• Hipo
    406
    Ne znam razloge zbog kojih Karlovačko naredne sezone neće biti sponzor, ali sam poprilično uvjeren da bi ostao da je vidilo interes u 2000 ljudi u prosjeku po domaćoj tekmi.

    I ne samo Karlovačko, nego i masu drugih firmi..
    .
    Przunjer

    Naravno da s malo gledatelja sponzorima i nismo baš zanimljivi.

    Ko je po vama glavni krivac za mali broj prodanih karti na tekmama?
    Klub, bandić, "mi", netko četvrti...?
  • bezvangori
    174
    Ako ćeš prihvatiti moj odgovor i ako imaš vremena, onda bih rekao "mi", a onda i zagrebački mentalitet fine publike.
  • Pop corn
    5.2k
    Ko je po vama glavni krivac za mali broj prodanih karti na tekmama?Hipo

    a što ako ti ja kažem da FD ima najveći broj prodanih karata od svih dvoranskih sportova u Zagrebu?


    e sad drugi jer problem što je nama to i dalje premalo, što nemamo tolike prihode iz gradskog proračuna i sl. kao drugi. i što mi težimo prirodnijem putu....
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Zasto uvijek mora biti netko kriv?
    Zasto se ne bi moglo to gledat na nacin da prilicno slabo pracen sport, poluamaterski, klub koji kao takav nema tradiciju medju dinamovcima svejedno okuplja par stotina do tisuca navijaca ovisno o okolnostima.
    Koliko ljudi prati i placa karte da bi gledalo Cibonu ili Badel u domacim natjecanjima?

    Mozda je dobrom dijelu dinamovaca, iskljucivih nogometnih navijaca i simpatizera to i dalje stran sport, nezanimljiv i unatoc podrsci nisu bas nesto motivirani petak navecer provest u dvojci na tekmi protiv neke Crnice.

    Treba kritika uvijek biti prisutna, bez toga se nikako ne mogu stvari sagledat kako treba. Ali treba i znat granicu i kad ta kritika nema nekakav rezon i dolazi vise iz necijih nerealnih ocekivanja i krivih procjena.

    Ja bih rekao da klub sigurno moze i mora biti bolje podrzan i pracen od strane dinamovaca... ali i da ovo sad nije nikakva tragedija kako se negdje pokusava prikazat.
  • Pop corn
    5.2k
    Ja bih rekao da klub sigurno moze i mora biti bolje podrzan i pracen od strane dinamovaca...Tradicija bunta

    I treba reci da i to raste, tebi broj ljudi oko kopa iz sezone u sezonu raste, tih Dinamovaca. Realno gledajuci, klub se dozivljavao kao izraz bunta (sto je naravno i bio) i kao nesto protiv, i nije lako tu percepciju promijeniti, ljudima objasniti da je rijec o dinamicnom sportu, punom golova i poteza uz sjajnu atmosferu. Na tome treba raditi i dalje i rezultati ce doci.

    A Cibona i Badel i sami znamo da podijeli 4/5 ulaznica onih koji su u dvorani. A FD proda 4/5 ulaznica i uspijeva odgojiti svoju publiku da se ulaznica kupuje, da nema dzabe, da je to vazno za klub kao stavka prihoda. I to je veliki uspjeh i kluba i navijača.
  • Pop corn
    5.2k
    I jos jedna stvar - oni klinci silni koji dolaze sa starcima, koji se igraju u poluvremenu i poslije tekme. To je nesto sto ce kroz pet sest godina biti veliki trofej Futsal Dinama. Danas je to veliki zalog za buducnost.
  • luftwaffe
    645
    FD je najpozitivniji projekt na ovim prostorima i žao mi što zadnjih godina nije pracen koliko bi trebao bit, kao što je već netko spomenuo, da nam od ogromnog broja ljudi koji je lajkao FD dođe bar par posto, dvorana bi bila puna. Sport je odličan, brz i teško se može reći da je tekma bila dosadna za razliku od velikog nogometa, možeš navijati ako ne imaš kokice i pivu bez da će te murja zajebavat.
  • 000
    941
    Valjda sam jedini kojemu je cijela priča oko Futsal Dinama iznad očekivanja.
    Od Šalata, preko rezultata u prvenstvu, čak i taj navijački dio, koji je po nekima podbacio.
    Prostora za napredak vjerojatno ima, to bolje zna ekipa koja se svakodnevno hrva sa raznoraznim problemima, ali činjenica je da sve to skupa ide u dobrom smjeru.
  • luftwaffe
    645
    Da se nadovežem sa osobnim razlozima manje posjete: definitivno vrijeme odigravanja tekmi, mada mi je i jasan razlog, ne konstantnost vezane uz dvoranu, prošli smo od krajnjeg zapada pa do istoka, za to apsolutno nismo mi krivi i treći je taj šyo još nemamo široku navijačku bazu, i što će gotovo svi rađe otići na 9nk, a tu jedino se može utjecati
  • nkdz
    829
    Žao mi je kaj nemremo ostvarit neki malo veći prosjek gledatelja po tekmama (makar smo i s ovim brojkama br.1dvoranski posjeceni sport u zg), koliko su na skupštini rekli mislim da je potrebno 500 prodanih karata da se svi troškovi organizacije utakmice u potpunosti namire.
    Za jedan prakticki miljunski grad to nebi smio biti problem ali ljudi su u ovom gradu toliko inertni.
    Ja izvan zga sam od osnutka FD mozda promasio 5 domaćih, na ostalima sam bio, a karte nisu skupe, a atmosfera je za guštanje, i bez ikakve represije i još je u dvorani pa vremenski uvjeti nisu neki problem kakav zna biti ljudima na maksimiru na kiši pod vedrim nebom.
    Još mi je više žao kaj ljudi ne kuže koliko je futsal lijep sport i koliko ima akcija po svakoj tekmi.

    Kaj se tice pozicije na tablici, unutar prve 4 ekipe je naša realnost, ne moze se ocekivati da imamo roster niti približan Novom Vremenu.
    Uz još jednog ili mozda dva igracka pojacanja mislim da bi mogli ponoviti prošlu sezonu kao neko realno ocekivanje, i nadat se necemu više ak uleti
  • xavier
    11.1k


    Svima je jasno da većina gledatelja u startu nije bila tamo zato što "vole futsal" nego zato što je to bio način za iskazivanje bunta. U međuvremenu su se neke stvari promijenile i dio ljudi je zavolio i sam sport. No u međuvremenu se dio ljudi koji su neko vrijeme zaobilazili Maksimir, vratio na stadion, a u tom trenutku postane i pitanje slobodnog vremena jer imaš HNL, Europu, futsal...

    Kad napišeš da "ne bi smio biti problem skupiti više od 500 ljudi u milijunskom gradu", onda to zvuči logično, ali problem je u tome što nitko to ne može skupiti na redovnoj bazi. Kako si sam napisao, FD je najposjećeniji dvoranski sport u Zg. Za više publike na žalost nije dovoljna "dobra priča" nego je potreban rezultat. Zagrebačka publika je razmažena i lako odustane, a još lakše se vrati čim se ostvari neka neočekivana pobjeda ili kad je na vidiku borba za naslov.

    E sad, naravno da FD ima svoje probleme i da ljudi ne razumiju da je jako teško financijski (a onda i na parketu) parirati najjačim klubovima nego ih zanima samo rezultat. Govorim naravno o masi, ne o ovih 200-300 koji su uvijek tu.
  • nkdz
    829

    A kužim ja to, u pravu si, ali opet mi je žao kaj jedan takav dobar projekt koji stoji na zdravim nogama i za koji se redovno izdaju neovisna financijska izvjesca tako da se zna gdje svaka kuna ide nema veću podršku navijaca.
    Živcira me ta razmaženost, i ta pomodnost, u nekom idealnom svijetu loš rezultat nebi smio umanjiti posjetu (ak voliš klub nisi samo tamo kad ide dobro), s tim da FD nema loše rezultate.

    Rezultati su realni s obzirom na buđet, kad tad ce se i futsal dinamu dogoditi sezona kakvu je prošlu imao Ajax kad ce bljesnuti i doći ajmo reći do vrha.
    Po meni je dolazak na tekmu/me samo stvar dobre organizacije, na futsalu vecinom vidim istu ekipu, dodjem u zg na futsal i nakon toga opet stignem na cugu ili dejt ili kaj vec, nije mi taj futsal oduzeo nemam pojma kakvo vrijeme da ne stignem nis drugo, a pogotovo neko ko je u zg pa mu je jos lakse.
    Subotu rezerviram za veliki dinamo, vecinom sve stignem, ali kuzim i da nekom dinamo/futsal dinamo nisu mozda toliko na listi prioriteta u zivotu i da ce radije vrijeme provesti negdje drugdje ili da mozda ne stignu zbog obaveza u familiji.
  • xavier
    11.1k
    Rezultati su realni s obzirom na buđetnkdz

    Problem je u tome što potencijalne gledatelje, govorim o onima preko 500, u pravilu ne zanima "rezultat s obzirom na budžet" nego samo rezultat. A u Zagrebu je to naslov prvaka i bez toga prosječan gledatelj etiketira klub kao "neuspješan".
  • nkdz
    829

    Ma znam samo nemrem nikak prožvakati da netko ko kaze da voli dinamo/futsal dinamo nije toliko zagrižen za njega ko kak smo vjerojatno vecina nas s ovog foruma, i makar nam je rezultat bitan da dinamo nebi prestali pratiti u slucaju losijeg rezultata
    Jbg moja su ocekivanja jedno, realnost je drugo :)
  • CISCO
    161
    Dobar dan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.