• NORTE
    8.9k
    Mamićeva žalba temeljena na NEKIM presudama u slučajevima malih privatnih firmica nema nikakvu osnovu ni značaja. Najprije, ovdje je jedan od oštećenih i DRŽAVA i to za milijune kuna. To što njegovi podanici kažu da nije bilo štete to ne znači da je nije bilo, a sve i da po klub nije po državu JE. Zoki je i dalje tu, imaju Turudića i desetine odvjetnika, ali ni to ne mora značiti ništa. Tu je i nova optužnica za nova kaznena djela iste naravi, a istragu su provele američke i švicarske službe na temelju milijuna s offshore računa.
  • xavier
    11.1k
    Mamićeva žalba temeljena na NEKIM presudama u slučajevima malih privatnih firmica nema nikakvu osnovu ni značaja.NORTE

    Ni ne možeš temeljiti bilo što na prošlim presudama. Ljudi dobiju tu ideju gledajući američke filmove, ali za razliku od anglosaksonskog prava, naše se ne temelji na presedanima.
  • Crusades1986
    9.5k
    Opet odgođeno suđenje u drugom predmetu. Mario Mamić ima bolove u leđima.

    Obrana Maria Mamića na početku ročišta predala je medicinsku dokumentaciju iz koje proizlazi da je njihovog klijenta 7. siječnja pregledao liječnik ortoped u Dubaiju, a zbog bolova uslijed kojih nije mogao ustati iz kreveta ili je otežano hodao. Kako je rendgenskim pregledom ustanovljena pojačana fiziološka zakrivljenost i lagana devijacija kralježnice, liječnik je zaključio kako Mario Mamić nije sposoban putovati idućih 15 dana, a u tom razdoblju morao bi biti bez fizičkih aktivnosti i velikih napora.

    Sudsko-medicinski vještak Boris Dumenčić zaključio je kako je Mamić ipak sposoban pristupiti glavnoj raspravi, jer se radi o blažim i srednjim simptomima išijasa, koji se mogu zaliječiti, a bolovi ublažiti propisanom terapijom.

    Nakon što je obrana naknadno dostavila mišljenje djelatnice zagrebačkog Zavoda za sudsku medicinu i kriminalistiku Marije Baković da Mario Mamić nije sposoban pristupiti na današnju raspravu vještak je ustajao u svome zaključku da se radi o slabim i srednjim simptomima išijasa. Smatra kako o tome svjedoči i propisana terapija u Dubaiju, a radi se o terapiji lijekovima i tabletama te mirovanju, a ne o složenijim terapijama, poput injekcija analgetika i kortikosteroida, magnetske rezonance ili CT snimanja.

    Mamićev odvjetnik Ivan Stanić tada je predao novi medicinski nalaz, navodeći kako se Mario Mamić se jučer ponovno javio u kliniku zbog jakih bolova te mu je indicirana zahtjevnija terapija o kojoj je govorio sudski vještak.

    Vještak Dumenčić je, nakon pregleda novodostavljene dokumentacije, zaključio kako je Mariju Mamiću u Dubaiju propisana terapija injekcijama i tabletama, uz mirovanje te kako se ipak radi o jakim simptomima koji ga onemogućavaju za duža putovanja u razdoblju od 20-tak dana i pristupanju na sud.

    1. veljače je zakazano novo ročište. :vomit:
  • SAS1987
    13.2k
    Ovo je vrh. Apsolutno ponižavanje i pravne države i naroda. Jer prepisana terapija nije bila dovoljno ozbiljna je frajer dostavio novu dokumentaciju o kojoj piše da ide na zahtjevniju terapiju.

    Znaći, najprije je kod optuženika bila pandemija covida a sada prijeti pandemija išijasa, rotavirusa i ostalih bolesti. Samo se nadam da slična sranja niso moguča za 27.1 i 28.1
  • Dudu
    2.6k
    banana država
  • Crusades1986
    9.5k
    Znači u jednom predmetu se bjegunac od pravosuđa javlja videolinkom kao svjedok na suđenju, a u drugom se optuženik vadi na išijas i zbog toga dobiva opravdani izostanak. :lol:
    Pa ja sam bio manje očit kad sam izmišljao opravdanja za izostanke u srednjoj školi nego ovi :lol:
  • SAS1987
    13.2k
    optuženik vadi na išijasCrusades1986

    A dokumentaciju mu napisao tko zna kakav doktor u Dubaju. Baš me zanima kroz kakav postupak provjere doktor i prijevoda je išao taj dokument.
  • Nolifer
    6.4k
    Kaj sam vam rekel. Iduće su duševne boli :lol:
  • SAS1987
    13.2k
    Vama je jasno koliko je ovo opsežan predmet te da svi optuženici moraju biti na svakoj raspravi. Stoga vaše dosadašanje ponašanje, da mi svakog petka, tri dana prije rasprave, javljate da netko ne može doći više neće proći. Neprihvatljivo mi je i da se u vrijeme pandemije putuje u strane zemlje, pa ni to više neće proći. To nije ponašanje kako se može započeti ovako opsežan postupak, kao ni ponašanje kolege Stanića, koji nešto sumnja, a onda kasnije prilaže dokumentaciju. Ako nešto sumnjate prijavite to odmah – rekao je Mitrović

    Živi bili i vidjeli.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/marija-mamica-za-novu-godinu-u-dubaiju-uhvatio-isijas-sudenje-opet-odgodeno-sudac-ljut-15041866
  • NORTE
    8.9k
    Zašto se Zdravku kao bivšem funkcioneru NK Osijek sudi u Osijeku (gdje je radeći u klubu stekao brojna poznanstva) a ne npr. u Puli? Sam je spomenuo i kako je transfer iz NK Osijek u Dinamo dogovarao u Osijeku (na sudu?!) s ocem igrača Ljubojevića koji je sudac na istom tom sudu čini mi se.
  • SAS1987
    13.2k
    Zdravku je bilo u jako velikom interesu da se mu sudi u Zagrebu a ne u Osijeku :smile: Koliko sam pročitao o osiječkim sucima koji rade na suđenju Mamiću sam dobio dojam da su dobri (za nas) :smile:
  • SAS1987
    13.2k
    Vrhovni sud RH zakazao je javnu sjednicu u slučaju Zdravka Mamića i ostalih osuđenih nepravomoćno za izvlačenje novca iz Dinama.

    Javna sjednica znači da novinari mogu u sudnicu? Onda možemo očekivati i neki stream? :smile:
  • agramZ
    2.2k
    izgleda da zele spektakl za pravomocnu, inshallah :lol:
  • SAS1987
    13.2k
    Nista novog ali povezano sa Mamićima pa stavljam.

    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/franjo-varga-iznio-obranu-u-aferi-sms-spominjao-je-tomislava-karamarka-laptop-i-tajne-agente/

    Vargu tužiteljstvo tereti da je kreirao lažnu SMS prepisku između bivšeg glavnog državnog odvjetnika Dinka Cvitana i jednog osječkog suca, po kojoj Cvitan pokušava ishoditi osuđujuću presudu za Zdravka Mamića. Lažirao je tu komunikaciju “u namjeri onemogućavanja i znatnog otežavanja dokazivanja” u sudskom procesu protiv Zdravka i Zorana Mamića, Milana Pernara i Damira Vrbanovića za izvlačenje najmanje 116 milijuna kuna iz Dinama, koji se vodio u Osijeku
  • Pop corn
    4.7k
    Javna sjednica znači da novinari mogu u sudnicu?SAS1987

    Da, svi novinari koji su se akreditirali će moći nazočiti ročištu.

    Onda možemo očekivati i neki stream? :smile:SAS1987

    Stream nije dozvoljen i sudac to može odmah zabraniti. Eventualno snimka sa odgodom. Ali kamere ce biti unutra.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.