• Bosna86
    11.6k
    Malo je dublje od toga… Pisao samo prije dosta vremena o tome kako Dinamo nema svoje novinare u javnosti i da je to jedan od razloga loše slike kluba… Svi ti Mamići i slični će proći, ali dinamovstina mora ostati… Dinamovstina se mora braniti i nadograđivati… S ovakvim novinarima ili sličnim podguznim muhama iz zg medija, naša startna pozicija je puno teza
  • Captain America
    14k
    Ljubo, Pukšar (nadam se da će dobit prostor na novim kanalima), Blažičko i Božo Sušec su deklarirano naši. Los kaže da nije velik navijač ko što je bio, al kroz podcast se vidi za kog mu i dalje kuca srce. To su jedini medijski istaknuti naši navijači. Klaunove po portalima ne računam tu jer se okreću ko suncokreti (dovoljno je vidit da je samo Lesički stao u Čarlijevu obranu. Ovo što Bosna kaže u drugom djelu je u sridu.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Ljubo, Pukšar (nadam se da će dobit prostor na novim kanalima), Blažičko i Božo Sušec su deklarirano naši. Los kaže da nije velik navijač ko što je bio, al kroz podcast se vidi za kog mu i dalje kuca srce. To su jedini medijski istaknuti naši navijači. Klaunove po portalima ne računam tu jer se okreću ko suncokreti (dovoljno je vidit da je samo Lesički stao u Čarlijevu obranu. Ovo što Bosna kaže u drugom djelu je u sridu.Captain America

    Pa dobro, ima ih i u večernjem, sportskima itd. Situacija nije baš tako loša što se tiče količine. O kvaliteti i stavovima možemo, a tu situacija nije najbolja.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Kad ti autor na predstavljanju vlastite knjige o Hajduku kaze da ce mozda napisati knjigu o Dinamu i da ce to biti najtanja knjiga na svijetu, to nije nista drugo nego nemoc i kompleks povijesne inferiornosti kluba koji je napravio sve da bi bio najveci, a praktično cijelu povijest je u najboljem slučaju bio onaj drugi…. i ja, doduse, nemam talent za pisanje kao Dezulovic, ali nikada ne bih isao tako omalovazavati Hajduk i njegovu povijest kao što je on Dinamo jer naprosto nemam potrebe za tim.

    Zato njegova izjava “mitologija je suština nogometa” gotovo savršeno opisuje cijeli taj hajdučki šušur. Stvoriš si svoju stvarnost i samodopadno - postojiš.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Kad ti autor na predstavljanju vlastite knjige o Hajduku kaze da ce mozda napisati knjigu o Dinamu i da ce to biti najtanja knjiga na svijetu, to nije nista drugo nego nemoc i kompleks povijesne inferiornosti kluba koji je napravio sve da bi bio najveci, a praktično cijelu povijest je u najboljem slučaju bio onaj drugi…. i ja, doduse, nemam talent za pisanje kao Dezulovic, ali nikada ne bih isao tako omalovazavati Hajduk i njegovu povijest kao što je on Dinamo jer naprosto nemam potrebe za tim.Bosskovitz

    To je bit, pola promocije o dinamu i jadni pokušaji prca. Da ne govorim da se tam skupila 'krema' lijevice, što mi je poseban gušt vidjeti.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Na sreću sve veći broj naših ljudi otvara sanjive okice i vidi šta se događa oko nas i da to više nema veze sa nikakvih hns-om, Mamićem i aktualnom garniturom u Dinamu. Koja usput budi rečeno ima neke svoje računice i borbe. Ovdje se radi o kreiranju atmosfere za dokidanje dinamovštine u globalu, tj svega što ima veze s Dinamom i onog lošeg i onog dobrog. Nikakve veze sa izlizanim frazama o "borbi za poštenje" i da eto budemo svi jednaki. Kurac bi u suprotnom bilo kakvo takvo buđenje ovo proljeće, bilo je tijesnih utrka za titulu i prije pa se ipak onakva reakcija nije dogodila. Jednostavno im ne treba dat ništa jer ovakvo perfidno, namazano, podmuklo guranje te specifične medijske gubavštine ne smije proć. A probleme s bandom u klubu se treba riješavati unutar "kuće" jer su oni najvećim dijelom i krivi za ovakvu sliku i tretman koju klub ima. Točno se zna kako i na koji način.
    Nema vanjskog faktora koji će tu pomoći, oni su ionako marionete i korisne budale nekih drugih igrača u cijeloj priči. Na nekim visokim razinama i hoće percepciju dobra i zla, svjetla i mraka. Ne vidi se to iz površnog praćenja niti se može ako se ne uzme u obzir šira slika i neki nenogometni faktori al onaj ko je u tome malo dublje vidi sve jasno.
  • maddaddam
    2.9k
    Još ću na kraju uzeti knjigu da vidim kako izgleda pokušaj legalizacije mitomanije iz prve ruke.

    Edit. Prije par dana je izašao onaj snimak iz 2019., na kom reprezentativac Hrvatske, nedavno izašao iz karantene, iz sveg glasa pjeva sa onim likom sa tetovažom četničkog vojvode popa đujića, a sve ih skupa zabavlja udovica četničkog vođe i ratnog zločinca arkana. Mediji ni da se očešu
  • Captain America
    14k
    Bit će vjv pdf na warezu uskoro pa da ne daješ tom oronulom krmku ni lipe za njegove (malo)umne proljeve.
  • Crusades1986
    9.8k
    oe6ufdggstx8ijj3.jpg

    Nije shit of the day al se nastavlja na komentare

    :love:
  • Mlađi referent
    10.7k
    Tradicija je spomenuo “borbu za poštenje, pravedan nogomet nogomet i buđenje dinamovaca”, a netko ranije je pričao o dinamovcima u redakciji.

    Na jednom druženju koje je za tematiku imalo potpuno drugi sport sam s jednim novinarom ( jako poznat svima, imenovat neću) slučajno upao u priču i naširoko se raspričao o HNLu.

    Na moje pitanje kako je moguće da je oko nas sve samo mrtva tovarština u medijima i gdje su dinamovci, čovjek je slegnuo ramenima i rekao da dinamovaca u medijima itekako ima, ali da gotovo svi šute radi toga da se ne zamjere tovarskim kolegama. Na pitanje, a zašto je TO tako? Dobijam odgovor da su tovari jednostavno iskoristili naše interne borbe, mamićevsko zlo, uspavanost dinamovaca i sami sebe stavili u nekakvu pole poziciju u borbi za pravdu, poštenje. Svaki iole drukčiji stav uglavnom vodi u pritisak tovarskog smeća, zaključivanje “ ako si kontra hajduka onda si kontra poštenog nogometa”, “ti si mamićevsko smeće”, “zakaj zatvaraš oči pred šikaniranjem poštenog hajduka?”, a pod takvim pritiskom se lagano popusti kad dinamovština spava, a zlo tipa mamić dodatno otežava stvari i jednostavno podrška javnosti izostane.

    Je li ovo sve glupost, opravdano ili ne, ja ne znam. Ali mi je svakako bilo zanimljivo i kako vrijeme ide, sve mi se više čini da je u pravu.
  • superhik
    10.4k
    Još ću na kraju uzeti knjigu da vidim kako izgleda pokušaj legalizacije mitomanije iz prve ruke.maddaddam

    Nisam čitao, ali vjerojatno mogu skratiti cijeli sadržaj knjige: Klub nam je za kurac, ali nemoš' ti to razumit' brale.
  • deda
    28.1k
    Iznimno mi je drago pročitati ovaj post Tradicije bunta. To je priča koju ja već godinama pričam, nažalost moram reći da je velik dio Boysa bio upravo taj koji je imao sanjive okice i nazivao sve one koji su tvrdili ovo sto sad Tradicija bunta piše "mamićevcima" i na taj način stvarao od prijatelja i saveznika u najmanju ruku nepovjerenje i neslogu. Nadam se da je to vrijeme iza nas i da će grupa zato biti još jača, ali i puno povezanija s tzv. običnim kibicima.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Patološki prezirem ovakve nakaze koje se predstavljaju kao navijači Dinama… Nek se svako zapita je li moguće da nekad u budućnosti bilo kakva Dinamova knjiga bude predstavljena u SplituBosna86

    Šagadin?

    Al super mi je kako je ovo prvenstveno bio skup ljevičarske 'kreme'. Čedo Prodanović, Slokovićka, Danka Derifaj. Jedni drugima tepaju kako su zakon, duhoviti i super.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Iznimno mi je drago pročitati ovaj post Tradicije bunta. To je priča koju ja već godinama pričam, nažalost moram reći da je velik dio Boysa bio upravo taj koji je imao sanjive okice i nazivao sve one koji su tvrdili ovo sto sad Tradicija bunta piše "mamićevcima" i na taj način stvarao od prijatelja i saveznika u najmanju ruku nepovjerenje i neslogu. Nadam se da je to vrijeme iza nas i da će grupa zato biti još jača, ali i puno povezanija s tzv. običnim kibicima.deda

    Ne govorim iz pozicije grupe, jer nemam na to pravo, nego iz svoje osobno, ali u puno slučajeva mi se čini da su mamićevcima nazivani upravo to - mamićevci, ekipa koja govori da bez mamića ne bi bilo dinama, zovu ga tatta, opravdavaju svaki njegov potez. Nije se odnosilo na one koji su upozoravali da se hajduk protežira po medijima itd., ali možda se to u međuvremenu proširilo i van toga. Kako je netko rekao, probleme treba riješiti unutar kuće i problema i dalje ima u klubu i to gro, ali i raditi na promociji kluba u javnosti istodobno.
  • masacusec
    3.1k
    Dinamo je Dinamo, bio pravedan, bio nepravedan! mamić i njemu slična smeća su prolaznici kroz i uz Dinamo! I oni ne mogu i neće ugasiti dinamovštinu i Dinamovo nasljeđe. Onima kojima je to uspio, su sami sebi bitni.
    A ove konstrukcije i manipulacije, ako si kontra hajduka; protiv si poštenog nogometa, nemam potrebe komentirati….U rangu one babske, ako ne ideš u crkvu, ili si komunjara ili si četnik.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.