• Guinness
    2k
    zna tko da li je medvešćak i dalje aktivan? ako da u kojoj ligi se natječe i di se može nać raspored?
  • xavier
    11.1k


    Mislim da više nisu aktivni u ovom obliku, ali natječu li se negdje u nekom drugom obliku, to stvarno ne znam.
  • LovroZG
    1.3k
    I da i ne. Pravi klub je u predstečajnom postupku ak sam sve dobro skužio. Al zato su preuzeli OIB drugog kluba i sad se zovu Medveščak mladi.
    Igraju u IHL-u kao zajednička momčad Zagreba i Medveščaka. Baš za tjedan dana igraju protiv Zvezde. Utakmice možeš tražit tu: http://www.hrhokej.net
  • marcio amoroso
    32.5k
    Sinoć napokon mogu gledati NBA i na rasporedu Bucks- Heat. Miami bez prve zvijezde Butlera. Gledam tekmu i kad su Bucksi otišli na preko 20 odem u krevet jer sam mislio da je gotovo, probudim se jutros i pregledavam rezultate, pobjeda Miamija nakon produžetka :joke:
  • xavier
    11.1k


    Znaš koliko volim NBA, ali moram priznati da mi se uopće ne sviđa u što se regularna sezona pretvorila.

    Od 30 momčadi u ligi, 16 (znači više od pola) ih ulazi u playoff, a 10 ih se ionako trudi biti što lošiji kako bi se domogli što boljih pickova na draftu. Malo je sportova gdje pojedinac radi toliku razliku kao u košarci i momčadi su stalno u lovu na "next big thing" na draftu koji može potpuno promijeniti budućnost franšize. Dodaj tu da svaka momčad odigra čak 82 utakmice u regularnom dijelu sezone i sve se uvijek može popraviti.

    NFL sustav je tu puno žešći i ne oprašta pogreške. Tamo imamo 32 momčadi od kojih samo 12 ulazi u playoff, a pojedinac, čak ni QB, ipak ne može sve sam pa nema smisla bacati sve na draft. Uz to, svaka momčad ima samo 16 utakmica regularne sezone i nema baš prostora za pogreške.
  • Hipo
    406
    Miami bez prve zvijezde Butlera.marcio amoroso

    To sam i zaboravio da su ga doveli. Veliki potrošač. Pobjeda kod Bucksa je veliko iznenađenje.
  • Bosna86
    11.6k
    Melo se vratio ( bacanju cigli)...Prati li tko od zonasa NBA? Moj San Antonio nazalost jako los ove godine, nisu se prilagodili na nove trendove sutanja sa 10 metara
  • xavier
    11.1k


    Pratimo NBA, dobar dio postova na ovom temi je upravo o tome :wink:

    Što se tiče Spursa, njima se sigurno ne može prigovoriti da nisu momčad koja je napravila najviše prilagodbi zadnjih 20+ godina. Pop je pratio sve trendove i držao momčad na vrhu uz, što je najfascinantnije, nekoliko potpuno različitih koncepata igre.

    Trenutno im nedostaje kvalitete. Moralo se to i njima jednom dogoditi jer su jedini koji su na vrhu već 3 desetljeća bez klasičnog rebuildinga što nikad nikom u povijesti lige nije pošlo za rukom.
  • markoli
    1.7k
    Dogodila im se ta situacija s Kawhijem, koju teško možeš ukalkulirati kada radiš planove na dugi rok. I dalje rade vrlo dobar posao s nekoliko isluženih veterana i DeRozanom koji ipak nije superstar.
  • Cosey
    436
    Trenutno im nedostaje kvalitete. Moralo se to i njima jednom dogoditi jer su jedini koji su na vrhu već 3 desetljeća bez klasičnog rebuildinga što nikad nikom u povijesti lige nije pošlo za rukom.xavier

    S tim da im se to ne bi dogodilo ni sad da je Kawhi ostao.

    Ne znam, meni je prije NBA bio drag, sad mi je to postao teški cirkus.
    Dogovaranje super ekipa, regularna sezona koja je postala čisto nabijanje statistike, Istok koji je smijurija. Fale mi dani kad su se na defanzivu osvajali naslovi i kad se generalno igrala obrana.
  • marcio amoroso
    32.5k
    Mills, Aldridge, DeRozan, Poltl.
    Nije da bas nemaju kvalitet. Nemaju za sam vrh ali među osam bi se morali ugurati. Sezona je tek krenula i imaju vremena da se oporave.
    Mene zanima hoće li Miami zadržati ovaj nivo i tko će isplivati općenito na istoku. Bucksi su mi nekako odvratni i nebi volio da to budu oni.
    Moj Detroit je opet katastrofa :vomit:
  • xavier
    11.1k


    Naravno, kako je i @markoli napisao, da je Kawhi ostao, bila bi sasvim druga priča.

    Protiv "super ekipa" nemam ništa. Postoji salary cap i ako igrače uspiješ ugurati unutra, onda je sve po pravilima. No za ostatak se slažem. Nekad je igrati koliko možeš bilo stvar ponosa, a u totalni rebuilding si ulazio kad je bilo nužno. Danas imam dojam da trećina momčadi lovi pickove na draftu. O tome sam i pisao nedavno. Ogromna je razlika između NBA i NFL sustava i to se vidi itekako u regularnoj sezoni.

    Ja sam isto od onih koji preferiraju čvrstu, defanzivnu košarku, ali tu nema pomoći. NBA liga je evoluirala. Prije je to bila rovovska borba pod koševima, a danas su trice. No ne zato što je to "trend" nego statistika kaže da je to efikasniji način.
  • xavier
    11.1k


    Ako se uguraju u playoff, to će biti zbog Popa, a ne zato što imaju igrače za to. Ovi koje si nabrojao baš i nisu imena koja garantiraju playoff na zapadu, dapače.
  • Bosna86
    11.6k
    Pratim dosta Utah-u zbog Bogdanovica, oni da su na Istoku cak bih i tipovao za naslov, ovako mislim da nemaju sirine da prodju zapad
  • Cosey
    436
    Danas imam dojam da trećina momčadi lovi pickove na draftu.xavier

    Zato cijenim franšize poput Bostona koje su prevelike i previše drže do sebe da bi tankirali. Bolje 20 pobjeda na borbenost nego tri sezone tankiranja.

    Analitika i tankiranje te nikuda neće odvesti ako to staviš na prvo mjesto. Zato ni Houston ni Phila neće biti prvaci kao što ni nitko drugi neće na trice osvojiti naslov kao Golden State.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.