• davidinamo
    334
    Vozim se danas taxijom do Maksimira. Taxista i ja se nešto zapricali i kažem mu da sam iz Austrije došao na odmor u Zagreb i da trebam podići godišnju i učlaniti se u fan shopu na što je on odgovorio " Vi iz Austrije dolazite gledati Dinama haha ? Pa ni mi iz Zagreba ga više ne pratimo."
  • ZGBhoy
    1.7k
    12 mjesec 2014 godine Dinamo - Celtic igra se za niš došel sam iz Njemačku a kum me pita da kaj sam blesav dolazit i gledat Dinamo po zimi:roll:
  • davidinamo
    334

    Mili bože čudnih li vremena..... :confused:
  • reziser
    5.8k

    Čudnih li ljudi, ne vremena....
  • davidinamo
    334

    Tako idu stihovi Thompsonove pjesme
  • xavier
    11k


    Upravo zato i je povratak ljudi na Maksimir dugotrajan i kompleksan proces. Svi znamo što se zadnjih 15-20 godina događalo oko kluba i naravno da je to odbilo velik dio ljudi. No ne treba zaboraviti ni da je u tom istom periodu ljudima ujedno sav sport postao dostupan putem televizije. Nije problem zbrojiti dva i dva te shvatiti kako je jako puno ljudi sasvim izgubilo naviku dolaska na utakmicu i to zamijenilo foteljom i daljinskim. Jer nema on vremena za gubiti na dolazak i odlazak sa stadiona kad na tv-u odmah kreće druga utakmica.

    I upravo to što kažeš, svima njima je smiješna sama ideja odlaska na stadion te sukladno tome ismijavaju one koji ide na utakmice kad "sve to možeš pogledati u udobnosti doma uz pivicu".
  • vjeko1701
    5.9k
    I zato baš u moderno doba odlazak na stadion mora biti više o samo utakmice. Druženje i zajebancija prije i poslije, popratni sadržaji oko stadiona, aktivno poticanje na dolazak po cijelom gradu. Utakmica Dinama mora biti dio gradske svijesti, folklora, kulture. Naravno, bolja infrastruktura ne bi bila loša stvar. Mislim, ja, kao netko tko nije godinama uopće pomisliti da ide na tekmu, jednostavno nismo imali uvjete za to, kada sam došao na prvu, onaj uspon po stepenicama, polako otrkivanje drugih tribina, terena...meni je to bilo skoro filmski, epski, konačno sam uživo na mjestu koje sam samo mogao gledati na tv-u prije toga.

    Godinama kasnije kad sam došao na faks, išao sam na svaku tekmu koju sam mogao s frendom. HNL, kup, ja sam valjda jedini lik ovdje koji nikad nije bio na europskoj tekmi na stadionu, samo domaćima. Cijeli ritual prije tekme, prvo piva i PES kod mene, onda tekma pa piva i kebab nakon tekme. To je sve trajalo dok me nisu 2-3 puta zaredom zbilja tretirali ko zadnjeg kriminalca i ološa na ulazu na "krivu" tribinu i gdje se vidjelo da nas se jednostavno ne želi tamo i radi sve da doživljaj bude čim gori. Jbt, jedan od zaštitara tam me skoro napal jer sam kao rekel nekaj protiv Zagoraca (a ja sam sam iz Krapine, da, ja sam sral protiv Zagoraca). Cijelo ozračje je bilo da se samo čeka neka greška nekoga pa da ga se sjebe. Zaključno s jednom tekmom protiv Rijeke, mene više nema na tribinama jer iskreno, ak negdje nisam dobrodošel, neću ni ići. Znam tak dosta ljudi s istoka koji su iz sličnih razloga odustali ići, a većinom su bili podrijetlom van zg-a, Zagorje, Podravina i Međimurje, neki Slavonija. S druge strane zagrepčani koje sam tak znal prek faksa, ne da nisu ni pomišljali ići na HNL nego su odbijali ga gledati i na tv-u, imali su svoje Reale i Barce, Unitede i Citye i nas su ismijavali skoro ko seljačine kaj ne da sam prativmo HNL nego idemo gledati i uživo.
  • deda
    26.3k
    Vrati se Vjeko
  • xavier
    11k


    Puno nas godinama nije išlo, ali vratili smo se...i moram priznati da nisam ni znao koliko mi fali :love:
  • davidinamo
    334
    I ja sam išao na istok onih 2011,12,13,14,15tih godina kad je represija bila jaka, otvore samo jednu blagajnu pa udes u 40 minuti, dođeš do zaštitara moraš se izuvat dođeš na stadion tjeraju te na tvoje mjesto gledaju te kao kriminalca i samo čekaju pogrešan potez, i tako uz utakmicu u utakmicu, ali me nisu otjerali niti neće nikad, jer ljubav je jača od mržnje prema nekim pojedincima i sistemu. Kad mi kažu nemoj, baš onda hoću.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma planiram krenuti opet, čim se malo stabilizira financijska situacija, zadnje tri godine zbilja moram paziti svaku kunu, planiram uskoro na diplomski natrag u zg, trenutno ni ne živim u zgu tako da sve to dodatno komplicira stvari. Cilj mi je konačno uloviti koju europsku, da to vidim uživo dok gamad nije smjenila Bjelicu. Stvari su išle super i nisam htjel razbiti ritual s starim za svaki slučaj xD Malo praznovjerja.
  • Goran
    80
    Ulizivački Dasović danas, možda se opet nada klupskom autu na posudbi:
    "Dinamova struka, istureni Bjelica i samozatajni Zoran Mamić, očito ponovno želi okupiti respektabilnu momčad..."
    Samozatajni Zoran Mamić :vomit:

    Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/slavni-srbin-sve-blize-dolasku-u-dinamo-donosimo-detalje-1335781 - www.vecernji.hr
  • xavier
    11k


    Dobro, prema bratu je samozatajan. Zdravko krade i još privlači svu medijsku pažnju...Zoki krade u tišini :fear:
  • Goran
    80
    NIčota u SN, u moru pozitivnih tekstova danas o navijačima mora on ubaciti svoju zlobu:
    "Odjednom se probudio Istok, nošen pjesmom BBB-a sa Sjevera. Dinamo... Zagreb, kao u najboljim danima sinhronizirano su pjevale maksimirske tribine, skoro pa bismo rekli - slušamo i ne vjerujemo. Gdje su nestale uvrede, oni povici što prijete 'ukorom' ili težom opomenom, je li to napokon netko shvatio da dečki na terenu zaslužuju podršku, da ova momčad vrijedi pozitive, a ako zaslužuje kritike, uvrede..., to je druga borba.
    Ili, da ne davimo, Dinamo napokon ima potporu svojih navijača sa svih tribina. I oni nisu problem, ne gledaju kako bi nanijeli štetu klubu."
    Kad te financiraju iz uprave ne želiš shvatiti da navijači nisu nikad vrijeđali momčad već njegove financijere i da svrha nije bila šteta klubu, baš suprotno.
  • El Capitan
    74
    Ničoti i Droljivariju u klubu napišu tekst a oni ga samo postaju pod svojim imenom. Prije sam bio sarkastičan ali sada sam sve uvjereniji da zbilja tako funkcioniraju. Nije da pri ruci klub nema Attiasa, Lesija i po potrebi Packa koji takav pamflet slože u 5 minuta.

    Zapravo, po stilu pisanja zbilja ne mogu razlikovati Lesija, Ničotu i Droljivarija. Slučajnost?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.