• Bosna86
    11.6k
    Dok nisam dosao u Ameriku, nisam ni bio svjestan koliko ljudi kod nas prati NFL... evo ovdje na zoni ima sigurno 10 ljudi koji se kuze i prate... Ne znam je li to utjecaj Sportklub, ali publika koja kod nas prati je jako informirana oko sporta
  • Navijač Dinama
    7.3k
    10.09 otvaraju Chiefsi i Texansi
    Mahomes vs Watson
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Recimo prvi pick ove godine(Burrow) nebi sigruno bio ni blizu prvog picka da nije odigro povjesnu sezonu prije svog izlaska na draft.über alles

    Vidjet cemo ga u Benglasima gdje nema ni priblizno dobar sistem i jake igrače kao na LSU, od rookie najvise mi interesa ima novi Qb Eagleasa i onaj DE iz washingtona , dok za ovog iz Phile baš me zanima kako će ga uparit sa Wentzom koji je konstantno ozljeđen

    Od ostalih ekipa zna se , navijanje za Brownse i očekivanje da će dobro šta napraviti 49ersi i Seahawksi koji su trejdovali za najboljeg safetya lige (Jamal Adamsa) :smile:
  • xavier
    11.1k
    MLB je još uvijek popularniji od NBA u SAD-u, iako je u padu.markoli

    Jesi siguran za ovo? Ne da mi se sad tražiti, ali nekako mi je u glavi da sam negdje čuo/vidio kako je NBA broj 2 ispred MLB već 10-ak godina.
  • Mr Blue
    3.3k
    Al brijem da su otkazali NCAA sezonuüber alles

    Jesu. NFL će se ove sezone igrati i subotom.

    Otvaranje će biti super, ali mene zanima Brady u Tampi ove sezone.. Pogotovo megdan protiv Rodgersa i Packersa od kojih bi volio vidjeti jaku sezonu.

    Burrow će imati kome bacati, imaju Bengalsi jak napad. Samo bi ga loši O-line mogao stajati karijere odmah u startu...
  • über alles
    1.5k
    Da bengalsi su se dosta pojacali preko ljeta. OL je uzas I fali im edge nasuprot dunlopa ,al ostalo je dobro.

    Realno jedino su jetsi I mozda jagsi bas slabe ekipe ove godine.
  • markoli
    1.6k
    Po TV ratingsima još uvijek je MLB ispred NBA. Ovo što je @Bosna86 napisao je lista sportova koji su najdraži Amerikancima, tj. sportovi koji su ljudima broj 1. Po tom kriteriju je NBA mrvicu popularniji (11-9), ali treba uzeti u obzir koji je sport broj 2 ljudima kojima je NFL broj 1. To je bejzbol (samo pitanje je postotka), oboje su tradicionalni američki sportovi. Da daš ljudima da izaberu bejzbol ili košarku - većina će Amera ipak izabrati bejzbol. Npr. u 2016. godini Game 7 NBA finala gledalo je 24,4 mil. gledatelja, a Game 7 World Series 40,0 mil. gledatelja.

    P.S. Na istom Gallup istraživanju ima pitanje "Jeste li fan profesionalne... košarke, footballa, bejzbola". Odgovor da: NFL 59%, MLB 54%, NBA 44%, NHL 32%.

    Ali, trendovi sigurno idu u korist košarke, popularnija je među mlađim generacijama i raste joj popularnost, dok bejzbolu pada. Plus fanovi NBA su puno više zagriženiji za svoj sport, dok MLB ima puno "casual" fanova.
  • Infinity
    15.2k
    Cak i ne pratim toliko te americke sportove, pa vec duzi niz godina i NBA jako slabo, al opet poznata cinjenica da je njima bejzbol ispred kosarke. To sto je bejzbol ispred kosarke po nekom svjetskom rankingu? Kao sto kolega iznad rece, treba pitati ljude koji prate NFL kako stoje s ostalim sportovima? Amerima bejzbol, al ostatku svijeta je nogomet broj jedan i kosarka vjerojatno velikoj vecini broj dva. Ta glasanja za iskljucivo jednu opciju ce uvijek dati dobar podatak tko je najpopularniji, ali ostatak ljestvice nikad nece biti uredan. Daj ljudima da izaberu pet omiljenih sportova i boduju ih od jedan do pet. Nas pet da bira omiljeni sport i da nas cetiri kaze nogomet, a jedan kaze odbojka na pijesku i bit ce da je odbojka na pijesku sport broj 2 medju nas pet, a cetvorica koja su dala jedan glas nogometu bi u nekom sistemu bodovanja s vise izbora dala 5 bodova nogometu i onda bi mozda trojica dala 4 boda kosarci i ta kosarka bi imala 12 bodova ispred odbojke na pijesku kojoj je peti birac dao svih pet bodova kao sportu broj jedan po svom izboru.
  • Kwedi
    3.8k
    MLS znam gledati sažetke. Stadioni su fino popunjeni, liga raste, dobar nogomet i pitanje je vremena kad bude to eksplodiralo te se digne na najviši nivo
  • Mr Blue
    3.3k
    Mislim da će za sljedeći veliki korak naprijed u popularizaciji nogometa u Americi biti potreban malo veći uspjeh reprezentacije na SP. Polufinale recimo. Onda će taj uspjeh iskoristiti za daljnji razvoj na svim razinama jer će vidjeti da se mogu natjecati s najboljima, a Amerikancima je to sukus svega.

    Zanimljivo mi je kako je NFL uspio ostati uvjerljivo najpraćeniji sport kod njih, unatoč višegodišnjim prosvjedima jednog dijela publike zbog "klečanja" i "respect our flag and troops" ekipe s jedne strane i sličnih prosvjeda s druge strane kojima je smetao slabi ili nikakav angažman lige da pokaže podršku BLM i sličnim inicijativama. I jedni i drugi su prijetili i kleli se da neće gledati nijednu tekmu dok god se stvari ne promijene. Izgleda da su sve te prijetnje bile ćorak..
  • Kwedi
    3.8k
    Mislim da će za sljedeći veliki korak naprijed u popularizaciji nogometa u Americi biti potreban malo veći uspjeh reprezentacije na SP. Polufinale recimo. Onda će taj uspjeh iskoristiti za daljnji razvoj na svim razinama jer će vidjeti da se mogu natjecati s najboljima, a Amerikancima je to sukus svega.Mr Blue

    držim im fige. kad god da im je reprezentacija bila na SP, znam da je to za oko bilo lijepo gledati.
  • NORTE
    9k
    MLS znam gledati sažetke. Stadioni su fino popunjeni, liga raste, dobar nogomet i pitanje je vremena kad bude to eksplodiralo te se digne na najviši nivoKwedi

    Početak je SP u SAD-u, koji je FIFA iz nekog nepoznatog razloga dugo izbjegavala.
  • Infinity
    15.2k
    Nisu prijetnje corak, nego vecinu za te stvari boli ona stvar, kao i u vecini stvari u zivotu. Kad se jedna tako velika grupa pocne dijeliti na dvije grupe ujedno ce se stvoriti treca grupa, tj. ona koja ne podrzava ni jednu, bit ce neutralni i bit ce daleko brojniji nego ove dvije zajedno. Vecina ljudi ipak prati sport zbog uzitka u sportu, a ne zbog neceg sto taj sport promice ili ne promice.


    Ameri ce pratiti MLS kad im prvaka lige budu proglasavali prvakom svijeta :lol:
  • xavier
    11.1k


    Slažem se, sve je stvar toga što uzimaš kao kriterij. I naravno da je NBA u porastu, a MLB u padu. Plus što NBA ima i cijeli svijet kao potencijalnu publiku dok na baseball prosječan Europljanin gleda kao na "tamo nekakvo nabacivanje lopticom".
  • Navijač Dinama
    7.3k
    prosječan Europljaninxavier

    Pa samo i mi gledamo to tako, recimo u Japanu, Dominkanskoj Republici , Južnoj Americi i u oceaniji imaš profeisonalne lige koje vuku jako solidnu posjetu na stadionima, lige možda nisu jake kao i američka(baš kao i NBA koji je za par klasa bolji nego svi drugi u košarci ), ali opet imaju , mi europljani pratimo nogomet već veliki niz godina i to je naš sprt br.1, dok recimo u istoj toj Americi je nogomet(soccer) tek iza Bejzbola, americkog nogometa, Nba , pa čak i ja vjerujem iza hokeja na ledu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.