• agramZ
    2.3k
    Red Bull-u i iz salzburg-a i leipzig-a zelim sve najgore.. takve bolesne price zasluzuju samo najgore. umjesto da gledamo Austriu Salzburg i Chemie ili Lokomotive Leipzig mi gledamo privatnu firmu - cistu komercijalu u najgoroj mogucoj formi u CL-u.
  • Infinity
    15.3k
    RB Salzburg večeras ima priliku izbaciti Liverpool iz LP, a kako igraju uopće nije nemoguće. Napoli dobije Genka, RB uzme Redse s dva razlike i ode Liverpool van.Eduardo

    Salzburgu je dosta i jedan razlike, jer je prva bila 4-3. 1-0, 2-1, 3-2, pa cak i 4-3 znaci njihov prolaz. Samo ako Liverpool dadne cetiri komada ovi ce trebati dva razlike. A kakav nogomet igra Salzburg ne bih se iznenadio da dobiju 7-5.
  • Eduardo
    17.6k
    u pravu si, kao i obično :sweat: ovo je zicer na oba daju i 3+
  • Majki2111
    2.6k
    Red Bull je uspiješan u formuli 1. Sportski dio kompanije radi fantastično. Nije mi jasna baš tolka omraženoat prema Red Bullu.
  • Eduardo
    17.6k
    Guglaj si malo povijest RB Salzburga i Leipziga. RB Leipzig je valjda najomraženiji klub u Njemačkoj, a u Austriji je uništena Austrija Salzburg, kojoj su promijenili ime, grb i boju dresova da bi 'stvorili' RB Salzburg.

    Ne odnosi se agramov post (bar mislim) na ostale projekte i sportove gdje RB ima svoje prste, već isključivo na ova dva kluba i način na koji su nastali.
  • agramZ
    2.3k
    kao sto je eduardo rekao ja pricam o nogometnim klubovima. ja tvrdim ako si neki ljubitelj nogometa i gledas na nogomet kao nesto tradicionalno i romanticno onda jednostavno ne mozes podrzavati takve klubove u bilo kojem smislu. red bull je kupio austriu salzburg, promijenio ime, grb i boju dresova i nije priznavao povijest prije 2005 godine, kod leipziga su "barem" osnovali svoj klub i u njemackoj ih se moze drzati jos nekako pod kontrolom dok u austriji gdje ne postoji pravilo 50+1 usrani red bull salzburg se zajebava s austrijiskom bundesligom. isto tako su formula 1 i nogomet dva totalno razlicita sporta, nogometni klubovi nisu povijesno gledano bili osnovani kao neke (privatne) firme, dionicka drustva, franchise itd. dok se u formuli radi o firmama, to nisu nekakve povijesne "institucije" kao nogometni klubovi.
  • Nino Bule
    11.5k
    Također primarni cilj nogometnog kluba po meni ne bi trebao biti promocija nekog privatnog branda
  • Majki2111
    2.6k
    Da slažem se da nogomet treba držati do tradicije, ali protiv planskih projekata velikih tvrtki u sportu, a da donesu boljitak za oboje nemam apsolutno ništa. Ako se dobro sjećam Red Bull je kupio Aston Martin i dignuo ekipu na nivo 4 uzastopnih osvojenih prvenstava. Znam da nije isto, al malo previše ekipa blati Red Bull. Pa ekipa je promovirala par zanimljivh imena u nogometu. Werner, Schmidt, evo ovaj norvežanin, minamino, soriano.
  • agramZ
    2.3k
    nogomet bez navijaca je smijesan i nema smisla i to je nesto posebno kod nogometa da bez navijaca cijeli sport izgubi svoj smisao. red bull nema navijaca ali zato sto je to tvrtka oni mogu zivjeti bez njih. nogomet kao sport jednostavno nije za takve stvari, a ti igraci bi postojali i bez red bull-a, to ti je isto ko kad kazes da bez mamica ne bi bilo ovo(g) i ono(g). jel bi tako razmisljao da se ne daj boze Dinamo privatizira i red bull ga kupi, promjeni ime u Red Bull Zagreb, promjeni grb, ime stadiona i promjeni boje kluba u crveno-bijele? to vise ne bi bio Dinamo kao i sto red bull salzburg nema veze s Austriom Salzburg, oni igraju trenutno u trecoj ligi.
  • deda
    28.1k
    A gle, taj RB ima uredno prosjek od 7-10 tisuća zadnjih godina. Mi možemo sanjati o tome.
  • xavier
    11.1k
    @Majki-Papi2111

    Ovi drugi sportovi o kojima pričaš ne mogu u istu rečenicu s nogometom. Nema nitko ništa protiv firmi koje financiraju nogomet, dapače, ali mijenjanje grba, boje dresova i imena po sponzoru (vlasniku) jednostavno moraju izazvati negativnu reakciju.

    Da ne govorimo o tome kako su izigrali njemački 51% model na način da su godišnju članarinu povećali na 1000 eura pa imaju samo 7 članova.
  • xavier
    11.1k
    A gle, taj RB ima uredno prosjek od 7-10 tisuća zadnjih godina. Mi možemo sanjati o tomededa

    Ima i Hajduk više gledatelja od nas. Da probamo kopirati njihov model poslovanja?
  • deda
    28.1k
    Ja govorim isključivo o gledanosti, tj. publici. Očigledno ih imaju. Mislim, nisu ni meni dragi, ali što ćemo. Para je para. Niko nikog ne tjera puškom da ide na stadion.
  • Infinity
    15.3k
    Salzburg ima u prosjeku desetak tisuca ljudi na utakmicama domace lige tako da ta prica o tome da oni nemaju navijace ne drzi vodu.

    Austria je u svojih pet zadnjih sezona imala posjetu 4.800, 5.300, 7.500, 8.500, 7.000 da bi se na ljeto 2005. promjenilo ime i nastavilo na sljedecih pet sezona s posjetom 16.500, 15.000, 13.500, 15.000, 13.000 itd. Kasnije se to do danas odrzalo na nekih desetak tisuca.

    Leipzig ima 40.000 prosjek u BL, pun stadion svaku utakmicu.

    Naravno, mi imamo 150.000 svaku pa je ovih 10.000 i 40.000 za nas nista.
  • Eduardo
    17.6k
    RB Salzburg pao onako dinamovski... primili 2 komada u dvije minute uz katastrofalnu grešku stopera i oproštaj od snova o 1/8 finala LP.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment