• Zambatine škude
    2.1k


    Pa normalno da neće netko sa službenog kanala ćaskati s tobom tko ostaje a tko ne.

    Osim toga, 5 dana zaredom išlo je 5 slika po pozicijama s kim se produžilo ugovor, još su to i tu ljudi prenosili, ali valjda je preveliki napor skrolati sedam sekundi.
  • Hrc-Vg
    222
    ak se za Matoševića moglo napisati da odlazi i gdje odlazi, zašto se za Grcića nije moglo? I pogledao sam sve slike, ne moraš biti bagat.
  • Zambatine škude
    2.1k


    Klub je svake godine napravio točno onoliko koliko vrijedi, ni manje ni više od toga. Polufinale je bio maksimum kad si imao Nacional-STTommy monopol, kasnije te dvaput ždrijeb u polufinalu spojio s Makarskom a oni su zasad ipak dimenzija više zasad. Da smo ušli u finale pa tamo izgubili ko u polufinalu, tada bi to sigurno ljepše izgledalo. Ali već sada, tri mjeseca nakon, manje ili više mi je svejedno jesmo li ispali u četvrtfinalu, polufinalu ili finalu, ako naslov nismo uzeli.

    Ja ne kužim čemu toliki defetizam. Lani smo u "najgoroj sezoni u povijesti" bili doslovno milisekundu udaljeni od drugog mjesta, a samim time i potencijalnog ulaska u finale. Ja bi da mi netko nabroji (osim Makarske, svih pet tekmi zapravo) tri utakmica gdje smo mi bili nadigrani lani. Vrgorac vani i ja se druge ne mogu sjetiti. Di su svi ti silni rivali koji su nam odmaglili? Vrgorac koji je trebao 8:0 gubiti u Kutiji u prvom poluvremenu? Square koji nas dobije jednom u tri sezone?Split sa hrpom zvijezda koje su samo utezi kad su skupa?Uspinjača koja nas je dobila jednom u kupu, izgubila od nas tri puta, i dobila jednu u doigravanju kad smo imali 80 udaraca po golu? Di su svi ti nedostižni takmaci?

    Mislim da nismo jači nego lani kadrovski, ali ne vidim ni po čemu smo slabiji. Golmanska pozicija bila nam je rak-rana i samo ako je Herceg Taj, već smo iskorak napravili. Matošević je, kad je zdrav, jedan od najboljih hr igrača, ali taj "kad" je nažalost preveliki faktor. I prečest. Ja mislim da nije daleko od trećine propuštenih tekmi samo zbog ozljeda. Herceg - Dado, Čeki, Grbić, Prgomet je odlična petorka. Ako Penava i dalje bude na dobroj golgeterskoj razini, ako se mali Vito nastavi razvijati kako treba, ako Mužar nastavi jednako kvalitetno raditi, opet će to biti dobro i napeto kefanje između nas, Vrgorca, Squarea, Uspinjače..

    Osim toga, ne znam zakaj ekipa toliko brije na ligašku poziciju u prvenstvu koje se odlučuje nokaut plejofom. Lani je recimo bilo duplo bolje biti sedmi nego četvrti.

    Hipoi, ti nakon tri sezone "odustaješ od snova". Pa kakvi su to onda snovi?!

    Jebiga, ne može se istovremeno brijati na "grassroots" projekt koji si podigao ni iz čega i hladnokrvno očekivati dominaciju, financijsko, političko i logističko zaleđe kakvo ima GNK. Ono, sve je to nama super, cijenimo projekt, cijenimo proces, ali mi ipak ne bi predugo čekali. Jer, ono, znaš, titula je to, a na kraju ispadne da je samo to bitno Trebaju igrati naši klinci, ali oni nakon dve tekme i dva kiksa više ne vrijede, pa je valjda jedino bitno pitanje oko FD-a "kad će pojačanja". Kad ih Glava dovede u Maksimir 15, onda se cendra kak ne igraju domaći klinci.

    Ja se često pitam jel ljudi žele da naš klub bude i po čemu drugačiji od svih ostalih ligi, ili je to samo narativ i klišej koji pada u vodu svakog travnja ili svibnja kada se oprostimo od naslova.

    Stvar je krajnje jednostavna. Da se 10 % ljudi koji imaju Glavinu prekriženu glavu kao profilnu na fejsu ili koji mu "jebu mater" jer nema izbora učlanilo u klub, bilo bi za još jednog Grbića. Da je svaki takav i još tko god okolo manje lijen pa da dovuče dupe jednom u dva tjedna u toplu dvoranu gdje može lokati pivo i gledati ono kaj zaziva godinama, bilo bi za još jednog Čekola. Nije problem ni Đulvat, ni sustav, ni ništa treće. Problem smo mi. A sebe je, jebiga, najteže promijeniti.
  • Zambatine škude
    2.1k


    Zato što je Dobovec već objavio dolazak Matoševića, iako on tada još uvijek nije imao papire. Objavljivalo se da ne bi ispalo da klub nekaj mulja ili sakriva. Inače bi bilo isto kao i za Grcu.

    S obzirom da Grca nije bio na slikama ostanaka, moglo se ili pregovarati s njim o novom ugovoru, ili je već tražio nekaj drugo. U svakom slučaju mislim da ćeš se složiti da bi bilo krajnje neozbiljno da ti netko sa službenog profila odgovara na takvo pitanje.
  • 000
    941
    Ogromne probleme u zadnje vrijeme s dostavom ima HR pošta. Brat baš često šalje razno razne pakete i to je užas koliko pošiljke kasne ili uopće ne dolaze na odredište.Eduardo

    Preselili su se nedavno u Goricu, tako da nije ni čudo.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Ja ne kužim čemu toliki defetizamZambatine škude

    Nije to samo kod futsal kluba problem, to je problem oko skoro svega sto nas okruzuje.


    Ja sam samo skrenuo paznju da DIO LJUDI dozivljava ispadanja u polufinalu kao neuspjehe, tragedije... a realno je da mi nismo po ulaganjima ni blizu klubovima koji su igrali finala i dizali kante na kraju. Eventualno Vrgorac je uhvatljiv i o tome se da pricati.


    A to je DJELOMICNO i zato jer se klub postavljao kao kandidat za titulu i onda kada je to bilo pomalo nerealno. Sto je s druge strane razumljivo i sportski da se uvijek gleda i puca visoko, samo onda treba prihavtit i te nuspojave muski.

    Taj DIO ljudi koji su frustrirani je manje upucen u realno stanje i realne probleme s kojima se klub nosi ali ne shvaca najbolje ni politiku i smjer koji je klub odabrao, da se stvori dobra platforma, baza ljudi koji cine klub, od zaposlenika, volontera, sportskih djelatnika, omladinske skole i stvaranja drugacijih odnosa u ovom sportu koji je donedavno bio potpuno anoniman.

    Utuci bijesne pare u prvu ekipu i cak osvojiti eventualno na kraju titulu, iako i dalje neki drugi ulazu i mogu uloziti uvijek vise od nas u to, ne donosi klubu toliko veliku korist da bi se isplatilo zapostavit sve ovo gore navedeno na duge staze.
    Nije to nogomet gdje uzmes titulu da bi igrao ligu prvaka, tamo uzeo hrpu love i podigao cijenu igracima.
    Potpuno su drugacije zakonitosti u ovom sportu

    Jedini klub koji je od naseg ulaska u prvu ligu svake godine dogurao barem do polufinala smo mi.



    Problem smo miZambatine škude

    A moze se i tako gledati da. Ali se moze i gledat da je klub tu gdje je, pri vrhu, ponajvise zbog nas.
    Da se moze bolje, naravno da se moze.
    Klub bi prvo trebao gledati da dosegne nivo da i bez publike bude odrziv, da odgoji i afirmira sportske djelatnike, pa onda i igrace i da se organizacijski poslozi... a onda na sve to da publika, posjeta i navijaci daju onaj dodatni poguranac za velike stvari.
  • bezvangori
    174
    Ima tko je zadužen za pojačanja, ja idem na tekme i navijam.Hipo

    Ja sam ionako prestao sanjat neki veći uspjeh futsal dinama, ništa od toga.Hipo

    , ovo je čisti primjer hrvatskog mentaliteta koji potvrđuje praksu ili pravilo. Nemoj osobno shvatiti, ali meni jedino logično pitanje je zašto onda dolaziš? [Ne moraš odgovoriti ovo je više retoričko pitanje za neko opće pravilo.]

    Ljudi u Hrvatskoj su užasno laki na riječima iza kojih ne stoje djela, a to se očituje tako da se na van pokazuju onim što bi htjeli da drugi vide dok su zapravo nešto 13. I nije to samo tako u ovoj našoj maloj zajednici koju okuplja Futsal Dinamo nego je i u svim drugima aspektima života. Dat ću dva najbanalnija primjera, a to su Crkva i politika.

    Kad dođe popis stanovništva svi se izjasne katolicima, a onda kad su neki blagdani ili kad treba poštivati Božje zapovijedi negdje zašteka i što se dogodi? Stekne se dojam katolibanije ili čega već, a sve zato što se netko boji izjasniti da je musliman, pravoslavac, ateist ili da vjeruje u mrave. Drugi je primjer svima nama poznat sa šankova i društvenih mreža, svi se žalimo nije nam dobro, treba mijenjati ovo, treba mijenjati ono, dođu izbori i drek. Izlaznost bude katastrofalna i obično od nas dvojice jedan ne iziđe.

    Za mene je ista stvar s Futsal Dinamom. Spomenut je ovdje primjer s glavom i raznoraznim anti simbolima po internetu, ali gdje su onda svi? Apsolutno sam za da to ima svako pravo na svoje mišljenje pa tako i na kritiku prema onome što voli i u što vjeruje, ali tako se ne snivaju pobjede. Iskoristit ću kliše, ali ako ništa drugo u ovom je slučaju on čista realnost. Futsal Dinamo pobjeđuje samim svojim funkcioniranjem na našoj ljubavi i vjeri (što i članska majica kaže za ovu godinu), a da bi se takva pobjeda pretočila i one u zapisniku potrebno je da ono što nosimo na prsima, nosimo i u srcu. A onda je samo nebo granica, što u Futsal Dinamu što u svakodnevnom životu.

    Isprika za mali off topic.
  • bezvangori
    174
    Nas je trenutni 1.8 milijuna i to s glavnim sponzorom kojeg od ove sezone vise nemamo.Tradicija bunta

    Karlovačko odustalo ili ugovor nije produljen?
  • Hipo
    406
    Ma gle, prestao sam čitat čim sam vidio politika i crkva.

    Pa nisam ja najavljivao napad na titulu/trofej, nego klub.
    Nikad nismo izborili finale ičega, unatoč raspadu nacionala i splita.

    Ne da mi se opet u rasprave, nemam ni vremena.
  • Zambatine škude
    2.1k
    A dobro, pa Hipo je u prvoj prvoligaškoj sezoni kad smo imali četiri poraza u gostima na početku provalio kako "ovo nema smisla" i kako "se nešto mora mijenjati". Čovjek jednostavno nema strpljenja, kaj sad.

    @tradicija, klub se "mora" tako postaviti dok god ima promil šanse, jer je Dinamo. Radije bih da se šuti o ambicijama, nego da netko provali da mu je cilj ući u plejof, za te stvari bih rezao ruke. A i ima takvog predsjednika, koji neće priznati Barci da je bolja od nas dok ne izađu na teren i ne pobijede nas.

    I meni je normalno da se generira takva atmosfera, ona je nužna! Pred dvije godine, da je mali Šule pogodio onu stativu mi ulazimo u finale... Tamo smo mislili da smo i jedni i drugi lagana užina Makarskoj, a na kraju ovi oduvali Split s terena. Možda je već to mogla biti ta sezona. Nažalost nije, idemo dalje. Tko kaže da na neko ludilo i malo nužne sreće nemremo biti Makarska od prije dvije godine? (ovo ne ide tebe, komentiram naglas).

    Što se zadnjeg pasusa tiče, slažem se. Meni je klub sa svim svojim grijesima super, i super je baš zbog ljudi oko njega (i ovih koji igraju/rade i članova). Ali ako je već teza da se treba napraviti rezultatski iskorak, onda mi je bizarno da pričamo o tome u nekom vakuumu, kao da mi nikaj ne možemo poduzeti u vezi toga. Svi bi pojačanja, a na neki Alumnus u kupu ti dođe 100 ljudi, pa ti prebijaj tekmu preko Škole futsala. Svi bi naslov, ali od "milijardu" dinamovaca njih 2 500 su spremni odvojiti pola pive mjesečno da bar minimalno pomognu klubu. Ukratko, "trebalo bi / valjalo bi 1986".
  • Przunjer
    60
    To je to.

    Uspjeh ovoga kluba, financijska slika, broj trofeja, gledatelja, sponzora, ovisi isključivo o nama zbog kojih klub i postoji.

    Ne znam razloge zbog kojih Karlovačko naredne sezone neće biti sponzor, ali sam poprilično uvjeren da bi ostao da je vidilo interes u 2000 ljudi u prosjeku po domaćoj tekmi.

    I ne samo Karlovačko, nego i masu drugih firmi...

    Ako je itko odgovoran za to što se u ovih 5-6 godina nije uzeo trofej, onda odgovornost zasigurno nije na igračima, struci ili upravi, nego isključivo na nama dinamovcima koji smo nepravedno zapostavili FD.

    Klub nema i nadam se da nikada neće imati nekog investitora poput Tommya, i baš zbog toga je na nama da budemo njegova najveća financijska potpora.
  • Građanski1911
    327
    Karlovačko je odustalo jer su dobili nove ljude u marketingu koji su odlučili potpuno se odmaknuti od sporta (kojim dominira Žuja) i usmjeriti se na kulturu, jer, eto, ekipa koja brije na kulturu pije pivu, pogotovo Karlovačku...
  • BluePhone67
    3.3k
    usmjeriti se na kulturu, jer, eto, ekipa koja brije na kulturu pije pivu, pogotovo Karlovačku...Građanski1911

    I to Karlovacku edicija Hajduk

    ucllrrktb02zdzpz.jpeg
    o414hslixnvw5hko.jpg
  • Hipo
    406
    Karlovačko je odustalo jer su dobili nove ljude u marketingu koji su odlučili potpuno se odmaknuti od sporta (kojim dominira Žuja) i usmjeriti se na kulturu, jer, eto, ekipa koja brije na kulturu pije pivu, pogotovo Karlovačku...Građanski1911

    Novi ljudi - nova kampanja.
  • Pop corn
    5.2k
    ak se za Matoševića moglo napisati da odlazi i gdje odlazi, zašto se za Grcića nije moglo?Hrc-Vg

    možda Grca još nije sve formalizirao? ;-)

    I to Karlovacku edicija HajdukBluePhone67

    a i to će biti dok traje ugovor koliko čujem... ;-)

    Ne znam razloge zbog kojih Karlovačko naredne sezone neće biti sponzor, ali sam poprilično uvjeren da bi ostao da je vidilo interes u 2000 ljudi u prosjeku po domaćoj tekmi.Przunjer

    ne bi niti onda, ali bi sigurno u razgovoru s nekim drugim sponzorima (ne samo pivskim) se moglo drugačije postaviti i pregovarati....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.