• deda
    28k
    S druge strane Olimpiji su pojačanja, pa možda nekad dobijemo pravo prvokupa ako slučajno stvore nekog iole poštenog igrača.
  • Infinity
    15.2k
    Mozda su to pokusni kunici, cisto da se vidi kako se radi. Mozda ce se Dinamo umijesati u taj rad, tj. to bi bilo cak i dobro, a bolje na pocetku da se uhoda s ovakvim igracima nego da propadne neki talent.
  • The Undertaker
    4.1k
    Olimpija je lani bila prvak tako da nisu baš neki pikzibneri. S obzirom koje igrače dovodi Lokomotiva, izgleda da su odnosi postavljeni na normalan kolosjek i neće više biti gomile prelazaka. Dinamo očito koristi situaciju da proširi bazen iz kojeg proizvodi igrače. Zanimljivo da smo o Olimpiji u ovom kontekstu pričali prije nekoliko mjeseci na drugom forumu.
  • SAS1987
    13.5k
    Ja bi vise volio da imamo suradnju sa NK Domžale jer imaju najbolju mladinskolu skolu u Sloveniji. Ali ipak, suradnja sa Olimpijom je dobra i zato jer cemo prvi imati informacije o talentima iz ljubljanskog bazena iz kojeg su dosli skoro svi slovenski talenti. Olimpija je u poslednje 3 godine bila prvak 2 puta i osvojila 2 kupa, tako da nisu bezveznjaki. Problem im je manjak sportske vizije - non stop mjenjaju sportske direktorje, trenere i igrače.
  • Kwedi
    3.8k
    Ajmo malo stati na loptu; Olimpija bila prvak kao i Rijeka. Desilo se. Nema tu kvalitetnog rada.
    Pogledajte od kog su izletili u Europi.

    Nadalje, slovensko tržište - ili klinci odu odmah u Italiju ili Čmaribor koji je jamac dobrog rada.

    Nema tu širine i dubine, a ni isplativosti za zajebanciju s njima.

    Skauting igrača okej, naši tak i tak su cijelu ligu zaposjeli jer je blizu granice i redovno plaćaju, a sad očekivati prvokup od Čekičija i sl... Dajte molim vas
  • marcio amoroso
    32.4k
    Dana 20. lipnja 1896. godine rođen je Emil Perška, nogometaš Građanskog u periodu od 1919. do 1930. ⚽️

    Bio je svestran napadač, ali i svestran čovjek. Nogometaš. Slikar. Novinar. Povjesničar sporta. Boem. Domobran.

    S Građanskim osvaja prvenstva 1923., 1926. i 1928. godine. 1920. godine bio je blizu potpisao za Chelsea, ali je on to odbio jer nije želio postati profesionalac. Reprezentativac Kraljevine SHS od 1920. do 1927. godine.

    Pri kraju II. svjetskog rata mnogi bježe prema Austriji, ali ne i Perška. Pričaju da je do zadnjeg trenutka ispred svog praga, gore na Zvijezdi, odbijao nalete “osloboditelja”. Do dan danas ne zna mu se groba.

    ---
    Partner Zona Dinamo: Movie Caffe Bar & Familia Slastice
  • Kwedi
    3.8k
    Isto tak, od Pjace prije pet godina, samo Šunjić, Rrahmani, Majer i sad Ivanušec mogu biti nazvani kadrom za Dinamo da su prošli kroz Lokomotivin filter(o isplativosti otom potom, s obzirom na cijenu).

    Ako već se želi imati negdje igrača, evo ima Inker koji je pod nosom,a nije incest ko Lokomotiva pa šalji ko nekad Eduarda, Kwedija, Karduma... Ako koji se pokaže - odlično,ak ne široko mu polje...
  • deda
    28k
    Dinamo nekog mora imati to je sigurno. Prevelik smo klub. Možda i dva-tri kluba. Po meni bi trebali imati po jedan u Sloveniji, Bosni i našoj drugoj ligi. Govorim jasno o suradnji. U krajnjoj liniji mi smo Zakarića i Marića prekrižili iz Širokog, a oni su ipak dosegli neku vrijednost na tržištu. Vjerujem da i mali Menalo to može ako smiri glavu.
  • Kwedi
    3.8k
    Dosegnuli jesu vrijednost,al unutar gabarita tih manjih klubova.

    Kog uzimamo onda iz BiH? Želju? :smile:
  • deda
    28k
    Čelik
  • Infinity
    15.2k
    Evo gledam malo koga je to Olimpija proizvela u zadnjih desetak godina. SAS to sigurno zna bolje od svih nas, jer je gore, prati, al evo ja ovako da malo dam svoj sud prema ovome sto sam vidio.

    Prvo sto mi upada u oko je igrac, tj. golman od 100 milijuna eura. Olimpija je proizvela Jana Oblaka i prodala ga Benfici za 1.7 milijuna. Dinamo bi ga s pravom prvokupa mogao dobiti za istu cijenu. Istina da se nije nametnuo, al imao je svega 17 godina. Dinamo ga je isto tako mogao poslati na posudbu i kasnije mu dati priliku. Benfica ga je prodala za 16 milijuna eura bez da je odradio i jednu sezonu u Benfici. Upisao je 16 nastupa, cijenu si je digao po Leiriji, Beiri Mar i slicnim sredinama. Velika karijera mu je bila sudjena.

    Miha Zajc, igrac Fenera. Olimpija ga je uzela iz Interblocka za 400 tisuca eura kad je imao 18 godina i s 23 ga prodala u Empoli za 2.3 milijuna eura. Zajc se prve sezone nije nametnuo, ali je sezonu kasnije propustio svega jednu utakmicu zbog zutih kartona. Empoli je te sezone usao u Serie A gdje je Zajc nastupio u 20 utakmica za polusezonu i zimus za 3.5 milijuna eura presao u Fener gdje je odigrao deset utakmica. Nije propustio posljednjih 12 utakmica za reprezentaciju.

    Blessing Eleke, 23-godisnji napadac Luzerna. Dosao s 20 godina iz Gorica za 800 tisuca eura, a za istu cifru otisao u Izrael odakle je opet za istu cifru preselio u Luzern. Danas vrijedi 4 milijuna eura. U 32 utakmice za Luzern zabio je 13 golova i upisao 5 asistencija, al ocito u njemu ima nasto kada mu je s takvom statistikom ovoliko skocila cijena.

    Issah Abass, jos jedan napadac kojeg je Olimpija dovela iz Ghane na posudbu i zadrzala ga za 150 tisuca eura. Prodali su ga Mainzu za 2 milijuna eura na pocetku ove sezone. Tamo nije dobio priliku i sad ce biti posudjen Utrechtu.

    Oci bodu Henty i Sporar. To su im dvije najvece prodaje. Henty je prodan Lokomotivu za 5 milijuna, a Sporar Baselu za 3.8 milijuna. I jedan i drugi su kasnije propali, tj. igraju oni i danas fino, ali su im karijere debelo ispod ocekivanog za igrace koji su tad toliko placeni.


    U svakom slucaju bi taj jedan Jan Oblak mogao pokriti sve. Zajc mi isto djeluje kao zanimljiv igrac. Mozda Dinamo na njemu ne bi digao 15 milijuna, al digao bi 7-8 s tim da bi ovaj 2-3 sezone dosta donio svojim igrama. Sve u svemu, mislim da je moguce da Olimpija imadne igraca koji bi mogli biti zanimljivi Dinamu. Da dovedu jednog u 2-3 godine koji ce kasnije nama biti pojacanje to je dobro, a jos ce pored toga razviti nekog tko im se posalje na posudbu. Tu je i taj siri bazen. Ako krene otimacina za nekog klinca taj bi mogao prelimiti i otici u Olimpiju samo zato jer zna da ce biti na meti Dinama i da je ta Olimpija odskocna daska za Dinamo koji je odskocna daska za velike klubove u Europi.
  • SAS1987
    13.5k
    Maribor je najgori klub za mlade igrače i več godinama u mladinskoj skoli nije razvio solidnog igraca. Klub je uspjesan zbog stabilnosti managamenta i trenerja sa kojim se igra pragmatican nogomet. Mladi igrači vrlo rijetku dobiju pravu priliku (osim ako si sin sportskog direktora) - neki su dobili priliku pa se ih odbacilo nakon par losih utakmica.
  • SAS1987
    13.5k
    odlična analiza. Da ja biram klubove iz Slovenije sa kojima bi dinamo trebao raditi - Domzale, Olimpija i Bravo (bivši Interblock, nogometna šola koja je izbacila Ilicica, Stojanovica itd).
  • Infinity
    15.2k
    Kwedi
    142
    Dosegnuli jesu vrijednost,al unutar gabarita tih manjih klubova.

    Kog uzimamo onda iz BiH? Želju? :smile:
    Kwedi

    Zeljo izbaci s vremena na vrijeme ponekog zanimljivog igraca. Evo sad je mali Sabanadzovic otisao u AEK. Igra zadnjeg veznog i prije bih njega uzeo da se okusa u Dinamu nego Marica, Zakarica i Menala zajedno.

    Bio je u Zelji prije par godina Miroslav Stevanovic, covjek koji se sprdao s ligom, al on dok ode vani neki k* ga udari u glavi. Slicno kao Hajrovic. Mozda bi u Dinamu dosao sebi. Edin Visca bi isto bio igrac za Dinamo, Bajic ne znam, al mozda bi se na njemu uzelo 3-4 milijuna, ocekivao sam u svakom slucaju vise od njega.
  • deda
    28k
    Jel Šaban od starog Refika sin?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.