• ZGV
    3.1k

    Apsolutno te kužim o čemu pričam, i slažem se s tim. No lada imaš 1500 ljudi na gostovanju, takve stvari jednostavno ne možeš kontrolirati. Možemo se ti, ja i nas 20 ponašati po ps-u, no ne razmišljaju svi tako i dovoljno ke je edno sranje, pojedinac ili grupica da se stvar zasere.
  • Neki tip
    19.2k
    Stoji, ne krivim grupu radi pogrešaka pojedinaca.
    Samo što mislim da je važno kakav će stav zauzeti grupa prema takvim slučajevima. Po meni, to je potrebno obeshrabrivati, a ne tražit opravdanja. Ona se mogu naći, ponavljam, razumijem da dečke od 17-25 godina pere i bunt i testosteroni i ultras način života i osjećaj slobode i da se traže i da im prekipi zbog nečeg za što nisu oni krivi i svašta nešto. I kužim da se ljudi zaštitnički odnose prema članovima svoje grupe. To je i smisao svake grupe.
    Ali, uvijek ima ali.. Ako se incidente želi izbaciti ili makar minimizirati, onda se na njih unutar grupe mora prvenstveno gledati kao na pogrešku, kao na nešto nepoželjno, a ne prvo potražit opravdanje, umanjit značenje, uperiti prstom u prestroga pravila.
    Ne kažem da ti to tako radiš i tako gledaš, već da je dojam (moj) da se zbog potrebe zaštite grupe propušta primijetiti da takva ponašanja štete upravo grupi najviše. Pogotovo ciljevima koje ima.
  • deda
    27.8k
    Deda je slučajno bio gore. Da nisam, ne bi vjerovao pričama. Naši dečki su cijelo vrijeme navijali i nisu jebali Engleze 1%. Njihove tribine do nas nisu uopće gledale tekmu, nego su cijelo vrijeme slinili i buljili u nas sa iskrenom zavisti, a s vremenom počeli s provokacijama. Naši su se taman počeli skidati kad su ovi zabili gol. U tom trenutku salva kovanica, punih plastičnih boca je zasula sve nas. Dečki su jednostavno reagirali jer nisu imali te vrste naoružanja, ni kovanice, ni plastične boce. To ti je jedina istina, sve drugo je apsolutna laž koju prenose svi svjetski mediji. Sad ti ostani kul i još popušiš ovu kaznu.
  • deda
    27.8k
    Dodajem, ja sam iskreno začuđen koliko su vođe uspjele ostati kul i nisu reagirali već su smirivali ljude. A da nije bilo bobija, vjeruj mi da bi nas 1500 pobacali svih 50.000 u Irsko more.
  • Neki tip
    19.2k
    A kaj da na to velim.. u takvim bih okolnostima bacao i ja.

    Ovo gore je više načelna stvar, nego komentar konkretnog događaja.
  • deda
    27.8k
    Zato ti i kažem, ja kao starac sam bio na rubu, sve je to super i prošlo jer su dečki koji su vodili navijanje stvarno bili kul i smirivali su ljude i tjerali da se odgovori navijanjem. Svaka im čast na tome.
  • marcio amoroso
    32.2k
    Englezi su uvijek bili bagra i stoka. To se vidi u Novalji u kojoj ja ljetujem.
    Prava stoka su neobrazovana.
  • platini
    230
    99 posto ljudi koji dođu u Novalju na ''ljetovanje'' (drogiranje, kurvanje, opijanje) se može smatrati stokom. Ja radim turistički na drugom kraju Lijepe naše i dolaze mi kao turisti Englezi ali obični ljudi, penzići, obitelji s djecom i mogu reći da su najpristojniji, najkulturniji i najotvoreniji gosti.
  • marcio amoroso
    32.2k

    Nije 99 posto. Ni blizu toliko. Samo kamp Straško prima 8 tisuća ljudi a tu su baš svi apsolutno normalni. Osim toga u Novalji ljetuje i brdo normalnih ljudi.
  • platini
    230
    Ok, ja samo mogu reći svoje iskustvo s Englezima koje nije malo, bili su i više nego pristojni. Pijana mlađarija će uvijek biti pijana mlađarija, narkomani će uvijek biti narkomani...ali običan engleski narod mi je bio ok i nigdje ni trunke bahatosti i arogancije. Možda su jedino oko engleske reprezentacije malo umišljeni ali to je banalnost
  • LovroZG
    1.3k
    Neki lik s dobrim menadžerom kojeg smo doveli za drugu momčad.
  • Keyser Soze
    8.1k
    Ako u Kharkivu sve bude u redu, a na Maksimiru bude neko sranje, aktivira li se onda ova uvjetna kazna za gostujucu tekmu ili se aktivira ona kazna s tekmom bez gledatelja na Maksimiru?
  • Neki tip
    19.2k
    Ta za Zagreb.. to se gleda odvojeno. Zapravo i logično. Ak je sranje u gostima, izostaviš te navijače u gostima. Ak je doma - doma.
  • Keyser Soze
    8.1k
    Ma da, al sam vidio kak neki pišu da ak se i u Zg dogodi sranje da ce se ova kazna za gostujucu aktivirat, sam me to zanimalo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.