• deda
    27.7k
    Sloboda izbora je sve. Ne može i ne smije se nikoga tjerati na nešto. Činjenica je da se pojam navijač Dinama i navijač Cibone ne podudaraju 100%. Možda i vjerojatno bi tako bilo da su od početka bili dio istog SD i nosili isto ime. Život je proces, a ne zamrznuti trenutak u vremenu.
  • bezvangori
    174
    Mislim da je krivo gledati na KK Dinamo kao na Cedevitu, koja je nestankom Cibone morala opravdati svoju ulogu, a vidjeli smo kaj se na kraju dogodilo :)Remiza

    I jedine su dvije razlike. Emil je u Cedevitu ušao da bi okrenuo lovu kao svaki pravi biznismen i tek se sad vidi koliko je Cibona izgubila što je odjebala Emila svojevremeno zbog gradskih otaca. Druga je razlika što je KK Botinec osnovan 1991., a KK Rudeš 1972. I pretpostavljam da je tu kraj.Tko je vezan uz KK Rudeš? Koliko će se ljudi "preobratiti" samo zato jer je to sad Dinamo? Ispada da je poanta u nazivu, a ne u sloganu s poznatog transparenta "Dinamo svetinja".

    Super je spomenuo Tradicija da je uzaludno raditi ikakav SD kad je glava ono iskonski i zbog čega se Dinamo proslavio zatrovan klijentelizam, rodijaklukom i pljačkom. Ideja SD mi je super, ali zašto nikome na pamet nije bilo iskoristiti kontakte s nekim košarkaškim imenima i krenuti iz 0? Jebeni White Stonesi sa sto puta manjim kapacitetima su mogli pokrenuti svoj NOGOMETNI klub i da nema političkih peripetija i ko zna čeg sigurno bi bili respektabilan drugoligaš. Naravno, postoji mogućnost da su ispunili svoje kapacitete i da trebaju taj neki korak naprijed odnosno prekretnicu u nečem kao što i treba MNK FD. Ali to nije tema.

    A nitko nije pomislio da bi eventualni dolazak KKDZ na scenu zapravo mogao pomoći Ciboni u povratku iz ovog blata u kojem se nalazi...NORTE

    Kako točno? Ima bezbroj malih zg klubova koji su bili bazen za Cibonu pa se ona zadarskm sindromom okrenula dovođenju crnačkih poluproizvoda jer eto tamnoputi ljudi su po naravi bolji košarkaši te su znali bit kraće u klubu nego Hajduk nekih sezona u Europi. Klub kojem je svrha ISKLJUČIVO radit talente besplatno za drugi klub je klub koji nema nikakve ambicije niti vrijedi postojat i može se komotno nazvati škola košarke. Ciboni je jedini spas da netko dođe, otkupi joj sve dugove i radi po principu koliko para toliko muzike.
  • deda
    27.7k
    Ok. Mi ovdje već danima lajemo na mjesec. Jel nam može netko reći kako točno bi taj KK Dinamo funkcionirao? Kako sad funkcionira? 1Č 1 G ili nešto drugo?
  • Infinity
    15.2k
    Potpuno mi je logicno da netko tko ne navija za Cibonu pocne navijati za neki drugi klub. Al da navijac Cibone sve odbaci radi drugog kluba u istom sportu? Ne znam.

    Stavite se u suprotnu poziciju. Navijate za Dinamo i Cibonu (tko ne navija vec rekoh, razumijem da odjednom pocne pratiti drugi klub, tj. njemu je to prvi), Cibona igra dobro, a Dinamo 15 godina tovari prvo na dnu prve lige, pa onda i ispadne iz lige. Pokraden od strane Mamica i pred gasenjem. U ovom slucaju navijaci Cibone uzmu NK Rudes i preimenuju ga u NK Cibona. Jel bi odbacili taj Dinamo koji je bio nesto prije 30 godina, al vam uslijed rezultatskog neuspjeha vise nije zanimljiv? Jel bi vam uopce bilo lijepo za citati kako je Dinamo proslost, kako je Dinamo pred gasenjem i kako su dani slave bili prije 30 godina? Ne mozes za sebe reci da si navijac nekog kluba, a isti ces odbaciti radi slabih rezultata. Ne mozes se onda cuditi ni zbog cinjenice da ti komsijin mali prati Real, a ne Dinamo. Svatko ima svoj izbor, i ja radim sta hocu, al prica 'oni su propali pa me sad zanima netko tko ce biti mozda uspjesniji' mi ne stoji, barem ne od strane navijaca.
  • xavier
    11.1k
    Činjenica je da se pojam navijač Dinama i navijač Cibone ne podudaraju 100%deda

    Ovo sam ja objašnjavao i jučer i onda na samom početku kad je netko potegnuo pitanje spajanja spajanja Dinama, Cibone, Zagreba u jedno sportsko društvo. Navijačko tijelo definitivno nije jedno. 80-ih je vjerojatno bilo puno bliže tome, ali danas definitivno nije. Mlađi od vas ne znaju da se Cibona pratila gotovo jednako vatreno kao i Dinamo. Ponovit ću, da ne bi bilo zabune, ne govorim u ultrasima i navijačkim skupinama nego o "prosječnim" navijačima. Zapravo je u to vrijeme rukomet bio puno manje bitan sport nego što je to danas kad je kod nas istisnuo košarku kao drugi sport iza nogometa.

    90-ih su se stvari već počele raslojavati. U nogometu su ljudi koji su do nedavno bili dinamovci, sad počeli navijati za Varteks, Osijek, ali neki su i dalje ostali navijači Cibone. Kako je košarka padala, dolazile su i nove generacije koje su navijale za Dinamo, ali im košarka nije ništa značila. I pomalo smo došli do ovog što imamo danas kad je iz ovog što pišemo jasno da se navijači Dinama i Cibone dijelom preklapaju, ali očito ima i puno onih koje onaj drugi klub uopće na zanima.

    Vratit ću se na ono što sam jučer pisao. Jasno je da BBB nisu pratili Cibonu kao navijačka skupina i vidim po pisanju ovdje da većini Cibona stvarno ništa ne znači. No isto tako neki ovdje debelo podcijenjuju broj ljudi koji navijaju za Dinamo, a kojima Cibona nešto znači. Kako sam jučer napisao, sjetimo se samo finala protiv Cedevite prošle godine.

    I nije to stvar "onda si nešto napravite s tom Cibonom" jer kako vidimo, i kad je Dinamo u pitanju, puno je manje ljudi spremno stvarno nešto konkretno napraviti nego što ih o tom piše na internetu. Slično ljudi vode Dinamo i Cibonu. Mamić je, usprkos puno jačoj ekipi koja je protiv njega, i dalje tu tako da je iluzorno očekivati da oko Cibone ima dovoljno jakih entuzijasta koji mogu izgurati Bandićeve poltrone od tamo. Vidim da se radi neka "akcija", ali to je na veoma naivnoj razini. Nisam "unutra", @Kwedi zna više o tome.

    I kako sam napisao, nema nitko sigurno ništa protiv KK Dinamo, ali je fasinantno koliko ljudi ovdje smatra da Cibona ne znači ništa prosječnom navijaču Dinama.
  • NORTE
    9.1k
    Kako točno? Ima bezbroj malih zg klubova koji su bili bazen za Cibonu pa se ona zadarskm sindromom okrenula dovođenju crnačkih poluproizvoda jer eto tamnoputi ljudi su po naravi bolji košarkaši te su znali bit kraće u klubu nego Hajduk nekih sezona u Europi. Klub kojem je svrha ISKLJUČIVO radit talente besplatno za drugi klub je klub koji nema nikakve ambicije niti vrijedi postojat i može se komotno nazvati škola košarke. Ciboni je jedini spas da netko dođe, otkupi joj sve dugove i radi po principu koliko para toliko muzike.bezvangori

    Kakve ovo veze ima s onim što sam ja napisao? Smjer u kojem sam išao je da bi nekakav eventualni uzlet košarke u Zagrebu mogao biti samo od pomoći Ciboni. Cedevita je privatni klub umjetnog imena čija bi publika došla na poneki europski event. Nikakav igrački bazen ni filijale nisam spominjao.
  • Kwedi
    3.8k
    cedevita nije privatan klub bila. pravno gledano isto kao i dinamo i cibona. dakle, analogijom cibona je klub MB365.

    kaj znači umjetan? hiron botinec promijenio ime u cedevita? koja je razlika između promjene imena rudeš u dinamo?

    nadalje, kako je točno cedevita svojom pojavom prije desetak godina pomogla ciboni?

    pomogla je samoj sebi jer se desio gradski derbi, ali cedevita je nakon kraćeg razdoblja monopolozirala ligu. kao i cibona prije nje.

    koju je konkretno korist od toga dobila cibona?
  • deda
    27.7k
    Ljudi tak i tak pretjerano koriste tu riječ "umjetan". Sve što nije prirodno, je umjetno. Sve što je čovjek stvorio ikad je umjetno.
  • xavier
    11.1k


    Svi klubovi su umjetni. Ne znam niti jedan koji je nastao na "prirodan" način :cool:
  • deda
    27.7k
    Upravo tak Xavi :up:
  • NORTE
    9.1k
    kaj znači umjetan? hiron botinec promijenio ime u cedevitaKwedi

    Ako se klub zove po napitku s tržišta šta je nego umjetan? Cedevita je doslovno naš Red Bull Salzburg.

    Cibona ne zna iskoristit svoj brend a kamoli pojavu gradskog rivala koji puca visoko. Neznanje i osobni interes = Cibona. Pojava kluba koji se zove Dinamo i za kojeg navijaju BBB bi itekako pomoglo našoj košarci pa tako i Ciboni.
  • Stihl
    3k
    Moram priznat da nikad nisam isao na Cibonu i iskreno uopce me ne zanima košarka. Otišao bi možda na košarku, isto kao i na rukomet, ako bi grupa išla, ko kaj smo išli zadnji put na jednu tekmu RK Zagreb tam negdje 2006. Ulazit sad u neku borbu za Cibonu mi i nema nekog smisla jer jednostavno ne osjećam to nešto za Cibonu kao za Dinamo, a vjerujem da tako razmislja i većina sa naše tribine. A jel bi mi bilo žao da Cibona propadne, pa moram reć da bi, čisto zbog neke duge tradicije.
  • dexter
    1
    Dakle, ako napisem kako izgovaram odmah sam sumnjiv, nisam domaci? Zamisli govorim Zagrebcanin i napisem sa B umjesto sa P. Nisam znao da je ovo sat hrvatskog i da se pise zadacnica. Smijesno ili ako bumo po domaci "smesno". U pravu si moral sam se reg ili morao jer ne mogu vjerovat kaj ljudi iz Zg pisu za Cibonu. Inace zonu citam vec jako dugo, ali nisam aktivan forumas u smislu "tipkanja". Al bolje da nisam ni pisao nista, borba sa vjetrenjacama. Sada se nadam osnivanju KK Dinama i gradskom derbiju i naravno redovitom popravljanju kos razlike Cibone.
  • Kwedi
    3.8k
    Ako se klub zove po napitku s tržišta šta je nego umjetan? Cedevita je doslovno naš Red Bull Salzburg.NORTE

    a sad duboko udahni, ukucaj u google "cibona" i po čemu je dobila ime.

    Cibona ne zna iskoristit svoj brend a kamoli pojavu gradskog rivala koji puca visoko. Neznanje i osobni interes = Cibona. Pojava kluba koji se zove Dinamo i za kojeg navijaju BBB bi itekako pomoglo našoj košarci pa tako i Ciboni.NORTE

    kad si skužio kak je cibona dobila ime, sad ponovno udahni i reci kako je ciboni pomogla pojava cedevite?
  • agramZ
    2.3k
    evo sad se opet pocinje filozofirati o umjetnosti i "umjetnim" klubovima.. ali ime, tradicija, povijest, grb i boje kluba su ipak svetinja? ako se jedan red bull moze usporediti s recimo jednim sheffield wednesdayom onda stvarno ne znam.. sto nas uopce briga jel dinamo osnovan 1911 ili 1945 ako je to svakako sve umjetno i "nevazno".

    koja je tvoja poanta? vrtis se u krug. dosao si nam ovdje pokazati koliki si navijac ili koliko ti stalo za cibonu ili sta?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.