• Navijač Dinama
    7.4k
    Je, Cibona je još tu ali sam naveo samo pitanje što ako ne daj Bože dođe do te situacije da bankrotiraju i moraju je ugasit ? Nemam ja ništa protiv Cibone nema pojma , u košarci za nju navijam isto kao i za Dinamo u nogometu, samo u njih je jako loša situacija i to već godinama ... a vjerujem da bi većina i daljeza nju navijala prije nego za KK Dinamo ja sam smao naveo hoće li navijači Cibone u slučaju ne daj Bože ģašenja kluba navijat za Dinamo ili će prestat pratit nasu košarku , samo to i ništa više
  • deda
    28.1k
    Dobro ti je pitanje Navijač u biti. Ako se sutra ugasi Dinamo, za koga će navijati navijači Dinama? :smirk:
  • brzizg
    3
    Da se ugasi Cibona ne bi vise ni gledao kosarku nasu a kamoli navijao za drugi klub pa taman da se on zove Dinamo. Cibona je Cibona. Ostala bi repka samo za gledat. Isto vrijedi i da se u sc fi scenariju ugasi NK Dinamo. kak bi navijao za neki novi klub u zg? nikak jedan je Dinamo
  • Navijač Dinama
    7.4k
    to ne znam, i ne bih volio da saznam, onda bi nogomet pratio površno preko mob.aplikacija, a navijao bi kao i sto sad navijam svim srcem uz FD( koji mi je u zadnje dvije godije prirastao više srcu nego Gnk)
  • Baneki
    731
    I meni je FD jako prirastao srcu, u zadnje vrijeme više od GNK. A što se tiće KK, tko zna kako bi bilo neovisno o Ciboni, pitanje je dvorane, politike kluba, domaći igrači, škola košarke, boja dresa, marketing, tako da treba vidjeti. Cibonu zbog tradicije treba pokušati spasiti neovisno o KK Dinamo.
  • Infinity
    15.3k
    Cibona je simbol grada Zagreba i ima jako veliki broj navijaca. Netko spomenu da veliki broj navijaca Cibone uopce ne navija za Dinamo, pa neki ne prate ni nogomet uopce. Cibona ima svoju publiku i imat ce ju i dalje.

    Netko spomenu sta nas ima boliti k* za zensku odbojku koja isto nosi ime Dinamo. Samo ime je ocito nebitno. Nije nebitan Dinamo kao nogometni klub. Jucer sam kolegama u privatnoj grupi rekao da meni taj KK Dinamo ne moze znaciti nesto samo zato jer je Dinamo. Imas stotine Dinama u svijetu i u svim sportovima. Ovaj je u Zagrebu, al imas i u Zagrebu jos Dinama, prvo ta zenska odbojka koja nikog ne zanima.

    Za KK Dinamo ce se poceti zanimati ljudi. Ljudi koji nikad nisu pratili kosarku ce mozda kroz KK Dinamo 'otkriti' kosarku, postat ljubitelji i kluba i samog sporta.

    Velika vecina ljudi koja navija i prati Cibonu nece tek tako preci navijati za novi klub. Mislim da ovo ne treba gledati kao neki udarac prema Ciboni. Cibona kakva god da je, to je i dalje Cibona. Moja sjecanja na Cibonu su starija od sjecanja na Dinamo. Cibonu sam imao 'u kuci' dok Dinamo nisam pa je to razumljivo. Vec neko vrijeme ne pratim ni kosarku ni Cibonu, mada tu i tamo pogledam rezultate Cibone. Mene kao takvog prilicno neaktivnog pratitelja ne moze osvojiti novi klub, a da ne pricamo o nekom tko Cibonu dosta prati. Cibona je Cibona i Cibona ce zivjeti u svojim navijacima.

    Kao sto vec rekoh, novi klub ce imati neku publiku, al ne treba se brinuti za Cibonu. Na BBB se ne treba buniti, ljudi imaju pravo izbora.

    I ukratko, vrlo jednostavno. Cemu briga ako se toliko ljudi brine? Iz tog se da zakljuciti da ljudi vole Cibonu i da ce ostati privazeni klubu. Nije da pojedinci kukaju, meni djeluje da ovdje vecina pise nesto u korist Cibone tako da...
  • NORTE
    9.3k
    Stanje Cibone u nazad 15 godina, odlazak većine Cedevitinog kapitala u Ljubljanu i ugašeni KK Zagreb (mislim da više ne postoje) stvarno otvara dobru priliku da KKDZ zaživi sa zagrebačkim ljubiteljima košarke. Mislim da je dobro vrijeme za otvaranje te priče. Na to nadodajte i ugašeni hokej Medveščak. Zagreb ima prostora za stvaranje jakog košarkaškog kluba s navijačkom podrškom. Igranje u Dvojci ili Ciboni, manje više svejedno za početak. Ta priča može pomoći i Ciboni u njenom opstanku i našoj košarci u oporavku.
  • Kwedi
    3.8k
    ma prilika koja se pruža sam tak. zato svi zg klubovi (i generalno hrvatski klubovi) jedva spajaju kraj sa krajem, a prvoligaški igrači uz igranje premier lige rade u zagreb parkingu.

    zapitaj se zbog čega su svi ti klubovi ugašeni; sigurno ne jer su ljubitelji hokeja odjednom odlučili više se posvetiti origamiju pa nema smisla da više postoje.

    perspektiva neviđena.
  • NORTE
    9.3k
    Nije isto kad se klub u Zagrebu zove Dinamo ili pak Cedevita. Medveščak je ipak samo hokej. I u nogometu u kojem je ozbiljan novac većina prvoligaša jedva spaja kraj s krajem.
  • dexter
    1
    Čitam malo ovu raspravu oko KK Dinamo i Cibone. I razmišljam si u kojem filmu bih mogao navijat za KK Dinamo pored KK Cibone. I zaključak mi je da je to nemoguće. KK Dinamo mi može biti jedino kao KK Cedevita sta je bila.Znam KK Cedevita umjetan klub bla bla, za Dinamo bi navijali Boysi, zdrava priča bi bila itd. Al džaba nemrem si zamislit da u Zg navijam za ikoga osim Cibone. Štoviše osjećaj za KK Dinamo bi mi bio kao i za Cedevitu samo otpor i averzija prema tom klubu. Gledam na to kao napad na Cibonu pa šta god mislila ta ekipa koja pokreće tu priču s drugim klubom u Zg jer kao što je rekao netko gore oni na taj način samo odmiču nove klince od Cibone pri tom mislim na nove klince kojima su uzori BBB i na taj način udaljavaju nove generacije navijača od Cibone. Jedna je Cibona! Ako voliš Zagreb voliš i Cibonu!
  • NORTE
    9.3k
    A nitko nije pomislio da bi eventualni dolazak KKDZ na scenu zapravo mogao pomoći Ciboni u povratku iz ovog blata u kojem se nalazi...
  • dexter
    1
    Kako će joj pomoći? radeći konkurenciju joj? umjesto da se svi ujedine i krenu na tribine još treba jedan klub u ZG
  • Remiza
    51
    Osobno mislim da je priča oko osnivanja KK Dinamo ok stvar. Apsolutno je jasno da je Cibona uz Dinamo sportski simbol Zagreba i da su ta dva imena proslavila naš grad. Kako je netko ranije i napisao velika većina navijača Dinama podržavaju Cibonu kao simbol, a ne kao ono u kaj se ona danas pretvorila. Cibona je u ogromnim problemima, ali postoje ljudi koji su se aktivirali i pokušat će promijenit neke stvari pod Tornjem, do kuda će doći ostaje za vidjet. Mislim da je krivo gledati na KK Dinamo kao na Cedevitu, koja je nestankom Cibone morala opravdati svoju ulogu, a vidjeli smo kaj se na kraju dogodilo :)
    Budućnost može donijeti puno toga dobroga u kosarkaskom smislu u Zagreb jer s Ciboninim imenom i brendom i KK Dinamom kao prijateljskim klubom, postoji ogroman broj šansi za suradnju pa čak i više od toga...Osnivanje KK Dinamo ne znači napad na Cibonu jer jednom kada se raščisti mulj koji se nataložio u Ciboni, zajednički ta dva kluba mogu lijepo funkcionirati.
    Npr. postoji li bolji klub u kojem bi se kalili mladi igrači Cibone od KK Dinamo? :)
  • dexter
    1
    Dakle ti mislis da bi boysi osnovali klub da bi taj klub bio poligon za Cibonine igrace kaj u startu znaci da boyse uopce ne zanima rezultat tog kluba. Dakle koja je poanta KK Dinama? da proizvodi igrace za Cibonu? a boysi budu navijali i trosili svoje vrijeme bez zelje za borbom za trofeje eruopu itd. Oprosti, ali meni je to smijesno, tko zeli klub koji ce biti poligon za razvoj igraca drugom klubu? Za mene osobno ovo je attack na Cibonu. Pokraj zivog giganta u gradu ici izmisljat novi klub u gradu. I to kaj kazes da ta dva kluba mogu lijepo funkcionirat zajedno ? kako to? igra se finale prvenstva Hrvatske na primjer izmedu Dinama i Cibone i kaj navijali budu svi za oba kluba pa svejedno koji dobije?
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Udar na cibonu:cry: ... svakakve budalaštine se tu daju pročitat.
    Prvo, boysi su prije svega nogometni navijači i uvijek će nogomet tribini bit glavni interes. Drugo boyse zaboli neka stvar za Cibonu koju se pratilo onako simpatizerski dok je harala europom i kasnije kad bi dolazili srbi ili zadrani. Sport kao sport, košarka kao takva nije nikada bila bitna u toj priči. Da, na tribini postoji par fanatika košarke koji Cibonu prate i dan danas, ali to je u principu to.
    Nešto ekipe je išlo na KK Zagreb, neki na Badel, bio je tu vaterpolo, hokej, svakakve su to egzibicije bile i opet uvijek kad je to bilo moderno, ili kad su dolazili srbi.
    Osnivanje futsal kluba se poklopilo u vrijeme kad je grupa bila u teškoj situaciji, a postojali su ljudi bliski boysima koji su i na osnovu toga došli na ideju sportskog društva. To je prvi puta da se organizacija tribine pozabavila nekim klubom iz sportskog interesa, a da nije u pitanju nogomet. Ok, možda Badel, ali djelomično. Nakon prve godine, klub je sam sebe izgradio u ovo što je danas i danas postoji neka baza za širenje SD.
    Ako netko misli da će ovi šta danas upravljaju Badelom i Cibonom po skoro istom principu po kojem se upravlja i Dinamom, sami od sebe prihvatiti neka načela na kojima je nastao i funkcionira FD, taj nema pojma o životu.
    Niti bi vjerujem ljudi iz FD nakon toliko muke pristali na to da uđu u nekakvu suradnju i sportsko društvo s klubovima na bandićev ili pogon neke druge stranke.

    O sportskom društvu u Zagrebu se priča 20 godina što ja pamtim, vjerojatno i duže. Svaki put kad neki klub zaroni sjeti se restarta, fuzije i rebrandinga. Tu nisu čista posla i to je vjerujem svima jasno. Boli kurac nekakvog Gobca za Dinamo, i onog Čavlovića također, a još više ih boli kurac da nedajbože dovedu sebe i svoje pozicije pod znak pitanja nekakvim statutarnim vratolomijama. Statut je usklađen sa zakonom, imaju rješenje bandićevog ureda, a vi buranijo lajte na mjesec.

    Naravno, SD bez nogometnog Dinama neće nikada zaživjet, niti dugoročno ima smisla. Mogu oni entuzijasti, fanatici i sportaši kojima je više pun kurac rođakluka i čobanluka biti sto puta najčistiji, najsposobniji... ali će uvijek ostat negdje na marginama dok god jedna službena institucija kao što je Dinamo ne stane iza ove priče.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.