• NORTE
    9k
    Ma ovo će trajat narednih 5 godinaCrusades1986

    4 godine i 11 mjeseci...
  • SAS1987
    13.3k
    A kaj ste ocekivali? :smile:

    Nece sudovi riješiti problem dinama.
  • NORTE
    9k
    Iznosi placeni za SLOBODNE igrace: Chago 500.000 e, Etto 200 000 e, Carlos 500 000 e, Davor Vugrinec 600 000 e, Guela 500 000 e, Igor Biscan 200 000 e
    -Posredstvo za transfer Nikole Pokrivaca 295. 000, antidatirano nakon sto je Monaco vec isplatio sve obaveze
    - 2 220.000 e uplaceno Mariu Mamicu za posredstvo u transferu Luke Modrica
    - 1 200.000 uplaceno Mariu Mamicu za transfer Corluke
    - 900 000 e uplaceno Mariu Mamicu za transfer Dejana Lovrena
    - Naknada za usluge posredovanja prilikom transfera igraĉa Eduarda Alves Da Silve iz GNK Dinamo te igraĉa Marija Mandţukića, Ivice Vrdoljaka, Boška Balabana i Georga Kocha u GNK Dinamo, u ukupnom iznosu od 1.175.829,00 eura i 500.000,00 GBP, odnosno 12.933.598,46 kuna, plaćanje kojih iznosa je, temeljem fiktivnih raĉuna izdanih od strane društva Rasport Management A.G., neosnovano u korist tog društva, a na štetu GNK Dinamo
    Bosna86

    Izdvajam dio optužnice. Ako netko može sumirati ono što se Zokiju stavlja na teret.
  • SAS1987
    13.3k
    Telegram doznaje: Mamić sprema manevar protiv Modrića zbog 14 milijuna kuna izvučenih iz Dinama

    Izgleda da su se štakori počeli klati između sebe.

    Doznajemo da je Mamić tražio da video linkom iz BiH sudjeluje na javnoj sjednici Vrhovnog suda.
    ...
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Telegram doznaje: Mamić sprema manevar protiv Modrića zbog 14 milijuna kuna izvučenih iz DinamaSAS1987

    Sad će se još krenit drukerisat između sebe, očito glavi "uzfalilo" :wink:
  • SAS1987
    13.3k
    Sad će se još krenit drukerisat između sebe, očito glavi "uzfalilo"Navijač Dinama

    Ako je Telegram u pravu onda je drukanje več počelo. Mada mi je cijeli ovaj članak malo čudan.

    Evo što kaže Mamićevo odvjetnici:
    1.Modrić je uzeo 66 000 000kn (priznaju da je dobio novac)
    2.Mamiću je isplatio 52 000 000kn
    3.Obružuju Modrića da je zadržao 14 000 000kn
    Je li Luka Modrić, znajući da s Dinamom nije imao zaključen aneks po kojem bi mu pripao postotak transfernog obeštećenja, nezakonito raspolagao s iznosom od 66 milijuna kuna što mu ih je klub isplatio

    Meni to nije logično jer u točki 3. zapravo priznaju da se transfer ne bi smio dijeliti između kluba i igrača? A kasnije pišu da sud ne "shvaća anekse".

    Ako je sve to istina onda mi izgleda da Mamić shvaća da je izgubio i pokušava s njim sjebati i Modrića te Lovrena (valjda je još uvjet ljut zbog prvog iskaza koji su dali USKOK-u), a svu svoju nadu polaže u to da "dinamo nije bio oštećen a bez oštete nema presude".
  • Neki tip
    19k
    dinamo nije bio oštećen a bez oštete nema presudeSAS1987

    To bi mogao biti ozbiljan problem za presudu.. bar mi tako prijatelj, odvjetnik po zanimanju, reče.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ja mislim da u ovom slučaju krajnji rezultat neće određivati pravosuđe.
  • SAS1987
    13.3k
    To bi mogao biti ozbiljan problem za presudu.. bar mi tako prijatelj, odvjetnik po zanimanju, reče.Neki tip sa Zapada
    Nadam se da su to uzeli u obzir kot prve presude.

    Ja mislim da u ovom slučaju krajnji rezultat neće određivati pravosuđe.The Undertaker

    Ma valjda je i politici već pun ku*** Mamića. Nema više Kolinde, Bandić je gotov a koliko je meni znano (ispravite me ako griješim) mi izgleda da Plenković nema nikakav odnos s Mamićem. I ako će stvarno politika dati presudu nekako ne vjerujem da će ga tek tako osloboditi jer bi sigurno bio jako veliki revolt u narodu. U tom slučaju bi očekivao presudu da Zdravko dobije neku malu kaznu od dvije do tri godine a Zoran npr uvjetno.
  • NORTE
    9k
    javna sjednica na Vrhovnom sudu zakazana za 27. i 28. siječnja. Tada će se raspravljati o žalbama podnijetima na prvostupanjsku presudu.

    Dinamov savjetnik u žalbi prilaže i sudsku praksu iz koje proizlazi da su u nekim slučajevima donijete oslobađajuće presude kada nije utvrđeno da bi nekoj tvrtki bila prouzročena šteta malverzacijama njezinih šefova.


    Kada će biti objavljena konačna odluka nije moguće prognozirati.

    Vrhovni sud prvostupanjsku presudu može potvrditi, ali i ukinuti, te vratiti slučaj na ponovno suđenje. Ukoliko potvrdi osudu Vrhovni sud ima mogućnost izreći identične kazne, no može Mamića i ostale kazniti i blaže i strože.


    U svakom slučaju odluka Vrhovnog suda RH bit će važna za nastavak rasplitanja kriminala u Dinamu za koji USKOK optužuje nekadašnju Mamićevu upravu.
  • The Undertaker
    3.9k
    Moja amaterska prognoza je da odluka ide nakon lokalnih izbora i da će biti ponovno suđenje.
  • xavier
    11.1k
    Moja amaterska prognoza je da odluka ide nakon lokalnih izbora i da će biti ponovno suđenje.The Undertaker

    To je na žalost ono što cijelo vrijeme prognoziram.
  • SAS1987
    13.3k
    Sjednice su 27.1 i 28.1. Nece valda cekati pola godine da se izjasne oko presude?
  • mniokl
    254
    To su sjednice,pa ce najaviti izricanje presude za neki datum,a onda ni to nije fiksno jer kako rece bosna uvjek se moze sudac razbolit.Uglavnom rade sta hoce.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.