• Miro93
    2.8k
    Vezano uz Thun...Ima li ovdje netko iz Zuricha?
  • Ludovic IX
    11.8k
    kad firme prestanu sw bojati bojkota sa juga, možda. Ako firma nema računicu bit sponzor, nit neće.
  • Tradicija bunta
    8.1k
    ....
    Po statutu, Dinamo je nogometni klub i to bi mu trebala biti apsolutno glavna svrhaDzoni


    Čl 10 st 1 Statuta : " .... Klub koji okuplja svoje članove i navijače te konstantno svojim primjerom stvara pozitivne društvene promjene..."

    Čl 10 st 1 : "Misija Kluba je.... aktivno djelovanje kao pozitivni čimbenik u društvu..."

    Čl 10 st 3: Svrha (!) Kluba je... promicanje pozitivnih vrednota u društvu..."

    Čl 11 c : Identitet i vrednote Kluba: "Razvijati Klub kao... društveni simbol koji svojim primjerom potiče pozitivne promjene u sportu i društvu"

    Čl 11 st 2 pod "društveni utjecaj i zajednica": "...aktivno doprinositi... kroz društveno odgovorne projekte s posebnim naglaskom na mlade i ranjive skupine"

    Čl 12 (f) "Načela upravljanja Klubom" : "Klub koristi sport kao alat pozitivnih društvenih promjena..." - Koristi sport kao alat (!) pozitivnih društvenih promjena!

    itd itd

    Tako da sljedeći put kad se uhvatite toga da je Dinamo "samo" nogometni klub i formalnosti, imate na umu koliko je članaka u Statutu koji govore suprotno. Kad se već ni bliže prošlosti ne sjećate. Dinamo Bogu hvala ima dovoljno bogatu i turbulentnu prošlost u kojoj je kao klub išao uz i protiv struje, pa se mogu izvući neki zaključci iz toga i kojim se razdobljima može više, a kojima manje ponositi. 
    Nije problem što netko smatra neprihvatljivim kocku, netko alkohol, netko nešto treće. Nije problem ni što netko ne vidi ništa sporno u favbetu ili nekoj drugoj kladionici kao glavnom sponzoru. To je pogled na ovu temu kao i svaki drugi. Ali jest problem kada se krene s banaliziranjem i ismijavanjem nekih rubno etičkih pojava u Klubu  i oko njega i to na način da se obesmisli bilo kakva rasprava o tome kao što se ovdje radi. To što bi netko drugi i što drugi rade, manje je važno. Barcelona je preko sto godina odolijevala reklami na dresu, Bilbao se i dan danas drži Cantere, Bundesligaši odbijaju preći crvenu liniju s 50+1, a ovdje se s gnušanjem dočekuje propitivanje jel vrijedno da imamo na prednjem dijelu dresa reklame kladionica koja maltretira i satire svako poluvrijeme s pucanjem penala i ispaljivanjem majica na tribine. Za možda 1% udjela u budžetu. 
  • cherki
    2
    nisam siguran, ali mislim da ss daje tipa 2 ili 3 milijuna godišnje ovo kaj si naveo su tv prava cjelokupna.
  • cherki
    2
    nije stvar tu samo sa dinamom tipa Kk Zada rne može naći generalnog sponzora za 500 k godišnje, Cibona također.
  • jakov1
    1.6k
    Po statutu, Dinamo je nogometni klub i to bi mu trebala biti apsolutno glavna svrha.Dzoni
    Citam i ne vjerujem. Onda odoh pratit Manchester City, puno bolje im ide nogomet, koji k uopce trosim vrijeme na Dinamo i HNL.
    Kao i obično rasprava oko realno dosta bitne i zanimljive teme ovdje se mora svesti na prekomjerno karikiranje i navođenje ekstremnih primjera i tako do besmisla.Tradicija bunta
    Dodao bi jos da rasprave unistavaju lajkovi jer imam osjecaj da neki valjda samo zbog osjecaja validacije zele izjavit nesto smijesno.
  • Dzoni
    6.2k
    Citam i ne vjerujem. Onda odoh pratit Manchester City, puno bolje im ide nogomet, koji k uopce trosim vrijeme na Dinamo i HNL.jakov1

    Odi, tko ti brani. Ja navijam za Dinamo jer predstavlja moj grad u nogometu, vrlo jednostavno.
    Postoje druge adrese koje se bave moralnim problemima. Jedna od njih djeluje u sklopu kluba u koju sumnjam da se itko upustio priključiti. Ako će Dinamu štetiti bilo koja radnja koja se događa u klubu, bilo loša bilo 'dobra', protiv sam.
  • Paggini
    87.6k


    Ovo je sve legitimno, ali mislim da je poanta da ako bismo podvukli crtu na kladionicama, gdje stajemo sa podvlačenjem crta kao klub kojem je jedna od zadaca društvena odgovornost?

    Na zabrani točenja alkohola na premisama stadiona? Zabrani cigareta i ostalih nikotinskih preparata na tribinama? Stavljati u ponudi na plavom korneru samo nutritivno bogatu hranu a ne ovo masno smece? Da ne uzimamo igrače iz zemalja koje rade genocide?

    Banaliziram radi primjera, ali ako uzimamo kladionice kao zlo, onda možemo uzimati i alkohol kao zlo, cigarete, masnu hranu itd. A tu onda ulazimo u sferu moralnog relativizma i sta je nekom zlo a nekom nije.
  • fakin
    4.9k
    Pa govori se o onome sto pise na nasem dresu da otisak tog imena na prsima naseg dresa sluzi za promociju i da mnogo ljudi to ne zeli.
  • Dinamo iznad svih
    674
    nego sta, jaka je svicarska vojska
  • Peškaman
    9.3k
    Sve i da Dinamo postupi moralno i ukine suradnju s kladionicama pitanje je koliko bi to donosilo rezultata, pogotovo kada do stadiona/ u gradu možeš vidjeti na desetke reklama istih.
    Problem kocke/kladionice se može iskorijeniti jedino ako čitavo društvo stane iza zabrana što je, realno, teško postići.
    Šta sam puta u životu čuo ljude koji pričaju da je kocka/alkohol/duhanski proizvodi najveće zlo pa onda dopusti da se na njegovoj kući,zemljištu napravi reklama za isto. Odgovor na pitanje zašto je uvijek isti, financijska korist.
    Tako je i u sportu, od koga ljudi imaju veće koristi njega će se držati, trenutno su to kladionice.
  • Fan
    2.4k
    Odavno smo mi kao društvo otišli u k i uzimamo bilo kakvo zlo samo da je financijske koristi/užitka, bez obzira radi li se o kladi, pušenju, alkoholu itd itd tako da kolko god mi mislili da rasprava ima smisla, zapravo ni nema jer se stvari mogu mijenjati jedino kada to najbogatijima paše.
    Dinamo da odluči ukinut glavnog sponzora ne bi pokrenuo tektonske promjene. Poslao bi poruku na jedan dan i dalje nitko ne bi o tome više pričao, osim u slučaju zašto nam budžet nije veći i to je to. Jebiga.
  • rioda
    17k
    Dinamo da odluči ukinut glavnog sponzora ne bi pokrenuo tektonske promjene. Poslao bi poruku na jedan dan i dalje nitko ne bi o tome više pričao, osim u slučaju zašto nam budžet nije veći i to je to. Jebiga.Fan

    I u slučaju bilo kakvog neuspjeha, onda bi se to vadilo: "Bitno da su oni micali Favbet kao sponzora"
  • veselko tenžera
    8.3k
    Možda se nekom čini drugačije, ali nije puno prošlo od tjeranja senatora, razvaljivanja pušačke sobe i najava kataklizme Dinama do rasprave o reklamiranju kladionice na dresu kao trenutno najvećeg problema Dinama.

    Hvala Zvonimire i proljećari na tome što Dinamovi navijači raspravljaju o temama koje su normalne za normalno organizirane klubove.
  • cherki
    2
    sada je faza u kojoj smo se rješili većine loših stvari te nastavljamo dalje rasti u svim granama, a ovo je jedna od njih tako da se pridružujem čestitkama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.