• Tradicija bunta
    5.5k
    Slažem se ja s tobom što se tiče upravljanja. Međutim, ja govorim jednostavno o ljudima i njihovim resursima. Ja sam član GNK, FD, sad i BBB, imam godišnju GNK. Članovi GNK i FD su i cijela moja obitelj. Ja na Dinamo godišnje trošim brat-bratu 5000 kuna. E sad o čemu ja govorim, jel? Sad bih trebao biti član i KK i još dati koju kunu. O tome govorim. A takva je većina ljudi koje poznam vezana uz klub. Napregnuti smo jednostavno, šta napregnuti, prenapregnuti, meni je već i sama aktivnost na ZD postala kritična po pitanju vremena.deda

    Samo još ovo...već sam pisao ranije, ljudi će uvijek pratit ono u čemu se nalaze i borit se za ono do čega im je stalo. Netko će se naći u nogometu, netko u rukometu, nego u malom nogometu, a neki u kombinacijama tih sportova. Sve što je na silu ne valja. Prije svega Dinamo je nogometni klub s jakom i tradicionalnom navijačkom bazom i u gradu u kojem se rastaču godinama svi nekada veliki sportski klubovi.
    Zašto je to tako, to je široka tema. Da li je nesposobnost, lopovluk ili jednostavno to da su državne i gradske firme malo srezale davanja... svaki klub vjerojatno ima svoju priču. Treba li uopće Zagrebu SD u 2020 godini, hoće li klubovi to... to je pitanje. Nikoga se ne može natjerat u zajednicu s nekim.
    Tako i ovdje. Zašto bi nekoga koga ne zanima futsal se učlanio u klub? Nitko ga na to ne tjera. Ako se nađe u tome, ako mu je to blisku ok. Ako mu je to bezveze, isto ok.
    Osobno bi radije da se SD napravi na način da dinamovci iz drugih sportova pokušaju na taj način prenijet taj duh dinamovštine i neku zdravu sportsku priču u svoje klubove (kao što je slučaj s FD), nego da ga osnivaju i pokreću Mamići, Gobci i slični.
  • ZDS86
    205
    Jebes kosarku opcenito,nes ti muskog sporta di je blagi kontakt faul,ajde..
  • Dino
    2.2k

    Mislim da je ovo komentar s kojim se u potpunosti mogu slozit
  • deda
    28.1k
    Tradicija, slažem se s tobom, vrijedi pokušati. Mene više muči brojnost Boysa u kontekstu praćenja svih klubova u potencijalnom SDu. Teško je sad praviti neku analizu, ali možda bi se brojka čak i povećala samom činjenicom da bi u krilo Dinama primili i druge sportske kolektive i njihove kibice. Ono što podcrtavam iz tvog posta je apsolutno MUST da klubovi u SD funkcioniraju na istim principima. Ne može jedan biti gradski, drugi članski, treći privatni.
  • Ero
    934
    Naravno da vrijedi pokušati, ja prvi nisam vjerovao u futsal da će se to održati do kraja 2014 pa evo izrastao je u dobar, konkurentan, posložen klub i vjerujem s dobrom bazom navijača ne uključujući Boyse.. Vjerujem da bi i s košarkom to krenilo dobro gdje bi se isto tako oformila nova grupacija navijača s kojima bi i grupa BBB dobila na brojci, s kojima bi klub izrastao bar u pola šta je FD ako ne i više od njega, jebi ga košarka je drugi sport po popularnosti u svijetu a i u Hrvatskoj..Pa ja bi prvi radije otišao gledat u manjoj dvorani kk dinamo s kakvom takvom atmosferom protiv KK Don Bosca nego cibonu protiv Mornara gdje je u dvorani najglasnija ona baba Elza
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Bilo bi pogrešno da se stvaraju klubovi imena dinamo koji ovise isključivo o angažmanu neke navijačke grupe. To je onda kokošarenje, a ne sportsko društvo. Klubovi nekog SD bi trebali sami naći način kako da opstanu i privuku publiku. Pa ako se poklope rezultati, ako se tu dobro radi, ljudi će to prepoznat.
    To ako netko misli, ja ću sad uzet ime, uvalit se malo, prodat spiku... i ja sam sad to i to, Dinamo ili Barcelona. Ne ide to tako. Ne može se u navijačkom smislu pripadat nečemu što postoji mjesec dana ili godinu, mora se stvoriti neka povijest, neka priča, tradicija praćenja. Klub mora imat nešto čime privlači ostale, da li je to rezultat, društveni neki značaj ili kombinacija te dvije stvari, to je manje bitno.
    Tako i nekakva košarka ako je bude u budućnosti... sigurno da će to bit nešto neobično, da je za sve, pogotovo starije, Cibona košarka, a Dinamo nogomet.
    Ali ništa nije vječno, ne mogu ljudi vječno živjet od uspomena. Ako navijač daje i daje i daje neprekidno... a u smislu neke unutarnje ispunjenosti ne dobija ništa, nego živi od sjećanja, onda pitanje do kada će to trajat. Vidi se kako se osula dinamova navijačka baza, ne u jednoj ili dvije sezone, nego doslovno desecima godina to traje. Ljudi više vole sjećanja nego ono što je danas.
    Nije to samo ekskluziva u slučaju Dinama.
  • dexter
    1
    Ma da u pravu si ne moze se zivjeti vjecno od uspomena jebes Cibonu treba ljudima nekaj novo malo, neka Cibona ostane lijepa uspomena iz proslosti...
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Pa eto, što ne okupiš istomišljenike pa malo razdrmaš to oko Cibone. Ako je to tako velik klub onda se valjda može naći vas 100-200 da se pobunite. Valjda se može među vama nać 20-30 ljudi da stave jaja na panj, žrtvuju i sebe i svoje obitelji za klub i navijače.
    Za boyse sam 3 puta napisao kakva je situacija s košarkom, znači od njih vjerojatno nula bodova.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Medveščak je zalegao u tišini, a nije se 3 godine mogla otvorit pašteta da te po nosu ne opali nekakav kanadski poluhokejaš. Doslovno su ljudi cijelu državu maltretirali s lijepom pričom i obiteljima na tribini. Na nacionalnoj televiziji smo gledali austrijsku hokej ligu, ej. Austrijsku!
    Badel igra tu ligu prvaka kao da ne igra, a pola europe igra tu LP.Cibona neki pišu lokot, neki samo da je klub voda, da nema perspektive, to nešto simpatizera se pobunilo pa koliko sam skužio isti dan i obrisali s fejsbuka šta su isprozivali upravu.

    A fol giganti, mega klubovi bogate tradicije za koje živi grad i okolica.
    Mislim jesu sigurno. Ali prije 30 godina.
  • dexter
    1
    I kaj ti to govori ? Sramota ovog grada da tako mali broj ljudi boli ona stvar za klub koi je proslavio ovaj grad iako je to bilo da prie 30 g . Al znas kaj kad razmislim si kuzim ja tebe. Nisi navijac Cibone pa to gledas iz druge prespektive. Za tebe je vjerv samo svetinja Nk Dinamo a za mene i Nk Dinamo i KK Cibona pa nema smisla diakutirat uopce
  • dexter
    1
    Nie samo stvar boysa.. To su sve bili isti navijaci koji su drukalii za oba dva kluba i prie nego su se zvali BBB. I prie je dom sportova bio protiv npr olimpije iz ljubljane pun ko sipak sat dva prie tekme di je stajalo po 2 ljudi na jednoj stolici. Dakle i prie tog partizana su isti ljudi drukali za oba kluba pa su nastavili i nakon kaj su se prozvali BBB, a partizan itd je bilo preko 10 g kasnije. Tak da nisu su BBB iz vedra neba pojavili eto protiv partizaba sami i ako bi jos koi srpski klub dosao.Kazem ti nisi navijac Cibone i ne razumijes jer nemas osjecaj pripadnosti prema tom klubu i gledas na to iz druge perspektive i jos se sprdas s Cibonom kaj mi je nepojmljivo ako si rodeni zagrebcanin. E to je horor
  • Kwedi
    3.8k
    "Ako si rođeni zagreBčanin, nemreš se sprdati s Cibonom" :monkey:
  • Crusades1986
    9.8k
    Al meni je fascinantan fenomen kak bude poplava novih profila kad bude ovakva nekakva "situacija". Cim bude nekaj, nesto se desi i jos ak su u prici Boysi drugi dan 20 novih nickova na Zoni. I jos kad vidim pismenost, siroki raspon baratanja rijecima i pravopisne zločine nije mi dobro. :rofl:
  • Papastrumf
    9.9k

    Zasto ti pises s dva razlicita nicka?
    Zelis ostaviti dojam da vas ima vise koji tako razmisljaju, ili?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.