paggini
    6.7k
    Ništa gore nego dinamovski čiča Tome, fuj.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    ema polemike, nema izražavanja svoga stava, izvlači ga Mara koji bolje klikne s gostima i svojim humorističnim upadicama uspijeva Stjeljinu "emisiju" pretvorit u podcast.Markelo

    Ekipa je masovno srala po Losu svaki podcast, a Los je doslovno rođen za taj posao. Možete vi misliti što god hoćete o njemu, smijati se na njegove analitičke brije i pogled na nogomet, ali lik ima svoje mišljenje i ne libi ga se izgovoriti i ući u polemiku bio s njegove druge strane Dalić, Bjelica ili trener Kerestinca. Ako mu gost priča gluposti on će mu reći da priča gluposti i izbaciti tri argumenta zašto priča gluposti, bio on u pravu ili ne. To je ono što i očekujem od voditelja takvog formata, a opušteni intervju s gostom mogu pročitati i u novinama.

    Stjelja je lik koji prvenstveno neće ulaziti u polemike s gostom jer je s njima povezan i na privatnoj razini pa zbog buduće poslovne koristi se neće svađati sa gostom nego će mu izbacivati šablonizirana a opet birana pitanja od kojih će dobiti taman takav efekt da mu to ne bude klasični televizijski intervju, a da ne ode u "moja priča u Gloriji" sferu, nego da dobije neku dublju priču od njega, a zapravo ne dobije niti blizu ono što bi takav format trebao.
  • SjevernaStrana
    684
    Ekipa je masovno srala po Losu svaki podcast, a Los je doslovno rođen za taj posao. Možete vi misliti što god hoćete o njemu, smijati se na njegove analitičke brije i pogled na nogomet, ali lik ima svoje mišljenje i ne libi ga se izgovoriti i ući u polemiku bio s njegove druge strane Dalić, Bjelica ili trener Kerestinca. Ako mu gost priča gluposti on će mu reći da priča gluposti i izbaciti tri argumenta zašto priča gluposti, bio on u pravu ili ne. To je ono što i očekujem od voditelja takvog formata, a opušteni intervju s gostom mogu pročitati i u novinama.Mathiasovi Chageri

    Ljudi ovo ne razumiju nažalost, koliko ih dan danas kmeči nakon Losovog podcasta sa Samovojskom gdje mu se Los u par navrata suprotstavio...
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Taj stjelja ili kako se već preziva je rijetko ljigav lik.
    Najjače je što glumi nekakvog bivšeg nogometaša, kuži on stvari, a lik igrao valjda 1.zagrebačku.

    Glumi nekakvlg dinamovca, a vrlo vjerojatno je zapravo tovarčina pa radi tobožnje ravnoteže na novoj tv glumi ono što nije. Novinarska verzija njonje....
  • rioda
    2.5k
    Izgledom me podsjeća na Markotu, a takav je i u glavi
  • Nino Bule
    11.5k
    Ma dobro los je za stjelju pojam sportskog novinara koliko god i on bio antipatican.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.