• Markelo
    2.5k
    Ljudi ce dati i tih 50 eura klubu ako znaju da ce on stvarno biti iskoristen za boljitak kluba. Ovako ljudi govore: "Sta cu ja davat pare Mamicu".
  • Hipo
    406
    Ljudi ce dati i tih 50 eura klubu ako znaju da ce on stvarno biti iskoristen za boljitak kluba. Ovako ljudi govore: "Sta cu ja davat pare Mamicu".Markelo

    Pametno i dobro govore, kad je tako.
    Pitaj onog kojem je opremljena kuća, ima laptop i jacuzzi kupljen od dinamovog novca.
  • xavier
    11.1k
    Ljudi ce dati i tih 50 eura klubu ako znaju da ce on stvarno biti iskoristen za boljitak kluba. Ovako ljudi govore: "Sta cu ja davat pare Mamicu".Markelo

    Nisam baš siguran da je tako, ali kako sam napisao, nadam se da nisam u pravu.
  • The Undertaker
    3.9k
    Većina navijača poistovjećuje izbore u klubu sa socios modelom upravljanja i, dok je tako, mislim da neke kritične mase koja bi stala iza tog programa neće biti. Izbori, sami po sebi, nisu svrha ako ne donesu, dugoročno, boljitak za klub. Pogotovo nakon što se, površno gledajući, sličan kvazimodel u Hajduku pokazao promašenim. Iskreno, znam dosta iskrenih navijača Dinama u ozbiljnim godinama i na ozbiljnim pozicijama i nijedan nije za socios model kao konačno rješenje. Meni se čini da je puno realnija neka vrsta privatizacije kluba i tu bi možda trebalo tražiti ljude/tvrtke koji bi to bili zainteresirani napraviti. Znam da je u ovoj našoj močvari to trenutno malo nerealno ali, ništa nerealnije od toga da se dozvole izbori pa da zlatna koka izmakne kontroli.
  • xavier
    11.1k


    Nisam protiv privatizacije, dapače.

    Što se tiče Hajduka, ne znam zašto ga netko stalno uvlači u ovu priču. Hajduk nije udruga nego dioničko društvo u kojem je većinski vlasnik (grad Split) prepustio upravljanje manjem dioničaru. NH/Hajduk unutar sebe provodi taj "socios" model samo zbog dobre volje grada (nije da baš imaju izbora :blush: ) te zbog odluke još jednog većeg dioničara Mamića (Tommy) da izađe iz vlasničke strukture na način da "proda" dionice NH na kredit, a pritom dobiveni novac vraća natrag u klub u vidu sponzorstva.

    Znači imamo većinskog dioničara koji ne upravlja svojom imovinom nego je to prepustio nekom drugom te još jednog velikog dioničara koji je svoj paket dionica "poklonio".
  • The Undertaker
    3.9k

    To znaju oni koji se malo detaljnije bave problematikom. Takvi su u velikoj manjini. Većina se organizacijom u klubu bavi relativno površno, pod utjecajem medija. Trenutno dosta ljudi rezonira da se sličan model (popularna ulica) u Hajduku pokazao neuspješnim i ne žele ga kopirati u Dinamu.
  • Kwedi
    3.8k
    I ti si jedan od njih koji se peca na Hajdukov model koji je faktički indirektna/predstavnička demokracija, dok u slučaju pravog sociosa odnosno izbora Dinama kao udruge građana radi se o direktnom biranju
  • The Undertaker
    3.9k
    Dobro poznajem Hajdukov model i znam razliku. Većina ne zna.
  • SAS1987
    13.2k
    Absolutno protiv bilo kakve privatizacije. Samo nam jos to treba da nas kupi netko poput Mandarić i sprda se sa nama.
  • Infinity
    15.1k
    Absolutno protiv bilo kakve privatizacije. Samo nam jos to treba da nas kupi netko poput Mandarić i sprda se sa nama.SAS1987

    Ne mora znaciti da cemo dobiti nekog Mandarica. Zamisli dobijemo nekog Vichaija Srivaddhanaprabha. Covjek je FC Leicester vinuo u visine, a i u sam grad je jako puno ulozio. Bio je tamo bozanstvo i svi su ga voljeli. Do dolaska u grad nije imao nikakve veze s njima, a onda je nakon ulaganja u industriju odlucio da udje u klub i na neki nacin se oduzi zajednici koja je radila za njega. Ujedno je ulagao u skole, bolnice, vrtice...

    Istina da je lakse pogoditi jackpot nego dobiti nekog tko ce se toliko uklopiti, al ne mora znaciti i da cemo dobiti nekog Mandarica.
  • SAS1987
    13.2k
    ne treba znaciti da cemo dobiti mandarica ali težko da postoji neki pravni mehanizam koji bi to onemogucio.
  • Infinity
    15.1k
    To je sve pitanje srece. Mozemo dobiti debila kao Mandarica, mozemo dobiti nekog kome bi kasnije podigli spomenik, a veca je sansa da dobijemo Mandarica. Ipak, mislim da je najveca sansa da dobijemo poslovnog covjeka koji ce gledati da mu se investicija isplati. To znaci radnje zbog kojih ce cijena dionica Dinama rasti, a za takvo sto ne moze raditi na stetu Dinama. Njemu ce biti u interesu da Dinamo ojaca i da ga skupo proda.
  • SAS1987
    13.2k
    Budim topic za nove članove i starije članove koji su promijenili mišljenje :cool:
  • Mali dioničar
    13.9k
    Pa ne znam zakaj bi itko mijenjao mišljenje. Dinamu i Lokomotivi kao udrugama ide sasvim solidno, a ovim luzerima iz Rijeke i Osijeka koji se zajebavaju s dioničarstvom i Hajduka koji se zajebavaju sa udrugaškim dioničarstvom baš i ne ide.
123456Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.